Προς το περιεχόμενο

Η Valve αναπτύσσει ένα φορητό gaming PC στα πρότυπα του Switch


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pc parts το παράτησα το άθλημα από το 2016. Ανέβαιναν επικίνδυνα οι τιμές σε κάρτες γραφικών και μνήμες. Mining και ιστορίες. Let them have it...

Κονσόλα τώρα και άγιος ο Θεός.

Ένα λάπτοπ με ssd για το σπίτι και όλα καλά.

Οπότε καλοδεχούμενο, αν και οι τιμές στην ελλειψη των ηλεκτρονικών παγκοσμιος αυτό το καιρό είναι εμφανής. Δεν προλαβαίνουν από τους βραστηρες ριζιων μέχρι τα αμάξια.

Βλέπε επίσης ps5/ Xbox X series. Άμα σου έλεγαν πριν χρόνια ότι δεν θα μπορείς να πας στο κατάστημα να το πάρεις δεν θα το πιστευες. Επίσης μάσκα υποχρεωτική για έξω...

Οπότε ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα πως θα πάει το πράγμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, JiovanniGeorgeo said:

Μίλα ρε μάγκα..

Πάω από το παλιό στο παλιότερο. Λ.χ. τώρα ανυπομονώ να μαζευτώ με το κορίτσι αύριο τη Κυριακή να τερματίσουμε και το Phantasmagoria 1, το 2 της άρεσε αρκετά.

Aααα εσύ είσαι πολύ μερακλής! Bravo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, lnwolfgr said:

Zelda έπαιζα απο το nes, mario cart στο snes το ίδιο και το animal crossing και πάλι φυσικά zelda.

Ακριβώς τα ίδια είναι από τότε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, I'm_busy said:

Δοκίμασε το botw στο yuzu και μετά στο nsw και πες μου άμα παίρνεις το ίδιο συναίσθημα, στο λέω απο εμπειρία.

Tα έχω δοκιμάσει αμφότερα. Κλάσεις ανώτερη εμπειρία στον CEMU σε σχέση με το NSW. O δε Yuzu είναι ακόμη ανώριμος συγκριτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DrFreeman είπε

Tα έχω δοκιμάσει αμφότερα. Κλάσεις ανώτερη εμπειρία στον CEMU σε σχέση με το NSW. O δε Yuzu είναι ακόμη ανώριμος συγκριτικά.

Και γω στο cemu το δοκίμασα είναι η αλήθεια και ενώ ήταν πιο smooth η ατμόσφαιρα φαινόταν πιο ψεύτικη/λιγότερο μαγική, ίσως να έχει να κάνει με το rendering της κονσόλας ίσως και να ήταν ιδέα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ακριβώς τα ίδια είναι από τότε. 

Ε το φαντάζομαι.

Η nintento ποτέ δεν ήταν εταιρία που δοκίμαζε κάτι διαφορετικό στα παιχνίδια της, μικρές αλλαγές μόνο.

Το μόνο που έκανε διαφορετικό είναι ο τρόπος για να παίζεις τα παιχνίδια, καθώς από nes εποχή πάντα πειραματιζόταν με περιφερειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, lnwolfgr είπε

Ε το φαντάζομαι.

Η nintento ποτέ δεν ήταν εταιρία που δοκίμαζε κάτι διαφορετικό στα παιχνίδια της, μικρές αλλαγές μόνο.

Το μόνο που έκανε διαφορετικό είναι ο τρόπος για να παίζεις τα παιχνίδια, καθώς από nes εποχή πάντα πειραματιζόταν με περιφερειακά.

Αυτό που δεν φαντάζεσαι όμως είναι ότι μιλάει ειρωνικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είτε ειρωνεύεται είτε όχι.

Την αλήθεια είπε, έστω και ας μην το θελε.

Είχα όλες της κονσόλες της nintento μέχρι το wii, το gameboy snes και wii τα έχω ακόμα στην κατοχή μου.

Ο καθένας κρίνει ανάλογα τα γούστα και της εμπειρίες του.

Επεξ/σία από lnwolfgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, poseidon98 είπε

Καλό...Πρακτικά κονσολίτσα με ισχύς desktop στα 300€...Not bad. Εάν έχει και λειτουργικό linux να μπορείς να κάνεις καμιά δουλεία στo libre office...

Happy James Corden GIF by The Late Late Show with James Corden

Που; τα ειδες τα 300; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ikaruga24 said:

Αυτό που δεν φαντάζεσαι όμως είναι ότι μιλάει ειρωνικά. 

Γιατί ρε συ? Είτε παίζεις το πρώτο Mario είτε το Odyssey δεν είναι ακριβώς ίδιο? 

Μην σου πω και τα γραφικά ίδια είναι! 

Δες το πρώτο Fire Emblem με το τελευταίο. Σαν να μην πέρασε μια μέρα! :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, filip123go είπε

Συμφωνώ πως παλαιότερα αυτό ήταν πολύ πιο συνηθισμένο. Τώρα το βρίσκεις σε 1-2 παιχνίδια κάθε χρόνο. 
Το game που παίζω αυτή τη περίοδο εγώ και έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος είναι το zero dawn ( στο pc ) .
Το προηγούμενο που έπαιξα και μου άρεσε πάρα επίσης πάρα πολύ,  ήταν τo Nier Automata.

Αυτά τα δύο είναι κονσολοπαιχνιδα χρόνια πίσω..

6 ώρες πριν, lnwolfgr είπε

Τα strategy, simulation, managment, παιχνίδια είναι είδος προς εξαφάνιση στις κονσόλες.

π.χ. transport fever 2

wargame red dragon

company of heroes

sim city 4

starcraft 2

rollercoaster tycoon 3

dcs.

 

Zelda έπαιζα απο το nes, mario cart στο snes το ίδιο και το animal crossing και πάλι φυσικά zelda.

Τα παιχνίδια που λες (δυστυχώς) είναι είδος προς εξαφάνιση γενικά

Στις κονσόλες άλλωστε ποτέ δεν υπήρξαν πραγματικά και στο λέει αυτό άτομο που έχει παίξει red alert σε ps1

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, logistoulis said:

Αυτά τα δύο είναι κονσολοπαιχνιδα χρόνια πίσω..

Τα παιχνίδια που λες (δυστυχώς) είναι είδος προς εξαφάνιση γενικά

Στις κονσόλες άλλωστε ποτέ δεν υπήρξαν πραγματικά και στο λέει αυτό άτομο που έχει παίξει red alert σε ps1

Και να σκεφτείς πως - τα strategy ιδιαιτέρως - είχαν από τις υψηλότερες πωλήσεις στο PC, ειδικά τέλη δεκαετίας ‘90.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Δοκίμασε το botw στο yuzu και μετά στο nsw και πες μου άμα παίρνεις το ίδιο συναίσθημα, στο λέω απο εμπειρία.

Να σου πω τη δική μου εμπειρία.Έτυχε τότε να έχω πάρει το switch λίγο πριν απο ένα σχετικά μεγάλο ταξίδι εξωτερικό οπότε και έπαιξα ένα πολύ μεγάλο μέρος του παιχνιδιού handheld.

Η ανακούφιση όταν το γύρισα και  το έβαλα σε μεγάλη οθόνη με το pro controler δεν περιγράφεται.

Απο την ώρα που το έπαιξα φυσικά δεν χρειαζόταν να ψάχνομαι σε emulator.Απο περιέργεια απλά το έκανα ένα run.Είναι δύσκολο game και θέλει tweaks για να παίξεις αλλά είναι απόλυτα playable.Για κάποιον που δεν θέλει να δώσει 350 ευρώ για να παίξει 1 game (εαν υποθέσουμε οτι θέλει μόνο botw) είναι μια καλή λύση.

Μη ξεχνάμε οτι το botw βγήκε και για wii u οπότε παίζει και σε cemu(όχι οτι το setup εκεί είναι ευκολότερο αλλά just saying)

Να προσθέσω οτι στο cemu παίζει και 4κ60 αν έχεις τα άλογα και έχει και graphics enhancements.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, lnwolfgr said:

Zelda έπαιζα απο το nes, mario cart στο snes το ίδιο και το animal crossing και πάλι φυσικά zelda.

Και SimCity έπαιζα στον Commodore 64 πριν πάρω καν NES, άρα;

Τα ίδια και τα ίδια θα παίζουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...