Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

σε αναγκάζει να πάς μέσω καλαθιου? γιατι έτσι δεν γλυτώνεις κατι μιας που στο καλάθι η τιμή ειναι σχεδον παντα πάνω απο την φθηνότερη.

Πάντα σε αναγκαζε η διαφορα ειναι οτι πριν το οριο ηταν 50€ τωρα ειναι 20€ αν εισαι συνδρομητης. Όντως δεν ειναι η φθηνοτερη τιμη αλλα ειναι απο τις πιο φθηνες και εχεις κ μια παραπανω ασφαλεια . Παντως γενικως εχω παρατηρησει οτι προσθετουν νεα συνεργαζομενα καταστηματα κι αυτο ειναι καλο για τις τιμες.

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, geopapa είπε

Πάντα σε αναγκαζε η διαφορα ειναι οτι πριν το οριο ηταν 50€ τωρα ειναι 20€ αν εισαι συνδρομητης. Όντως δεν ειναι η φθηνοτερη τιμη αλλα ειναι απο τις πιο φθηνες και εχεις κ μια παραπανω ασφαλεια . Παντως γενικως εχω παρατηρησει οτι προσθετουν νεα συνεργαζομενα καταστηματα κι αυτο ειναι καλο για τις τιμες.

Σε μερικά προϊόντα έχουν την απόλυτα χαμηλότερη τιμή 

Σε πολλά άλλα είναι τόσο μικρή η διαφορά που αν βάλεις τα μεταφορικά μέσα σε συμφέρει το Σκρουτζ 

Δεν μιλάμε τώρα για τηλεοράσεις και ακριβά πράματα hardware, μιλάμε από βιταμίνες μέχρι λάμπες και αποσμητικά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περα απο τα δωρεαν μεταφορικα με ενδιαφερει τι γινεται οταν κατι δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο δηλ ειναι στο "παραδοση σε 5-10-30 μερες" .Εδω εμεινα ευχαριστημενος απο το "εξυπνο καλαθι"

Κατι που αγοραζω καθε 1-2  χρονια εδω και δεκαετιες (βγαινουν απο το 1985) ειναι τα κλασσικα ακουστικα της Koss τα Porta Pro.Ιδανικα για τις ζεστες μερες το καλοκαιρι για ταινιες κλπ.

Αυτα στανταρ ειναι σε "με παραγγελια" στα σκρουτζομαγαζα  στα 30 ευρω που ειναι η κανονικη τιμη τους.Περσι που ειχα παρει εκαναν ενα μηνα να ερθουν.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=koss+porta+pro

Πριν 2 μηνες λοιπον εκανα δοκιμαστικα μια παραγγελια τα Porta Pro με το "εξυπνο καλαθι"  για "παραδοση σε 4-10 μερες".2 μερες μετα μου ερχεται μνμ απο το σκρουτζ οτι "η παραδοση δεν μπορει να γινει σε αυτο το χρονικο διαστημα" και μου επεστρεψε στην καρτα τα 30 ευρω + κουπονι 5 ευρω.ΟΚ σκεφτομαι-τιμιο.Τα αλλα πραγματα που ειχα παρει μαζι για να παει το συνολο  πανω απο 50 ευρω ηρθαν κανονικα

1 μηνα μετα-αρχες Μαιου-λεω να ξαναδοκιμασω και παραγγελνω το Porta Pro παλι με το "καλαθι" αλλα την κοκκινη εκδοση απο αλλο σκρουτζομαγαζο.Αυτη την φορα οχι μονο ηρθε σε 6 μερες αλλα συνεχεια με ενημέρωναν.Μια χαρα :).

 

Επεξ/σία από mecanomecano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Αυτό που λέτε όμως δεν έχει να κάνει με το σκρουτζ αλλά με το εκάστοτε μαγαζί. Αυτοί στέλνουν τα δέματα οπότε αν συνεργάζεται ο καθένας με διαφορετική κούριερ, αυτό θα συμβαίνει. Θα ήταν πράγματι βολικό να έρχονται όλα μαζί, αλλά δεν το κανονίζει το σκρουτζ

Στο Καλάθι του Σκρουτζ, το skroutz κανονίζει τη μεταφορική.

Και στην Αττική χρησιμοποιούν όλο και πιο πολύ την εταιρεία που εξαγόρασαν και τώρα λέγεται Skroutz Last Mile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Εγω όσες φορές έχω αγοράσει απ το καλάθι, η αποστολή δεν γίνεται με μια συγκεκριμένη κούριερ. Δεν μιλάω για εντός Αττικής, εκεί δεν ξέρω

Υπάρχουν μαγαζιά που δεν έχουν κάν site, και δραστηριοποιούνται μόνο μέσω skroutz

Σε αυτά οι αποστολές γίνονται από την skroutz last mile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Υπάρχουν μαγαζιά που δεν έχουν κάν site, και δραστηριοποιούνται μόνο μέσω skroutz

Σε αυτά οι αποστολές γίνονται από την skroutz last mile

Ναι.Σημερα μου ηρθε πακετο απο τετοιο καταστημα (Homelier) και το εφερε η skroutz last mile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 9:46 ΜΜ, mecanomecano είπε

Περα απο τα δωρεαν μεταφορικα με ενδιαφερει τι γινεται οταν κατι δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο δηλ ειναι στο "παραδοση σε 5-10-30 μερες" .Εδω εμεινα ευχαριστημενος απο το "εξυπνο καλαθι"

Κατι που αγοραζω καθε 1-2  χρονια εδω και δεκαετιες (βγαινουν απο το 1985) ειναι τα κλασσικα ακουστικα της Koss τα Porta Pro.Ιδανικα για τις ζεστες μερες το καλοκαιρι για ταινιες κλπ.

Αυτα στανταρ ειναι σε "με παραγγελια" στα σκρουτζομαγαζα  στα 30 ευρω που ειναι η κανονικη τιμη τους.Περσι που ειχα παρει εκαναν ενα μηνα να ερθουν.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=koss+porta+pro

Πριν 2 μηνες λοιπον εκανα δοκιμαστικα μια παραγγελια τα Porta Pro με το "εξυπνο καλαθι"  για "παραδοση σε 4-10 μερες".2 μερες μετα μου ερχεται μνμ απο το σκρουτζ οτι "η παραδοση δεν μπορει να γινει σε αυτο το χρονικο διαστημα" και μου επεστρεψε στην καρτα τα 30 ευρω + κουπονι 5 ευρω.ΟΚ σκεφτομαι-τιμιο.Τα αλλα πραγματα που ειχα παρει μαζι για να παει το συνολο  πανω απο 50 ευρω ηρθαν κανονικα

1 μηνα μετα-αρχες Μαιου-λεω να ξαναδοκιμασω και παραγγελνω το Porta Pro παλι με το "καλαθι" αλλα την κοκκινη εκδοση απο αλλο σκρουτζομαγαζο.Αυτη την φορα οχι μονο ηρθε σε 6 μερες αλλα συνεχεια με ενημέρωναν.Μια χαρα :).

 

Δεν έχω δει ασχημοτερα ακουστικά στη ζωή μου

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xejolontas είπε

Δεν έχω δει ασχημοτερα ακουστικά στη ζωή μου

Ναι το ξερω ειπαμε βγηκανε το 1985 :mrgreen: .80ς ρετρο love them or hate them :P.Ο λογος που τα χρησιμοποιω ακομα-οπως και πολλοι αλλοι -περα απο τον πολυ καλο ηχο ειναι απιστευτα ανετα.Εχουν περασει απο τα χερια μου αμετρητα ακουστικα  αλλα σαν την ανεση των Porta Pro κανενα.Ειδικα για το καλοκαιρι που δεν θελω να φοραω full size για μεγαλο διαστημα.

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 1:28 ΜΜ, DownUNDERground είπε

 

Μόνο σαν τακτικές μεγιστοποίησης των κερδών τα βλέπω. 

Δηλαδή ,τι έπρεπε να έχει τακτικές μεγιστοποίησης των ζημιών;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 6:02 ΜΜ, Xejolontas είπε

Ε ναι , να μου πεις PayPal για το ebay θα σου πω φυσικά, γιατί ότι και να γίνει δεν θα χάσεις τα λεφτά σου.

Πάντως και η Revo και η n26 και η curve κάνουν δουλειά

Προσωπικά αγοράζω μόνο αντικαταβολή, άλλωστε τι είναι κάνα 3ρι ευρώ παραπάνω

Στις 100 παραγγελίες είναι 300€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, karaLRS είπε

Στις 100 παραγγελίες είναι 300€

Στις 100.000 παραγγελίες μαζευεις αρκετα για να προσλαβεις τον Ben Stiller :ph34r:

Hire Ben Stiller for 300.000$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mecanomecano είπε

Στις 100.000 παραγγελίες μαζευεις αρκετα για να προσλαβεις τον Ben Stiller :ph34r:

Hire Ben Stiller for 300.000$

Στις 100.000 * 20 ελάχιστη, θα πρέπει να έχεις και 2.000.000 για να τις κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...