Προς το περιεχόμενο

Το τρίτο λειτουργικό σύστημα της Google, το Fuchsia OS, έρχεται στο Next Hub


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν ειναι σχετικο με το θεμα αυτο που θα πω, αγορασα με 300 ευρω ενα chromebook asus, το οποιο εχει touch screen και "διπλωνει" και γινεται tablet. 

Δεν εχω ξανανοιξει απο τοτε το hp λαπτοπ με ryzen 5 που το ειχα παρει 600 ευρω, γιατι το chromebook ειναι πολυ καλυτερο σε αυτα που κανω στο laptop και πολυ πιο βολικο και με ολες τις εφαρμογες android.

Η google μπαινει πολυ δυναμικα στα consumer λειτουργικα, και πιστευω ο μονος λογος για να εχει ενας οικιακος χρηστης windows ειναι αν παιζει "σοβαρα", βαρια παιχνιδια.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις θα κανει πολυ καλυτερα και πολυ φτηνοτερα την δουλεια του με ενα chromebook ή με το κινητο του.

Εκει εχουμε φτασει παιδια, καλως ή κακως. Εγω θα πω καλώς, και με το νεο λειτουργικο fuchia θα εχουμε ακομα πιο πολλες επιλογες προς οφελος μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Radiatedsoul είπε

Δεν ξερω αν ειναι σχετικο με το θεμα αυτο που θα πω, αγορασα με 300 ευρω ενα chromebook asus, το οποιο εχει touch screen και "διπλωνει" και γινεται tablet. 

Δεν εχω ξανανοιξει απο τοτε το hp λαπτοπ με ryzen 5 που το ειχα παρει 600 ευρω, γιατι το chromebook ειναι πολυ καλυτερο σε αυτα που κανω στο laptop και πολυ πιο βολικο και με ολες τις εφαρμογες android.

Η google μπαινει πολυ δυναμικα στα consumer λειτουργικα, και πιστευω ο μονος λογος για να εχει ενας οικιακος χρηστης windows ειναι αν παιζει "σοβαρα", βαρια παιχνιδια.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις θα κανει πολυ καλυτερα και πολυ φτηνοτερα την δουλεια του με ενα chromebook ή με το κινητο του.

Εκει εχουμε φτασει παιδια, καλως ή κακως. Εγω θα πω καλώς, και με το νεο λειτουργικο fuchia θα εχουμε ακομα πιο πολλες επιλογες προς οφελος μας.

Για ποιο Asus λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2021 στις 9:14 ΜΜ, keysmith είπε

To τρίτο ή το τέταρτο λειτουργικό της Google?

  1. Android OS
  2. Chrome OS
  3. Wear OS
  4. Fucshia OS

4o το μετράω εγώ (αν το wear OS Θεωρηθεί ξεχωριστό OS και όχι ένα "ειδικό" android). 

Απώτερος στόχος της Google είναι το Fuchsia να αντικαταστήσει όλα αυτά (συν internet of things) καθώς είναι scalable και πολύ πιο εξελιγμένο από Android (Wear OS) και Chrome. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...