Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος από παιδική χαρά


nikos_k1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το θέμα της στάσης.

Έχεις πάει στο αστυνομικο τμημα να δηλωσεις γραπτώς την ολη φάση? Οτι σου δημιουργει προβλημα ψυχικης υγείας κτλ κτλ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ακριβως αυτο , ειναι θεμα ανατροφης απο το σπιτι... ανηκω στους 40+, πειτε μου μια φορα οταν ειμασταν μικροι και παιζαμε στις γειτονιες που δεν μας εβαλε φωνη ενας τυπος απο ενα μπαλκονι η απο το πεζοδρομιο και δεν βαλαμε την ουρα στα σκελια και φυγαμε ζητωντας και συγνωμη. Τωρα μπορει να πεις μια κουβεντα και σε αρχισουν στα γαμωσταυριδια και να σου σπασουν και κανα παραθυρο.

  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, nikos_k1 είπε

Καλησπέρα σε όλους, όπως αναφέρω και στον τίτλο έχω ένα πρόβλημα με θόρυβο από παιδική χαρά.
Για να γίνω πιο σαφής και αναλυτικός, κολλητά στο σπίτι μου υπάρχει παιδική χαρά η οποία άνοιξε πρόσφατα
μετά από εργασίες τις οποίες πραγματοποίησε ο Δήμος.
Να πω από την αρχή ότι δεν είμαι κατά του να πηγαίνουν τα παιδιά και να παίζουν, καθώς και να ακούγονται οι φωνές τους κατά το παιχνίδι.

Το πρόβλημα βρίσκεται με μια συγκεκριμένη κυρία, η οποία φέρνει τα παιδιά της τα οποία κυριολεκτικά ουρλιάζουν 3 ώρες συνεχόμενα,
ενώ τα υπόλοιπα παιδιά παίζουν κανονικά με ελάχιστο θόρυβο.

Στην πρώτη παρατήρηση που έγινε η απάντηση της ήταν κουμάντο να κάνετε στα παιδιά σας και όχι στα δικά μου.
Στη δεύτερη παρατήρηση όπου ενημερώθηκε ότι λόγω του θορύβου αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εργασία μου απάντησε
ότι είναι πρόβλημα μου που δουλεύω σπίτι και να πάω στο Δήμο να βρει λύση εκείνος.

Υπάρχει κάποιος νόμος ο οποίος να αναγράφει τις αντίστοιχες διευκρινήσεις για το θόρυβο τον οποίο μπορεί κάποιος
να πραγματοποιεί σε ώρες οι οποίες δεν είναι στις ώρες κοινής ησυχίας?

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο καθώς επίσης και αν έχει δημιουργηθεί αντίστοιχο θέμα το οποίο δεν το έχω παρατηρήσει.

Το θεμα σου είναι με τον Δήμο και όχι με την μητέρα που πάει τα παιδιά της στην παιδική χαρά. Προσωπικά δεν θα έμπαινα στον κόπο να της μιλήσω, οι γονείς πάνε τα παιδιά τους για να εκτονώνονται εκεί και να μην έχουν θέματα μετά στο σπίτι τους. Δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα μπορει να συναντήσατε παιδια μονο μετα την καραντίνα, τα παιδιά και πριν ετσι φωναζαν, και μάλιστα παλαιότερα που ηταν 24 ωρες το 24ωρο εξω ακομα χειρότερα, τωρα τα εχουν μαντρώσεις στις παιδικές και στα σπίτια και εχουν βελτιωθεί τα πράγματα πάρα πολύ🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Για το θέμα της στάσης.

Έχεις πάει στο αστυνομικο τμημα να δηλωσεις γραπτώς την ολη φάση? Οτι σου δημιουργει προβλημα ψυχικης υγείας κτλ κτλ;

Δεν έχω προχωρήσει σε κάτι τέτοιο γιατί θεωρώ πως αν το κάνω μόνος μου δεν πρόκειται να βγει καμία άκρη. Πιστευώ πως θέλει 2-3 γείτονες τουλάχιστον να πάνε να δηλώσουν το ίδιο αλλά το βλέπω μάταιο. Και τι θα γίνει; θα απαγορεύσουν στα παιδιά να συναθροίζονται, θα βάλουν μόνιμη αστυνομία ή θα ξηλώσουν τη στάση; 

Το θέμα λύνεται μόνο με συνεννόηση και με συζήτηση, το προσπάθησα αλλά δεν..

10 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Δεν ξερω αλλα μπορει να συναντήσατε παιδια μονο μετα την καραντίνα, τα παιδιά και πριν ετσι φωναζαν, και μάλιστα παλαιότερα που ηταν 24 ωρες το 24ωρο εξω ακομα χειρότερα, τωρα τα εχουν μαντρώσεις στις παιδικές και στα σπίτια και εχουν βελτιωθεί τα πράγματα πάρα πολύ🤪

Στην περίπτωσή μου αυτό συμβαίνει τα 2 τελευταία χρόνια που είμαι εδώ και σύμφωνα με τους γείτονες αυτό το σημείο αποτελέι για έναν άγνωστο λόγο point-of-interest και μαζεύει παιδιά τουλάχιστον μια δεκαετία. Δεν έχει καμία σχέση η καραντίνα.

Επεξ/σία από snarp7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα ζευγάρι ωτοασπιδες και άσε τα άλλα στην άκρη για αρχή..όταν θέλεις πραγματικά να ηρεμήσεις φόρεσε τις.Πιστευω είναι και θέμα συνήθειας..για αυτό μόνο εσύ παραπονιέσαι εκεί δυστυχώς..Στα λέω γιατί και εγώ έχω 3 σκύλους γύρω μου στα διαμερίσματα που τα ζωντανά γαβγίζουν συγχρονισμένα αφού οι ιδιοκτήτες είναι ασύγχρονιστοι..Μετά από 1 Χρόνο χρήσης ωτοασπιδων όταν πραγματικά ήθελα να ξεκουραστώ τις φορούσα τώρα πλέον έχω συνηθίσει... Αναγκαίο κακό που στο τέλος θα αποφύγεις όλα τα παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/5/2021 στις 5:08 ΜΜ, v-tidus είπε

Προσωπικά δεν το χρησιμοποίησα γιατί τελικά σκέφτηκα πως είναι κρίμα να απασχολώ το αστυνομικό προσωπικό για τέτοιο θέμα.

Και αυτό δουλειά της αστυνομίας ειναι.

Δεν έχεις κανενα λόγο να ντρέπεσαι να χρησιμοποιείς τις υπηρεσίεςς του κράτους που πληρώνεις.

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει κάποιος μηχανικός εδώ ας ψάξει να παραθέσει αν υπάρχουν κριτήρια και προϋποθέσεις για να εγκατασταθεί παιδική χαρά σε οικόπεδο. Είναι απαράδεκτο να στήνονται παιδικές χαρές κολλητά σε μεσοτοιχιες άλλων κτιρίων. Όχι πως η παιδική χαρά ήταν απέναντι η στα 5 μετρα δεν θα υπήρχε πρόβλημα αλλά κολλητά στο σπίτι είναι ότι χειρότερο. Συμφωνώ ότι το πρόβλημα του ts είναι με τους υπεύθυνους του δήμου που έλαβαν τέτοια απόφαση και θα πρέπει να εξετάσει είτε αποζημίωση είτε κάτι άλλο και οχι με τους γονείς των παιδιών που φωνάζουν. Προφανώς και ο κάθε γονέας είναι υπεύθυνος για τα παιδιά του, αλλά εδώ υπάρχει το πρόβλημα ότι τώρα είναι μια μάνα με τρία παιδιά που την είπε και χωρίς αποτέλεσμα, μετά μπορεί να γίνουν 2, 10, 100. Κάτι απόψεις με σαμποτάζ και λάδια δεν τις συνιστώ μην βρεις τον μπελά σου. Παλιότερα κοντά σε εμάς είχε ανοίξει μια παιδική χαρά και καποιοι προκάλεσαν φθορες και ζημιές ώστε να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ασφάλεια, έτσι την έκλεισε ο δήμος για κάποιους μήνες μέχρι να γίνουν επισκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Δεν ξέρω πως και τι χώρος είναι εκεί. Αν μπορείς πήγαινε ένα βράδυ που θα λείπουν όλοι και δεν θα σε βλέπει κανένας και πέτα λάδια στο δάπεδο και τα μέρη που κάθονται η κατι που θα τους αναγκάσει να μην καθονται εκεί, καλή ιδέα και οι αμπούλες. Πριν το πράξεις, σταμάτα για ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα να δίνεις στίγμα και να κάνεις παρατηρήσεις ή να καλείς το 100. 

Πιστεψε με, και εγώ τα ίδια μπορεί να έκανα, το έχω σκεφτεί άπειρες φορές, προσπαθώ πάντα να το βγαζω από το μυαλό μου, ξέρεις τι θα γίνει όμως ε; Θα σου κάνει μήνυση ο άλλος και μετά θα τρέχεις εσύ και δεν θα βρεις πουθενά δίκιο, παίζει κιόλας αν σε δούνε άλλοι να πάρουν το μέρος του θύματος. 

Έχω περάσει και χειρότερα, γειτόνισσα βγήκε το βράδυ με μπογιά και μου εβαφε τον τοίχο της πρόσοψης, όταν την πιάσαμε στα πρασσα είχε και υφακι δεν θα τις πούμε εμείς τι θα κάνει. Δύο πράγματα πέρασαν από το μυαλό, να της σπάσω τα μούτρα η να της πετάξω στο κεφάλι τον κουβά με την μπογιά, και τις δύο μάντεψε τι θα είχε γίνει μετά. 

Ως παιδί ήμουν πολύ φασαριοζος και έκανα χαμό στην πυλωτή, ένας γείτονας μια φορα παραλίγο να χτυπησει τον πατέρα μου, αυτός είχε δίκιο που διαμαρτυροταν αλλά και εγώ δεν άκουγα κανέναν, βλέπεις ΒΠ που εμενα τότε, οι μισοί έφευγαν από το κέντρο για να βρούνε ησυχία οι άλλοι μισοί για να βγαίνουν και να παίζουν τα παιδιά στον κήπο και στην πυλωτη κοντά μας και όχι στις παιδικές χαρές του κέντρου με τους ναρκομανεις. 

Τέλος πάντων, μενω σε δρόμο με αρκετή φασαρια εδώ, για το θέμα του ο ts μόνο με τον Δήμο μπορεί να βρει λύση η να κινηθεί νομικά. Στην παιδική χαρά ότι και να κάνεις με την μια κυρία, θα έρθει η επόμενη, μπορεί από μια να γίνουν και δύο, και τελικά εσύ θα βρεθείς ακόμα χειρότερα μετά θα έχεις ξοδέψει όλη την ενέργεια σου για το τίποτα. 

Οι γονείς εδώ και πολλά χρόνια θεωρούν τους εαυτούς τους θεους που τα ξέρουν όλα για τα παιδιά τους, αντε να δεχτούν καμία συμβουλη από πεθερικά και στενό συγγενή και τέλος, ολοι οι άλλοι αν πεις κάτι μαύρο φίδι που σε έφαγε. 

Α εδώ θα σε μαλώσω φίλε βασίλη σε βρίσκω πολύ large.

εγώ δεν θα χαριζόμουν να ξέρεις

βέβαια υπάρχει η λύση ειδικά χρώματα "Anti-Grafiti".

η λύση για τον TS είναι μια δικηγόρος => μήνυση στην κυρία και στον δήμο

πίστεψε με αρνάκια θα γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, snarp7 είπε

Δεν έχω προχωρήσει σε κάτι τέτοιο γιατί θεωρώ πως αν το κάνω μόνος μου δεν πρόκειται να βγει καμία άκρη. Πιστευώ πως θέλει 2-3 γείτονες τουλάχιστον να πάνε να δηλώσουν το ίδιο αλλά το βλέπω μάταιο. Και τι θα γίνει; θα απαγορεύσουν στα παιδιά να συναθροίζονται, θα βάλουν μόνιμη αστυνομία ή θα ξηλώσουν τη στάση; 

Το θέμα λύνεται μόνο με συνεννόηση και με συζήτηση, το προσπάθησα αλλά δεν..

Στην περίπτωσή μου αυτό συμβαίνει τα 2 τελευταία χρόνια που είμαι εδώ και σύμφωνα με τους γείτονες αυτό το σημείο αποτελέι για έναν άγνωστο λόγο point-of-interest και μαζεύει παιδιά τουλάχιστον μια δεκαετία. Δεν έχει καμία σχέση η καραντίνα.

Να καλέσεις την αστυνομία για να υπάρχει υλικό με την δήλωση συμβάντων, ίσως μπορεσεις να το αξιοποιήσεις στο μέλλον, να κοιτάξετε πως γίνεται να ξηλωθει η στάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Α εδώ θα σε μαλώσω φίλε βασίλη σε βρίσκω πολύ large.

εγώ δεν θα χαριζόμουν να ξέρεις

βέβαια υπάρχει η λύση ειδικά χρώματα "Anti-Grafiti".

η λύση για τον TS είναι μια δικηγόρος => μήνυση στην κυρία και στον δήμο

πίστεψε με αρνάκια θα γίνουν.

Αν η εμπειρία σου έχει δείξει πως θα γίνουν αρνάκια και θα βρεις λύση κάνε αυτό που νομίζεις. Το θέμα με την κυρία όπως είπα δεν είναι τόσο προσωπικό όσο γενικό, η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη κατ' εμέ σε αυτό δεν τίθεται θέμα, δυστυχώς έτσι είναι ο μέσος Έλληνας γονέας, ίσως και ο μέσος γονέας γενικά στον δυτικό κόσμο αν και δεν μπορώ να εκφέρω αντικειμενική άποψη για το εξωτερικό. Ο ts έχει θέμα με τον δήμο και αξίζει να ερευνήσει τι μπορεί να κάνει νομικά για να προστατευτεί, πάντως δεν το βλέπω καθόλου εύκολο να κλείσει ο δήμος την παιδική χαρά λόγω ενός κατοίκου, εκτός αν ο ένας γίνουν δέκα, σε τέτοια περίπτωση να είσαι σίγουρος θα πλακώσουν γονείς που πήγαιναν εκεί τα παιδιά τους να υπερασπιστούν τον δήμο να μην κλείσει, παίζονται και μικροκομματικά συμφέροντα μέτα και τα κλασσικά που ξέρουμε στην Ελλάδα.

Η δική μου εμπειρία σε όλες αυτές τις καταστάσεις με τις μηνύσεις είναι ανάμικτη, σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται αυτό που λες, σε κάποιες άλλες όχι με αποτέλεσμα περαιτέρω ταλαιπωρία αυτού που ήδη ταλαιπωρείται με δικαστήρια, κόστη δικηγόρων, τρέξιμο και χάσιμο χρόνου, ο λόγος σου εναντίον του δικού μου, ψεύτικοι μάρτυρες κτλ, στο τέλος αυτός που χάνει την δίκη καλείται να καταβάλλει τα έξοδα σε αυτόν που κέρδισε, εκεί δεν θα πληρώσει τίποτα οπότε ο πρώτος υποβάλλει αγωγή στον δεύτερο και πάμε πάλι 2-3 χρονάκια. Παρόλα αυτά θα πω πως χίλιες φορές μήνυση παρά χειροδικίες και ο νόμος στα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Amaretos είπε

πειτε μου μια φορα οταν ειμασταν μικροι και παιζαμε στις γειτονιες που δεν μας εβαλε φωνη ενας τυπος απο ενα μπαλκονι η απο το πεζοδρομιο και δεν βαλαμε την ουρα στα σκελια και φυγαμε ζητωντας και συγνωμη. Τωρα μπορει να πεις μια κουβεντα και σε αρχισουν στα γαμωσταυριδια και να σου σπασουν και κανα παραθυρο.

Ουτε μια,ακομα και τους τρελους σεβομασταν.

Απεναντι μου μενει μια οικογενεια,φαινομενικα νορμαλ,αλλα ουσιαστικα οχι τοσο.

Εχω παρκαρισμενο το παπι με το συναγερμο ΟΝ,και το εχουν χορτασει κοπανημα,ο συναγερμος να βαραει μονιμος,και να μη λεει κανεις τιποτα. Μια φορα παρατηρηση,δευτερη φορα παρατηρηση,την τριτη εβαλα τις φωνες,για να λαβω ως απαντηση απο το μουλικο οτι "εσεις φταιτε που το εχετε παρκαρει εκει".Του ζητησα και συγγνωμη τελικα.

Καταληξαμε να μην ενεργοποιω το συναγερμο.

Στην πορεια οι γονεις του εγιναν πελατες μου και ειδα οτι και με νιξεις ακομα ( δεν τους το ειπα στα μουτρα ) για τη μπαλα,αλλα και για το σκυλι που ζει στην αυλη τους και γαυγιζει,οτι δεν παιρνουν χαμπαρι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/5/2021 στις 4:48 ΜΜ, nikos_k1 είπε

Υπάρχει κάποιος νόμος ο οποίος να αναγράφει τις αντίστοιχες διευκρινήσεις για το θόρυβο τον οποίο μπορεί κάποιος
να πραγματοποιεί σε ώρες οι οποίες δεν είναι στις ώρες κοινής ησυχίας?

Νόμοι υπάρχουν για τα πάντα, απλά στην περίπτωση σου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. 

Παιδική χαρά είναι, έχει φασαρία, άσχετα αν πολλοί γονείς είναι ουγκανοι και τα παιδιά τους το ίδιο.Παντού υπάρχουν παιδικές χαρές και σχολεία μέσα σε κατοικημενες περιοχές, και έχει φασαρία. 

Όπως φασαρία έχει και ένας πολυσύχναστος δρόμος και ακούς όλη μέρα κόρνες και μαρσαρισματα, κάνε και εκεί μήνυση στους οδηγούς, 

κλασσικό ινσομνια, αμέσως μήνυση, είναι παράνομος, 

όπως θόρυβος υπάρχει όταν χτίζεται μια οικοδομή από τα μηχανήματα,εδώ ο άλλος ήθελε να σταματήσουν οι εργασίες επειδή τον ενοχλούσαν, το ακούσαμε και αυτό. 

Γιαυτό υπάρχουν ώρες κοινής ησυχίας, στις υπόλοιπες ώρες αναγκαστικά επιτρέπεται ο θόρυβος σε πολλές περιπτώσεις, όπως ειναι η παιδική χαρά.

Ξαναλεω γονείς που αφήνουν τα παιδιά τους να συμπεριφερονται χωρίς σεβασμό ειναι απαράδεκτοι. Το έχω ζήσει σε ταβέρνες και σε παραλίες που τα παιδιά συμπεριφερονται σαν κανίβαλοι και οι γονείς απλά δεν κάνουν ούτε παρατήρηση,να τα μαζέψουν ουτε καν. 

Οποιος θέλει ησυχία διαλέγει και το ανάλογο μέρος, δεν πάει να μείνει δίπλα σε παιδική χαρά ή σχολείο. 

Επόμενο θέμα στο μπλα μπλα

"μένω δίπλα σε σχολείο, με ενοχλεί η φασαρία, που μπορώ να κάνω μήνυση να κλείσει το σχολείο"  ή "μένω κοντά στο αεροδρόμιο, με ενοχλούν τα αεροπλάνα, που να κάνω μήνυση για την ψυχική μου υγεία". 

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 2
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jmmys είπε

στις υπόλοιπες ώρες αναγκαστικά επιτρέπεται ο θόρυβος

Ολα σχετικα ειναι,δεν επιτρεπεται ο θορυβος,για αυτο εχει προβλεφθει ο νομος περι ηχορυπανσης,αλλο που δεν εφαρμοζεται ευκολα. 

12 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Η δική μου εμπειρία σε όλες αυτές τις καταστάσεις με τις μηνύσεις είναι ανάμικτη

Αρχικα μπορεις να κανεις καταγγελια,ωστε να κληθει για συστασεις.
Εκει ιδρωνει το αυτι τους αν δεν ειναι μαθημενοι σε τετοια..

Σε ενα σκηνικο που χτυπησε ενας την κοπελα μου με το αυτοκινητο ( εκεινη με ποδηλατο ) και ουσιαστικα εφυγε χωρις να δωσει στοιχεια,πηγαμε και καναμε καταγγελια.Η απαντηση του οταν κληθηκε,ηταν οτι η κοπελα μου μιλουσε στο κινητο,και οτι εφταιγε εκεινη,ενω αυτος περασε  Στοπ. 
Οταν τον συναντησα στο δρομο ,του ειπα  " θα σε φτιαξω καλα" και εφυγα,δε σταματησαμε καν.

Αργοτερα κληθηκα για συστασεις,αλλα επειδη το χαρτι πηγε σε αλλη διευθυνση και δεν αποδοθηκε σε κανεναν,παρα τοιχοκοληθηκε,δεν ασχοληθηκα,αλλα σιγουρα μαζευτηκα μετα απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Ολα σχετικα ειναι,δεν επιτρεπεται ο θορυβος,για αυτο εχει προβλεφθει ο νομος περι ηχορυπανσης,αλλο που δεν εφαρμοζεται ευκολα. 

Αρχικα μπορεις να κανεις καταγγελια,ωστε να κληθει για συστασεις.
Εκει ιδρωνει το αυτι τους αν δεν ειναι μαθημενοι σε τετοια..

Σε ενα σκηνικο που χτυπησε ενας την κοπελα μου με το αυτοκινητο ( εκεινη με ποδηλατο ) και ουσιαστικα εφυγε χωρις να δωσει στοιχεια,πηγαμε και καναμε καταγγελια.Η απαντηση του οταν κληθηκε,ηταν οτι η κοπελα μου μιλουσε στο κινητο,και οτι εφταιγε εκεινη,ενω αυτος περασε  Στοπ. 
Οταν τον συναντησα στο δρομο ,του ειπα  " θα σε φτιαξω καλα" και εφυγα,δε σταματησαμε καν.

Αργοτερα κληθηκα για συστασεις,αλλα επειδη το χαρτι πηγε σε αλλη διευθυνση και δεν αποδοθηκε σε κανεναν,παρα τοιχοκοληθηκε,δεν ασχοληθηκα,αλλα σιγουρα μαζευτηκα μετα απο αυτο.

Καλά του είπες, βασικά θα έπρεπε να ντρέπετε που δηλώνει ψέμματα για να την γλιτώσει, σε τέτοιες περιπτώσεις κάνεις μήνυση κατευθείαν, και επειδή είπε ψέμματα δεύτερη μηνυση μετά. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...