Προς το περιεχόμενο

ΑΠΑΤΗ


19601995KL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγω απάτης μετέφεραν χρήματα από binance σε λογαριασμούς απατεώνων.Έχει η binance τα στοιχεία των παραληπτών να μου τα δώσει.Ξέρετε κανένα άλλο τρόπο να βρω τους αποδέκτες- απατεώνες των χρημάτων μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω. Πως μεταφέρθηκαν μέσω τραπεζικής συναλλαγής η μετέφερες Bitcoin σε εξωτερικό λογαριασμό των scammer?

Και στις δύο περιπτώσεις πάντως θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την υπηρεσία ηλεκτρονικού εγκλήματος όπως και να έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

Αν μπορείς δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω. Πως μεταφέρθηκαν μέσω τραπεζικής συναλλαγής η μετέφερες Bitcoin σε εξωτερικό λογαριασμό των scammer?

Και στις δύο περιπτώσεις πάντως θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την υπηρεσία ηλεκτρονικού εγκλήματος όπως και να έχει. 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Μέσω εμβάσματος μεταφέρθηκαν τα χρήματα σε τράπεζα νόμιμη της Αγγλίας και από κει οι απατεώνες τα μετέφεραν σε δικό μου πορτοφόλι  στη binance.Από κει με τη συναίνεσή μου-επειδή νόμιζα ότι πάνε στην εταιρεία τους- τα μετέφεραν σε δικούς τους λογαριασμούς.Στην ψευτοπλατφόρμα τους φαινόταν ένα δικό μου πορτοφόλι με τα χρήματα μέσα.Τώρα θέλω να ξέρω πώς θα βρω σε ποιον αντιστοιχούν οι λογαριασμοί που έστειλαν τα λεφτά μου,για να κάνω καταγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 19601995KL είπε

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Μέσω εμβάσματος μεταφέρθηκαν τα χρήματα σε τράπεζα νόμιμη της Αγγλίας και από κει οι απατεώνες τα μετέφεραν σε δικό μου πορτοφόλι  στη binance.Από κει με τη συναίνεσή μου-επειδή νόμιζα ότι πάνε στην εταιρεία τους- τα μετέφεραν σε δικούς τους λογαριασμούς.Στην ψευτοπλατφόρμα τους φαινόταν ένα δικό μου πορτοφόλι με τα χρήματα μέσα.Τώρα θέλω να ξέρω πώς θα βρω σε ποιον αντιστοιχούν οι λογαριασμοί που έστειλαν τα λεφτά μου,για να κάνω καταγγελία.

αν οι μεταφορές έχουν γίνει μέσω sepa και τραπεζικές τότε επικοινωνείς άμεσα με την εδώ υπηρεσία ηλεκτρονικού εγκλήματος να σου πουν τι θα κάνεις. Οι μεταφορές σε τραπεζικούς λογαριασμούς εχουν όλα τα στοιχεία που χρειάζονται οι αρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, chek2fire είπε

αν οι μεταφορές έχουν γίνει μέσω sepa και τραπεζικές τότε επικοινωνείς άμεσα με την εδώ υπηρεσία ηλεκτρονικού εγκλήματος να σου πουν τι θα κάνεις. Οι μεταφορές σε τραπεζικούς λογαριασμούς εχουν όλα τα στοιχεία που χρειάζονται οι αρες. 

από τη binance έγιναν σε πορτοφόλια εταιρειών(εκτός binance δηλαδή) μάλλον οι μεταφορές

23 ώρες πριν, Blacktan είπε

Να υποθεσω πως ειχαν επικοινωνησει μαζι σου απο Αγγλικο νουμερο να σε ενημερωσουν για crypto επενδυσεις κτλ ?

ναι.πρώτα τα μετέφεραν σε τράπεζα στο Λονδίνο για λογαριασμό binance, όπου μου είχαν ανοίξει λογαριασμό.Στη συνέχεια τα μετέφεραν από αυτό τον λογαριασμό  με την συναίνεσή μου, υποτίθεται στην εταιρεία τους και από τότε είναι άφαντοι.Εγώ μπαίνω στον λογαριασμό μου στη binance,βλέπω τις διευθύνσεις όπου πήγαν τα λεφτά και θέλω τώρα να δω τι στοιχεία υπάρχουν πίσω από αυτές τις διευθύνσεις και μετά να τα δώσω στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί εδώ οι απατεώνες πρέπει να είναι που έχουν σπάσει τα τηλέφωνα και παίρνουν από αγγλικούς αριθμούς και παρά τις καταγγελίες τα δικά μας τα σαίνα εδώ στην δίωξη κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου.

Καλά τους έκανε το παιδί εδώ. Εγώ απορώ πάντως γιατί την πατάει κόσμος με ένα τόσο εξόφθαλμο scam.  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Από ποιο νούμερο σε είχαν πάρει; 

00442080978290   Keyfaunders  Έφη

 

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Από ποιο νούμερο σε είχαν πάρει; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε πας στην αστυνομία. Σου κλέψανε χρήματα και είναι υπόθεση της αστυνομίας αυτή. Μην προσπαθείς να βγάλεις άκρη μονος σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panospeter είπε

Θέλω να δω την φάτσα του αστυνομικού όταν θα του μιλάς για BTC και binance.

μπα την έχει πατήσει πολύ κόσμος με αυτά τα τηλέφωνα από αγγλία. Παλιότερα μιλάγανε για επενδύσεις σε forex τώρα λένε για Bitocin. Το παράξενο είναι πως δεν έχουν βρει άκρη ακόμα να τους μπλοκάρουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Δημιουργία νέου...