Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Review - Με τη γνωστή συνταγή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Ενταξει φιλε μου... Πανε παρε isheep/shit με πανω απο 1.5κ να μην εχει διαφημισεις... Εκτος αν θες φθηνο ishit με μπαταρια μισης μερας με το ζορι... :D :P :D 

Φανταζομαι εχεις ακουστα το ''οποιος εχει την μυγα...'' 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, b-boy_steve είπε

Προφανως!!! Αλλα τι θες να πεις; Βοηθησε με σε παρακαλω.

α)Με ειδες καπου να αναφερομαι σε iphone,και μαλιστα στα ακριβοτερα μοντελα οπως αναφερεις?

β)οι χαρακτηρισμοι i ταδε που κολλανε??

γ)εγραψα καπου οτι ολα τα Android κινητα εχουν διαφημισεις ?Αν οχι τοτε,που ακριβως κολλαει το σχολιο σου με αυτα που γραφω??

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Ενταξει φιλε μου... Πανε παρε isheep/shit με πανω απο 1.5κ να μην εχει διαφημισεις... Εκτος αν θες φθηνο ishit με μπαταρια μισης μερας με το ζορι... :D :P :D 

To mi 11 ultra φαινεται και ειναι ποιο ποιοτικο απο s21 ultra... Πιασε mi 11 ultra στα χερια σου και μιλα μετα για ποιοτητα...

Απο που προέκυψε η Apple στο θέμα των διαφημίσεων της MIUI; Και η Realme έχει φτηνά κινητά και δεν έχει διαφημίσεις, και το Oneplus Nord 250€ κάνει, αλλα δεν έχει διαφημίσεις.

Συμφωνώ οτι έχει παρασυζητηθεί το θέμα, ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό (κατα την άποψη μου φυσικά βέβαια) αλλα δεν αλλάζει το γεγονός οτι έχει διαφημίσεις σε ένα κινητό που έχεις πληρώσει. 

Επειδή η Apple δηλαδή χρεώνει τσουβάλια, θα πρέπει εγώ να πώ "ε οκ μωρέ, ας βλέπω διαφημίσεις;"

Στο θέμα μας, στα 200-300€ για μια ακόμα χρονιά η Xiaomi παίζει μονότερμα, αλλα το συγκεκριμένο είναι μάλλον το πιο αδιάφορο απο την τριάδα. Το Poco X3 Pro και το Poco F3 νομίζω είναι καλύτερες περιπτώσεις σαν τηλέφωνα.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν με ενδιαφερει καν που αναφερεσαι φιλε μου... Εγω θα αναφερω οτι θελω εκτος αν ηρθες εσυ να μου το απαγορεωψεις.

2) Δεν σε χαρακτηρισα και ουτε προκειται να το κανω.

3) Το οτι εχουν διαφημισεις και τις απενεργοποιεις ειναι σαν να μην εχουν διαφημησειςκαι προφανως το κανουν πολλες εταιριες αλλα καθεσαι και γραφεις ασυναρτησιες για το παρον θεμα... Δεν σ αρεσει η xiaomi δεν απαντας με ασυναρτησιες. Το διαβαζεις (αν θες) και προχωρας.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ideal09 είπε

Εξαρτάται, άμα δεν έχεις θέμα με το το φτηνιάρικο feeling που σου παρέχει είναι καλή αγορά.

Λογικό.Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Απο που προέκυψε η Apple στο θέμα των διαφημίσεων της MIUI; Και η Realme έχει φτηνά κινητά και δεν έχει διαφημίσεις, και το Oneplus Nord 250€ κάνει, αλλα δεν έχει διαφημίσεις.

Συμφωνώ οτι έχει παρασυζητηθεί το θέμα, ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό (κατα την άποψη μου φυσικά βέβαια) αλλα δεν αλλάζει το γεγονός οτι έχει διαφημίσεις σε ένα κινητό που έχεις πληρώσει. 

Επειδή η Apple δηλαδή χρεώνει τσουβάλια, θα πρέπει εγώ να πώ "ε οκ μωρέ, ας βλέπω διαφημίσεις;"

Τι αξιζει συζητηση κατα την γνωμη σου αν οχι κινηταρα των 250€ με 108mp καμερα, μπαταριαρα και οθοναρα;

Εννοειται αγαπαω και realme και oneplus οπως καλα λες αλλα και huawei, xiaomi. Την τελευταια μαλιστα αφου μπορουν να φυγουν οι διαφημισεις. Αν δεν εφευγαν θα ειχα προβλημα και εγω.

 

2 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Λογικό.Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Μπορεις! Αλλα που να ξερεις εσυ!

12 λεπτά πριν, papp0us είπε

Απο που προέκυψε η Apple στο θέμα των διαφημίσεων της MIUI; Και η Realme έχει φτηνά κινητά και δεν έχει διαφημίσεις, και το Oneplus Nord 250€ κάνει, αλλα δεν έχει διαφημίσεις.

Συμφωνώ οτι έχει παρασυζητηθεί το θέμα, ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό (κατα την άποψη μου φυσικά βέβαια) αλλα δεν αλλάζει το γεγονός οτι έχει διαφημίσεις σε ένα κινητό που έχεις πληρώσει. 

Επειδή η Apple δηλαδή χρεώνει τσουβάλια, θα πρέπει εγώ να πώ "ε οκ μωρέ, ας βλέπω διαφημίσεις;"

Στο θέμα μας, στα 200-300€ για μια ακόμα χρονιά η Xiaomi παίζει μονότερμα, αλλα το συγκεκριμένο είναι μάλλον το πιο αδιάφορο απο την τριάδα. Το Poco X3 Pro και το Poco F3 νομίζω είναι καλύτερες περιπτώσεις σαν τηλέφωνα.

Καλα ειναι και καινουργιο το νοτ 10 προ... Θα πεσει η τιμη του σε λιγο καιρο. Γενικα αν θες καλυτερη καμερα απο τα υπολοιπα που ανεφερες πας στο νοτ 10 προ. Γιατι εχει οντως αρκετα καλυτερη καμερα! Κατα τα αλλα ποκο χ3 και φ3 ειναι οντως πολυ καλα τηλεφωνα. Συμφωνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

1) Δεν με ενδιαφερει καν που αναφερεσαι φιλε μου... Εγω θα αναφερω οτι θελω εκτος αν ηρθες εσυ να μου το απαγορεωψεις.

2) Δεν σε χαρακτηρισα και ουτε προκειται να το κανω.

3) Το οτι εχουν διαφημισεις και τις απενεργοποιεις ειναι σαν να μην εχουν διαφημησειςκαι προφανως το κανουν πολλες εταιριες αλλα καθεσαι και γραφεις ασυναρτησιες για το παρον θεμα... Δεν σ αρεσει η xiaomi δεν απαντας με ασυναρτησιες. Το διαβαζεις (αν θες) και προχωρας.

1)αν δεν σε ενδιαφερει που αναφερομαι και σε ποιος μιλαω,μπορεις απλα να προσπερασεις το σχολιο μου και να προχωρησεις,οπως και εσυ λες στο 3,αντι να γραψεις πραγματα ασχετα με αυτα που αναφερω.

2)δεν ειπα οτι με χαρακτηρισες εμενα.Το οτι δεν κολλανε και δεν ταιριαζουν γενικα αυτοι οι χαρακτηρισμοι ειναι που τονισα

3)Το σχολιο μου περι διαφημισεων,πηγαινει σε παλιοτερα σχολια χρηστων οι οποιοι λεγανε οτι τα φθηνοτερα Redmi κινητα δεν ειχαν καθολου διαφημισεις γενικα και αοριστα και οτι μονο αυτα με κινεζικες rom ειχαν.

Τελος δεν θυμαμαι να εγραψα καπου γενικα και αοριστα οτι δεν μαρεσει η Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

1)αν δεν σε ενδιαφερει που αναφερομαι και σε ποιος μιλαω,μπορεις απλα να προσπερασεις το σχολιο μου και να προχωρησεις,οπως και εσυ λες στο 3,αντι να γραψεις πραγματα ασχετα με αυτα που αναφερω.

2)δεν ειπα οτι με χαρακτηρισες εμενα.Το οτι δεν κολλανε και δεν ταιριαζουν γενικα αυτοι οι χαρακτηρισμοι ειναι που τονισα

3)Το σχολιο μου περι διαφημισεων,πηγαινει σε παλιοτερα σχολια χρηστων οι οποιοι λεγανε οτι τα φθηνοτερα Redmi κινητα δεν ειχαν καθολου διαφημισεις γενικα και αοριστα και οτι μονο αυτα με κινεζικες rom ειχαν.

Τελος δεν θυμαμαι να εγραψα καπου γενικα και αοριστα οτι δεν μαρεσει η Xiaomi.

Το ξερω.. Τσακωνομαστε χωρις λογο, ενω λεμε τα ιδια πανω κατω. Ε στην αρχη διαβασα την απαντηση που εδωσες σε καποιον αλλον και την πηρα καπως στραβα, μετα εσυ απαντησες και το ενα εφερε το αλλο... χαχαχα 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν εχει σημασια το ποσο ευκολο ή δυσκολο ειναι να τις βγαλεις. Ουτε να ψαχνεις video στο youtube,ουτε να ρωτας σε forum,ουτε τιποτα.

Μονο και μονο το γεγονος οτι υπαρχουν διαφημισεις εντος της συσκευης,ειναι απαραδεκτο,απο οποιον το κανει αυτο,ειδικα οταν περναμε και ενα Χ κοστος αγορας.

Προσωπικα μονο ελαφρυντικο δινω στις συσκευες πολυ χαμηλου κοστους πχ κατω απο 170ευρω ξερω γω,που ουτως ή αλλως οι εταιρειες δεν εχουν και μεγαλα περιθωρια κερδους,οπως και ο ιδιος ο πελατης δεν εχει τεραστιες απαιτησεις.

Θα συμφωνούσα ότι είναι απαράδεκτο ΑΝ δε μιλούσαμε για μια συσκευή που είναι πιο φθηνή 20-30% ή και παραπάνω σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Από κάπου πρέπει να βγάλουν. Το ότι μπορείς να τις αφαιρέσεις ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σε 4 λεπτά (τα αναλυτικά βίντεο στο youtube είναι 5-6 λεπτά συνολικά) είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα, γιατί σε τόσο λίγο χρόνο κερδίζεις τη διαφορά τιμής, αφαιρώντας τις διαφημίσεις.

Δεν είναι θέμα κόστους, όπως το αναφέρεις, αλλά το πόσο κοστίζουν σε σχέση με αυτά που σου δίνουν.

Η ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ φιλοσοφία με τη Google: σου δίνει δωρεάν υπηρεσίες, σου παίρνει προσωπικά δεδομένα και τα εκμεταλλεύεται για να σου προβάλει διαφημίσεις. Δε βλέπω όμως να δυσανασχετούν πολλοί με αυτό. Αν το κάνει η Xiaomi είναι απαράδεκτο, αν το κάνει η Google δεν πειράζει: "έτσι είναι η εξέλιξη, δέξου το ή πήγαινε να μείνεις σε σπηλιά", αυτό σου γράφουν οι περισσότεροι...

Η διαφορά είναι ότι για να γλυτώσεις από τη Google πρέπει να αφιερώσεις πολύ χρόνο (την πρώτη φορά, μετά μαθαίνεις) να δεις πως μπαινει μια custom ROM, να βρεις εναλλακτικές εφαρμογές και πιθανόν να βγάλεις και τη συσκευή σου εκτός εγγύησης... Τίποτα από αυτά δεν ισχύει για τη Xiaomi. Σε 3-4 λεπτά καθαρίζεις ΟΛΕΣ τις διαφημίσεις και σου μένει μια συσκευή που σου κόστισε φθηνότερα από οποιαδήποτε άλλη με παρόμοιες δυνατότητες.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tlykog είπε

Θα συμφωνούσα ότι είναι απαράδεκτο ΑΝ δε μιλούσαμε για μια συσκευή που κοστίζει 20-30% ή και παραπάνω σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Από κάπου πρέπει να βγάλουν. Το ότι μπορείς να τις αφαιρέσεις ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σε 4 λεπτά (τα αναλυτικά βίντεο στο youtube είναι 5-6 λεπτά συνολικά) είναι ένα μεγάλο πλεονάκτημα, γιατί σε τόσο λίγο χρόνο κερδίζεις τη διαφορά τιμής, αφαιρώντας τις διαφημίσεις.

Δεν είναι θέμα κόστους, όπως το αναφέρεις, αλλά το πόσο κοστίζουν σε σχέση με αυτά που σου δίνουν.

Η ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ φιλοσοφία με τη Google: σου δίνει δωρεάν υπηρεσίες, σου παίρνει προσωπικά δεδομένα και τα εκμεταλλεύεται για να σου προβάλει διαφημίσεις. Δε βλέπω όμως να συσανασχετούν πολλοί με αυτό. Αν το κάνει η Xiaomi είναι απαράδεκτο, αν το κάνει η Google δεν πειράζει: "έτσι είναι η εξέλιξη, δέξου το ή πήγαινε να μείνεις σε σπηλιά", αυτό σου γράφουν οι περισσότεροι...

Η διαφορά είναι ότι για να γλυτώσεις από τη Google πρέπει να αφιερώσεις πολύ χρόνο (την πρώτη φορά, μετά μαθαίνεις) να δεις πως μπαινει μια custom ROM, να βρεις εναλλακτικές εφαρμογές και πιθανόν να βγάλεις και τη συσκευή σου εκτός εγγύησης... Τίποτα από αυτά δεν ισχύει για τη Xiaomi. Σε 3-4 λεπτά καθαρίζεις ΟΛΕΣ τις διαφημίσεις και σου μένει μια συσκευή που σου κόστισε φθηνότερα από οποιαδήποτε άλλη με παρόμοιες δυνατότητες.

Οπως τα λες, ακριβως αυτο. Να πω οτι οι διαφημισεις δεν εφευγαν με τιποτα και οτι ηθελε αλλαγη ρομ, ναι εκει θα ειχα και εγω προβλημα... Πλεον ουτε gcam δεν χρειαζονται τα xiaomi...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Όσο για τις διαφημίσεις, απλά μην κάνεις accept ότι βρίσκεις μπροστά σου, και απενεργοποιείς και ένα service και no problemo!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TSINE είπε

Μα γιατί να μην βάζανε έναν 780g ή έναν 860 ή έναν 870 . Και ας έκανε 30 ευρό παραπάνω

Γιατι θα απαξιωνε τελειως ολα τα υπολοιπα μοντελα,ακομα και τα ακριβοτερα τυπου mi11lite.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...