Προς το περιεχόμενο

Gilera runner 200vxr 2008


panosdOUG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

Έχω το σκούτερ του τίτλου με περίπου 22χιλ χιλιόμετρα το έχω πάρει μεταχειρισμένο στις 19κ έγινε αλλαγή ιμάντα λάδια φίλτρα κλπ και τώρα θα το ξαναπάω για λάδια φίλτρα γιατί θα κάνω χιλιόμετρα το καλοκαίρι. Έχω μια απορία το μηχανάκι σαν να μην δίνει στα ψηλά 105-110 τελική με το ζόρι. Σε ευθεία. Σκέφτομαι για μπίλιες υπάρχει περίπτωση να είναι αυτό? Στο στο βιβλίο που έχει δεν φαίνεται να έχουν αλλαχθεί ποτέ και δεν ξέρω κάθε πότε πρέπει να αλλάζουν. 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει πρόβλημα ή κάτι έβαλαν λάθος...20κ km (είναι λίγα)σύνολο ή από τότε π το πήρες?..σίγουρα τελική πάνω από 130κμ..βρες μάστορα που ασχολιόταν με αυτά(αρμακολας στην αμφιθεας είχε γνώσεις)..άλλαξε σετ καμπάνα/βαριατορ ελατηρια μπιλιες ..κοίταξε κ τιμές από malossi ή polini (λογικά δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά σε τιμες )

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, kage είπε

Έχει πρόβλημα ή κάτι έβαλαν λάθος...20κ km (είναι λίγα)σύνολο ή από τότε π το πήρες?..σίγουρα τελική πάνω από 130κμ..βρες μάστορα που ασχολιόταν με αυτά..άλλαξε σετ καμπάνα/βαριατορ ελατηρια μπιλιες ..κοίταξε κ τιμές από malossi ή polini (λογικά δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά σε τιμες )

Μάλιστα άρα θα το πάω να το κοιτάξουν,  22κ σύνολο ο κινητήρας είναι άψογος άρα κάτι στη μετάδοση θα παίζει δεν εξηγείται αλλιώς σε ευχαριστώ πολύ φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 28/5/2021 στις 5:26 ΜΜ, panosdOUG είπε

Καλησπέρα 

Έχω το σκούτερ του τίτλου με περίπου 22χιλ χιλιόμετρα το έχω πάρει μεταχειρισμένο στις 19κ έγινε αλλαγή ιμάντα λάδια φίλτρα κλπ και τώρα θα το ξαναπάω για λάδια φίλτρα γιατί θα κάνω χιλιόμετρα το καλοκαίρι. Έχω μια απορία το μηχανάκι σαν να μην δίνει στα ψηλά 105-110 τελική με το ζόρι. Σε ευθεία. Σκέφτομαι για μπίλιες υπάρχει περίπτωση να είναι αυτό? Στο στο βιβλίο που έχει δεν φαίνεται να έχουν αλλαχθεί ποτέ και δεν ξέρω κάθε πότε πρέπει να αλλάζουν. 

Ευχαριστώ

 

Συγνώμη κιόλας πόσα περιμένεις δηλαδή Ν; το βγάλει ο κινητήρας? 200 είναι όχι 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Συγνώμη κιόλας πόσα περιμένεις δηλαδή Ν; το βγάλει ο κινητήρας? 200 είναι όχι 1000

Είχα το ίδιο σε 125 και έπιανε τα 105,  οπότε το 200ρι θα πρέπει να τα έχει τα 120. Δες την μετάδοση και μίλα με το μάστορα τι μπίλιες θέλει ώστε να δίνει καλύτερα σε τελική πάρα επιτάχυνση. Να ξέρεις όμως πως οι τελικές φθειρουν παραπάνω τον ιμαντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, lary7 είπε

Είχα το ίδιο σε 125 και έπιανε τα 105,  οπότε το 200ρι θα πρέπει να τα έχει τα 120. Δες την μετάδοση και μίλα με το μάστορα τι μπίλιες θέλει ώστε να δίνει καλύτερα σε τελική πάρα επιτάχυνση. Να ξέρεις όμως πως οι τελικές φθειρουν παραπάνω τον ιμαντα

Έχω οδηγήσει και 125 μανισιο και πήγαιναν περίπου τα ίδια για αυτό αναρωτιέμαι δεν είπα να πηγαίνει 160 αλλά τα 120 πιστεύω θα έπρεπε να τα έχει εύκολα σε ευθεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 λεπτά πριν, lary7 είπε

Είχα το ίδιο σε 125 και έπιανε τα 105,  οπότε το 200ρι θα πρέπει να τα έχει τα 120. Δες την μετάδοση και μίλα με το μάστορα τι μπίλιες θέλει ώστε να δίνει καλύτερα σε τελική πάρα επιτάχυνση. Να ξέρεις όμως πως οι τελικές φθειρουν παραπάνω τον ιμαντα

Ολα αυτά είναι ένας κινητήρας παίζουν με διαδρομή μπιελας και μερικά χιλιοστά στο πιστόνι, η διάφορες δεν είναι όσες μεγάλες φαντάζεστε, στο άνοιγμα ναι έχει διαφορά στη τελική όχι τόσο

Επίσης μεγάλη σημασία έχει και πως γινόταν η συντήρηση/οδήγηση πριν έρθει στα χέρια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αυτό πρέπει να πιάνει τα 120.

Καλού κακού αφού σε ενδιαφέρει η τελική έλεγξε με gps να δεις πόσα πιάνει. Στο λέω γιατί σε δική μου περίπτωση μαλωνα με τον μάστορα και τελικά το πρόβλημα ήταν στο κοντέρ. Ενώ όλα τα κοντέρ δείχνουν περισσότερα , αυτό έδειχνε λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...