Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

Νομίζω καλή τιμή...

Αν θυμάμαι καλά είχε πάνω από 30... Αλλά δεν θυμάμαι την έκδοση...

Το έχει φίλος και λέει τα καλύτερα. Όχι όμως και τα παιδιά του, γέρνει αρκετά και ανακατεύονται...

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, tsofras είπε

χαχαχαχα και λεω κ εγω πολυ καιρος ηταν σε καταστολή...

με το καλοκαιριασε βεβαια θα περιμενα ενα ωραιο τετραθεσιο καμπριο να βαλεις στο ματι!! :P

 

 

Ο τυπος που το εχει ειναι χειροτερος κ απο εμενα 7/20 το πηρα και εχω 13000 χλμ, αυτος ενα μηνα πριν και εχει 10 κ κατι 😅 

(εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου, 3-4000 επιασες ή ακομα; )

υ.γ. αν καλοθυμαμαι καινουργιο αυτο ηταν στα 27-28Κ...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, filarhos είπε

Νομίζω καλή τιμή...

Αν θυμάμαι καλά είχε πάνω από 30... Αλλά δεν θυμάμαι την έκδοση...

Το έχει φίλος και λέει τα καλύτερα. Όχι όμως και τα παιδιά του, γέρνει αρκετά και ανακατεύονται...

 

Ναι ρε φίλε και εμένα είχαν πρόβλημα με το 2008, με το Leon ούτε καν

19 λεπτά πριν, paylidis είπε

χαχαχαχα και λεω κ εγω πολυ καιρος ηταν σε καταστολή...

με το καλοκαιριασε βεβαια θα περιμενα ενα ωραιο τετραθεσιο καμπριο να βαλεις στο ματι!! :P

Ο τυπος που το εχει ειναι χειροτερος κ απο εμενα 7/20 το πηρα και εχω 13000 χλμ, αυτος ενα μηνα πριν και εχει 10 κ κατι 😅 

(εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου, 3-4000 επιασες ή ακομα; )

υ.γ. αν καλοθυμαμαι καινουργιο αυτο ηταν στα 27-28Κ...

Νομίζω αυτόματο με τα 180 πήγαινε πάνω απο 30.000

Πλησιάζω τις 6.000ε :D (αλλά έχω κλείσει χρόνο , στον χρόνο επάνω είχα σχεδόν 5.000 )

Προφανώς είναι οι κλασικές καλοκαιρινές ανησυχίες του στυλ άνεση και χώροι :D

Το σίγουρο είναι ότι με το χειροκίνητο δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω , μου χαλάει όλη την αίσθηση

Επίσης το καλοκαίρι έχω μεγαλύτερο πρόβλημα με μέση - αυχένα οπότε με πιάνουν τα ψυχολογικά μου με την άνεση του αυτοκινήτου :D

Στη φάση που είμαι τώρα είτε θα έπαιρνα 2λιτρο Leon FR DSG είτε ένα C5 aircross , κάνω τραμπάλα ανάμεσα σε άνεση και γούστο.

Αλλά όπως είπε και ο @filarhos είναι θέμα αν δεν την παλεύουν οι πίσω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το πήρε λίγο μετά από το XC40 του πατέρα μου, μου είχε πει ότι το πήρε ίδια τιμή με το volvo αλλά ήταν η μεγαλύτερη έκδοση...

Το έχω οδηγήσει αλλά δεν έχω κάτσει πίσω...

Αυτό που με ενθουσίασε ήταν το πόρτ παγκάζ. Βγάλαμε το διπλομένο καρότσι από το passat με προσοχή (>550λίτρα) και απλώς το πετάξαμε στο αχανές c5 (περίπου τα ίδια λίτρα αλλά χωρίς το καπό να περιορίζει)...

 

Αν το παιδί ανακατεύεται δεν σε σώζει τίποτα... Βέβαια παρατηρώ με τη σκύλα ότι στις σφιχτές αναρτήσεις του passat ανακατεύεται λιγότερο από το ψιλομαλακό punto. Στο μχ δεν πρόλαβε να μπει (=κούτσουρο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, imr είπε

Το σκέφτεσαι? 

Ναι λόγω χώρων / άνεσης / κιβωτίου και επειδή μου άρεσε απο όταν το είχα κάνει test drive αλλά δεν προχώρησα λόγω μεγέθους

 

5 λεπτά πριν, filarhos είπε

Επειδή το πήρε λίγο μετά από το XC40 του πατέρα μου, μου είχε πει ότι το πήρε ίδια τιμή με το volvo αλλά ήταν η μεγαλύτερη έκδοση...

Το έχω οδηγήσει αλλά δεν έχω κάτσει πίσω...

Αυτό που με ενθουσίασε ήταν το πόρτ παγκάζ. Βγάλαμε το διπλομένο καρότσι από το passat με προσοχή (>550λίτρα) και απλώς το πετάξαμε στο αχανές c5 (περίπου τα ίδια λίτρα αλλά χωρίς το καπό να περιορίζει)...

 

Αν το παιδί ανακατεύεται δεν σε σώζει τίποτα... Βέβαια παρατηρώ με τη σκύλα ότι στις σφιχτές αναρτήσεις του passat ανακατεύεται λιγότερο από το ψιλομαλακό punto. Στο μχ δεν πρόλαβε να μπει (=κούτσουρο)

Δεν ανακατεύονται τα παιδιά , μόνο με το 2008 είχαν θέμα στο ένα ταξίδι που έκαναν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σατανααααααα 😜 I see what you are doing there! Πέραν της πλάκας τίμια επιλογή και αν θυμάμαι σου είχε κάνει κλικ και το είχες προτείνει αρκετά. Έχει και Aisin βλέπω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, denexo είπε

Σατανααααααα 😜 I see what you are doing there! Πέραν της πλάκας τίμια επιλογή και αν θυμάμαι σου είχε κάνει κλικ και το είχες προτείνει αρκετά. Έχει και Aisin βλέπω 

Ε ναι η υπόθεση είναι το aisin και η ανάρτηση, άνεση που παρέχει ( μαζί με τους χώρους)

Απλά δεν έχει κανένα wow factor εκτός από τα Όπως και να έχει το Leon ακόμη το χαλβαδιαζω όταν το βλέπω και μέσα και έξω, και χαίρομαι να το οδηγώ σε μικρές διαδρομές χωρίς λακούβες 😂

 

Η χρυσή τομή μάλλον είναι αυτό

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/323065563-cupra-formentor

Απλά ξεφεύγει για την χρήση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tsofras είπε

Ε ναι η υπόθεση είναι το aisin και η ανάρτηση, άνεση που παρέχει ( μαζί με τους χώρους)

Απλά δεν έχει κανένα wow factor εκτός από τα Όπως και να έχει το Leon ακόμη το χαλβαδιαζω όταν το βλέπω και μέσα και έξω, και χαίρομαι να το οδηγώ σε μικρές διαδρομές χωρίς λακούβες 😂

συμφωνω απολυτα, το λεον δεν εχει καμια σχέση... και το wow factor οπως εχω πει για καποιους απο εμας (κ εσενα φυσικα υπολογιζω) μετράει...

9 ώρες πριν, tsofras είπε

Η χρυσή τομή μάλλον είναι αυτό

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/323065563-cupra-formentor

Απλά ξεφεύγει για την χρήση

συμφωνω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το εξαιρουμε το group σε αυτόματο μέχρι 25000€ που θα είναι σίγουρα DQ200

Αλήθεια είναι, πρέπει να πας στα 2λιτρα για DQ500. Κούτα μικρό ή μετέχειρο premium;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, atrigane είπε

Αλήθεια είναι, πρέπει να πας στα 2λιτρα για DQ500. Κούτα μικρό ή μετέχειρο premium;

Μεταχειρισμένο όχι απαραίτητα premium

άνεση,αυτόματο

Το μικρό με μπαγκαζιερα δεν το βάζω εκτός, από εβδομάδα ξεκινάω 2 φορές την εβδομάδα δουλειά οπότε παίζει θέμα πάρκιγκ

Το Leon το αγαπάμε οικογενειακώς Δεν παύει να ξενερώνω όταν πέφτω σε κίνηση όπως σήμερα που έψαχνα να παρκάρω 2 φορές και έκανα 20 γύρους με πρώτη δευτερα. Μου χαλάει όλη την αίσθηση

Επίσης με κουράζουν τα μπάκετ καθίσματα και ο συμπλέκτης

Αν αξίζει να δώσω άλλα λεφτά για την χρήση που κάνω?

Μάλλον όχι

Θα πάρω κάτι άλλο που θα με καλύπτει? Μάλλον όχι 😂

Τουλάχιστον να μην κουράζομαι να το οοδηγώ

Σκέφτομαι και την λύση για κάτι γύρω στα 17.000€ αν υπάρχει για να μην βάλω καν δάνειο και να ξεμπερδευω αλλά οκ την παλεύω άνετα με αυτό που έχω τώρα οπότε δεν θα δώσω και πολύ βάση. Αυτό το άγχος με τα λεφτά με έφαγε και δεν πήρα ότι ακριβώς ήθελα 😂

Υ.γ. τρέχει κάτι με το site από κινητό? Εκεί που γράφω μου σβήνει λέξεις

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...