Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο God of War καθυστερεί για το 2022 ενώ θα κυκλοφορήσει και σε PlayStation 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ps5 μου είναι μούρλια με το σεμεδακι από πάνω. Μπορεί να το χρησιμοποιήσω ως κουμπαρά εντέλει. Πάρτε τον χρόνο σας παιδιά εκεί στη Sony και εγώ με τη σειρά μου πάω να πάρω ένα switch μπας και παίξουμε κάνα παιχνίδι της προκοπής. 

Επεξ/σία από BraveBlade
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καθυστερήσει το GOW (ή οποιοσδήποτε άλλος τίτλος): Καλύτερα, γιατί αν βγει όπως για παράδειγμα το Cyberpunk άστο καλύτερα...

Θα βγει και για PS4: Δηλαδή να πετάξουν στο καλάθι 100.000.000 πιθανούς αγοραστές τη στιγμή που δεν υπάρχουν αρκετά PS5 για να πουλήσουν;

Και τα δύο νέα δεν προκαλούν εντύπωση, το έργο θα παιχτεί σε πολλές συνέχειες, ιδίως τώρα σε συνθήκες πανδημίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Εμένα μου άρεσε το Αssassins Creed επειδή ήταν φάση ιερό δισκοπότηρο ιλουμινάτι κτλ όταν το πήγαν σε 100 άλλες εποχές ξενέρωσα. 

Μου άρεσε το god of war επειδή ήταν ο κράτος ένας τρελός Σπαρτιάτης γεμάτος οργή που τα βάζει με τους θεούς του Ολύμπου επειδή έχασε την οικογένεια του εξαετίας τους. 

Τώρα τον κανανε στοργικό πατερούλη που προστατεύει το αγοράκι του απο τους θεούς των Βίκινγκ και στο επόμενο (ή μεθεπόμενο) θα χώσουν και τους Αιγύπτιους κτλ 

Θα προτιμούσα αντι για τον κράτος να είχαν κάποιον άλλον στο GoW 4 και να μην το λέγανε GoW 4 αλλά να βρίσκανε άλλο όνομα (άλλο παιχνίδι ουσιαστικά) έτσι θα μου άρεσε παραπάνω. 

δεν ξέρω δεν ειναι μόνο το gameplay και τα γραφικά που κάνουν ένα καλό παιχνίδι αλλά η συνοχή και η πλοκή του όταν να τα παρατραβάνε έτσι απλά αισθάνομαι ότι στυβουν στο τέρμα την λεμονόκουπα καιρός να την πετάξουν... 

δεν θα συμφωνήσω. το GoW άφησε ιστορία για πολλούς λόγους και τελείωσε πολυ όμορφα (το 3) σαν ιστορία. Το reboot ήταν πανέξυπνο σαν ιδέα, άλλαξε το gameplay style για να τονίσει αυτή την αλλαγή. ακόμα και αν το πάνε στους αιγύπτιους θεούς όπως λες, αν το κάνουν σωστά (μεγάλες πιθανότητες) θα ειναι πάλι εκπληκτικό game. για Assasins Creed θα συμφωνήσω οτι το εχουν τραβήξει απο τα μαλλιά. πρέπει να αφήσουν την IP να πεθάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "φάντασμα" , ο φονιάς της Σπάρτης δεν έχει καμία σχέση με τον  μεταγενέστερο hipster της επόμενης γενιάς.

Σαν παιχνίδι βέβαια , δεν το συζητώ παραμένει από τις ναυαρχίδες της Sony.

Σαν ιστορία όμως έχασε αρκετά...

Ίσως μια επιστροφή του στη Σπάρτη αναβιώσει το θρύλο. 

Αν και θα προτιμούσα πλέον από τη Sony μια προσπάθεια για την Οδύσσεια πχ. γεμάτη γρίφους και περιπέτειες στη θάλασσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα God of War και gran turismo δεν είχαν ποτέ τρελές απαιτήσεις, οπότε ήταν δίκαιο να κυκλοφορησουν και για ps4.. Ως κάτοχος Pro ps4 τρίβω ήδη τα χέρια μου😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως πολλοί δεν καταλαβαίνουν πως η Sony τα κέρδη τα βγάζει αυτή τη στιγμή από το PS4 και ότι όσο υπάρχουν προβλήματα διαθεσιμότητας για το PS5 δεν μπορεί να κόψει τελείως το PS4 από την κυκλοφορία τέτοιων παιχνιδιών.

Η Sony (και η κάθε εταιρία) δεν θα σπαταλήσει χρόνια development για να πουλήσει ένα παιχνίδι σε 5 άτομα που αγόρασαν PS5 όταν μπορεί να πουλήσει σε 1000 με PS4.

Όταν θα υπάρχει πλέον μια μεγάλη βάση χρηστών PS5 τότε θα δούμε να περιορίζονται τα cross-gen παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν γίνεται να καταντήσει έτσι ένα linear παιχνίδι από studio της Sony. Από όποια πλευρά κι αν το δεις, είναι αδύνατο.

Καλά και το cyberpunk δεν το λες και huge open world 👍 ένα sand box game είναι σε στυλ GTA και τα έκαναν μαντάρα 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
42 λεπτά πριν, dim21 είπε

Νομίζω πως πολλοί δεν καταλαβαίνουν πως η Sony τα κέρδη τα βγάζει αυτή τη στιγμή από το PS4 και ότι όσο υπάρχουν προβλήματα διαθεσιμότητας για το PS5 δεν μπορεί να κόψει τελείως το PS4 από την κυκλοφορία τέτοιων παιχνιδιών.

 

Ακριβως αυτο. Προφανως εκει εξω ειμαστε πιο πολλοι με ps4***

οποτε εκει ειναι τα λεφτα , προς το παρων.

***ξερω οτι μερικοι τα εχουνε και τα δυο (ps4/ps5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση προφανώς στεναχωρεί τους κατόχους PS5 και ευχαριστεί τους κατόχους PS4 και PS4 Pro. Παρόλο την κωλοτούμπα όμως το μόνο σίγουρο είναι ότι η εταιρία θα βγει τελικά κερδισμένη και σε χρήμα και σε φήμη, αφού και περισσότερες πωλήσεις θα κάνει και θα ικανοποιήσει περισσότερους πελάτες της από όσους θα δυσαρεστήσει λόγω της μεγαλύτερης βάσης χρηστών στους οποίους θα είναι διαθέσιμο προς πώληση το εν λόγω προϊόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...