Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, artist1 είπε

Με skroutz plus με ποια εταιρεία γίνεται η αποστολή και η επιστροφή; Ειναι παντα η ίδια; Θελω να δω αν ειναι κοντά μου και με βολεύει...ισως τελικά να αξίζει τον κόπο (οχι πως θα έχεις και το τρελό κέρδος)

Ανάλογα που είναι το κατάστημα που αγόρασες.Μπορεί ACS,DHL κτλ κτλ.Βγαίνει αυτόματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 hours ago, artist1 said:

Με skroutz plus με ποια εταιρεία γίνεται η αποστολή και η επιστροφή; Ειναι παντα η ίδια; Θελω να δω αν ειναι κοντά μου και με βολεύει...ισως τελικά να αξίζει τον κόπο (οχι πως θα έχεις και το τρελό κέρδος)

Ανάλογα. Αν είσαι αθηνα και το μαγαζί αθηνα κατά 99% την επιστροφή θα την αναλάβει η skroutz last mile. Αν είναι από/προς επαρχία η acs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, mouxaxa είπε

Αν είσαι Αθήνα και τα καταστήματα από Αθήνα εμένα 9/10 μου έρχονται με τη μεταφορική του Skroutz . Βολεύει και η παράδοση στα skroutz points

Κι εμένα Αθήνα, το τελευταίο δίμηνο μόνο η skroutz last mile μου φέρνει. Και επιτέλους μου έφερε και 2 παραγγελίες μαζί μια φορά (με ι.χ. εν τω μεταξύ). 

Τα skroutz poins τα έχετε βρει κάπου συγκεντρωτικά; Μόνο η cityzen έχει λίστα αλλά δεν με βολεύει καθόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι που μπορει να ειναι και εκτος θεματος..

Μπορω στο σκρουτζ η καπου αλλου, να ψαξω 2 ή και παραπανω πραγματα και να μου βγαλει 1 καταστημα που τα εχει σα συνολικη τιμη φθηνοτερα; Μουχει τυχει αρκετες φορες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μακιαβέλλι είπε

Τα skroutz poins τα έχετε βρει κάπου συγκεντρωτικά; Μόνο η cityzen έχει λίστα αλλά δεν με βολεύει καθόλου. 

Αυτό έψαχνα κι εγώ χθες αλλά δεν βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, booogieman είπε

Να ρωτησω κατι που μπορει να ειναι και εκτος θεματος..

Μπορω στο σκρουτζ η καπου αλλου, να ψαξω 2 ή και παραπανω πραγματα και να μου βγαλει 1 καταστημα που τα εχει σα συνολικη τιμη φθηνοτερα; Μουχει τυχει αρκετες φορες..

Από όσο έχω δει και εγώ το Σκρουτζ δεν παρείχε τέτοια δυνατότητα.

Αυτή τη δυνατότητα την βρήκα στο Bestprice.gr, όπου την έχουν ονομάσει ”Λίστα”.

Προσθέτεις τα προϊόντα που θέλεις και σου εμφανίζει σαν συνολικό κόστος από ποιο κατάστημα σε συμφέρει να τα πάρεις όλα μαζί. 

Το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλές φορές ειδικά όταν θέλω να παραγγείλω διάφορα πράγματα από φαρμακεία.

πχ. https://www.bestprice.gr/bundler/2152970983,2153735973?bpref=share

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σκρουτζ μου φαίνεται κάνει το ανάποδο. Προσπαθεί μεν να τα γκρουπάρει ώστε να προκύψουν οι λιγότερες δυνατές αποστολές, αλλά τις περισσότερες φορές το συνολικό ποσό βγαίνει σημαντικά μεγαλύτερο αφού το μαγαζί μπορεί να πουλάει αρκετά πάνω από το φθηνότερο που είχες διαλέξει αρχικά. Οπότε άντε μετά πάλι από την αρχή να προσπαθήσεις από μόνος σου να πετύχεις τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, booogieman είπε

Να ρωτησω κατι που μπορει να ειναι και εκτος θεματος..

Μπορω στο σκρουτζ η καπου αλλου, να ψαξω 2 ή και παραπανω πραγματα και να μου βγαλει 1 καταστημα που τα εχει σα συνολικη τιμη φθηνοτερα; Μουχει τυχει αρκετες φορες..

Δοκίμασε το chrome extension Κοινά καταστήματα για skroutz.gr (Υπάρχει και για Firefox)

Επεξ/σία από WebDevGr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kapsalis είπε

Από όσο έχω δει και εγώ το Σκρουτζ δεν παρείχε τέτοια δυνατότητα.

Αυτή τη δυνατότητα την βρήκα στο Bestprice.gr, όπου την έχουν ονομάσει ”Λίστα”.

Προσθέτεις τα προϊόντα που θέλεις και σου εμφανίζει σαν συνολικό κόστος από ποιο κατάστημα σε συμφέρει να τα πάρεις όλα μαζί. 

Το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλές φορές ειδικά όταν θέλω να παραγγείλω διάφορα πράγματα από φαρμακεία.

πχ. https://www.bestprice.gr/bundler/2152970983,2153735973?bpref=share

Ευχαριστω, το ειχα σκεφτει αλλα ποτε δε το τσεκαρα. Το bestprice αρχιζει και γινεται καλυτερο σε καποιους τομεις απο το σκρουτζ.

25 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Δοκίμασε το chrome extension Κοινά καταστήματα για skroutz.gr (Υπάρχει και για Firefox)

Αυτο δε το ηξερα καν, θα το τσεκαρω, ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα απορία λεει  στο skroutz plus "ασφαλείς πληρωμές, δωρεάν επιστροφές και εγγύηση επιστροφή χρημάτων". Δηλαδη αν εγω απλα αλλαξω γνωμη για κατι μπορω να το στείλω πίσω δωρεαν αν εχω skroutz plus και να πάρω πίσω τα λεφτά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, artist1 είπε

Μια ακομα απορία λεει  στο skroutz plus "ασφαλείς πληρωμές, δωρεάν επιστροφές και εγγύηση επιστροφή χρημάτων". Δηλαδη αν εγω απλα αλλαξω γνωμη για κατι μπορω να το στείλω πίσω δωρεαν αν εχω skroutz plus και να πάρω πίσω τα λεφτά μου;

https://help.skroutz.gr/hc/el-gr/articles/360018595397
https://help.skroutz.gr/hc/el-gr/articles/360018594857

Επεξ/σία από l3ft3r1s
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, l3ft3r1s είπε

ευχαριστω! αυτος ειναι ο μονος λογος που σκεφτομαι να αγορασω το skroutz plus 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, artist1 είπε

ευχαριστω! αυτος ειναι ο μονος λογος που σκεφτομαι να αγορασω το skroutz plus 

 

Ισχύουν και χωρίς το skroutz plus. Μην το αγοράσεις αν δεν προβλέπεις πως θα κάνεις παραγγελίες άνω των 15 ευρώ (edit: ανά αποστολή).

Επεξ/σία από l3ft3r1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, l3ft3r1s είπε

Ισχύουν και χωρίς το skroutz plus. Μην το αγοράσεις αν δεν προβλέπεις πως θα κάνεις παραγγελίες άνω των 15 ευρώ (edit: ανά αποστολή).

Δεν είναι τόσο απλό. Πολλοί καταστηματάρχες κάνουν τον κινέζο όταν ακούν για υπαναχώρηση. Πρώτα πρώτα το κατάστημα σε αναγκάζει με δικά σου έξοδα να στείλεις πίσω το πακέτο, άρα βγαίνεις και χαμένος. Επίσης, η επιστροφή των χρημάτων γίνεται εβδομάδες μετά. Στο skroutz αυτόματα γίνεται όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Δεν είναι τόσο απλό. Πολλοί καταστηματάρχες κάνουν τον κινέζο όταν ακούν για υπαναχώρηση. Πρώτα πρώτα το κατάστημα σε αναγκάζει με δικά σου έξοδα να στείλεις πίσω το πακέτο, άρα βγαίνεις και χαμένος. Επίσης, η επιστροφή των χρημάτων γίνεται εβδομάδες μετά. Στο skroutz αυτόματα γίνεται όλα.

Δεν αλλάζει κάτι αυτό που λες στην απάντησή μου. Το skroutz plus καλύπτει τις δωρεάν αποστολές αγορών, υπό προϋποθέσεις. Οι επιστροφές μέσω skroutz για αγορές από το καλάθι skroutz είναι ανεξάρτητες αν έχεις skroutz plus ή όχι, ισχύουν οι ίδιοι όροι και η ίδια διαδικασία.

 

Επομένως το κριτήριο αν θα αγοράσει κάποιος το plus πρέπει να είναι οι αρχικές αποστολές, όχι οι επιστροφές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...