Προς το περιεχόμενο

Στις 24 Ιουνίου τα αποκαλυπτήρια της «νέας γενιάς των Windows»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, tsoubas είπε

Απάντηση για όσους δεν το κουνάνε από win7 xp η δεν κάνουν update τα 10
Μπορείτε να πουλήσετε αμάξια μηχανάκια σπίτια και να ζείτε σε σπηλιές :)
Ναι κάποιες φορές έχει θέματα η Microsoft αλλά προσωπικά κάνω update με το που βγαίνουν και πολύ σπάνια έχω θέματα με λογισμικό

επιτηδες το κανει για να βαλουμε win XP για να νομιζει μετα οτι ειναι ετη φωτος μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Τα windows 7 που λέτε δεν κάνουν για τους καινούριους επεξεργαστές κτλπ.

Εκτός άμα εχετε q2quad οπότε πάω πάσο.

Αναβάθμιση ή ζήστε σαν τις φυλές του Αμαζονίου!

Αυτο. Παντως περα απο την πλακα, αρκετοι quad "τραβανε" μια χαρα, ακομη και σημερα σε αρκετα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Alex-V είπε

Αυτο. Παντως περα απο την πλακα, αρκετοι quad "τραβανε" μια χαρα, ακομη και σημερα σε αρκετα θεματα.

Τραβάνε και την ΔΕΗ με τα 45nm και τις θερμοκρασίες για σόμπα σπιτική. Από εμένα είναι όχι. Θες υπολογιστική ισχύ κάντο σωστά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, skiabox είπε

Τα Windows αυτή τη στιγμή είναι στον απόλυτο πάτο παγκοσμίως τόσο από άποψη όψης όσο και λειτουργικότητας του interface.

Για τον πάτο στον όψη έκανε φιλότιμες προσπάθειες και η Apple με το Big Sur.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Προσωπικά την μπλε οθόνη δεν την είδα ποτέ. Χρήστης Windows 7 2009-2019 και έπειτα Windows 10

Μια φορά και έναν καιρό ήταν κάτι windows που τα έλεγαν Moyrlenioym .... Εεεε Milenium ήθελα να πω και αυτά ήταν τόσο "σκατά" που έβγαλαν Blue screen την ώρα που τα παρουσίαζε ο ( υποτίθεται ) Δημιουργός τους .... μπλα μπλα μπλα μπλα και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς χειρότερα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τα (Windows XP) δεν νομίζω να ξανά βρούμε, όσα windows και ας βγούνε, όλοι μάθαμε πάνω σε αυτά και θα τα θυμόμαστε όσα χρόνια και ας περάσουν.  ►♥◄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Xtheodor είπε

Μια φορά και έναν καιρό ήταν κάτι windows που τα έλεγαν Moyrlenioym .... Εεεε Milenium ήθελα να πω και αυτά ήταν τόσο "σκατά" που έβγαλαν Blue screen την ώρα που τα παρουσίαζε ο ( υποτίθεται ) Δημιουργός τους .... μπλα μπλα μπλα μπλα και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς χειρότερα ... 

Εννοούσα στα 10άρια, γενικά τις έχω φάει με το κουτάλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρήστης PC από την ηλικία των 5 (1988), μας έβαζε ο πατέρας κάνα παιχνίδι (Test Drive) κάνα Pac Man και κάνα Space Invaders. Από το 1991 άρχισα να μαθαίνω DOS και να τρέχω τα παιχνίδια μόνος μου. Το 1993 ήρθα σε επαφή με τα Windows 3.1 και λίγο πιο μετά με τα 3.11. Άλλη αίσθηση! Επειδή δυστυχώς είχα 386 μέχρι το καλοκαίρι του 1998 έχασα την επανάσταση του PC Gaming την περίοδο 1995 - 1998 με την έλευση των Windows 95, Direct Draw - Direct3D και των 3D επιταχυντών, πάραυτα είχα την τύχη να ασχοληθώ σε PC φίλων. Τα Windows 95B και C ήταν σταθερότατα. Τα Windows 98 πολλά προβλήματα ακόμα και κατά την παρουσίαση τους, αλλά τα 98 Δεύτερη Έκδοση ήταν τα καλύτερα. Τα είχα σε καθημερινή βάση μέχρι τον Νοέμβριο του 2002 που πήγα στα 2000 professional. Σταθερότατο λογισμικό τα 2000, χωρίς κανένα πρόβλημα. Στον Athlon XP του πατέρα μου έμεινε σε χρήση μέχρι τον Οκτώβριο του 2006, ενώ στο δικό μου το PC, μέχρι και τον Οκτώβριο του 2004. Δυστυχώς μας πρόδωσαν οι σκληροί και στις δύο περιπτώσεις. Format δεν έχω κάνει ποτέ. Πάντα πρόσεχα. Με τα XP ήρθα σε επαφή τον Οκτώβριο του 2001, μόλις κυκλοφόρησαν και τα έκανα εγκατάσταση αμέσως μόλις πήρα το καινούριο PC (Athlon XP 1900+, GA-7DXR+, 256 MB DDR, GF3 Ti 500, Audigy Gamer), αλλά δεν είχαν υποστήριξη σε Drivers, όπως το Netmod και το Crypto TA 128 και δεν μπορούσα να περιμένω και έβαλα τα 98SE. Τα XP τα έβαλα τον Οκτώβριο του 2004 με το SP2, ήδη με το SP1a ήταν σταθερότατα. Τα είχα σε καθημερινή χρήση μέχρι το 2010 και το 2012 στο PC του πατέρα μου. Και είχα αλλάξει και δύο μητρικές χωρίς format. Έκανα καινούρια εγκατάσταση τα XP SP3 πρόπερσι στον 8350 με την Audigy Rx και την 980 Ti σαν το απόλυτο μηχάνημα για Windows XP gaming era. Πήρε και όλες τις ενημερώσεις κανονικά!! Το καλύτερο λειτουργικό για εμένα. Τα Millennium μέχρι να βγουν κάτι patches είχαν πολλά προβλήματα, αλλά όπως και τα Vista δεν τα άγγιξα. Τα 7άρια σταθερότατα. Δεν θα τα άλλαζα με τίποτα. Τα 10 τα εγκατέστησα πρώτη φορά πέρσι τον Μάη, λόγω αναβάθμισης σε R5 και R7. Με SSD και open shell, χωρίς Metro κτλ μια χαρά είναι. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Έχω χτίσει αρκετά vintage pcs (386, 486Dx2 - Dx4, Pentium MMx, Athlon, Athlon64x2) το τελευταίο διάστημα για DOS - Windows 3.x, Windows 95 και 98, με 3Dfx κτλ για να θυμάμαι το όμορφο παρελθόν και την κορυφαία περίοδο στο PC Gaming (1992 - 2002). Όπως και στο PCem...

 

Επεξ/σία από Black Flag
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Black Flag είπε

Χρήστης PC από την ηλικία των 5 (1988), μας έβαζε ο πατέρας κάνα παιχνίδι (Test Drive) κάνα Pac Man και κάνα Space Invaders. Από το 1991 άρχισα να μαθαίνω DOS και να τρέχω τα παιχνίδια μόνος μου. Το 1993 ήρθα σε επαφή με τα Windows 3.1 και λίγο πιο μετά με τα 3.11.

Κι αυτο εμάς τι μας ενδιαφέρει;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Και τι gpu? Γιατί τα win 7 δε μπορουν να δουν πανω απο 4 GB gddr 

Εκτός αν δε σε νοιάζει το gaming / γραφιστικες εφαρμογές 

Που το έχεις διαβάσει αυτό? Από πού και ως που?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Κι αυτο εμάς τι μας ενδιαφέρει;

Αναφέρομαι σε όλους αυτούς που θάβουν τα Windows και τα PC και μας ζαλίζουν για τα μήλα και τα αχλάδια. Αυτοί που δεν γνωρίζουν την ιστορία του home computing, πάντα θα είναι αδαείς και θα μιλάνε με βάση το trend της εποχής.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν χώνεψα τα 10άρια αλλά επειδή παίζω παιχνίδια αναγκάστηκα και τα έβαλα πριν μερικά χρόνια.  Ήταν και παραμένει δύσχρηστο λειτουργικό το οποίο σε παρακολουθεί απο όπου μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...