Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η υπηρεσια Skroutz Plus   αξιζει παιδια; για  αγορες. περα απο αυτο  σου παρεχει  καπιο ειδος ασφαλειας; αν το προιον δεν ειναι καλο η οτιδηποτε αλλο;

Οσο αναφορα  για  Ασφαλείς πληρωμές, δωρεάν επιστροφές & εγγύηση επιστροφής χρημάτων.  η υπηρεσια  Skroutz Plus  λειτουργει σωστα σε Ασφαλείς πληρωμές, δωρεάν επιστροφές & εγγύηση επιστροφής χρημάτων;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Bladepoint είπε

Η υπηρεσια Skroutz Plus   αξιζει παιδια; για  αγορες. περα απο αυτο  σου παρεχει  καπιο ειδος ασφαλειας; αν το προιον δεν ειναι καλο η οτιδηποτε αλλο;

Οσο αναφορα  για  Ασφαλείς πληρωμές, δωρεάν επιστροφές & εγγύηση επιστροφής χρημάτων.  η υπηρεσια  Skroutz Plus  λειτουργει σωστα σε Ασφαλείς πληρωμές, δωρεάν επιστροφές & εγγύηση επιστροφής χρημάτων;

 

Για την ασφάλεια των αγορών δεν τίθεται θέμα. Επίσης οι επιστροφές είναι δωρεάν.

Σε ελλατωματικά προϊόντα ή λάθος ποσότητα (μικρής αξίας) πάντα μου επέστρεφαν τα λεφτά χωρίς να πρέπει να επιστρέψω τα προϊόντα και πάντα μου έδιναν και έξτρα κουπόνι (2-3€) για το λάθος.

Τώρα αν σου κάτσει ελλατωματικό και δεν είναι μικρής αξίας δεν ξέρω τι αντιμετώπιση υπάρχει.

Για το αν αξίζει το κόστος συνδρομής θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με το πόσες online αγορές κάνεις τον χρόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2021 στις 12:33 ΜΜ, WebDevGr είπε

Σε ελλατωματικά προϊόντα ή λάθος ποσότητα (μικρής αξίας) πάντα μου επέστρεφαν τα λεφτά χωρίς να πρέπει να επιστρέψω τα προϊόντα και πάντα μου έδιναν και έξτρα κουπόνι (2-3€) για το λάθος.

Χρειάστηκε να το αποδείξεις με βίντεο κατά τη διάρκεια του ανοίγματος της συσκευασίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, KyuJutsu είπε

Χρειάστηκε να το αποδείξεις με βίντεο κατά τη διάρκεια του ανοίγματος της συσκευασίας;

Όχι σε καμία από τις 3 ή 4 (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες ήταν).

Αλλά όπως είπα ήταν μικρά ποσά. Το μεγαλύτερο ποσό ήταν 15€.

3 προϊόντα των 5€, όπου το ένα ήταν χαλασμένο και μου επέστρεψαν τα λεφτά και για τα 3 προϊόντα τα οποία μου είπαν και να τα κρατήσω.

Υποψιάζομαι ότι τις ζημιές σε αυτές τις περιπτώσεις τις πληρώνουν τα μαγαζιά.

Επεξ/σία από WebDevGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω γυρω στα 400 ευρω καθε μηνα παραγγελιες απο το Skroutz plus μεχρι τωρα χρειαστηκε να επιστρεψω προιοντα 5 φορες.Τα 4 ηταν αξιας απο 15 ευρω και κατω απο αυτα το ενα μου ειπαν να το κρατησω και τα αλλα ηρθαν και τα πηραν.Το πεμπτο ηταν αξιας 55 ευρω ενα Xiaomi  Mi Box που πηρα για τους γονεις μου και το τηλεκοντρολ κολλαγε.Ηρθαν και το πηραν πισω αλλα η επιστροφη των χρηματων εγινε μετα απο 15 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν μπορώ να επικοινωνήσω κάπως μαζί τους τηλεφωνικά? Εχω παραγγείλει 3 προιόντα απο διαφορετικά καταστήματα και μου ήρθαν και τα 3 λάθος. Εκανα αίτημα επιστροφής και αντικατάστασης με τα σωστά προιόντα, μου το άλλαξαν 2 φορές με αυτοματοποιημένο mail και φυσικά ο courier δεν έχει έρθει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τι γκαντεμια ειναι αυτη, πως το παθες.

Τηλεφωνο δεν εχω βρει και δεν νομιζω να υπαρχει, εγω τους στελνω μειλ μεσω της φορμας εδω και απαντανε αμεσως

https://help.skroutz.gr/hc/el-gr/requests/new

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsioulak είπε

Πως βγάζω την αυτόματη ανανέωση;

Πιθανόν να έχουν προσθέσει κουμπί στο προφίλ, αν δεν έχει απλά στέλνεις email στο support. Αυτό έκανα εγώ όταν ανακοινώθηκε το νέο Plus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ωραίο έβαλαν κι αμέσως να το αλλάξουν... Ενώ από 30€  και άνω μπορούσες με πιστωτική κάρτα να πληρώσεις σε  έως 3 άτοκες δόσεις, τώρα οι άτοκες δόσεις έγιναν έως 2 από 60€ και άνω και έως 3 άτοκες από 100€ και άνω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε στα υπόψη σας ότι όπου τους έχω βάλει σχόλιο για το θέμα το διαγράφουν ή το καταγγέλλουν. Τα ίδια FB και Instagram. Δείτε πχ στο Twitter πως φαινεται το σχόλιο μου ως προσβλητικό και δειτε τη δεύτερη εικόνα να μου πείτε πού είναι το προσβλητικό. Κάνουν αναφορά στα σχόλια. Μπείτε να τους κάνουμε ένα ντου από σχόλια να μην ξέρουν τι τους βρήκε. 

Screenshot_20211213_134147_com.twitter.android_edit_188957663676370.jpg

Screenshot_20211213_134152_com.twitter.android_edit_188974840649805.jpg

Επεξ/σία από magkaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είχανε στείλει Mail για την αλλαγή, το διάβασα στα γρήγορα επειδή δεν είχα χρόνο και τώρα που διαβάζω το θέμα εδώ συνειδητοποιώ τι παίζει. Πάλι καλά που δε πάτησα για την αλλαγή. Εμένα το skroutz plus με βόλεψε πολύ αν και δε το χρησιμοποίησα και τόσο τους 6 μήνες που το έχω. Τα λεφτά του πάντως τα έβγαλε και αγόρασα πράγματα από καταστήματα που δε θα αγόραζα μιας και δεν υπήρχε περίπτωση να πληρώσω 5€ μεταφορικά για κάτι που κάνει 5€. Θα το αγόραζα από κάποιο κατάστημα της περιοχής μου κι ας έδινα 6-7€.

Εννοείται ότι με την αλλαγή που κάνανε, μόλις λήξει η συνδρομή δε θα ανανεώσω. Πιστεύω πάντως πως το σύστημα αυτό τους έβαζε μέσα μιας και θα ήταν πολλές παραγγελίες (για να συμπληρωθεί το όριο) που θα άξιζαν λιγότερο από τα μεταφορικά. Νομίζω ήταν αναμενόμενο. Ας το εκμεταλλευτούμε όσοι έχουμε το παλιό ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάρω 2-3 μπαταρίες κουμπιά. Αυτές κοστίζουν 0,5€.

Μήπως είναι λίγο ξεφτίλα να κάνω τέτοια παραγγελία; Η συσκευασία κοστίζει περισσότερο.

Τώρα θα μου πείτε αφού μπορώ γιατί να μη το κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, filidonas είπε

θέλω να πάρω 2-3 μπαταρίες κουμπιά. Αυτές κοστίζουν 0,5€.

Μήπως είναι λίγο ξεφτίλα να κάνω τέτοια παραγγελία; Η συσκευασία κοστίζει περισσότερο.

Τώρα θα μου πείτε αφού μπορώ γιατί να μη το κάνω

πως θα κάνεις την παραγγελία;
Θα έχεις μεταφορικά.

Εκτός αν είναι μέρος ευρύτερης παραγγελίας, οπότε να την κάνεις.
Δεν τους κλέβεις, εντός κανόνων παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekkli είπε

πως θα κάνεις την παραγγελία;
Θα έχεις μεταφορικά.

Εκτός αν είναι μέρος ευρύτερης παραγγελίας, οπότε να την κάνεις.
Δεν τους κλέβεις, εντός κανόνων παίζεις.

έχω το skroutz plus, έχω βάλει μια παραγγελία >20€ οπότε στην ίδια παραγγελία μπορώ να κολλήσω και άλλες 2 χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Δε τους κλέβω, απλά είναι λίγο αστείο. Αλλά οκ θα παραγγείλω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...