Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δικηγόρος να με βοηθήσει σε κάτι αποριούλες;


darkpsyelf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα...Για σας...Για μένα δεν είναι και τόσο...Κατηγορούμαι για κάτι που δεν φταίω καν που είχε γίνει πριν 3 χρόνια, με είχαν καλέσει ανακριτή, έδωσα κατάθεση, και μου έβαλε παρόν 1 και 16 του μήνα...Το δικαστήριο δεν έχει γίνει ακόμα...

Πήγαινα κανονικά να δίνω παρόν, εκτός απο κάποιες φορές που λόγω δουλειάς δεν προλάβαινα και πήγαινα 2 του μήνα η 17....Μετα στο πρώτο lockdown δεν πήγα γιατι υπέθεσα οτι δεν πάμε λόγω καραντίνας...ΕΙλικρινά...Δεν θα ρίσκαρα σε καμια περίπτωση κάτι τέτοιο...Όπως επισης δεν πηγα και σε ολη αυτη την 7-8μηνη καραντίνα που περάσαμε τώρα....Πήρα λοιπον σημερα τηλ και μου είπαν οτι εχει βγεί εισαγγελική αποφαση για να δώσω εξηγήσεις ( ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ-ΑΠΡΙΛΙΟ)....Για το διάστημα της μεγάλης τωρα καραντίνας ο ανθρωπος στο γραφείο δεν είχε στείλει καν τα χαρτιά οπότε υποθέτω πως αμα ζητάνε εξηγησεις για τις 2-3 φορές που δεν πήγα τον μάρτιο απρίλιο, οταν σταλουν τα έγγραφα για την μεγάλη καραντίνα όχι εξηγησεις δεν θα ζητήσουν...ΤΗΝ Γ**ΗΣΑ ΤΕΛΕΊΩΣ????

Αύριο δίνω παρόν κια μου είπε να παω να υπογράψω μια υπευθηνη δήλωση με τις εξηγήσεις μου...Τι κάνω; Την φτιάχνω μόνος; Με δικηγόρο; Είμαι παρα πολύ αγχωμένος.......

Ειλικρινα δεν το έκανα επίτηδες δεν θα ρισκαρα σε καμια περίπτωση κάτι τέτοιο...Τι γίνεται αμα οι εξηγήσεις μου δεν τους αρέσουν.;;;; Με πάνε μέσα;;; Μου προσθέτουν κι αλλους μήνες παρόν;; Ειναι εις βάρος μου στο δικαστήριο;;;.....Πφφφφφφφφφ

Επεξ/σία από darkpsyelf
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, darkpsyelf είπε

Τι γίνεται αμα οι εξηγήσεις μου δεν τους αρέσουν.;;;; Με πάνε μέσα;;; Μου προσθέτουν κι αλλους μήνες παρόν;; Ειναι εις βάρος μου στο δικαστήριο;;;

Ισόβια βλέπω και ίσως και εις θάνατον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια βρε φίλε δεν σκεφτηκες να πάρεις ένα τηλεφωνο στο ΑΤ να ρωτήσεις;Τόσους μήνες;

Αλήθεια;

 

1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

Ισόβια βλέπω και ίσως και εις θάνατον

Εγω βλέπω αθωος λόγω αγαθοσύνης! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darkpsyelf είπε

Πολύ βοηθητική η απάντηση σου....

Στο διαδίκτυο μην περιμένεις σοβαρές ή αξιόπιστες απαντήσεις.

Όπως και να έχει, δες αυτήν την ταινία. Πολύ φοβάμαι πως πρόκειται να περάσεις τα ίδια...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αλήθεια βρε φίλε δεν σκεφτηκες να πάρεις ένα τηλεφωνο στο ΑΤ να ρωτήσεις;Τόσους μήνες;

Αλήθεια;

 

Εγω βλέπω αθωος λόγω αγαθοσύνης! 

Μένουμε σπίτι , Μένουμε σπίτι, έξοδος για 6 λόγους στους οποίους δεν υπήρχε κάτι τέτοιο σαν κατ'εξαίρεση οπότε ναι υπέθεσα οτι δεν βγαίνουμε για άλλους λόγους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Στο διαδίκτυο μην περιμένεις σοβαρές ή αξιόπιστες απαντήσεις.

...

Στο μπλα μπλα του ινσομνια μην περιμένεις σοβαρές ή αξιόπιστες απαντήσεις σε εξειδικευμενα θέματα που χρειάζεσαι συγκεκριμένου είδους ειδικούς.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darkpsyelf είπε

Μένουμε σπίτι , Μένουμε σπίτι, έξοδος για 6 λόγους στους οποίους δεν υπήρχε κάτι τέτοιο σαν κατ'εξαίρεση οπότε ναι υπέθεσα οτι δεν βγαίνουμε για άλλους λόγους....

Τηλεφωνο έγραψα να πάρεις.Ουτε αυτό έκανες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως θα μπορούσε να σου επιβάλλει προσωρινή κράτηση, αλλά είναι μάλλον απίθανο. Εδώ έπιασαν αυτόν που εκτελέστηκε χτες με πιστόλι και σε 24 ώρες ήταν ελεύθερος.
Βλέπω όμως πως έχεις ήδη αθωώσει τον εαυτό σου. Μην κάνεις την βλακεία και πας στο δικαστήριο χωρίς δικηγόρο επειδή νομίζεις πως είσαι αθώος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, G.TH. είπε

Ίσως θα μπορούσε να σου επιβάλλει προσωρινή κράτηση, αλλά είναι μάλλον απίθανο. Εδώ έπιασαν αυτόν που εκτελέστηκε χτες με πιστόλι και σε 24 ώρες ήταν ελεύθερος.
Βλέπω όμως πως έχεις ήδη αθωώσει τον εαυτό σου. Μην κάνεις την βλακεία και πας στο δικαστήριο χωρίς δικηγόρο επειδή νομίζεις πως είσαι αθώος.

Οχι οχι στο δικαστήριο εννοείται πως θα παω με δικηγόρο....

Έχω πάρει τηλ διαφορους δικηγόρους αλλα όλοι αποτι φαίνεται θελουν να με τρομάξουν για να μου πάρουν τα λεφτά...Θα ήθελα μια πιο ανθρώπινη αντικειμενική γνώμη αν ξέρει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, darkpsyelf είπε

Οχι οχι στο δικαστήριο εννοείται πως θα παω με δικηγόρο....

Έχω πάρει τηλ διαφορους δικηγόρους αλλα όλοι αποτι φαίνεται θελουν να με τρομάξουν για να μου πάρουν τα λεφτά...Θα ήθελα μια πιο ανθρώπινη αντικειμενική γνώμη αν ξέρει κάποιος...

Οι δικηγόροι (που μάλλον είναι πιο σχετικοί από τον μέσο insomniac) θέλουν να σε τρομάξουν για να πάρουν φράγκα.

Εσύ έχεις κάποιες "αποριούλες"

Και περιμένεις "ανθρώπινη αντικειμενική" γνώμη από τον κάθε άσχετο, όπως...εμένα.

Μάλιστα. Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω φίλε μου σε βρίσκω μάλλον επικίνδυνο...για τον εαυτό σου.

ΥΓ Αφού δεν σου άρεσαν αυτά που σου είπαν οι δικηγόροι, ψάχνεις πάλι δικηγόρο εδώ;;;

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, haris_216 είπε

Οι δικηγόροι (που μάλλον είναι πιο σχετικοί από τον μέσο insomniac) θέλουν να σε τρομάξουν για να πάρουν φράγκα.

Εσύ έχεις κάποιες "αποριούλες"

Και περιμένεις "ανθρώπινη αντικειμενική" γνώμη από τον κάθε άσχετο, όπως...εμένα.

Μάλιστα. Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω φίλε μου σε βρίσκω μάλλον επικίνδυνο...για τον εαυτό σου.

Ανθρώπινη αντικειμενίκη γνώμη απο εναν δικηγόρο εννοώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darkpsyelf είπε

Ανθρώπινη αντικειμενίκη γνώμη απο εναν δικηγόρο εννοώ....

Αυτό που χρειάζεσαι δεν είναι ανθρώπινη γνώμη (ανθρώπινη θες να είναι η στάση του δικαστή αν, δεν στο εύχομαι, φτάσεις εκεί). Από το δικηγόρο χρειάζεσαι την ψυχρή αλήθεια για να ξέρεις πως να πορευτείς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, darkpsyelf είπε

Ανθρώπινη αντικειμενίκη γνώμη απο εναν δικηγόρο εννοώ....

Βασικά ζητάς συμβουλή από δικηγόρο στο τσάμπα. Εσύ τι πιστεύεις θα στην δώσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...