Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο God of War καθυστερεί για το 2022 ενώ θα κυκλοφορήσει και σε PlayStation 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, makridis είπε

Αρκεί ένα scrolling στα σχόλια αυτού του νήματος, για να καταλάβει κάποιος τι μυαλά/ηλικίες κυκλοφορούν εδώ μέσα. Sad.

εγω παλι πηγα στο τελευταιο και το ειδα μπαμ μποστα μου😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίγονται κάποιοι, που αν τους έδειχνες το GΩW (2018) ή το LoU2 για πρώτη φορά φέτος με 60fps θα έτριβαν τα χέρια τους περι next gen gaming.

Sorry παιδια που δεν νιώθετε "special" επειδή αγορασατε (η προτιθεστε να) PS5.

 

Στις τελευταίες 3 αλλαγές γενιών υπήρχε μια διετία με crossgen τίτλους. Σε πολλες απο αυτες τις περιπτώσεις τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και κανένα νέο μηχάνημα δεν "κρατήθηκε πίσω".

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pug987 είπε

Είναι πολύ απογοητευτικό που η Sony αποφάσισε να πάει cross-gen με αυτούς τους τίτλους, ειδικά αν βγουν την τρίτη χρονιά κυκλοφορίας του PS5. Νομίζω είναι προφανές ότι τα παιχνίδια αυτά θα περιορίζονται από τα τεχνικά limitations του PS4.

Θυμάμαι οι developers του Horizon Zero Dawn έλεγαν πόσο ενθουσιασμένοι ήταν για τον SSD του PS5 που θα τους επέτρεπε να κάνουν πράγματα που ήταν αδύνατα στο PS4, όπως η δυνατότητα να κάνεις glide και η κονσόλα να προλαβαίνει να φορτώσει textures και γεωμετρία. Τώρα οι ίδιοι αυτοί developers, με το δεύτερο παιχνίδι στη σειρά, αναγκάζονται να περιορίσουν πάλι τις ιδέες τους.

Το πρώτο gow είχε θέμα με φόρτωμα και το κάλυπτε με διάφορα animations

Παρόλα αυτά υπάρχει και το παράδειγμα του tsushima πού δεν ξέρω πώς διάολο το κατάφεραν αλλά το loading αν και σε μηχανικό δίσκο είναι ανύπαρκτο 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Twisted_Metal είπε

Κλαίγονται κάποιοι, που αν τους έδειχνες το GΩW (2018) ή το LoU2 για πρώτη φορά φέτος με 60fps θα έτριβαν τα χέρια τους περι next gen gaming.

Sorry παιδια που δεν νιώθετε "special" επειδή αγορασατε (η προτιθεστε να) PS5.

 

Στις τελευταίες 3 αλλαγές γενιών υπήρχε μια διετία με crossgen τίτλους. Σε πολλες απο αυτες τις περιπτώσεις τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και κανένα νέο μηχάνημα δεν "κρατήθηκε πίσω".

Νομίζω το αντεπιχείρημα εδώ είναι ότι το PS5 είναι μεγαλύτερο βήμα σε σχέση με το PS4, από ότι η προηγούμενη γενιά. Κυρίως γιατί η προηγούμενη γενιά ήταν κατά βάση μόνο βελτίωση επιδόσεων (πολύ σημαντική ωστόσο) ενώ η τωρινή έχει νέες λειτουργίες στο χειριστήριο, στο I/O (ταχύτητα SSD) και RT. Και αν το τελευταίο είναι κάτι που, οκ, μπορείς να το ενεργοποιείς περιστασιακά, τα προηγούμενα δύο πιστεύω ότι είναι κάτι που επηρεάζουν αρκετά τις αποφάσεις που παίρνεις στην ανάπτυξη του παιχνιδιού. Οπότε αν αυτά απλά τα αξιοποιείς περιστασιακά και δεν βασίζεσαι πάνω τους, αναγκαστικά το αποτέλεσμα δεν μπορεί να είναι τόσο θετικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 100.000.000 ps4 κονσόλες στην αγορά Κ με μόλις 8.000.000 ps5 μέχρι τώρα (Κ μέχρι το 22 Πόσο θα αυξηθούν με τους ρυθμούς χελώνας που πάει το πραγμα), είναι αναμενόμενο να βγει Κ στο ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε αυτούς που αγόρασαν ps5 ακόμα να κάθονται και να σκέφτονται γιατί βιάστηκαν να σκάσουν 500-750 ευρώ αναλόγως .Η sony ψάχνει πελάτες .Αλλά μέχρι το ps4 να ξεψυχήσει.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Άσε αυτούς που αγόρασαν ps5 ακόμα να κάθονται και να σκέφτονται γιατί βιάστηκαν να σκάσουν 500-750 ευρώ αναλόγως .Η sony ψάχνει πελάτες .Αλλά μέχρι το ps4 να ξεψυχήσει.....

 

Προφανως η εταιρια (Sony) αποφασιζει ποτε θα <<ξεψυχησει>> το ps4.

Οσο πουλαει για το ps4 και οσο δυσκολευεται με το ps5 , γιατι κακα τα ψεμματα δεν τα δινεις ευκολα τα λεφτα για το ps5 , ακομα τουλαχιστον.

 

 

sony.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2021 στις 2:00 ΠΜ, BraveBlade είπε

Το ps5 μου είναι μούρλια με το σεμεδακι από πάνω. Μπορεί να το χρησιμοποιήσω ως κουμπαρά εντέλει. Πάρτε τον χρόνο σας παιδιά εκεί στη Sony και εγώ με τη σειρά μου πάω να πάρω ένα switch μπας και παίξουμε κάνα παιχνίδι της προκοπής. 

Ναι ρε.. σε πιστεψαμε... εχεις ps5 και δεν εχεις να παιξεις παιχνιδια.. 🤣😂🤣 ποση ωρα το σκεφτόσουνα? 😜🤣🤣

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1ον το αν με πιστεύεις ή όχι ποσώς με ενδιαφέρει και επειδή να ταν η ζήλια ψώρα πάρε ξυδακι όσο περιμένεις τη κονσόλα σου. 

2ον Demons Souls που με ενδιέφερε το πήρα μαζί με τη κονσόλα, πόσο να παίξω πια. Returnal δεν μου αρέσει το είδος 3rd person Doom. Ratchet and clank θα δείξει αν θα ασχοληθώ, σίγουρα δε τρελαίνομαι. Αν λοιπόν νομίζεις ότι η κονσόλα αξίζει με 3 games σε 9 μήνες τότε σου αξίζουν Assassins Creed στον αιώνα τον απαντα.

3ον Τη προσφώνηση "ρε" να τη χρησιμοποιείς στους φίλους σου αγενέστατο γίδι. 

Επεξ/σία από BraveBlade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2021 στις 2:00 ΠΜ, BraveBlade είπε

Το ps5 μου είναι μούρλια με το σεμεδακι από πάνω. Μπορεί να το χρησιμοποιήσω ως κουμπαρά εντέλει. Πάρτε τον χρόνο σας παιδιά εκεί στη Sony και εγώ με τη σειρά μου πάω να πάρω ένα switch μπας και παίξουμε κάνα παιχνίδι της προκοπής. 

Ετσι ακριβως. Απαραδεκτη κονσολα να μην εχει κανενα παιχνιδι της προκοπης.

100000φορες καλυτερο ηταν το ps4 πισω στο 2013 με Killzone Shadowfall και Knack στις αρχες και χωρις backwards compatible......τι οχι??🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 1:10 ΠΜ, BraveBlade είπε

1ον το αν με πιστεύεις ή όχι ποσώς με ενδιαφέρει και επειδή να ταν η ζήλια ψώρα πάρε ξυδακι όσο περιμένεις τη κονσόλα σου. 

2ον Demons Souls που με ενδιέφερε το πήρα μαζί με τη κονσόλα, πόσο να παίξω πια. Returnal δεν μου αρέσει το είδος 3rd person Doom. Ratchet and clank θα δείξει αν θα ασχοληθώ, σίγουρα δε τρελαίνομαι. Αν λοιπόν νομίζεις ότι η κονσόλα αξίζει με 3 games σε 9 μήνες τότε σου αξίζουν Assassins Creed στον αιώνα τον απαντα.

3ον Τη προσφώνηση "ρε" να τη χρησιμοποιείς στους φίλους σου αγενέστατο γίδι. 

ενταξει, βεβαια το επιχειρημα οτι δεν εχει ακομα αρκετους αποκλειστικους τιτλους (εχει 4-5 σε 7 μηνες κυκλοφοριας) οταν ο ανταγωνισμος δεν εχει κανενα (και δεν προβλεπεται και να εχει δλδ λογω αλλαγης στρατηγικης) δεν το λες οτι στεκει και 100%. Δλδ το ps4 ηταν σε τρισχειροτερη μοιρα. 
Επισης για αυτους που λενε ενταξει δεν τρεχει και τιποτα, οκ δεν τρεχει και τιποτα αλλα δεν μπορεις να βγαινεις να κανεις δηλωσεις και να δουλευεις τους απεναντι και μετα να κανεις λιγο - πολυ τα ιδια με τα crossgen. Προσωπικα το περιμενω πως και πως το god of war και μολις ειδα οτι θα τρεχει και σε hardware σχεδον 10ετιας και μαλιστα μετριοτατο οταν ειχε κυκλοφορησει ξενερωσα εν πολλοις. Πανε να το σωσουν με marketing ορους τυπου "μια αλλη εκδοση για το ps4", αλλα ενταξει μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...