Προς το περιεχόμενο

Φορολογικές δηλώσεις 2021


elmario88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, ileos10 είπε

παιδες εκανα δηλωση και εχω επιστροφη 512 ευρω...

υπαρχει περιπτωση να τα παρω ποτε??

Εννοείται ότι θα τα πάρεις αυτό που πρέπει να σε απασχολεί είναι το πότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, ileos10 είπε

ναι ξερω ετσι λεμε για να χαιρομαστε ντεμεκ

Αφού σου εμφανιστούν στην καρτέλα επιστροφές στην προσωποποιημένη πληροφόρηση και δεν έχεις άλλα εκκρεμή χρέη στην εφορία κάλεσε στο τμήμα επιστροφών της ΔΟΥ σου για να προχωρήσουν την επιστροφή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις υπέβαλα την φορολογική δήλωση του πατέρα μου και είναι χρεωστική 640 ευρώ, όπως ακριβώς και πέρυσι. Γιατί όμως δεν μου βγάζει το ποσό σε δόσεις παρά μόνο μία δόση με έκπτωση και ημερομηνία μέχρι 31/07?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, paperscore είπε

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις υπέβαλα την φορολογική δήλωση του πατέρα μου και είναι χρεωστική 640 ευρώ, όπως ακριβώς και πέρυσι. Γιατί όμως δεν μου βγάζει το ποσό σε δόσεις παρά μόνο μία δόση με έκπτωση και ημερομηνία μέχρι 31/07?

Νομίζω, πρέπει να περάσουν 24 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paperscore είπε

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις υπέβαλα την φορολογική δήλωση του πατέρα μου και είναι χρεωστική 640 ευρώ, όπως ακριβώς και πέρυσι. Γιατί όμως δεν μου βγάζει το ποσό σε δόσεις παρά μόνο μία δόση με έκπτωση και ημερομηνία μέχρι 31/07?

1) απλά για ενημέρωση, αν το πληρώσεις με πιστωτική (αν διαθέτεις) συνήθως οι άτοκες δόσεις που σου προσφέρει η τράπεζα είναι περισσότερες απο αυτές που σου προσφέρει η εφορία.

2) μια ερώτηση: τσέκαρες ΝΑΙ τους κωδικούς 023 (ή και 024). Στην περίπτωση αυτή έβαλες κάποιο ποσό αγορών με ηλεκτρονικά μέσα 049 (ή και 050);

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tempo είπε

1) απλά για ενημέρωση, αν το πληρώσεις με πιστωτική (αν διαθέτεις) συνήθως οι άτοκες δόσεις που σου προσφέρει η τράπεζα είναι περισσότερες απο αυτές που σου προσφέρει η εφορία.

2) μια ερώτηση: τσέκαρες ΝΑΙ τους κωδικούς 023 (ή και 024). Στην περίπτωση αυτή έβαλες κάποιο ποσό αγορών με ηλεκτρονικά μέσα 049 (ή και 050);

 

2) Βασικά τσέκαρα τον κωδικό 023 επειδή ο πατέρας μου είναι υπερήλικας αλλά έβαλα και ποσό αγορών στα 049 και στα 050 επειδή υπήρχαν αγορές με ηλεκτρονικά μέσα. Έκανα μαλακία λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paperscore είπε

2) Βασικά τσέκαρα τον κωδικό 023 επειδή ο πατέρας μου είναι υπερήλικας αλλά έβαλα και ποσό αγορών στα 049 και στα 050 επειδή υπήρχαν αγορές με ηλεκτρονικά μέσα. Έκανα μαλακία λες?

δεν ξέρω....η λογική λέει ότι δεν πρέπει να συμπληρώσεις κάποιο ποσό. Οι αγορές που έβαλες ήταν το 30% του εισοδήματος του πατέρα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tempo είπε

δεν ξέρω....η λογική λέει ότι δεν πρέπει να συμπληρώσεις κάποιο ποσό. Οι αγορές που έβαλες ήταν το 30% του εισοδήματος του πατέρα σου;

Ήταν λιγάκι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, paperscore είπε

Ήταν λιγάκι παραπάνω.

τότε λογικά δεν έχεις κάτι να σε απασχολεί. Ακόμη και το 023 να μην είχες τσεκάρει ο πατέρας σου είχε το ποσό αγορών με ηλεκτρονικά μέσα που έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paperscore είπε

Γιατί όμως δεν μου βγάζει το ποσό σε δόσεις

Κοίτα στην προσωποποιημένη πληροφόρηση (Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης και πληρωμή) για να δεις τις δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βρε παιδιά δεν υπάρχει η ταυτότητα οφειλής στην καρτέλα προσωπικής ενημέρωσης στις οφειλές εκτός ρύθμισης. Το δείχνει μηδενικό. Την οφειλή την είδα στο εκκαθαριστικό.

1 λεπτό πριν, tedybear είπε

Κοίτα στην προσωποποιημένη πληροφόρηση (Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης και πληρωμή) για να δεις τις δόσεις.

Δεν υπάρχει οφειλή. Τι γίνεται;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, paperscore είπε

Δεν υπάρχει οφειλή. Τι γίνεται;

Μην αγχώνεσαι. Δες το πάλι σε 24 ώρες. Είναι high-tech κατάσταση και αργεί να ενημερώσει η μία εφαρμογή την άλλη μέσα στο χάος του taxis.

Έκανες οριστική υποβολή έτσι; Μη ξεχάστηκες είδες το ποσό και έφυγες χωρίς να πατήσεις το οριστική υποβολή;

Επεξ/σία από tedybear
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...