Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, imr είπε

Κανε και κανα μεγαλο ταξιδι με το λεον να δεις πως θα εισαι

Στη cintroen ρωτησες για ανταλαγη με c3 aircoross ?:p

Θα κάνω σε λίγες ημέρες οπότε θα το δώ

Δεν μπήκα τελικά αντιπροσωπεία , θα προσπαθήσω όσο μπορώ να μείνω με το Leon που μου αρέσει στα περισσότερα και αν δεν την παλέψω βλέπω τότε .

Γιατί ωραίο το c3 aircross σε άνεση αλλά είναι σαν αυγουλάκι δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει εσωτερικά και εξωτερικά

Για το Leon είπαμε κάθισμα , ανάρτηση , κιβώτιο .

Βγάζουμε το κιβώτιο εκτός προς το παρών γιατί κλαίγομαι μεν το συνηθίζω δε.

Θα παίξω με όλες τις πιθανές θέσεις με το κάθισμα τιμόνι , αν το βρώ θα ψαχτώ για ανάρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Ναι με τους ιλίγγους για βάρκα είμαι :D Εδώ έχω κόψει τα καράβια πάνω απο ώρα με πιάνει ίλλιγος στεριάς ανάλογα με την διάρκεια που είναι στη θάλασσα

Καρφωμένος σε οθόνη και χωρίς συχνά περπατήματα λογικό είναι , φέτος το έπαθα και εγώ και δεινοπαθώ στην οδήγηση κάποιες φορές

(τρώω και στροφιλίκια στο Πήλιο συχνά)

 

1 ώρα πριν, tsofras είπε

update στην κρεμαγιέρα WTF

κρεμαργιέρα ? είναι στην εγγύηση τουλάχιστον ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως στις αναγκες που δεν ειμαστε σιγουροι το επαθα προσφατα με κινητο.

Ενω ειχα φαγωθει για αναβαθμιση, πηρα ενα s20 super wow, και τελικα προτιμω το παλιο μου nokia 7 plus που εχω μαθει 

 

 

30 λεπτά πριν, xgol είπε

Μηπως να εβλεπες το t roc; Ομορφο, καλος εξοπλισμος, 150 hp, dsg στα 27k. 

27 για t roc ειναι παρα πολλα για εμενα. Με τοσα φτανει σε q3/tiguan

Επεξ/σία από imr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, imr είπε

Παντως στις αναγκες που δεν ειμαστε σιγουροι το επαθα προσφατα με κινητο.

Ενω ειχα φαγωθει για αναβαθμιση, πηρα ενα s20 super wow, και τελικα προτιμω το παλιο μου nokia 7 plus που εχω μαθει 

 

 

27 για t roc ειναι παρα πολλα για εμενα. Με τοσα φτανει σε q3/tiguan

To Q3 πλέον δε το βλέπει ούτε με κυάλια με 27, αλλά το Tiguan είναι εξαιρετική επιλογή το πρότεινα κ εγώ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Καρφωμένος σε οθόνη και χωρίς συχνά περπατήματα λογικό είναι , φέτος το έπαθα και εγώ και δεινοπαθώ στην οδήγηση κάποιες φορές

(τρώω και στροφιλίκια στο Πήλιο συχνά)

 

κρεμαργιέρα ? είναι στην εγγύηση τουλάχιστον ?

Ναι κανονικά στην εγγύηση δεν πληρώσαμε κάτι.

Έφαγα πάλι την κίνηση και γύρισα διπλωμένος και ξενερωμενος.

Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν θέλω να οδηγώ πλέον

1 ώρα πριν, xgol είπε

Μηπως να εβλεπες το t roc; Ομορφο, καλος εξοπλισμος, 150 hp, dsg στα 27k. 

Meh πολλά για αυτό που είναι

50 λεπτά πριν, imr είπε

Παντως στις αναγκες που δεν ειμαστε σιγουροι το επαθα προσφατα με κινητο.

Ενω ειχα φαγωθει για αναβαθμιση, πηρα ενα s20 super wow, και τελικα προτιμω το παλιο μου nokia 7 plus που εχω μαθει 

 

 

27 για t roc ειναι παρα πολλα για εμενα. Με τοσα φτανει σε q3/tiguan

Ακριβώς το ίδιο ένιωσα όταν πήρα το IPhone 11 και ένιωσα ότι προτιμώ το redmi note που είχα πριν

 

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

To Q3 πλέον δε το βλέπει ούτε με κυάλια με 27, αλλά το Tiguan είναι εξαιρετική επιλογή το πρότεινα κ εγώ..!

Το Tiguan έχει κοντά 30000€ σε χειροκίνητο , το αυτόματο ξεφεύγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θωμά το taracco το έχεις δει καθόλου στις επισκέψεις σου στην αντιπροσωπεία; Για να μην έχεις και πολύ χασουρα σε περίπτωση που....,  αλλά δεν ξέρω αν σε "παίρνει" από μέγεθος για τη πυλωτή... 

Μη προσπερνάς και τα DS, πιστεύω ότι θα είσαι άνετα με το θέμα σου. Ίσως και κάποιο Mazda cx30 αλλά ξεφεύγει €€

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, imr είπε

Παντως στις αναγκες που δεν ειμαστε σιγουροι το επαθα προσφατα με κινητο.

Ενω ειχα φαγωθει για αναβαθμιση, πηρα ενα s20 super wow, και τελικα προτιμω το παλιο μου nokia 7 plus που εχω μαθει 

 

 

27 για t roc ειναι παρα πολλα για εμενα. Με τοσα φτανει σε q3/tiguan

Τι θα κερδισει αν παει σ αυτα; Χωρους δε νομιζω πως χρειαζεται επιπλεον, η μαρκα δε νομιζω πως τον καιει για να την πληρωσει εξτρα. 
 

Αντιθετως χανει παρα πολυ σε εξοπλισμο. Με 27k δε ξερω καν αν εχει ροδες το Q3! 😂

Σε καθε περιπτωση στα 27 με τον εξοπλισμο που εχει και αυτοματο, ειναι μια χαρα τιμη. Φθηνοτερο απο πουμα, Γκολφ, Countryman, Q2, 2008. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xgol είπε

Τι θα κερδισει αν παει σ αυτα; Χωρους δε νομιζω πως χρειαζεται επιπλεον, η μαρκα δε νομιζω πως τον καιει για να την πληρωσει εξτρα. 
 

Αντιθετως χανει παρα πολυ σε εξοπλισμο. Με 27k δε ξερω καν αν εχει ροδες το Q3! 😂

Σε καθε περιπτωση στα 27 με τον εξοπλισμο που εχει και αυτοματο, ειναι μια χαρα τιμη. Φθηνοτερο απο πουμα, Γκολφ, Countryman, Q2, 2008. 

Και χειρότερο από όλα αυτά 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχει το taracco μαν αλλά και πάλι ξεφεύγουν όλα αυτά σε τιμές

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Θωμά το taracco το έχεις δει καθόλου στις επισκέψεις σου στην αντιπροσωπεία; Για να μην έχεις και πολύ χασουρα σε περίπτωση που....,  αλλά δεν ξέρω αν σε "παίρνει" από μέγεθος για τη πυλωτή... 

Μη προσπερνάς και τα DS, πιστεύω ότι θα είσαι άνετα με το θέμα σου. Ίσως και κάποιο Mazda cx30 αλλά ξεφεύγει €€

 

Να ψάξω τίποτα σε φάση λεωφορείο μήπως τελικά με βολεύει το τιμόνι ξαπλωτο? 🤣

Αρχίζω να πιστεύω πάντως ότι και το 2008 τσάμπα το εθαψα τόσο για το τιμόνι.

Σήμερα μετά από 1.5 ώρα οδήγησης εχθές και άλλη τόση σήμερα νιώθω ακριβώς όπως ένιωσα με το 2008

Ίλιγγο και πόνο σε αυχένα - τραπεζοειδής και ώμους.

Ειλικρινά δεν ξέρω πλέον τι θέση οδήγησης θα με βολευε έχω αρχίσει να απογοητεύομαι είναι η αλήθεια.

Να αλλάξω πάλι αμάξι? Και αν δεν μου κάτσει και αυτό?

Να πάρω ένα μικρό και να βάζω την γυναίκα να οδηγεί στα ταξίδια?

Έχω φτάσει σε τέλμα

Να νοικιάσω ένα C5 για ταξίδι? Είχα ψάξει αλλά δεν βρήκα με λιγότερο από 7 ημέρες και ήταν 700€

Τίποτα μόνο με διήμερο τεστ ντραιβ μπορεί να είμαι σχετικά σίγουρος για το επόμενο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν το έχει το taracco μαν αλλά και πάλι ξεφεύγουν όλα αυτά σε τιμές

 

Να ψάξω τίποτα σε φάση λεωφορείο μήπως τελικά με βολεύει το τιμόνι ξαπλωτο? 🤣

Αρχίζω να πιστεύω πάντως ότι και το 2008 τσάμπα το εθαψα τόσο για το τιμόνι.

Σήμερα μετά από 1.5 ώρα οδήγησης εχθές και άλλη τόση σήμερα νιώθω ακριβώς όπως ένιωσα με το 2008

Ίλιγγο και πόνο σε αυχένα - τραπεζοειδής και ώμους.

Ειλικρινά δεν ξέρω πλέον τι θέση οδήγησης θα με βολευε έχω αρχίσει να απογοητεύομαι είναι η αλήθεια.

Να αλλάξω πάλι αμάξι? Και αν δεν μου κάτσει και αυτό?

Να πάρω ένα μικρό και να βάζω την γυναίκα να οδηγεί στα ταξίδια?

Έχω φτάσει σε τέλμα

Να νοικιάσω ένα C5 για ταξίδι? Είχα ψάξει αλλά δεν βρήκα με λιγότερο από 7 ημέρες και ήταν 700€

Τίποτα μόνο με διήμερο τεστ ντραιβ μπορεί να είμαι σχετικά σίγουρος για το επόμενο

Το πουλας και κυκλοφορεις με ταξι 😛

Περα απο την πλακα δες με μονο κριτηριο την ανεση. Προσπαθησε να νοικιασεις κατι για σκ η να παρεις extended test drive

Κανει δοκιμες και στο leon με το καθισμα πιο κονται/ψηλα κτλ μην προσπαθεις για "ξαπλωτη" θεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δανείστε τα αμάξια σας στο Θωμά μπας και τα τεστάρει και βρει κάτι που του αρέσει. 😛

Πάντως Θωμά συνάδελφος στη δουλειά με επίσης θέματα στη μέση πήρε το 2008 (το περιμένει αυτές τις μέρες, πινακίδες κτλ μένουν) και μου είπε ότι του έκατσε ακριβώς το τιμόνι με την θέση που ήθελε, είναι ψηλός και αυτός αλλά δεν ξέρω ακριβώς πόσο.

27.000 περίπου του πήγε με δόσεις κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsofras είπε

Το Tiguan έχει κοντά 30000€ σε χειροκίνητο , το αυτόματο ξεφεύγει

Όχι ρε συ...

27000 έχει με ένα τίμιο πακέτο εξοπλισμού το χειροκίνητο με μεταλλικο χρωμα κ το κλειδί στο χέρι. Το αυτόματο ίσως κοντέψει τις 30...

Εναλλακτικα υπάρχει κ το karoq κάπως φθηνότερο (23 manual ambition)...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Όχι ρε συ...

27000 έχει με ένα τίμιο πακέτο εξοπλισμού το χειροκίνητο με μεταλλικο χρωμα κ το κλειδί στο χέρι. Το αυτόματο ίσως κοντέψει τις 30...

Εναλλακτικα υπάρχει κ το karoq κάπως φθηνότερο...!

Αυτά φοράνε το απλό 7αρι DSG? Αν ναι δεν τα κοιτάω καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...