Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Xejolontas είπε

Το PayPal σε πηδάει στην προμήθεια αν είσαι επαγγελματίας

Δεν συμφέρει κανέναν

εμένα σαν αγοραστή πάντως με συμφέρει και οτι έχω αγοράσει απο Skroutz μόνο απο κατάστημα μέσω Paypal.

Κάποιοι χρεώνουν παραπάνω , επομένως κάπως πατσίζει (αν εξακολουθεί να είναι συμφέρουσα η αγορά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, korakios είπε

εμένα σαν αγοραστή πάντως με συμφέρει και οτι έχω αγοράσει απο Skroutz μόνο απο κατάστημα μέσω Paypal.

Κάποιοι χρεώνουν παραπάνω , επομένως κάπως πατσίζει (αν εξακολουθεί να είναι συμφέρουσα η αγορά)

Και τι κερδίζεις τελικά? Αν το μαγαζί είναι φερεγγυο θα σου κάνει αλλαγή σε τυχόν ελαττωματικό προϊόν, άρα η αποζημίωση από PayPal δεν θα χρειαστεί.

Στην Ελλάδα πάντως όπως είπες , λόγω της μεγάλης προμήθειας τα προϊόντα είναι ακριβότερα.

Και δεν βγάζεις μια ρεβολουτ να πληρώνεις άμεσα? Χωρίς προμήθεια? Αν δε θέλεις να βάλεις της τράπεζας σου την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Xejolontas είπε

Και δεν βγάζεις μια ρεβολουτ να πληρώνεις άμεσα? Χωρίς προμήθεια? Αν δε θέλεις να βάλεις της τράπεζας σου την κάρτα

Ναι μλκ , ακόμα να το κάνω και έχω το πακέτο πλέον οτι έχω πολύ παλιά ταυτότητα, σίγουρα θα το κάνω μιας και έχω μείνει πίσω γενικότερα

3 λεπτά πριν, Xejolontas είπε

Και τι κερδίζεις τελικά? Αν το μαγαζί είναι φερεγγυο θα σου κάνει αλλαγή σε τυχόν ελαττωματικό προϊόν, άρα η αποζημίωση από PayPal δεν θα χρειαστεί.

Αγοράζω απο μικρά άγνωστα μαγαζάκια πιο σίγουρος (και φθηνά)

Θα μου πεις τώρα το Skroutz δύσκολα να το χακάρουν και πλέον παίζει και το ΟΤΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Ναι μλκ , ακόμα να το κάνω και έχω το πακέτο πλέον οτι έχω πολύ παλιά ταυτότητα, σίγουρα θα το κάνω μιας και έχω μείνει πίσω γενικότερα

Αγοράζω απο μικρά άγνωστα μαγαζάκια πιο σίγουρος (και φθηνά)

Θα μου πεις τώρα το Skroutz δύσκολα να το χακάρουν και πλέον παίζει και το ΟΤΡ

Ε ναι , να μου πεις PayPal για το ebay θα σου πω φυσικά, γιατί ότι και να γίνει δεν θα χάσεις τα λεφτά σου.

Πάντως και η Revo και η n26 και η curve κάνουν δουλειά

Προσωπικά αγοράζω μόνο αντικαταβολή, άλλωστε τι είναι κάνα 3ρι ευρώ παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω καταργησανε τα δωρεαν μεταφορικα στις συνδυασμενες παραγγελειες >50 ευρω.Κανει μονο μια εκπτωση πλεον.Οποτε μας σπρωχνουνε για το Plus.Παντως για μενα που χρησιμοποιω το εξυπνο καλαθι 3-4 φορες τον μηνα συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mecanomecano είπε

Βλεπω καταργησανε τα δωρεαν μεταφορικα στις συνδυασμενες παραγγελειες >50 ευρω.Κανει μονο μια εκπτωση πλεον.Οποτε μας σπρωχνουνε για το Plus.Παντως για μενα που χρησιμοποιω το εξυπνο καλαθι 3-4 φορες τον μηνα συμφερει.

Αν ισχύει (δεν το παρακολουθώ το θέμα), βιαστήκανε να με επιβεβαιώσουν δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mecanomecano είπε

Βλεπω καταργησανε τα δωρεαν μεταφορικα στις συνδυασμενες παραγγελειες >50 ευρω.Κανει μονο μια εκπτωση πλεον.Οποτε μας σπρωχνουνε για το Plus.Παντως για μενα που χρησιμοποιω το εξυπνο καλαθι 3-4 φορες τον μηνα συμφερει.

Η 2η μεγάλη χαζομάρα του Skroutz , ίδιο προϊόν απο ίδιο μαγαζί και τις περισσότερες φορές προσθέτει τα μεταφορικά ανα τεμάχιο...άρα μονόδρομος το Plus

  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Αν ισχύει (δεν το παρακολουθώ το θέμα), βιαστήκανε να με επιβεβαιώσουν δυστυχώς.

Μου βγαζει δωρεαν μεταφορικα μονο αν ολα ειναι απο το ιδιο καταστημα (για >50 ευρω)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, mecanomecano είπε

Βλεπω καταργησανε τα δωρεαν μεταφορικα στις συνδυασμενες παραγγελειες >50 ευρω.Κανει μονο μια εκπτωση πλεον.Οποτε μας σπρωχνουνε για το Plus.Παντως για μενα που χρησιμοποιω το εξυπνο καλαθι 3-4 φορες τον μηνα συμφερει.

Το καταργήσανε και το κανανε 20 για τους συνδρομητες του plus. Εγω παντως γράφτηκα σήμερα πηρα κατι με 20,5€ και ήδη γλίτωσα τα πρωτα 3.5€ μεταφορικά. Νομίζω είναι fair και λογικά θα το σπρωξουν με νεες προσφορες και περισσοτερα καταστήματα. Σε ενα χρόνο θα κανω απολογισμό και θα αποφασισω αν αξιζει να το συνεχισω. Επίσης υπαρχει η δυνατοτητα για αποστολη σε μεχρι 3 διευθύνσεις οποτε λογικα θα μπορεις να το μοιραστεις με αλλους (τοτε ερχεται κυριολεκτικα τζαμπα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι παλιότερα (τελευταία παραγγελία έκανα πριν 3 βδομάδες) τα μεταφορικά κοστίζαν 2 από το κάθε κατάστημα και γλίτωνες μεταφορικά από μέχρι και 3 καταστήματα σε παραγγελίες >50. Τώρα που το τσέκαρα και εγώ τα μεταφορικά έχουν πάει 2.5€/κατάστημα και στις παραγγελίες >50€ κερδίζεις μόνο τα μεταφορικά του ενός καταστήματος. Νταξ είπαμε να μας σπρώξουν στο Plus, αλλά το παράκαναν λίγο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, skiabox said:

Με την δικιά του μεταφορική είχαμε καμιά εξέλιξη;

Είχε εξαγοράσει μια εταιρία courier θυμάμαι.

Νομίζω ότι εντός Αττικής χρησιμοποιείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το συζητώ καν 

Ειδικα τώρα με τον μικρό που χρειάζομαι συνέχεια διαφορά μικρό σκατουλακια, σώθηκα 

Αναγκαζομουν να στοκαρω, να κόβω πράματα κλπ κλπ τώρα τα 20€ δεν είναι τίποτα, ένα γάλα του παιδιού είναι, 2€ πιο φτηνά από το φτηνότερο σουπερμάρκετ και με τσάμπα μεταφορικά 

Μόλις το είδα πάτησα αμέσως αγορά 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geopapa είπε

Το καταργήσανε και το κανανε 20 για τους συνδρομητες του plus. Εγω παντως γράφτηκα σήμερα πηρα κατι με 20,5€ και ήδη γλίτωσα τα πρωτα 3.5€ μεταφορικά. Νομίζω είναι fair και λογικά θα το σπρωξουν με νεες προσφορες και περισσοτερα καταστήματα. Σε ενα χρόνο θα κανω απολογισμό και θα αποφασισω αν αξιζει να το συνεχισω. Επίσης υπαρχει η δυνατοτητα για αποστολη σε μεχρι 3 διευθύνσεις οποτε λογικα θα μπορεις να το μοιραστεις με αλλους (τοτε ερχεται κυριολεκτικα τζαμπα).

σε αναγκάζει να πάς μέσω καλαθιου? γιατι έτσι δεν γλυτώνεις κατι μιας που στο καλάθι η τιμή ειναι σχεδον παντα πάνω απο την φθηνότερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...