Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Pro: Αποκάλυψη πριν την E3, κυκλοφορία τον Σεπτέμβριο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, polakis21 είπε

Θα παιζει 4Κ σε τηλεορασεις…

Δεν παίζω μέσω τηλεόρασης μόνο από το φορητό ποιος ο λόγος να πάρω το 2 

4 ώρες πριν, ADHD είπε

Γιατι αυτη τη φορα παιζει να τρεχουν ολα σε 720p..

Γιατί πριν ποσό τρέχανε πολύ ωραία γραφικά έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη το απλό switch είναι ψιλογκουμουτσιάρικο και αρκετά άβολο μετά από λίγη ώρα. 
Φαντάζομαι αυτό με οθόνη 7"+ θα είναι ακόμη χειρότερο. Σαν να έχεις kindle fire tablet με BT χειριστήριο ένα πράμα. 

Είπαν τίποτα για switch gen 2 lite; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Chocobo είπε

Mεγαλύτερη οθόνη , oled , Θα τρέχει σε καλύτερα settings τα games σε handheld/docked.

Ναι αλλά OLED 720; 
 

2021 και 720 ακούγεται πολύ χαμηλό. 
επισης αν θέλουν να διατηρήσουν καλή κατανάλωση σε μπαταρία (που δεν βλέπω άλλο λόγο για να επιλέξουν τέτοια ανάλυση) γιατί να αυξήσουν το μέγεθος του panel?

 

Εκτος αν η αύξηση στο μέγεθος σημαίνει και μεγαλύτερη μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, NickTG said:

Τι υπάρχει σε φορητό PC μέχρι 400€?

Ενδιαφέρομαι.

Καλό θα είναι να παίζει και τα παιχνίδια του Switch με emulator. 

Μέχρι 400€ δύσκολα. Αυτά που έχω δει τρέχουν CEMU και YuZu αλλά είναι σημαντικά ακριβότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

Ναι αλλά OLED 720; 
 

2021 και 720 ακούγεται πολύ χαμηλό. 
επισης αν θέλουν να διατηρήσουν καλή κατανάλωση σε μπαταρία (που δεν βλέπω άλλο λόγο για να επιλέξουν τέτοια ανάλυση) γιατί να αυξήσουν το μέγεθος του panel?

 

Εκτος αν η αύξηση στο μέγεθος σημαίνει και μεγαλύτερη μπαταρία. 

Ε καλά το όλο άρθρο είναι φήμες  αρχικά.

Τα κινητά έχουν θεωρώ δημιουργήσει μια ψευδαίσθηση και μια ανάγκη για μεγάλες αναλύσεις σε μικροσκοπικές οθόνες.Προσωπικά βρίσκω τα 720 σε αυτές τις ίντζες αρκετά και ποτέ δεν ένιωσα οτι με χαλάνε.Περισσότερο θα με ενδιέφερε να παίζουν όλα στα 60 σταθερά απο το να ανέβει ενα κλικ η ανάλυση.   
Το πάνελ καλό είναι να μεγαλώνει και για αισθητικούς λόγους καθώς το πρώτο switch δείχνει outdated με πολύ μεγάλα bezels που κάνουν την οθόνη να μοιάζει μικρότερη.

Η μπαταρία τώρα κι στο πρώτο δεν ήταν κάνα τέρας.Με ακουστικά όμως ήταν τίμια.Χωρίς ακουστικά κλάφτα.

Γενικά μέχρι να μας το δείξει η nintendo απλά κουβέντα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 ώρες πριν, AtiX είπε

Μόνο εμένα μου φαίνεται ότι μας δουλεύουν… Βγήκε το 17!!! Το 21 θα έπρεπε να έχει πέσει η τιμή του και το φυσιολογικό θα ήταν το Pro να έχει την αρχική τιμή του απλού… ειδικά αν το καταργήσει…

Πουθενά στο κόσμο δεν έχει βγει βελτιωμένη έκδοση προϊόντος και να κοστίζει πιο ακριβά από αυτό που αντικαθιστά!!!

PS4 Pro? XBOX One X???

9 ώρες πριν, AtiX είπε

Επίσης γιατί θυμάμαι ότι το PS4 είχε την ίδια τιμή με το PS4 Pro κατά το λανσάρισμα τους???

Το ίδιο βλέπω τώρα και για το XBox One X και τα τέσσερα ήταν στα 499$ αρχική τιμή…

399 κοστιζε day one το PS4 και το Pro 499. (και για την ακρίβεια οταν βγήκε το Pro, το απλό αν θυμάμαι καλά έφαγε και μείωση τιμής)
Θα ηταν αυτοκτονία για την εταιρεία να έχει και το PS4 και το PS4 Pro στην ίδια τιμή...

Επεξ/σία από Volga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, DrFreeman said:

Μέχρι 400€ δύσκολα. Αυτά που έχω δει τρέχουν CEMU και YuZu αλλά είναι σημαντικά ακριβότερα.

Αν είναι βέβαια να φτάσεις και κανένα χιλιάρικο δεν το λες και ανταγωνισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Chocobo said:

Τα κινητά έχουν θεωρώ δημιουργήσει μια ψευδαίσθηση και μια ανάγκη για μεγάλες αναλύσεις σε μικροσκοπικές οθόνες.

Στα κινητά οι υψηλές αναλύσεις δεν είναι παράγωγα ψευδαίσθησης, κάνεις λάθος. Τα κινητά τα πλησιάζεις κοντά στα μάτια σου για να διαβάσεις ή να πληκτρολογήσεις, οπότε χρειάζεσαι πολύ ψηλό PPI για να μην pixelιάζουν οι οθόνες τους και φαίνεται χάλια το όλο πράγμα.

Το NSw από την άλλη είναι κομπλέ γιατί δεν το κρατάς στα 10 εκατοστά από τα μούτρα σου για να παίξεις, το κρατάς στα 40 εκατοστά (ειδικά αν είσαι ενήλικας). Δεν πρέπει να ανέβει η ανάλυση στην οθόνη του Switch, δεν πρέπει να χαραμιστούν η καλή θερμική συμπεριφορά και η αυτονομία για χάρη μερικών pixels που δεν θα παρατηρεί κανείς. Καλύτερα να ανεβάσουν την συχνότητα στα 90 ή τα 120 Hz (λέμε τώρα), παρά να ανεβάσουν την ανάλυση.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο δεν εχει ανταγωνισμο σε αυτο το form factor θα χρεωνει οσο θελει και θα δινει παιχνιδια (τα περισσοτερα νεες εκδοσεις παιχνιδιων 20ετιας) με το σταγονομετρο κ θα λεμε κ ευχαριστω..

προσωπικα, μιας κ δεν εχω 4κ τηλεοραση θα μεινω με τα 2 "παλια" κ βλεπουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AtiX είπε

Μόνο εμένα μου φαίνεται ότι μας δουλεύουν… Βγήκε το 17!!! Το 21 θα έπρεπε να έχει πέσει η τιμή του και το φυσιολογικό θα ήταν το Pro να έχει την αρχική τιμή του απλού… ειδικά αν το καταργήσει…

Πουθενά στο κόσμο δεν έχει βγει βελτιωμένη έκδοση προϊόντος και να κοστίζει πιο ακριβά από αυτό που αντικαθιστά!!!

ΧΜ την προηγουμενη εβδομαδα ειχα τετοια συζητηση σε αλλο τοπικ για το switch και το παρομοιασα με iphone, ειχα δικιο μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

ΧΜ την προηγουμενη εβδομαδα ειχα τετοια συζητηση σε αλλο τοπικ για το switch και το παρομοιασα με iphone, ειχα δικιο μαλλον

Δεν είναι υπερβολή που αρκετοί θεωρούν ότι η Nintendo είναι η Apple της ανατολής…

1 ώρα πριν, Volga είπε

 

PS4 Pro? XBOX One X???

399 κοστιζε day one το PS4 και το Pro 499. (και για την ακρίβεια οταν βγήκε το Pro, το απλό αν θυμάμαι καλά έφαγε και μείωση τιμής)
Θα ηταν αυτοκτονία για την εταιρεία να έχει και το PS4 και το PS4 Pro στην ίδια τιμή...

Για το PS4 δεν είμαι σίγουρος φίλε μου… το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή η Nintendo εκμεταλλεύεται το hype και αντί να ρίξει την τιμή σε μια κονσόλα πενταετίας, αναβαθμίζει το υπάρχον μοντέλο και αυξάνει την τιμή… 

Να σημειωθεί ότι το Switch ήταν η μόνη κονσόλα που η κατασκευάστρια εταιρία δεν έμπαινε μέσα από τις πωλήσεις της…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν είναι υπερβολή που αρκετοί θεωρούν ότι η Nintendo είναι η Apple της ανατολής…

Για το PS4 δεν είμαι σίγουρος φίλε μου… το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή η Nintendo εκμεταλλεύεται το hype και αντί να ρίξει την τιμή σε μια κονσόλα πενταετίας, αναβαθμίζει το υπάρχον μοντέλο και αυξάνει την τιμή… 

Να σημειωθεί ότι το Switch ήταν η μόνη κονσόλα που η κατασκευάστρια εταιρία δεν έμπαινε μέσα από τις πωλήσεις της…

Ναι γιατί σε αντίθεση με τη Sony/Ms οι μόνοι πόροι που έχει είναι το gaming (κονσόλες, games, merchandise) οπότε δεν υπάρχει περιθώριο για φύρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, AtiX said:

Να σημειωθεί ότι το Switch ήταν η μόνη κονσόλα που η κατασκευάστρια εταιρία δεν έμπαινε μέσα από τις πωλήσεις της…

Σύμφωνα με αυτούς τουλάχιστον στην αρχή κόστιζε κάτι πάνω από 250$ να φτιαχτεί. 

 

Δεν θα έλεγα πως είχαν και κέρδος εφόσον ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πολύ ενδιαφέρον πάντως το κράξιμο στη Nintendo απο άτομα που αποθέωσαν το PS4 Pro και σε μερικους μήνες θα αποθεώνουν το φημολογούμενο και ισχυροτερο revision του PS5 για το 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...