Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω διάφορα προβλήματα με την μεταφορική Skroutz Last Mile. Πρώτα απ'όλα η παραλαβή από το κατάστημα όλο και συχνότερα δεν γίνεται την μέρα που έχουν πει και πηγαίνει για την επόμενη, και μετά μπορεί να πάει την μεθεπόμενη κτλ.

Σήμερα είδα κι άλλο περίεργο: "Δεν καταφέραμε να τοποθετήσουμε το δέμα σας στο Skroutz Point που επλέξατε. Μην ανησυχείτε, θα επικοινωνήσουμε μαζί σας εντός της ημέρας για να ορίσουμε το νέο τρόπο παράδοσης". Το όλο θέμα με τα Skroutz Points ήταν να αποφεύγουμε τις καθυστερήσεις και τις παλινωδίες των κούριερ. Αν τώρα έχουμε τα ίδια και με τα Skroutz Points, τότε ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Και τί πάει να πει "δεν καταφέραμε να τοποθετήσουμε το δέμα σας"; Υποτίθεται ότι έχουν ελέγξει την διαθεσιμότητα των lockers την στιγμή της παραγγελίας. Τί έγινε, μπλόκαρε η κλειδαριά ή τράκαρε το φορτηγάκι; Αυτά είναι αστεία πράγματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά άλλαξαν μόνοι τους την αξιολόγηση μου και τη δημοσιευσαν.

Εγραφα ότι έχω λάβει το προϊόν της Χ μάρκας με ή χωρίς λογότυπο της μάρκας στη συσκευασία, λόγος για τον οποίο και επέλεξα άλλο κατάστημα για επόμενη παραγγελία. Και ότι αν επαναληφθεί θα επιστρέψω το προϊόν.

Και έσβησαν το τμήμα σε italic, δημοσιεύοντας το χωρίς να με ενημερώσουν.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από οτι φαίνεται, όσα στραβά και να κάνει το skroutz, πλέον έχει περάσει στη φάση του default ψαχτηριού για όλους, και δεν το αγγίζει κανείς. Είναι τόσο "δεμένο" με το online shopping στην Ελλάδα, που σχεδόν είναι στο απυρόβλητο. Δεν νομίζω να υπάρχει έλληνας που δεν μπαίνει το λιγότερο 1 φορά ανά 2 ημέρες στο skroutz για κάτι. Πραγματικά οδηγεί την οικονομία στο e-shopping μόνο του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ξαναγράψει. Όταν λήξει η συνδρομή μου δεν ανανεώνω πάλι. Θα το χρησιμοποιώ για αναζήτηση. Θα ψάχνω και στο bestprice. Αλλά από καλάθι δύσκολα θα ξαναγορασω. Και θα ειμαι πιο επιφυλακτικός πια με τις κριτικές.

Να πω επίσης ότι το παράπονο που είχα για προϊόν χωρίς λογότυπο στη συσκευασία ήταν από κατάστημα που το προμοταρε ως top seller με πράσινες κορδέλες κλπ. 

Στο fb γίνεται χαμός με τις κριτικές του κόσμου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pcupgrade είπε

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιος τους όρους χρήσης του συμβολαίου από τον Ιούλιο του 21 και πριν?

 

https://www.skroutz.gr/plus/terms/1_0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βρήκα ένα παπουτσι μεσω skroutz το έχουν 39 ευρώ και μέσω του site τους 35 !!!!

Θα αγόραζα το skroutz plus αλλα με αυτό που είδα ποιος ο λόγος; Οκ το μόνο καλό ότι μπορεις να κανεις δωρεαν επιστροφη στο κατάστημα ΑΝ χρειαστεί όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, artist1 είπε

Εγω βρήκα ένα παπουτσι μεσω skroutz το έχουν 39 ευρώ και μέσω του site τους 35 !!!!

Θα αγόραζα το skroutz plus αλλα με αυτό που είδα ποιος ο λόγος; Οκ το μόνο καλό ότι μπορεις να κανεις δωρεαν επιστροφη στο κατάστημα ΑΝ χρειαστεί όμως.

Σίγουρα υπάρχουν χιλιάδες προϊόντα που είναι πιο φθηνά απευθείας από το κατάστημα, ειδικά αν μπορείς να παραλάβεις από εκεί γλυτώνοντας τα μεταφορικά. Αλλά όχι πάντα.

Ήθελα να αγοράσω ένα τζάκετ κι επειδή προτιμώ πρώτα να δοκιμάζω τα ρούχα φρόντισα να επισκεφθώ ένα κατάστημα όσο βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη. 

Το συγκεκριμένο φυσικό κατάστημα δεν υπάρχει με την κανονική του ονομασία αλλά έχει φτιάξει μια δεύτερη εταιρία αποκλειστικά για το Σκρουτζ. Μάλιστα οι τιμές των προϊόντων τους στο Σκρουτζ είναι πιο φθηνές από το κατάστημα κι από το eShop τους.

Όταν λοιπόν πήγα δοκίμασα κι αποφάσισα να το αγοράσω τους ρώτησα αν μπορούν να μου το σώσουν στην τιμή που το έχουν στο Σκρουτζ (15€ πιο φθηνό) και αρνήθηκαν. Δέχθηκαν όμως να μου το κρατήσουν και να το παραγγείλω από το Σκρουτζ και να μου το στείλουν στο Ηράκλειο με δωρεάν μεταφορικά λόγω Σκρουτζ plus.

Εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά! Δυσκολεύομαι να κατανοήσω το πως δουλεύει το εμπόριο :P

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Σίγουρα υπάρχουν χιλιάδες προϊόντα που είναι πιο φθηνά απευθείας από το κατάστημα, ειδικά αν μπορείς να παραλάβεις από εκεί γλυτώνοντας τα μεταφορικά. Αλλά όχι πάντα.

Ήθελα να αγοράσω ένα τζάκετ κι επειδή προτιμώ πρώτα να δοκιμάζω τα ρούχα φρόντισα να επισκεφθώ ένα κατάστημα όσο βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη. 

Το συγκεκριμένο φυσικό κατάστημα δεν υπάρχει με την κανονική του ονομασία αλλά έχει φτιάξει μια δεύτερη εταιρία αποκλειστικά για το Σκρουτζ. Μάλιστα οι τιμές των προϊόντων τους στο Σκρουτζ είναι πιο φθηνές από το κατάστημα κι από το eShop τους.

Όταν λοιπόν πήγα δοκίμα Τ

Ουτε εγω μπορω να κατανοήσω ! Κάποιος λόγος θα υπάρχει σίγουρα.

Εδώ ακου να τρελαθεις! Βρήκα ένα κολαν και το καταστημα που εχει τα ρουχα αυτα εχει 3 ηλεκτρονικα καταστηματα!!! Στα δυο η τιμη του κολαν ειχε 50+% εκπτωση και έβγαινε στα 10 ευρω και στο 3ο δεν ειχε έκπτωση και εκανε 22 ευρω το ιδιο ακριβως κολαν οπως και πολλα αλλα !!!!!!

Προφανως σου λεει δεν χάνουμε κατι αν καποιος πιαστει κότσος και το αγοράσει για 22 ευρώ...βαλτο και καποιοι θα αγορασουν σε υψηλότερη τιμή! 

Και φως φαναρι ειναι ολα τα ρουχα τους ίδια, ειναι και τα 3 καταστηματα στην Θεσσαλονίκη και εκτος αυτού δεν έχουν διεύθυνση για επιστροφη στο ένα απο αυτα (μονο για τα 2 τσεκαρα) αλλα σου λενε να το πας στο ΤΑΔΕ ΕΛΤΑ courier για επιστροφη και θα το παραλαβουν απο εκει. Για να μην δεις πως πρόκειται για το ιδιο καταστημα.

Καλα εδω δεν το συζητω οτι εχω δει κατι με 4,5 ευρω σε aliexpress και εδω να εχω βρει ΤΟ ΙΔΙΟ σε ελληνικο σαιτ με 38 ευρω.

Καλα εδω μια φορα πηρα κατι με 39 ευρω νομιζω ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ και το ιδιο το βρηκα σε γνωστο καταστημα της Ερμου με 20 ευρω με εκπτωση απο 29, κατι τετοιο. Τι κομπίνες κανουν ! Λαμογια ολοι.

Εγώ βρε παιδια αλήθεια ειπα λιγο να παρω μερικα βασικά πραγματα για μένα, γιατι αν πιασω δουλεια δεν εχω παπουτσι να βάλω στην κυριολεξία, εχω ενα πανικο sneaker που το εχω λιωσει εχει κανει τρυπες εκει που ειναι τα δαχτυλα και ενα αλλο μποτακι ΛΙΩΜΕΝΟ παντου. Δεν εχω τσαντα, μια εχω και αυτη βρωμάει τροφές γατιών πλέον και ειναι σε άθλια κατασταση και ΑΠΟΡΩ πως ο κοσμος ψωνίζει που τα βρίσκει ολα αυτα τα λεφτα ειναι ενα πραγμα ανεξήγητο ! Θες ενα μισθό για να παρεις μερικά βασικά πράγματα. Και ότι παρήγγειλα να σας πω πως ήταν και με έκπτωση. (αν ισχύουν οι εκπτώσεις γιατι τωρα βλεπω πως εχουμε ΜΟΝΙΜΕΣ εκπτωσεις και καλά, θα το εχετε παρατηρήσει αυτο).

Ειλικρινά δεν ξέρω, δεν ξέρω πως ο κόσμος έχει τόσα λεφτά. Έχω καταλήξει πως εχουν sugar daddies ολες και τους τα αγοραζουν. Δεν γινεται να εχουν τοσα χρηματα με εναν βασικό μισθο!

Τα νευρα μου δηλαδη! 

Επεξ/σία από artist1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2022 στις 10:13 ΠΜ, UncleKim είπε

Από οτι φαίνεται, όσα στραβά και να κάνει το skroutz, πλέον έχει περάσει στη φάση του default ψαχτηριού για όλους, και δεν το αγγίζει κανείς. Είναι τόσο "δεμένο" με το online shopping στην Ελλάδα, που σχεδόν είναι στο απυρόβλητο. Δεν νομίζω να υπάρχει έλληνας που δεν μπαίνει το λιγότερο 1 φορά ανά 2 ημέρες στο skroutz για κάτι. Πραγματικά οδηγεί την οικονομία στο e-shopping μόνο του.

Κάτι σαν τους πολιτικούς μας που από το πρωί μέχρι το βράδυ τους βρίζουμε αλλά στις εκλογές τους ίδιους ψηφίζουμε.

8 ώρες πριν, artist1 είπε

Ουτε εγω μπορω να κατανοήσω ! Κάποιος λόγος θα υπάρχει σίγουρα.

Εδώ ακου να τρελαθεις! Βρήκα ένα κολαν και το καταστημα που εχει τα ρουχα αυτα εχει 3 ηλεκτρονικα καταστηματα!!! Στα δυο η τιμη του κολαν ειχε 50+% εκπτωση και έβγαινε στα 10 ευρω και στο 3ο δεν ειχε έκπτωση και εκανε 22 ευρω το ιδιο ακριβως κολαν οπως και πολλα αλλα !!!!!!

Προφανως σου λεει δεν χάνουμε κατι αν καποιος πιαστει κότσος και το αγοράσει για 22 ευρώ...βαλτο και καποιοι θα αγορασουν σε υψηλότερη τιμή! 

Και φως φαναρι ειναι ολα τα ρουχα τους ίδια, ειναι και τα 3 καταστηματα στην Θεσσαλονίκη και εκτος αυτού δεν έχουν διεύθυνση για επιστροφη στο ένα απο αυτα (μονο για τα 2 τσεκαρα) αλλα σου λενε να το πας στο ΤΑΔΕ ΕΛΤΑ courier για επιστροφη και θα το παραλαβουν απο εκει. Για να μην δεις πως πρόκειται για το ιδιο καταστημα.

Καλα εδω δεν το συζητω οτι εχω δει κατι με 4,5 ευρω σε aliexpress και εδω να εχω βρει ΤΟ ΙΔΙΟ σε ελληνικο σαιτ με 38 ευρω.

Καλα εδω μια φορα πηρα κατι με 39 ευρω νομιζω ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ και το ιδιο το βρηκα σε γνωστο καταστημα της Ερμου με 20 ευρω με εκπτωση απο 29, κατι τετοιο. Τι κομπίνες κανουν ! Λαμογια ολοι.

Εγώ βρε παιδια αλήθεια ειπα λιγο να παρω μερικα βασικά πραγματα για μένα, γιατι αν πιασω δουλεια δεν εχω παπουτσι να βάλω στην κυριολεξία, εχω ενα πανικο sneaker που το εχω λιωσει εχει κανει τρυπες εκει που ειναι τα δαχτυλα και ενα αλλο μποτακι ΛΙΩΜΕΝΟ παντου. Δεν εχω τσαντα, μια εχω και αυτη βρωμάει τροφές γατιών πλέον και ειναι σε άθλια κατασταση και ΑΠΟΡΩ πως ο κοσμος ψωνίζει που τα βρίσκει ολα αυτα τα λεφτα ειναι ενα πραγμα ανεξήγητο ! Θες ενα μισθό για να παρεις μερικά βασικά πράγματα. Και ότι παρήγγειλα να σας πω πως ήταν και με έκπτωση. (αν ισχύουν οι εκπτώσεις γιατι τωρα βλεπω πως εχουμε ΜΟΝΙΜΕΣ εκπτωσεις και καλά, θα το εχετε παρατηρήσει αυτο).

Ειλικρινά δεν ξέρω, δεν ξέρω πως ο κόσμος έχει τόσα λεφτά. Έχω καταλήξει πως εχουν sugar daddies ολες και τους τα αγοραζουν. Δεν γινεται να εχουν τοσα χρηματα με εναν βασικό μισθο!

Τα νευρα μου δηλαδη! 

Καλά τώρα συγκρίνεις με sites τύπου Ali/ebay. Άνετα βρίσκεις εκεί τα ίδια προϊόντα σε τιμές 10φορες κάτω. Αν σκεφτείς τους φόρους που έχουμε εδώ, ΦΠΑ, τα έξοδα και τα κέρδη των εμπόρων....

Είχα πάρει ένα ρολόι το οποίο εδώ κόστιζε 4 φορές πάνω. Κάτι αξεσουάρ για τη μηχανή, το ένα 5 φορές πάνω και το άλλο 10 φορές.

Ακόμα και σε ελληνικά καταστήματα βλέπεις τρελές διαφορές. 

Κατά τα άλλα, λεφτά υπάρχουν. Οι καταθέσεις έχουν φτάσει σε όρια ρεκόρ κι εμείς κλαίμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Bitbit είπε

Κάτι σαν τους πολιτικούς μας που από το πρωί μέχρι το βράδυ τους βρίζουμε αλλά στις εκλογές τους ίδιους ψηφίζουμε.

Καλά τώρα συγκρίνεις με sites τύπου Ali/ebay. Άνετα βρίσκεις εκεί τα ίδια προϊόντα σε τιμές 10φορες κάτω. Αν σκεφτείς τους φόρους που έχουμε εδώ, ΦΠΑ, τα έξοδα και τα κέρδη των εμπόρων....

Είχα πάρει ένα ρολόι το οποίο εδώ κόστιζε 4 φορές πάνω. Κάτι αξεσουάρ για τη μηχανή, το ένα 5 φορές πάνω και το άλλο 10 φορές.

Ακόμα και σε ελληνικά καταστήματα βλέπεις τρελές διαφορές. 

Κατά τα άλλα, λεφτά υπάρχουν. Οι καταθέσεις έχουν φτάσει σε όρια ρεκόρ κι εμείς κλαίμε;

Mαλλον οι τρελες καταθεσεις θα ναι απο τα λαμόγια του λιανεμποριου. Δεν ειναι μονο η συγκριση με το ali οπως ειπες και στην ίδια πόλη βλεπεις τρελες διαφορες οπως και κλεψιές οταν πχ κανουν δηθεν εκπτώσεις ή βαζουν ψευτικη αρχικη τιμη στα ύψη και σου λενε πως δηθεν εχει έκπτωση και με την δηθεν  εκπτωση βγαινουν ουσιαστικα πιο ακριβά από την κανονική αρχικη τιμη.

Οι αλλοι με εναν ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ που ανεξαρτήτως τι σχολή τελειωσες θα παρεις 600 κατι ευρω οχι δεν μπορω να καταλαβω πως εχουν τοσα πολλα λεφτα και αγοραζουν τα παντα. 

Επεξ/σία από artist1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με skroutz plus με ποια εταιρεία γίνεται η αποστολή και η επιστροφή; Ειναι παντα η ίδια; Θελω να δω αν ειναι κοντά μου και με βολεύει...ισως τελικά να αξίζει τον κόπο (οχι πως θα έχεις και το τρελό κέρδος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, artist1 είπε

Με skroutz plus με ποια εταιρεία γίνεται η αποστολή και η επιστροφή; Ειναι παντα η ίδια; Θελω να δω αν ειναι κοντά μου και με βολεύει...ισως τελικά να αξίζει τον κόπο (οχι πως θα έχεις και το τρελό κέρδος)

9/10 έρχεται με ACS..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, artist1 είπε

Με skroutz plus με ποια εταιρεία γίνεται η αποστολή και η επιστροφή; Ειναι παντα η ίδια; Θελω να δω αν ειναι κοντά μου και με βολεύει...ισως τελικά να αξίζει τον κόπο (οχι πως θα έχεις και το τρελό κέρδος)

Αν είσαι Αθήνα και τα καταστήματα από Αθήνα εμένα 9/10 μου έρχονται με τη μεταφορική του Skroutz . Βολεύει και η παράδοση στα skroutz points

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...