Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PS5 next-gen και το clipping εκεί, τα physics στα μαλλιά παρταρουν! :D ’μα δεν έδειχναν τόσο gameplay χαλαρά το λες για DLC. Το gameplay όμως φαίνεται πιο refined και ας χρησιμοποιούν παλιά assets. Το finisher ήταν super cool αν και δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί. Αυτό που δεν μου άρεσε ποτε στο gameplay είναι το spear. Θα προτιμούσα κάτι πιο εύχρηστο.

Τα graphs δεν μου λένε κάτι αλλα όταν τα beams από τον τεράστιο άφησαν trails στην άμμο, ok γούσταρα. Επίσης το animation στο τόξο είναι καταπληκτικό, δείτε σε slow-motion όταν το δεξί χέρι της Aloy ελευθερώνει το βέλος, τέλειο! Δεν σκίζω και τα ρούχα μου, αλλα συνολικά χαλαρά αγορά, ελπίζω μονο να έχουν κάνει τον κόσμο πιο ενδιαφέρον με το side content που ήταν αρκετά αδιάφορο στο πρώτο, πέρα από τα cauldrons που ήταν fun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πανέμορφο οπτικά (όπως και το πρώτο μέρος άλλωστε), ωστόσο θα ήθελα να δω διορθωμένα τα προβλήματα στο gameplay που είχε το HZD. Από ένα lvl και μετά το παιχνίδι γινόταν εξαιρετικά repetitive στις μάχες του, είτε είχες φτάσει την Aloy lvl 30, είτε την είχες φτάσει lvl 50 δεν άλλαζε κάτι επί της ουσίας, συν του ότι γινόταν σχετικά νωρίς OP.

Fingers crossed να μπορείς να στοχεύεις με το γυροσκόπιο αυτή την φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάνηκε πολυ όμορφο και must play. Από εκεί και περα αν το ψειρισεις, σε κάποιες λεπτομέρειες υπήρχαν θέματα, ώστε να το χαρακτηρίσεις "state of art" αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Hero lighting😂 

Δεν το ειχα ακουσει ξανα αυτό. Αποψη να φυγει η να μεινει? Νομιζω πρεπει τουλαχιστον να μειωθει γιατι κανει τα υπολοιπα να φαινονται αφυσικα. Ειναι σαν να εχεις τον χαρακτηρα μπροστα σε green screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, privateer said:

 

Hero lighting😂 

Δεν το ειχα ακουσει ξανα αυτό. Αποψη να φυγει η να μεινει? Νομιζω πρεπει τουλαχιστον να μειωθει γιατι κανει τα υπολοιπα να φαινονται αφυσικα. Ειναι σαν να εχεις τον χαρακτηρα μπροστα σε green screen.

Κάτι μου καθόταν στραβά όταν είδα την παρουσίαση tbh, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Τώρα που το συνειδητοποίησα δεν μπορώ να το κάνω unsee. 😕

Μου θυμίζει λίγο το Hobbit trilogy που ήταν τίγκα στα fake lightings και έκανε μπαμ ότι ήταν ψεύτικο, σε αντιδιαστολή με το LotR trilogy που το γύριζαν σε φυσικά τοπία. 

Πιστεύω θα έχει option για να γίνεται turn-off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως τώρα το Πλαισιο βλέπω έχει ανεβάσει προπαραγγελίες για Special edition.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλε το Console Club και τις δύο μεγάλες αλλά γράφει ότι έχουν εξαντληθεί, κατά πόσο ήταν διαθέσιμες στο site ή απλά ανέβηκαν κατευθείαν σαν εξαντλημένες είναι άλλο θέμα.

Βλέπω την special edition και στο media markt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στο Console Club είναι γνωστοί παπατζήδες. Παρήγγειλα πριν ένα μήνα την collector´s edition του Tales of Arise που φαινόταν διαθέσιμη, με πήραν τηλέφωνο να μου πούνε πως θα έρθει στις 10/9 και χθες λαμβάνω ένα sms, πως δεν θα παραλάβουν τελικά τα κομμάτια που ήθελαν και δεν θα με εξυπηρετήσουν. Μια εβδομάδα πριν την κυκλοφορία. Να ήξερα, να το είχα παραγγείλει από αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So....

Τελικά θα υπάρχει upgrade για το Horizon 2 όταν κάποιος θα πάει από την ps4 έκδοση στην
έκδοση του ps5 και θα είναι μάλιστα δωρεάν.

Σε μελλοντικούς cross-gen τίτλους (π.χ God of War και Gran Turismo) θα υπάρχει upgrade με κόστος $10.

https://blog.playstation.com/2021/09/04/pre-order-horizon-forbidden-west-now-collectors-and-digital-deluxe-editions-detailed/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...