Προς το περιεχόμενο

Το Huawei Watch 3 είναι το πρώτο smartwatch με HarmonyOS


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, jimmisk1974 είπε

400  ευρω  για smartwatch ειναι παρα παρα πολλα ! !    Χιλιες φορες  το Watch GT 2  ,  το αγορασα  προχτες καινουργιο σε classic  που ειναι πανεμορφο  με 105  ευρουλακια  και το ρολοι τα σπαει ! !   Οτι και παραπανω να εχει το GT 3   ειναι χαοδες η διαφορα τιμης ,  δεν πιστευω οτι αξιζει ! ! 

Συγκρίνεις ανομοιόμορφα πράγματα το watch gt2 (το οποίο το έχω) είναι ένα fitness watch αυτά που ανακοίνωσαν είναι κανονικά smart watch με εφαρμογές και όλα τα σχετικά

 

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κάτοχος GT2 Pro με το οποίο δηλώνω κατά ευχαριστημένος ως αγορά, η συγκεκριμένη πρόταση με αφήνει παγερά αδιάφορο. Ειδικά στο άγνωστο κομμάτι σχετικά με τις εφαρμογές που θα υποστηρίζει, δλδ τίποτα μέχρι στιγμής. Τι λανσάρισμα ήταν αυτό ρε Huawei? Καθυστέρησε το λίγο και βγάλο λίγο αργότερα. Τρελάθηκε να ρωτάει ο κόσμος τι γίνεται με το 3 και δεν αντέξαμε? 
Στο δε θέμα τιμής δε το συζητώ, πέρα για πέρα off. Χίλιες φορές να ξαναγυρίσω στο Apple Watch αν δώσει 2-3 ημέρες αυτονομία παραπάνω γιατί η 1,5 δε παλεύεται. 
 

ΥΓ. Ένα Spotify κάντε να δουλεύει. Τόσο δύσκολο ? Να το βράσω το innovation  με θερμόμετρο σώματος 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πιθανό είναι θερμόμετρο σώματος να δούμε και στο επερχόμενο galaxy watch 4, αν και στο χέρι μάλλον θα δείχνει χαμηλότερα από την πραγματική θερμοκρασία σώματος. Σε ένα review πήρε το μάτι μου μέτρηση 31.8...

Πάντως η huawei προσφέρει σημαντική αυτονομία για smartwatch που υποστηρίζει esim. Για φανταστείτε ότι θα μπορείτε, αν χρειαστεί, να κυκλοφορείτε 2-3 μέρες μόνο με το ρολόι και τα bluetooth ακουστικά και να μη χάσετε κλήση. Και μιλάμε για κομψό ρολόι όχι για τερατούργημα. Βέβαια στη χώρα μας με το καρτέλ ακόμα δεν το έχουμε δει αυτό - αν κάνω λάθος να με διαψεύσει κάποιος. Μιλάω για twin sim. Δίνουμε 500 ευρώ για apple watch για να το έχουμε συνδεδεμένο με μπλουτoυθ στο iphone.

Αν μπορούσα να έχω αυτή τη δυνατότητα θα σκεφτόμουν πολύ την αγορά του, και ας έχω το gt2 με παρόμοιο interface. Οι υπόλοιπες 'smart' εφαρμογές με αφήνουν αδιάφορο προσωπικά, με εξαίρεση κανά δυο τρανταχτά παραδείγματα πχ το spotify το οποίο λογικά θα έρθει. Αν προσφέρει την ίδια αυτονομία το νέο tizen-wear με esim και σωστή υποστήριξη της δεύτερης στην ελλάδα, τότε νομίζω δεν θα υπάρχει θέμα επιλογής για χρήστες αντρόιντ. Μαζί με τη δυνατότητα υπαγόρευσης κειμένου στα ελληνικά για απάντηση στα μηνύματα, που υπάρχει ήδη στο apple watch, και νομίζω στο galaxy είναι εφαρμογή επί πληρωμή. Αυτές οι στοιχειώδεις δυνατότητες επιπλέον των fitness features και ξαφνικά τα 300-400 ευρώ φαίνονται λογική επένδυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stapd_21 είπε

Υπερβολικές, το λιγότερο, οι αρχικές τιμές, η εμπορική τους πορεία θα εξαρτηθεί από την -αναμενόμενη- μείωση των τιμών τους

Έτσι κι αλλιώς ρε παιδιά, δεν είναι σοφή απόφαση να αγοράζουμε πανάκριβα προϊόντα Day one. 2-3 μήνες μετά και βλέπουμε σημαντικές πτώσεις στην τιμή. Πώς περιμένουν, για το συγκεκριμένο smartwatch να πουλήσει με τέτοια τιμή και ένα λειτουργικό που κανείς δεν γνωρίζει πόσο αξιόλογο είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...