Προς το περιεχόμενο

Renders του Apple Watch 7 δείχνουν ένα ριζικά ανανεωμένο smartwatch


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
7 minutes ago, nickvas19 said:

Υπάρχει powerbank για smartphones?

γτ με μισή μέρα μπαταρία θα το χρειαστείς.

Βγάζω ολόκληρη τη μέρα με το Apple Watch. Και απο τη στιγμή που υπάρχει φορτιστής στο γραφείο και στο σπίτι, το βάζεις κανα 20λεπτο τη φορά και δεν σε απασχολεί κάτι άλλο. Προφανώς η μεγαλύτερη αυτονομία είναι καλοδεχούμενη αλλά δεν χρειάζεται να υπερβάλλουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/5/2021 στις 5:22 ΜΜ, elteo είπε

Μα και android-compatible να γίνει υπάρχουν 2 σημαντικότερα θέματα που γράφτηκαν ήδη εδώ μέσα:

1) ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ (παίζει ρόλο για πολύ περισσότερο κόσμο από όσο νομίζετε οι οπαδοί του μήλου)

2) ΤΙΜΗ 

Η αυτονομία ήταν ο #1 παράγοντας που θα με έκανε να ΜΗΝ πάρω το Apple Watch... αλλά ο φόβος κράτησε μέχρι να το πάρω. Μετά, τελικά, δεν ήταν τόσο σημαντικό θέμα. Προφανώς και είναι καλοδεχούμενη περισσότερη αυτονομία, αλλά... ας μην υπερβάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Haldol είπε

Η αυτονομία ήταν ο #1 παράγοντας που θα με έκανε να ΜΗΝ πάρω το Apple Watch... αλλά ο φόβος κράτησε μέχρι να το πάρω. Μετά, τελικά, δεν ήταν τόσο σημαντικό θέμα. Προφανώς και είναι καλοδεχούμενη περισσότερη αυτονομία, αλλά... ας μην υπερβάλουμε.

Εσένα δεν σε ενοχλεί. Εμένα πάντως με ενοχλεί το 2ημερο του Galaxy watch 3. Δεν παλεύεται. Δεν είμαι καθόλου υπερβολικός!!!

Επεξ/σία από elteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elteo είπε

Εσένα δεν σε ενοχλεί. Εμένα πάντως με ενοχλεί το 2ημερο του Galaxy watch 3. Δεν παλεύεται. Δεν είμαι καθόλου υπερβολικός!!!

Βγάζει διήμερο το GW3; Δεν πετάω σπόντες, σοβαρή απορία είναι. Γιατί χτες αγοράστηκε από μία φίλη μου, και μάλιστα εγώ την "έσπρωξα" να το πάρει. Σήμερα το πρωί στο 100%, τώρα στο 55% ... χωρίς χρήση πέρα από ειδοποιήσεις κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, elteo είπε

Βγάζει 2ημερο το AW? 😋 Βγάζει χωρίς ζόρι. Με χρήση 1 ημέρα.

Το AW, όχι, με καμία δύναμη. Ίσως αν το ξεχάσεις στο κομοδίνο. :P

Αλλά εγώ για το GW3 ρώτησα, μιας και τόσο εσύ, όσο και η Sammy, λέτε ότι βγάζει. Και ξαναλέω ότι ρωτάω ειλικρινά, μήπως έχουμε ρυθμίσει κάτι λάθος ή μήπως απλά είναι σε φάση... 'στρωσίματος' η μπαταρία, μιας και είναι καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Με αυτήν την αυτονομία είναι παντελώς άχρηστα, τουλάχιστον μία βδομάδα μπαταρία θα ήταν ιδανικό. 

Εστω μιση εβδομαδα ειναι κατι. Το καθε μερα φορτιση ειναι τραγικο για ρολοι των 400€…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, costas_pro said:

Εστω μιση εβδομαδα ειναι κατι. Το καθε μερα φορτιση ειναι τραγικο για ρολοι των 400€…

Τα κινητά των 1000 ευρώ δεν τα φορτίζεις κάθε βράδυ;  :)

Απο τη στιγμή που οι μπαταρίες σε αυτό το μέγεθος δεν έχουν ακόμη εξελιχθεί τόσο ώστε να προσφέρουν μεγαλύτερη αυτονομία, δεν μπορείς να κανεις και πολλά. Το Apple Watch δεν εκτελεί μόνο χρέη ρολογιού & fit tracker ώστε να μπορείς να το συγκρίνεις άμεσα με άλλες συσκευές που προσφέρουν αυτονομίες αρκετών ημερών. Λίγο πολύ όλες οι συσκευές χρησιμοποιούν τις ίδιες μπαταρίες και προφανως αν και αυτές που σου βγάζουν μια βδομάδα είχαν τα χαρακτηριστικά του Apple Watch, η αυτονομία τους θα ήταν επίσης μια μέρα με το ζόρι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, elteo said:

Το κινητό δεν το φοράς όμως. Κάθε μέρα βγάλσιμο κάπου στο μήνα θα αρχίζεις να συχτηρίζεις. 

Περίεργο πάντως τόσα χρόνια με smartwatches (και πριν το apple watch) και ακόμη να σιχτιρίσω... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, elteo said:

Mπράβο σου. 

Το "πρόβλημα" ξεκίνησε από τη στιγμή που αυτές τις συσκευές τις είπαμε ...ρολόγια! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Το "πρόβλημα" ξεκίνησε από τη στιγμή που αυτές τις συσκευές τις είπαμε ...ρολόγια! 😛 

ανα γεια σου! τώρα το είπες σωστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...