Προς το περιεχόμενο

Νεκρός Διαχειριστής Σε Πολυκατοικία


Alstroemeria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Ο τιτλος ειναι το λιγοτερο creepy πραμα στο ολο θεμα.

@Alstroemeria Κρατας αυτο που γραφει ο fragma,ολα τα αλλα που λετε,τα λετε για να τα λετε.

Αν δεν βγαλεις ακρη ( που μαλλον δε θα βγαλεις αν κρινω απο την απαντηση σε προηγουμενη τοιχοκολληση ) πας στο παρακαταθηκων.

Στο οτι μας δικαιολογεισαι που 8 μηνες ο τροπος ζωης σου δε σου επιτρεπει να χτυπησεις καποια πορτα και να ρωτησεις,πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να πω,εκτος απο αυτο,οτι "δικαιολογεισαι" δλδ. Αν ηθελες να βγαλεις ακρη,θα ειχες βγαλει,δε θα σε εμποδιζε "ο τροπος ζωης σου". Welcome to the adult world.
Για το κατεβατο με τα ουρα,τα νερα,τα καγκελα κτλδε μπορει να σε βοηθησει κανεις εδω,εκτος και αν θες καποιον που να συμπασχει,για να μοιραστειτε τον πονο σας.
Δυσκολη η περιπτωση σου,αλλα ολη η Ελλαδα πανω κατω και λιγοτερο η περισσοτερο ,ετσι ζει.

 


 

Ο "τρόπος ζωής" είναι κάτι πολύ γενικό και δύσκολα δικαιολογεί κάτι. Παρόλα αυτά, εμένα δεν μου φαίνεται περίεργο αυτό να συμβαίνει σε άνθρωπο, έχω κολλητό με κατάθλιψη και δεν μπορούσες να τον βρεις στο τηλ. για χρόνια μέχρι να έρθει στα ίσια του με αγωγή, κοινωνικές επαφές μηδενικές μέχρι να παρει τα πάνω του, δυσκολευοταν να πάει να κάνει ένα μπάνιο, οπότε, για μένα παίζουν περιπτώσεις και καταστάσεις που έχεις και τέτοια θέματα. Βέβαια στην ts, το πρόβλημα είναι άλλο από ότι καταλαβαίνω και όχι τέτοιου είδους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κατ' αρχήν μιλάμε για μικροποσά.

Κατά δεύτερον, με την πληρωμή θα σου δώσει την εξοφλητική των κοινοχρήστων που λειτουργεί ως αποδεικτικό πληρωμής, το οποίο θα φέρει και την υπογραφή του.

Για να πάθεις κάτι από όλη αυτή τη διαδικασία, πρέπει να ισχυριστεί αυτός ότι δεν πλήρωσες ποτέ και ότι χρωστάς ακόμη και να σε πάει αυτός δικαστικά, όπου θα δείξεις την εξοφλητική με την υπογραφή και τελείωσες. Αν θέλεις, ζήτα το να υπογράψει και μία επιπλέον απόδειξη ότι την τάδε ημερομηνία, έλαβα το ποσό τάδε, κλπ και να υπογράψει μπροστά σου. Με αυτό το χαρτί μπορείς να το τρέχεις και να μη φτάνει.

Όλα αυτά στην μικρή πιθανότητα να κάνει κάποια πονηριά μόνο εις βάρος σου. Υπάρχει και το σενάριο να κάνει πονηριά έναντι όλης της πολυκατοικίας, πχ να αφήσει το πετρέλαιο απλήρωτο, κλπ οπότε εκεί θα είστε όλη η πολυκατοικία εναντίον του.

Γενικά δε μπορεί να σου κάνει τίποτα. 

Και αν τυχόν πάτε στα δικαστήρια, οι δικαστές δεν έπεσαν από τον ουρανό. Τον γιο της πρώην διαχειρίστριας πλήρωσες, δεν πλήρωσες τον Πακιστανό στα φανάρια. Ήθελες να είσαι κυρία και επειδή δεν ορίστηκε ακόμη νέος διαχειριστής, έδωσες τα λεφτά χτυπώντας το ίδιο κουδούνι που χτυπούσες πάντα. Ό,τι θα έκανε και το 99% του κόσμου δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ο "τρόπος ζωής" είναι κάτι πολύ γενικό και δύσκολα δικαιολογεί κάτι. Παρόλα αυτά, εμένα δεν μου φαίνεται περίεργο αυτό να συμβαίνει σε άνθρωπο, έχω κολλητό με κατάθλιψη και δεν μπορούσες να τον βρεις στο τηλ. για χρόνια μέχρι να έρθει στα ίσια του με αγωγή, κοινωνικές επαφές μηδενικές μέχρι να παρει τα πάνω του, δυσκολευοταν να πάει να κάνει ένα μπάνιο, οπότε, για μένα παίζουν περιπτώσεις και καταστάσεις που έχεις και τέτοια θέματα. Βέβαια στην ts, το πρόβλημα είναι άλλο από ότι καταλαβαίνω και όχι τέτοιου είδους. 

πολύ σωστά σε γενικές γραμμές

25 λεπτά πριν, archer100 είπε

Κατ' αρχήν μιλάμε για μικροποσά.

Κατά δεύτερον, με την πληρωμή θα σου δώσει την εξοφλητική των κοινοχρήστων που λειτουργεί ως αποδεικτικό πληρωμής, το οποίο θα φέρει και την υπογραφή του.

Για να πάθεις κάτι από όλη αυτή τη διαδικασία, πρέπει να ισχυριστεί αυτός ότι δεν πλήρωσες ποτέ και ότι χρωστάς ακόμη και να σε πάει αυτός δικαστικά, όπου θα δείξεις την εξοφλητική με την υπογραφή και τελείωσες. Αν θέλεις, ζήτα το να υπογράψει και μία επιπλέον απόδειξη ότι την τάδε ημερομηνία, έλαβα το ποσό τάδε, κλπ και να υπογράψει μπροστά σου. Με αυτό το χαρτί μπορείς να το τρέχεις και να μη φτάνει.

Όλα αυτά στην μικρή πιθανότητα να κάνει κάποια πονηριά μόνο εις βάρος σου. Υπάρχει και το σενάριο να κάνει πονηριά έναντι όλης της πολυκατοικίας, πχ να αφήσει το πετρέλαιο απλήρωτο, κλπ οπότε εκεί θα είστε όλη η πολυκατοικία εναντίον του.

Γενικά δε μπορεί να σου κάνει τίποτα. 

Και αν τυχόν πάτε στα δικαστήρια, οι δικαστές δεν έπεσαν από τον ουρανό. Τον γιο της πρώην διαχειρίστριας πλήρωσες, δεν πλήρωσες τον Πακιστανό στα φανάρια. Ήθελες να είσαι κυρία και επειδή δεν ορίστηκε ακόμη νέος διαχειριστής, έδωσες τα λεφτά χτυπώντας το ίδιο κουδούνι που χτυπούσες πάντα. Ό,τι θα έκανε και το 99% του κόσμου δηλαδή.

εμμμ ποια υπογραφή; Ποτέ δεν υπήρξε υπογραφή στα χαρτάκια που παίρνουμε όταν πληρώνουμε τα κοινόχρηστα. 🤨
Όχι κάνεις λάθος, δεν θα έκανα αυτό (όπως και δεν το κάνω δηλαδή). Προσωπικά θα έδινα τα χρήματα σε αυτόν που μου τα ζητάει επίσημα, στην προκειμένη βέβαια αυτός που φαίνεται να τα ζητάει -- τυπικά - είναι ένας άνθρωπος που δεν βρίσκεται πια στη ζωή .
Ποτέ στη ζωή μου δεν έχω λειτουργήσει έξω από τον νόμο, μου αρέσει πολύ η τυπικότητα και είναι η πρώτη φορά που αναγκάζομαι να το κάνω γι αυτό αναζητώ μια λύση που να είναι νομικά οκ. Ίσως τελικά η λύση με το εξώδικο να είναι πράγματι η μοναδική αν και θα φέρει άλλα προβλήματα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Μέγα τρολοθέμα  το παρόν.

Από τα διαμάντια του insomnia.

Μόνο και μόνο που έφτασε τις τέσσερεις σελίδες χωρις να κλειδώσει αξιζει ενα 7/10. 

Άσε που και ο τίτλος είναι λάθος αφού ήταν διαχειρίστρια. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alstroemeria είπε

πολύ σωστά σε γενικές γραμμές

εμμμ ποια υπογραφή; Ποτέ δεν υπήρξε υπογραφή στα χαρτάκια που παίρνουμε όταν πληρώνουμε τα κοινόχρηστα. 🤨
Όχι κάνεις λάθος, δεν θα έκανα αυτό (όπως και δεν το κάνω δηλαδή). Προσωπικά θα έδινα τα χρήματα σε αυτόν που μου τα ζητάει επίσημα, στην προκειμένη βέβαια αυτός που φαίνεται να τα ζητάει -- τυπικά - είναι ένας άνθρωπος που δεν βρίσκεται πια στη ζωή .
Ποτέ στη ζωή μου δεν έχω λειτουργήσει έξω από τον νόμο, μου αρέσει πολύ η τυπικότητα και είναι η πρώτη φορά που αναγκάζομαι να το κάνω γι αυτό αναζητώ μια λύση που να είναι νομικά οκ. Ίσως τελικά η λύση με το εξώδικο να είναι πράγματι η μοναδική αν και θα φέρει άλλα προβλήματα 😕

Το εξώδικο στην εν λόγω περίπτωση είναι παντελώς άχρηστο. 

Μιλά και με κανέναν άλλον στην πολυκατοικία να ρωτησεις τι παίζει και αν υπάρχει θέμα γενικά στην πολυκατοικία να πληρωνουν τα κοινόχρηστα σε αυτόν, αλλιώς κάντε νέα ΓΣ να εκλεγεί διαχειριστής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HateMe είπε

Όπως είδα τον τίτλο, νόμιζα πως βρήκε τον διαχειριστή νεκρό η κάτι τέτοιο.

Συνεχίζουμε.

Και εγώ νόμισα ότι τον έφαγε κάποιος γιατί είχαν καυγάδες για τα κοινόχρηστα  και λέω να μια καλή δουλειά για την Τατιάνα για 2-3 μέρες🤣

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρακαταθηκών και Δανείων, κατάθεση του ποσού υπέρ της διαχείρισης της πολυκατοικίας στον τάδε αριθμό της δείνα οδού.

Αλλά με οκτώ μήνες χρωστούμενα, μάλλον το ζητούμενο είναι πώς θα συνεχιστεί το φέσι, παρά οτιδήποτε άλλο.

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...