Προς το περιεχόμενο

Η Intel υποστηρίζει πως τα Windows είναι καλύτερα από τα Mac για gaming


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε άλλα νέα, ο ήλιος δύει απ' τη δύση. :P

Αλλά η δική μου απορία είναι για ποιο λόγο να 'χει ανάγκη η Intel να προβεί σε μία τέτοια σύγκριση; Χμμ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Η Intel υποστηρίζει πως τα Windows είναι καλύτερα από τα Mac για gaming

Η Intel υποστηρίζει πως τα Windows είναι μόνο για gaming

αυτό θα εννοούσε η προκομένη 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχόλιο υποστήριξης Mac σε λίγο:

"ποιος παίζει games σε Mac. Εμείς είμαστε δημιουργικοί δ η μ ι ο υ ρ γ ι κ ο ι. χρησιμοποιούμε Mac και είμαστε δ η μ ι ουργικοι και απίστευτα παραγωγικοί. Τόσο δημιουργικοί και παραγωγικοί που μπορεί να μας πάρουν στην nasa."

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να συγκρίνεις το Μ1 με windows laptop. Στην ίδια τιμή, έχω lenovo 1660ti στα 1050 ευρώ, δηλαδή φθηνότερο απο το Macbook Air M1. Σε games (παρότι δε παίζω, απλα έτρεξα bench) το πατάει κάτω σα χταπόδι. 120.000 σκορ για 1660 και 20.000 για Μ1. Αν θες και για κάποιο λόγο καλο επεξ. πάρε AMD που κανει σκόνη τον Μ1.

Το Μ1 είναι για αυτούς που θέλουν μπαταρία, εξοικονόμηση. Αλλιώς στα ίδια λεφτά, παίρνεις laptop windows/linux και έχεις 100% συμβατότητα και καλύτερα specs. 
Το πρόβλημα με Mac είναι οτι δεν έχεις επιλογές. Θέλεις 512gb 16gb? Δώσε 2000 ευρώ. Θέλεις καρτα γραφικών??? No luck, bye. Θέλεις ελαφρύ για browsing video/photo edit, and money is not an issue? Buy Mac. 

Buy smart, based on your needs. Not as a fan boy.

Επεξ/σία από georgewww
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα αρνητικά σχόλια για την Microsoft ευπρόσδεκτα. Αλλά κανείς δεν λέει... ΓΙΑΤΙ είναι ποιο αργό το MacOs από τα windows? Τι φταίει? Αφού όλοι λένε ότι είναι γρηγορότερο ποιο σταθερό ποιο ασφαλές κλπ. κλπ. Γιατί είναι ποιο αργό στα παιχνίδια? Που δεν είναι μόνο στα παιχνίδια αλλά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το 50% της χρήσης ενός Η/Υ. Αυτό των γραφικών. Ξέρει κανείς να απαντήσει?

1 ώρα πριν, Haldol είπε

Σε άλλα νέα, ο ήλιος δύει απ' τη δύση. :P

Αλλά η δική μου απορία είναι για ποιο λόγο να 'χει ανάγκη η Intel να προβεί σε μία τέτοια σύγκριση; Χμμ .

Για να βάλει σε σκέψη τους άσχετους με το αντικείμενο. Δες προηγούμενο σχόλιο μου. Η γνώμη μου είναι αυτή. Για να βάλει σε σκέψη πολύ κόσμο που υποστηρίζει την Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Για να βάλει σε σκέψη τους άσχετους με το αντικείμενο. Δες προηγούμενο σχόλιο μου. Η γνώμη μου είναι αυτή. Για να βάλει σε σκέψη πολύ κόσμο που υποστηρίζει την Apple.

Ναι, την Intel την καίει το φιλοσοφικό του ζητήματος ("να βάλει σε σκέψεις κόσμο"), όχι ότι έχει (ή πρόκειται να) ζοριστεί οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Όλα τα αρνητικά σχόλια για την Microsoft ευπρόσδεκτα. Αλλά κανείς δεν λέει... ΓΙΑΤΙ είναι ποιο αργό το MacOs από τα windows? Τι φταίει? Αφού όλοι λένε ότι είναι γρηγορότερο ποιο σταθερό ποιο ασφαλές κλπ. κλπ. Γιατί είναι ποιο αργό στα παιχνίδια? Που δεν είναι μόνο στα παιχνίδια αλλά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το 50% της χρήσης ενός Η/Υ. Αυτό των γραφικών. Ξέρει κανείς να απαντήσει?

Για να βάλει σε σκέψη τους άσχετους με το αντικείμενο. Δες προηγούμενο σχόλιο μου. Η γνώμη μου είναι αυτή. Για να βάλει σε σκέψη πολύ κόσμο που υποστηρίζει την Apple.

??? ποιος σου είπε ότι είναι πιο αργό? Ίσα - Ίσα που το αντίθετο ισχύει. Μάλιστα στα παιχνίδια αν δεις τις απαιτήσεις συστήματος τις περισσότερες φορές οι απαιτήσεις σε Μακ είναι χαμηλότερες από αυτές σε windows (αν το παιχνίδι φυσικά κυκλοφορεί κ για τις 2 πλατφόρμες). Κάνε μια βόλτα από το Steam και δες τις απιτησεις σε ένα game σε win κ Mac (στο Steam για Mac εχει μονο προτεινομενες απαιτησεις και οχι ελαχιστες απαιτησεις, επισης πολλες φορες ταξινομουνται ανα γενια μακ).

 

Την intel την καιει που φευγουν οι πελατες. Και οχι απλα φευγουν αλλα αλλαζουν και πλατφορμα σε arm. και ως γνωστων: Πρωτα φευγουν οι πελατες, μετα ακολουθουν οι προγραμματιστες.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...