Προς το περιεχόμενο

Apple Watch 6 or SE


lamarko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω apple watch και ενώ πιστεύω ότι αυτό που μου ταιρίαζει είναι το SE, κάτι μέσα μου με τρώει για το 6.

Αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορές είναι ότι το 6 έχει always on display, μετρητής οξυγόνου, καδιογράφημα.

Από όλα αυτά, το always on display θα το ήθελα, αλλά τα 100+ ευρώ διαφορά, με κάνουν να το σκεφτώ.

Είναι κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα ήταν για εσας deal breaker για να αγοράσετε το 6;

Από τα χαρακτηριστικά που θέλω σίγουρα είναι να

μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο, να έχω apple pay, να μπαίνει στην θάλασσα, και να έχει δόνηση πχ στις κλήσεις κτλ

Παρακαλώ πολύ, δώστε μου φως!

 

Επεξ/σία από lamarko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για διαφορά 100€, ξεκάθαρα το S6. Να ήταν όσο πριν μισό χρόνο να πω ναι, σκέψου το. Τώρα με τίποτα SE! Να φανταστείς, εγώ επέλεξα το S5 αντί για το SE, με αντίστοιχη διαφορά τιμής πριν καιρό.

Οι διαφορές είναι το always-on (1), καλύτερος επεξεργαστής (2), ηλεκτροκαρδιογράφημα (3), και κορεσμός οξυγόνου (4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lamarko είπε

Από όλα αυτά, το always on display θα το ήθελα, αλλά τα 100+ ευρώ διαφορά, με κάνουν να το σκεφτώ.

Αν τα 100+ευρω διαφορα ειναι πολλα για σενα,τοτε πας στο SE αφου σε καλυπτει σε αυτα που θες,μεταξυ των 2 παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, lamarko είπε

Καλημέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω apple watch και ενώ πιστεύω ότι αυτό που μου ταιρίαζει είναι το SE, κάτι μέσα μου με τρώει για το 6.

Αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορές είναι ότι το 6 έχει always on display, μετρητής οξυγόνου, καδιογράφημα.

Από όλα αυτά, το always on display θα το ήθελα, αλλά τα 100+ ευρώ διαφορά, με κάνουν να το σκεφτώ.

Είναι κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα ήταν για εσας deal breaker για να αγοράσετε το 6;

Από τα χαρακτηριστικά που θέλω σίγουρα είναι να

μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο, να έχω apple pay, να μπαίνει στην θάλασσα, και να έχει δόνηση πχ στις κλήσεις κτλ

Παρακαλώ πολύ, δώστε μου φως!

 

Αν δεν χρειάζεσαι τα επιπλέον του 6 που αναφέρεις, πας σε se. Εσύ ξέρεις αν τα χρειάζεσαι. Μπορείς επίσης να πας στο 5 που είναι ίδιο με το 6 χωρίς το οξυγόνο...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι καλύτερο το 5 ή το SE και αν ναι σε ποιους τομείς; Δεν το έχω ψάξει αλλά γιατί το 5 σαν πιο παλιό να είνα καλύτερο από το SE. Ευχαριστώ τους πάντες για τις απαντήσεις τους. Να είστε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lamarko είπε

Ποιο είναι καλύτερο το 5 ή το SE και αν ναι σε ποιους τομείς; Δεν το έχω ψάξει αλλά γιατί το 5 σαν πιο παλιό να είνα καλύτερο από το SE. Ευχαριστώ τους πάντες για τις απαντήσεις τους. Να είστε καλά...

Το 5 έχει always on display και ηλεκτρο καρδιογραφημα που δεν έχει το se. Άρα για μένα είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Το 5 έχει always on display και ηλεκτρο καρδιογραφημα που δεν έχει το se. Άρα για μένα είναι καλύτερο.

και από μπαταρία; αδιαβροχο στη θάλασσα; μιλάς με το ρολόι;

βασικά μπαίνω στην γνωστή ιστοσελίδα, και όσο κάνει το 5 κάνει το 6. Ίδια ακριβώς τιμή. Άκυρη η παράθεση. Συγγνώμη

Επεξ/σία από lamarko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, lamarko είπε

Από όλα αυτά, το always on display θα το ήθελα, αλλά τα 100+ ευρώ διαφορά, με κάνουν να το σκεφτώ.

βασικά το always on display ίσως να είναι το πιο άχρηστο feature συν οτι σου τρώει και παραπάνω μπαταρία.

Προσωπικά πήρα το SE (Nike edition) διότι να δώσω 440 ευρώ για ένα ρολόι το οποίο μετά από 5 χρόνια θα έχει μείνει αρκετά πίσω (μη πω και το ρίσκο ότι σπάει η οθόνη, που άντε οκ, βάζεις προστατευτικό), μού φάνηκε too much.  Και 320 για το SE πάλι πολλά είναι αλλά είχα δωροεπιταγή από πλαίσιο 200 euros :D

Τώρα βέβαια το ECG και ο κορεσμός οξυγόνου είναι αρκετά χρήσιμα feautres, ειδικά για κάποιον που έχει θέματα, τότε ναι, αξίζει.

Επεξ/σία από onelonelystar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, onelonelystar είπε

βασικά το always on display ίσως να είναι το πιο άχρηστο feature συν οτι σου τρώει και παραπάνω μπαταρία.

Προσωπικά πήρα το SE (Nike edition) διότι να δώσω 440 ευρώ για ένα ρολόι το οποίο μετά από 5 χρόνια θα έχει μείνει αρκετά πίσω (μη πω και το ρίσκο ότι σπάει η οθόνη, που άντε οκ, βάζεις προστατευτικό), μού φάνηκε too much.  Και 320 για το SE πάλι πολλά είναι αλλά είχα δωροεπιταγή από πλαίσιο 200 euros :D

Τώρα βέβαια το ECG και ο κορεσμός οξυγόνου είναι αρκετά χρήσιμα feautres, ειδικά για κάποιον που έχει θέματα, τότε ναι, αξίζει.

Οπως και στα κινητα τηλεφωνα,εαν τα χρησιμοποιεις παρα πολυ και σε βοηθανε στην δουλεια σου/χρηση που τα θες,δεν σκεφτεσαι το οικονομικο γιατι ..θα τα βγαλουν τα λεφτα τους.

Εαν παλι απο την αρχη σου ειναι ψιλο αχρηστο,τοτε και 180ευρω να δωσει καποιος για το 3,παλι θα τα κλαιει τα λεφτα του.

Εχω πχ γνωστο μου ο οποιος θελει να αγορασει το Huawei GT 2 το οποιο το βρισκεις στα 110περιπου ευρω. Αυτος περιμενει να πεσει στα 100ευρω και κατω για να το παρει,αλλα το ξερει με το καλημερα οτι του ειναι ψιλο αχρηστη σαν αγορα,αλλιως θα το ειχε ηδη παρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2021 στις 7:42 ΜΜ, lamarko είπε

και από μπαταρία; αδιαβροχο στη θάλασσα; μιλάς με το ρολόι;

Ναι, τα κάνεις όλα αυτά. Βασικά, δεν υπάρχει χαρακτηριστικό που να έχει το SE και να μην έχει το S5. 

Στις 2/6/2021 στις 7:39 ΜΜ, lamarko είπε

Ποιο είναι καλύτερο το 5 ή το SE και αν ναι σε ποιους τομείς; Δεν το έχω ψάξει αλλά γιατί το 5 σαν πιο παλιό να είνα καλύτερο από το SE.

Το S5 είναι καλύτερο. Οι διαφορές είναι το always on, ο επεξεργαστής και το ηλεκτροκαρδιογράφημα. 

Μη μπερδεύεις το "παλιότερο" με το "καλύτερο". Ναι, το S5 είναι ένα χρόνο πιο παλιό, αλλά το SE είναι η οικονομική σειρά. Δεν είναι στην ίδια κατηγορία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Haldol είπε

Το S5 είναι καλύτερο.

Το θεμα με το S5 ομως ειναι οτι εχει καταργηθει απο την αγορα πλεον,και αρα δεν αποτελει εναλλακτικη εκτος αν κοιταξει σε αγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2021 στις 12:28 ΜΜ, lamarko είπε

Καλημέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω apple watch και ενώ πιστεύω ότι αυτό που μου ταιρίαζει είναι το SE, κάτι μέσα μου με τρώει για το 6.

Αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορές είναι ότι το 6 έχει always on display, μετρητής οξυγόνου, καδιογράφημα.

Από όλα αυτά, το always on display θα το ήθελα, αλλά τα 100+ ευρώ διαφορά, με κάνουν να το σκεφτώ.

Είναι κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα ήταν για εσας deal breaker για να αγοράσετε το 6;

Από τα χαρακτηριστικά που θέλω σίγουρα είναι να

μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο, να έχω apple pay, να μπαίνει στην θάλασσα, και να έχει δόνηση πχ στις κλήσεις κτλ

Παρακαλώ πολύ, δώστε μου φως!

 

Ξεκαθαρα το 6, ήμουν τυχερος διότι τον Δεκεμβριο βρηκα σε προσφορα το 5 (istorm ξεστοκαρισμα), το always on display ειναι must!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Ξεκαθαρα το 6, ήμουν τυχερος διότι τον Δεκεμβριο βρηκα σε προσφορα το 5 (istorm ξεστοκαρισμα), το always on display ειναι must!

Εδώ χωρίς always on και κρατάει η μπαταρία μιάμιση μέρα, με always on πόσο κρατάει; 10 ώρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βαζω στο φορτιστή περιπου στις 7 το απογευμα, το βγαζω οταν παει στο 90-100% έτσι εκανα και εχθές, η φωτογραφια ειναι πριν απο ενα λεπτο!

 

image.jpeg.54bcba547596bee75c1d4190ec474b98.jpeg

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...