Προς το περιεχόμενο

Παράπονα για efood


JohnLW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

24ωρη ειναι,αλλα γενικα εχει θεματα με την εξυπηρετηση.

Σκεψου να πρεπει να καλεσω εγω για μ@λ@κι@ του πελατη, οποιος θελει να ακυρωσει την παραγγελια και δε θελει να καλεσει στο efood.
Τι να κανει το μαγαζι,να τη χρεωθει;Κατσε σαν το μ@λ@κ@ 10 λεπτα στην αναμονη,επειδη ο πελατης δεν θελει να κανει ουτε αυτο .

Απο την πλευρα σου ισως ειναι καλο,απο την πλευρα του καταστηματος ειναι αλλιως το πραμα.
Αν το efood εχει 6/10 εξυπηρετηση,το ΒΟΧ εχει 1/10.

Πραγματικα δεν εχω συναντησει χειροτερο τηλεφωνικο κεντρο.

8 στις 10 εξοφλημενες παραγγελιες που λαμβανω τηλεφωνικως μεσω ΒΟΧ ( δεν εχουν δωσει ακομα ταμπλετ στο καταστημα ) , οταν ρωταω αν ειναι εξοφλημενες ηδη μου λενε οχι,και οτι θα πληρωσει ο πελατης με μετρητα.
Και ποσο ωραιο ειναι να πηγαινεις στον πελατη,να ζητας τα χρηματα και να σου λεει οτι εχει ηδη πληρωσει.
Ποιος φαινεται ο χαζος εκει,εγω,το καταστημα,ή το ΒΟΧ?

Ναι ισχύει, θέλουν τον χρόνο τους να μπουν και αυτοί στο παιχνίδι.

Αλλά το ξαναλέω, πληρώστε μόνο με αντικαταβολή, ούτε κάρτες ούτε τίποτα.

Cash is king

 

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Xejolontas είπε

Ναι ισχύει, θέλουν τον χρόνο τους να μπουν και αυτοί στο παιχνίδι.

Αλλά το ξαναλέω, πληρώστε μόνο με αντικαταβολή, ούτε κάρτες ούτε τίποτα.

Cash is king

 

Αυτό. Κάρτα μόνο για πληρωμές λογαριασμών και αγορές από το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Basilhs23___ said:

αν άργησε το efood να διαβιβάσει την παραγγελία στο μαγαζί. 

Δεν μπορεί να συμβεί αυτό, την παραγγελία την αποδέχεται το μαγαζί σε πραγματικό χρόνο

8 hours ago, basilis_k6 said:

. το ξέρετε οτι τρώμε πιο γρηγορα εμεις που παιρνουμε τηλεφωνάκι έτσι?

Το ξέρεις ότι δεν ισχύει έτσι;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

απορω γιατι ο κοσμος γουσταρει μεσάζονες στο φαί του. το ξέρετε οτι τρώμε πιο γρηγορα εμεις που παιρνουμε τηλεφωνάκι έτσι?

Γιατι ειναι βολικο,η θελει να πληρώσει με καρτα.

Αυτο το οτι τρως πιο γρηγορα αν παρεις τηλέφωνο ποιος στο ειπε;

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κόσμος που έχει μετρητά ακόμα; Φοβερό.

Το efood πάντα μου τα γύριζε τα χρήματα χωρίς προβλήματα πάντως. Η περίπτωση όμως που αρνείται το κατάστημα την πραγγελία για τους δικούς του λόγους, ενώ έχει περάσει από το σύστημα πληρωμής του efood, θα πρέπει να το κοιτάξουν κάπως είναι μεγάλο κενό αυτό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

12 ώρες πριν, Xejolontas είπε

Εγώ πλέον έχω το box 

Σε κάθε ανανέωση κοσμοτε παίρνω πόντους για παραγγελίες από το box 

Συν σούπερ μάρκετ

To βοχ ειναι 2η φορα που μου δεσμευει ποσο ενω η παραγγελια ακυρωθηκε απο το καταστημα και 2 βδομαδες μετα η nbg σφυριζει κλεφτικα 

Ενω λενε μην ανησυχεις η καρτα σου δε χρεωθηκε ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να χρειαζονται τοσα τηλεφωνα και να στο κρατανε δεσμευμενο τοσο καιρο ...

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Γιατι ειναι βολικο,η θελει να πληρώσει με καρτα.

Αυτο το οτι τρως πιο γρηγορα αν παρεις τηλέφωνο ποιος στο ειπε;

 

Εγω το λεω. Οταν αρχισανε φιλοι να παιρνουν efood περιμεναμε 45 λεπτα να φαμε. Πλεον δεν αφηνω κανεναν να παραγγείλει, παιρνω τηλεφωνο και ζηταω να τα φερουν οσο πιο γρήγορα γινετε. Αν μου πουνε μιση ωρα κτλ, απλα τρωνε ακυρο. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

Εγω το λεω. Οταν αρχισανε φιλοι να παιρνουν efood περιμεναμε 45 λεπτα να φαμε. Πλεον δεν αφηνω κανεναν να παραγγείλει, παιρνω τηλεφωνο και ζηταω να τα φερουν οσο πιο γρήγορα γινετε. Αν μου πουνε μιση ωρα κτλ, απλα τρωνε ακυρο. 

Δεν εχεις ιδεα πως δουλευει το συστημα , ετσι; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με το efood. Πάντα πληρωμή με paypal. Έχει τύχει 2-3 φορες μέσα στα 5 χρόνια να μου δεσμεύσει λεφτά από το paypal, χωρίς να γίνει παραγγελία, αλλά τους πήρα τηλέφωνο και σε τρεις ημέρες είχα πίσω τα χρήματα. 
Ο μοναδικός λόγος που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ είναι γιατί στη WOLT μπορείς να περάσεις κατευθείαν την κάρτα με ticket restaurant και να σου τραβάει τα χρήματα από εκεί, αντί για τον λογαριασμό της τράπεζας. 

5 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Αν μου πουνε μιση ωρα κτλ, απλα τρωνε ακυρο. 

Έλα πες αλήθεια, δεν έχεις κατεβάσει ποτέ την εφαρμογή, έτσι;
Στο efood, γράφει πόση ώρα θα κάνει η παραγγελία σου, πριν παραγγείλεις. Στο 99% των περιπτώσεων τηρείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Αν μου πουνε μιση ωρα κτλ, απλα τρωνε ακυρο

Χωρίς διάθεση ειρωνείας, αναρωτιέμαι πραγματικά όμως, πώς το κάνεις αυτό; Π.χ. παίρνεις στην πρώτη επιλογή για σουβλάκια και σου λένε 30'. Τους μαυρίζεις και πας στη δεύτερη επιλογή. Σου λέει ας πούμε αυτός, 35'. Πας στον τρίτο που λέει 38' κ.ο.κ. Οπότε στο τέλος επανέρχεσαι στον πρώτο και του λες "συγγνώμη για πριν, τελικά είσαι ο πιο γρήγορος, από εσένα θα πάρω "; 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Χωρίς διάθεση ειρωνείας, αναρωτιέμαι πραγματικά όμως, πώς το κάνεις αυτό; Π.χ. παίρνεις στην πρώτη επιλογή για σουβλάκια και σου λένε 30'. Τους μαυρίζεις και πας στη δεύτερη επιλογή. Σου λέει ας πούμε αυτός, 35'. Πας στον τρίτο που λέει 38' κ.ο.κ. Οπότε στο τέλος επανέρχεσαι στον πρώτο και του λες "συγγνώμη για πριν, τελικά είσαι ο πιο γρήγορος, από εσένα θα πάρω "; 

το τηλέφωνο δεν ειναι απρόσωπο. σου λένε 30 λεπτα και λες μπορείτε πιο γρήγορα? συνηθως λενε ναι και ερχονται στα μπαμ. αν εχει μπαλα η κατι τέτοιο προφανώς και δεν θα ερθουν γρηγορα ουτε θα παρω τηλεφωνο ολο τον κοσμο αλλα σιγουρα δεν θα περιμενω 40 λεπτα να φαω. μια φορα το εχω κανει αυτο παντως ναι. ειχε κατι σαν τελικο μπαλας και πηρα τον πιο γρηγορο που ήταν ο πρωτος. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, StamTheMan είπε

8 στις 10 εξοφλημενες παραγγελιες που λαμβανω τηλεφωνικως μεσω ΒΟΧ ( δεν εχουν δωσει ακομα ταμπλετ στο καταστημα ) , οταν ρωταω αν ειναι εξοφλημενες ηδη μου λενε οχι,και οτι θα πληρωσει ο πελατης με μετρητα.
Και ποσο ωραιο ειναι να πηγαινεις στον πελατη,να ζητας τα χρηματα και να σου λεει οτι εχει ηδη πληρωσει.
Ποιος φαινεται ο χαζος εκει,εγω,το καταστημα,ή το ΒΟΧ?

Αυτό μου προκαλεί εντύπωση πάντως, μιας και ποτέ δεν μου έχει συμβεί (ψωνίζω και από τους δύο παρεμπιπτόντως).

Όσο για την εξυπηρέτηση, έχεις δίκιο, είναι ψιλοαπαράδεκτοι. Μια φορά πήρα για να ρωτήσω κάτι και με μαλωσε η κυρία στο τηλεφωνικό κέντρο. Είχε ένα ύφος μεταξύ παλιάς κοπής δάσκαλου οκταταξίου και κήνσορα.

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

το τηλέφωνο δεν ειναι απρόσωπο. σου λένε 30 λεπτα και λες μπορείτε πιο γρήγορα? συνηθως λενε ναι και ερχονται στα μπαμ.

Τους λες μπορείτε πιο γρήγορα και κάνουν παραπάνω θες να πεις. Μετά αρχίζουν τα τηλέφωνα και οι απαντήσεις τύπου "το παιδί με το μηχανάκι μόλις έφυγε".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...