Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο God of War καθυστερεί για το 2022 ενώ θα κυκλοφορήσει και σε PlayStation 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την Sony να είναι επίσης αβέβαιη για τη φετινή κυκλοφορία του Horizon Forbidden West

Καθυστέρηση δέχθηκε το επόμενο God of War, το οποίο πλέον αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2022. Ο τίτλος αρχικά προοριζόταν αποκλειστικά για το PlayStation 5, με την κυκλοφορία να γίνεται μέσα στο 2021.

Σε ένα νέο blog post όμως, ο επικεφαλής των PlayStation Studios Hermen Hulst επιβεβαίωσε πως "έλαβαν την απόφαση να καθυστερήσουν τον τίτλο για το επόμενο έτος, ώστε να εξασφαλίσουν στη Santa Monica αρκετό χρόνο και να παραδώσουν ένα καταπληκτικό God of War που όλοι θέλουμε να παίξουμε". Επίσης, μάθαμε πως μια PlayStation 4 έκδοση του τίτλου βρίσκεται υπό ανάπτυξη, παράλληλα με την έκδοση του PlayStation 5.

Το studio έκανε το παρακάτω tweet, επιβεβαιώνοντας τη καθυστέρηση.

Τώρα μένει το ερώτημα τι γίνεται με το άλλο μεγάλο παιχνίδι της Sony, Horizon Forbidden West. Σύμφωνα με τον Hulst, η ομάδα διστακτικά ετοιμάζεται για κυκλοφορία στην εορταστική περίοδο του 2021, όμως χωρίς να έχουν αποφασίσει ακόμα σε μια τελική ημερομηνία. Συνέχισε λέγοντας πως και οι δύο τίτλοι "έχουν επηρεαστεί από προβλήματα στη διάθεση motion capture και ταλέντου".

Παρά τα απογοητευτικά νέα για την καθυστέρηση του επόμενου God of War και την αβεβαιότητα γύρω από την κυκλοφορία του Horizon Forbidden West, ο Hulst πρόσθεσε πως αποφεύγουν τις υπερωρίες στα studios. "Με την τρέχουσα κατάσταση, κάπου πρέπει να υποκύψουμε. Δεν μπορεί να είναι η ποιότητα των τίτλων μας και σίγουρα δεν μπορεί να είναι η υγεία και ευεξία των καταπληκτικών ομάδων μας".


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναμενόμενο. Οι τύποι λέγανε για κυκλοφορία στο 2021 ενώ το μόνο που είχαν δείξει ήταν μια εικόνα με το λογότυπο του παιχνιδιού.

Ας πάρουν όσο χρόνο θέλουν. Το GoW δεν είναι Call of duty να το φτιάχνεις όπως όπως και να το βγάζεις στην κυκλοφορία.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, herbalife3 είπε

Ελπίζω μόνο να μην καταλήξει σαν το cyberpunk 2077...με τα γνωστά αποτελέσματα σε όλους...😱

έχω καιρό να παρακολουθήσω , παίζεται σε ps4 τώρα ή ακόμα (ή μάλλον ποτέ?!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ απογοητευτικό που η Sony αποφάσισε να πάει cross-gen με αυτούς τους τίτλους, ειδικά αν βγουν την τρίτη χρονιά κυκλοφορίας του PS5. Νομίζω είναι προφανές ότι τα παιχνίδια αυτά θα περιορίζονται από τα τεχνικά limitations του PS4.

Θυμάμαι οι developers του Horizon Zero Dawn έλεγαν πόσο ενθουσιασμένοι ήταν για τον SSD του PS5 που θα τους επέτρεπε να κάνουν πράγματα που ήταν αδύνατα στο PS4, όπως η δυνατότητα να κάνεις glide και η κονσόλα να προλαβαίνει να φορτώσει textures και γεωμετρία. Τώρα οι ίδιοι αυτοί developers, με το δεύτερο παιχνίδι στη σειρά, αναγκάζονται να περιορίσουν πάλι τις ιδέες τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, herbalife3 είπε

Ελπίζω μόνο να μην καταλήξει σαν το cyberpunk 2077...με τα γνωστά αποτελέσματα σε όλους...😱

Δεν γίνεται να καταντήσει έτσι ένα linear παιχνίδι από studio της Sony. Από όποια πλευρά κι αν το δεις, είναι αδύνατο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν γίνεται να καταντήσει έτσι ένα linear παιχνίδι από studio της Sony. Από όποια πλευρά κι αν το δεις, είναι αδύνατο.

Αυτό.

Καλή η CD Red, από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ το Witcher 3. Αλλά δεν θα ακουμπήσει καν εταιρίες όπως η Naught Dog, Santa monica κτλ.

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlueBlade είπε

Αυτό.

Καλή η CD Red, από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ το Witcher 3. Αλλά δεν θα ακουμπήσει καν εταιρίες όπως η Naught Dog, Santa monica κτλ.

Δεν είναι αυτό, είναι πως το Witcher 3/CP 2077 είναι open-world RPG παιχνίδια τα οποία είναι πολύ πιο πολύπλοκα από ένα linear παιχνίδι 10-12 ωρών τύπου God of War, Uncharted κλπ.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε το Αssassins Creed επειδή ήταν φάση ιερό δισκοπότηρο ιλουμινάτι κτλ όταν το πήγαν σε 100 άλλες εποχές ξενέρωσα. 

Μου άρεσε το god of war επειδή ήταν ο κράτος ένας τρελός Σπαρτιάτης γεμάτος οργή που τα βάζει με τους θεούς του Ολύμπου επειδή έχασε την οικογένεια του εξαετίας τους. 

 

Τώρα τον κανανε στοργικό πατερούλη που προστατεύει το αγοράκι του απο τους θεούς των Βίκινγκ και στο επόμενο (ή μεθεπόμενο) θα χώσουν και τους Αιγύπτιους κτλ 

Θα προτιμούσα αντι για τον κράτος να είχαν κάποιον άλλον στο GoW 4 και να μην το λέγανε GoW 4 αλλά να βρίσκανε άλλο όνομα (άλλο παιχνίδι ουσιαστικά) έτσι θα μου άρεσε παραπάνω. 

δεν ξέρω δεν ειναι μόνο το gameplay και τα γραφικά που κάνουν ένα καλό παιχνίδι αλλά η συνοχή και η πλοκή του όταν να τα παρατραβάνε έτσι απλά αισθάνομαι ότι στυβουν στο τέρμα την λεμονόκουπα καιρός να την πετάξουν... 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...