Προς το περιεχόμενο

Efood ή κατάστημα για Σκλαβενίτη;


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους σκεφτόμουν μήπως πλέον έκανα την παραγγελία για τα ψώνια της εβδομάδας αποκλειστικά από το efood χωρίς να πηγαίνω στο κατάστημα. Είναι ακριβότερο; Γνωρίζει κάποιος; Ή είναι ίδιες οι τιμές; 
ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν να τα παιρνεις απο κει ειναι με τη διαφορα οτι εχει μια ελαχιστη παραγγελια κανα 30ρι νομιζω, που αν μιλαμε για ψωνια εβδομαδας δεν ειναι προβλημα

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βασικά για την εβδομάδα μπορεί να τα παίρνει από το efood να γλυτώνει και το κουβάλημα και αν θέλει κάτι εξεζητημένο που δεν το βρίσκει εκεί, θα πηγαίνει στο κατάστημα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Nikos3648 είπε

Καλησπέρα σε όλους σκεφτόμουν μήπως πλέον έκανα την παραγγελία για τα ψώνια της εβδομάδας αποκλειστικά από το efood χωρίς να πηγαίνω στο κατάστημα. Είναι ακριβότερο; Γνωρίζει κάποιος; Ή είναι ίδιες οι τιμές; 
ευχαριστω 

Aκριβως ιδιες ειναι οι τιμες, οπως σου ειπαν. Το αρνητικο ειναι η μικροτερη ποικιλια. Αν θες μπορεις να ψωνισεις και απο το κανονικο e-shop του Σκλαβενιτη, που εχει σχεδον τα παντα, αλλα εκει εχει 2-3 μερες αναμονη.

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καμια 20αρια παραγγελιες προτιμω την ευκολια του efood και εχει πληρωμη με Paypal για οσους θελουν.
Πολλες φορες αν υπαρχει διαφορα στην τιμη λογω προσφορων 1+1 κλπ μου ερχονται πιστωτικα μετα απο λιγες μερες ενω ειναι διαφορετικα ατομα (τουλαχιστον στην Αθηνα) που αναλαμβανουν τις παραγγελιες efood και Σκλαβενιτη eshop και απο efood ερχονται πιο γρηγορα.
Δυστυχως δεν εχουν νωπα κρεατα/τυροκομικα περα απο τα συσκευασμενα και αναλογα την περιοχη το καταστημα που σε εξυπηρετει μπορει να μην εχει συγκεκριμενα προιοντα οποτε πας για κρεατα τυρια και καθαρισες.
Τεραστια ευκολια και ειδικα αν δεν εχει το καταστημα της περιοχης σου Parking μεγαλο ειναι η καλυτερη επιλογη για να τσιμπησεις τις προσφορες της μερας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ το site του Σκλαβενίτη, απλά θέλει προγραμματισμό 

Εχει περισσότερα προϊόντα και προσφορές και οι υπάλληλοι είναι πάντα με μάσκα και γάντια, ενώ οι efood είναι πιο χύμα 

Επίσης πληρώνεις επιτόπου με pos, δεν χρειάζεται να προπληρώσεις κάτι 

  • Like 5
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Excuse my hijack...
Ο Σκλαβ έχει 30€ ελάχιστη, το efood market έχει 7,50. 
Στην αρχική σελίδα του efm ξεκινάνε με "δωρεάν παράδοση για παραγγελία 20€ και άνω". Άρα υπάρχει χρέωση για κάτω από 20€; (κι αν ναι, πόσο...στο στάδιο της παραγγελίας δεν προσθέτει κάποια χρέωση). Στο τέλος όμως λέει δωρεάν delivery. 
Δεν δουλεύουν τα εγκεφαλικά κύτταρα, τί δεν καταλαβαίνω; χρεώνουν τελικά ή όχι για κάτω από 20€; 

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι ψωνιζεις συνηθως απο το σουπερ, αλλα ετσι ακυρωνεις αυτοματα τα χυμα προϊοντα οπως κρεας, οπωροκηπευτικα, τυρι, αλλαντικα κλπ, και τα συσκευασμενα/τυποποιημενα συνηθως εχουν και καποιο καπελακι στην τιμη.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, scullyist είπε

Excuse my hijack...
Ο Σκλαβ έχει 30€ ελάχιστη, το efood market έχει 7,50. 
Στην αρχική σελίδα του efm ξεκινάνε με "δωρεάν παράδοση για παραγγελία 20€ και άνω". Άρα υπάρχει χρέωση για κάτω από 20€; (κι αν ναι, πόσο...στο στάδιο της παραγγελίας δεν προσθέτει κάποια χρέωση). Στο τέλος όμως λέει δωρεάν delivery. 
Δεν δουλεύουν τα εγκεφαλικά κύτταρα, τί δεν καταλαβαίνω; χρεώνουν τελικά ή όχι για κάτω από 20€; 

Καλα το efood ειναι γτπ

ειχα ενα μηνα να μπω να παραγγειλω και μπηκα χτες και βλεπω μαγαζι με προσφορα "φαε με 5 ευρω"

λεω εδω εισαι

και ειχε ελαχιστη παραγγελια 7.5 ευρω...

και σαν να μην εφτανε αυτο, ειχε και εξτρα χρεωση διανομης αλλα 4 ευρω

ΡΕ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΡΕ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2021 στις 11:11 ΠΜ, Nikos3648 είπε

Καλησπέρα σε όλους σκεφτόμουν μήπως πλέον έκανα την παραγγελία για τα ψώνια της εβδομάδας αποκλειστικά από το efood χωρίς να πηγαίνω στο κατάστημα. Είναι ακριβότερο; Γνωρίζει κάποιος; Ή είναι ίδιες οι τιμές; 
ευχαριστω 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οτι σε προϊοντα που έχουν παραλλαγές, συνήθως σου βάζουν οτι θέλουν, πχ παραγγελνω οδοντοβουρτσα colgate μαλακή και μου βαζουν μετρια και άλλο μοντέλο απ αυτό που ήθελα αλλα ίδια μάρκα.

πιστευα οτι οι παραγγελιες ετοιμαζονται σε καποια αποθήκη του καταστήματος, μέχρι που είδα πριν μερικές μέρες μια υπάλληλο να  κανει ατελείωτους γύρους στο μαγαζί με μια τσαλακωμένη λίστα και να ψάχνει ένα-ένα τα προϊοντα... η λιστα έχει απλά προϊοντα στη σειρά χωρίς καποια εικόνα οποτε φαντάζομαι είναι δύσκολο για αυτους.

Στις 5/6/2021 στις 9:02 ΜΜ, AristidisZ είπε

Εγώ προτιμώ το site του Σκλαβενίτη, απλά θέλει προγραμματισμό 

Εχει περισσότερα προϊόντα και προσφορές και οι υπάλληλοι είναι πάντα με μάσκα και γάντια, ενώ οι efood είναι πιο χύμα 

Επίσης πληρώνεις επιτόπου με pos, δεν χρειάζεται να προπληρώσεις κάτι 

δεν νομίζω οτι υπάρχει παραγγελία για Σκλαβενίτη μέσω e-food που να στην φερνει delivery της e-food.

παντα παραγγέλνω μέσω e-food, και λιγα λεπτα πριν φύγει η παραγγελία με παίρνουν τηλεφωνο απο το καταστημα και με ρωτάνε πως θα πληρώσω, αν χρειάζεται να φέρουν pos, αν ειναι με μετρητα ποσα ρεστα θέλω ή αν τα εχω ακριβώς κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kon1to είπε

δεν νομίζω οτι υπάρχει παραγγελία για Σκλαβενίτη μέσω e-food που να στην φερνει delivery της e-food.

Υπάρχει. Κάτι κάνεις λάθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...