Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, sortie είπε

Σκοπεύω να μείνω μακρυά από ναρκέμπορους και οπορτουνιστές. Αυτή όμως είναι η προσωπική μου άποψη. 

Οπορτουνιστής είναι οποιοσδήποτε στον εμπόριο (υπηρεσιών) αν ψάχνει να βγάλει κέρδος. Πόσο μάλλον κάποιος που έκανε τον κόσμο να γίνει μέλος του (plus v1) και μετά άλλαξε τους όρους ώστε να βγάλει (περισσότερο) κέρδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, sortie είπε

Αν σε εξυπηρετεί τα χώνεις στον Βαγγέλα αν όχι τα χώνεις ώπου σε εξυπηρετεί καλύτερα. Δεν καταλαβαίνω γιατί κράζουμε κόσμο για τις επιλογές του. Επίσης δεν έχω κοσμοτε οπότε δεν θα πάρω νούμερο απλά για αυτό. 

Μαλλον δεν κατάλαβες τίποτα και είπες απλά να απαντήσεις. Ποιος σου είπε να αγοράσεις νούμερο όταν γύρω σου θα έχεις κάποιον που να έχει COSMOTE και σίγουρα θα έχει κάποιον κωδικό; 

Επίσης από το μήνυμα σου καταλαβαίνει κάποιος ότι σίγουρα δεν θα αγοράσεις από Shopflix γιατί σίγουρα είσαι αντιολυμπιακος 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Μαλλον δεν κατάλαβες τίποτα και είπες απλά να απαντήσεις. Ποιος σου είπε να αγοράσεις νούμερο όταν γύρω σου θα έχεις κάποιον που να έχει COSMOTE και σίγουρα θα έχει κάποιον κωδικό; 

Επίσης από το μήνυμα σου καταλαβαίνει κάποιος ότι σίγουρα δεν θα αγοράσεις από Shopflix γιατί σίγουρα είσαι αντιολυμπιακος 😂

Δεν καταλαβαίνω πως έφτασες στο συμπέρασμα ότι είμαι κατά μιας ομάδας και μάλλον δε, κατά μιας κοινωνικής ομάδας ανθρώπων (ως αντί-ολυμπιακός) επειδή δεν θέλω να υποστηρίζω τον ναρκέμπορα-διαπλεκόμενο, πρόεδρα της ούτε με μισό ευρώ

Το ίδιο ισχύει για οποιονδήποτε άλλο μαφιόζο σε παρόμοια θέση/αξίωμα, είτε αυτός λέγεται Μαριδάκης, είτε ΒαρδινοΚώστας, είτε Σφιγγοφωλίδης, είτε Ιβαν ο Τρομερίδης, Τράκης κλπ. 

In fact, δεν ασχολούμαι καθόλου με σώβρακα και φανέλες, που έλεγε και ο μακαρίτης ο Τζιμάκος. Μακρυά από εμάς αυτά. 

19 ώρες πριν, Dj_kourampies είπε

Οπορτουνιστής είναι οποιοσδήποτε στον εμπόριο (υπηρεσιών) αν ψάχνει να βγάλει κέρδος. Πόσο μάλλον κάποιος που έκανε τον κόσμο να γίνει μέλος του (plus v1) και μετά άλλαξε τους όρους ώστε να βγάλει (περισσότερο) κέρδος.

Η πρώτη σου πρόταση είναι λάθος. Αυτός είναι ο επιχειρηματίας ως ένοια. 

Προσωπικά είμαι μέλος από την αρχή της υπηρεσίας, ήθελα και συνέχισα και δεν μου άλλαξε κανείς τους όρους. Αν ήθελα έμενα σε παλαιότερη έκδοση μέχρι την λήξη της, όπως ακριβώς γίνεται και στα συμβόλαια κινητής για παράδειγμα. Καλώς ανακάλυψες τον καπιταλοσμό! 

Επεξ/σία από sortie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, sortie είπε

Δεν καταλαβαίνω πως έφτασες στο συμπέρασμα ότι είμαι κατά μιας ομάδας και μάλλον δε, κατά μιας κοινωνικής ομάδας ανθρώπων (ως αντί-ολυμπιακός) επειδή δεν θέλω να υποστηρίζω τον ναρκέμπορα-διαπλεκόμενο, πρόεδρα της ούτε με μισό ευρώ

Το ίδιο ισχύει για οποιονδήποτε άλλο μαφιόζο σε παρόμοια θέση/αξίωμα, είτε αυτός λέγεται Μαριδάκης, είτε ΒαρδινοΚώστας, είτε Σφιγγοφωλίδης, είτε Ιβαν ο Τρομερίδης, Τράκης κλπ. 

In fact, δεν ασχολούμαι καθόλου με σώβρακα και φανέλες, που έλεγε και ο μακαρίτης ο Τζιμάκος. Μακρυά από εμάς αυτά. 

Η πρώτη σου πρόταση είναι λάθος. Αυτός είναι ο επιχειρηματίας ως ένοια. 

Προσωπικά είμαι μέλος από την αρχή της υπηρεσίας, ήθελα και συνέχισα και δεν μου άλλαξε κανείς τους όρους. Αν ήθελα έμενα σε παλαιότερη έκδοση μέχρι την λήξη της, όπως ακριβώς γίνεται και στα συμβόλαια κινητής για παράδειγμα. Καλώς ανακάλυψες τον καπιταλοσμό! 

Δεν μπορείς να μείνεις σε παλαιότερη έκδοση. Προφανώς και εγώ και οποιοσδήποτε νοήμον άνθρωπος δεν ζήτησε αλλαγή πριν τη ληξη. Μετά η επιλέγεις την καινούρια άχρηστη η τίποτα. Στη σταθερή σίγουρα μπορείς να μείνεις στο παλιό συμβόλαιο και μετά τη λήξη του, για τη κινητή δε ξέρω καθώς έχω πάνω από δεκαετία που έχω προπληρωμένο.

Σαφώς και επιχειρηματίας και οπορτουνιστής είναι ταυτόσημες έννοιες, γι'αυτό κακώς το χρησιμοποίησες εξαρχής. Ωστόσο το οπορτουνιστής χρησιμοποιείται καταχρηστικά και για να περιγράψει επιχειρηματίες αρπακτικά, και στην περίπτωση του skroutz plus θα έλεγα ότι ταιριάζει αρκετά.

Επεξ/σία από Dj_kourampies
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι το γ@μ%δι πώς το λέμε; Που το ίδιο προϊόν το βγάζει 2 φορές στην αναζήτηση, 1 ως sponsored (2.5Ε ακριβότερα) και 1 ως κανονική αναζήτηση;

Απλά για να μας κάνουν τη ζωή μας δύσκολη.

Όπως και η ιστορία, που ενώ είχαμε δωρεάν μεταφορικά, μας έβαζε τα προϊόντα από ένα κατάστημα για να βγει μια μόνο αποστολή. Και έφτανες στο τελικό στάδιο για να διαπιστώσεις ότι η παραγγελία σου εβγαινε συνολικά κάποια ευρώ ακριβότερη  για να γλιτώσει μεταφορικά ο σκρουτζ. Και ξαναγυριζες για να επιλέξεις το κατάστημα που ήθελες.

 

image.png.ca74a79af7886b5ff4a60aa7a19f9094.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό με το "sponsored" θεωρώ κι εγώ πως περισσότερο πρόκειται για feature υπέρ του Σκρουτζ πάρα υπέρ του πελάτη, καθώς προκαλεί συχνά αχρείαστο "θόρυβο" στη σελίδα και η sponsored πρόταση σπάνια είναι η καλύτερη τιμή. Δεν νομίζω ότι το κάνει μόνο τό Σκρουτζ όμως, από αλλού το έχουν δει και το υιοθέτησαν. Άπαξ και το πάρεις χαμπάρι, μαθαίνεις απλώς να το αγνοείς. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, satsok2 είπε

Αυτό πάλι το γ@μ%δι πώς το λέμε; Που το ίδιο προϊόν το βγάζει 2 φορές στην αναζήτηση, 1 ως sponsored (2.5Ε ακριβότερα) και 1 ως κανονική αναζήτηση;

Απλά για να μας κάνουν τη ζωή μας δύσκολη.

Όπως και η ιστορία, που ενώ είχαμε δωρεάν μεταφορικά, μας έβαζε τα προϊόντα από ένα κατάστημα για να βγει μια μόνο αποστολή. Και έφτανες στο τελικό στάδιο για να διαπιστώσεις ότι η παραγγελία σου εβγαινε συνολικά κάποια ευρώ ακριβότερη  για να γλιτώσει μεταφορικά ο σκρουτζ. Και ξαναγυριζες για να επιλέξεις το κατάστημα που ήθελες.

Άσε το έχω πάθει αρκετές φορές... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sponsored αποτελεσματα βγαζουν ολες οι πλατφορμες εδω και πολλα χρονια.

Δεν ειδα και πολλα παραπονα για τα sponsored του αμαζον.

Δικαιωμα της επιχειρησης ειναι να εκμεταλλευεται την πλατφορμα σε πολλα παραλληλα επιπεδα.

Δικαιωμα του καταναλωτη αν θελει να μπει στην πλατφορμα η οχι.

Η επιχειρηση ζυγιζει στην πορεια το 'κοστος' ενοχλησης των πελατων και το διαφημιστικο (τουλαχιστον) κερδος απο τα sponsored αποτελεσματα.

Δειτε το καπως σαν τις διαφημισεις του youtube.

Εκει βεβαια εχεις δυνατοτητα να πληρωσεις συνδρομη για να μην βλεπεις διαφημισεις.

Ισως γινει ετσι και στο σκρουτζ στο απωτερο μελλον αν κριθει σκοπιμο.

Μεχρι τοτε, το κραξιμο ειναι μαλλον ασκοπο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nek4d είπε

Sponsored αποτελεσματα βγαζουν ολες οι πλατφορμες εδω και πολλα χρονια.

Δεν ειδα και πολλα παραπονα για τα sponsored του αμαζον.

Δικαιωμα της επιχειρησης ειναι να εκμεταλλευεται την πλατφορμα σε πολλα παραλληλα επιπεδα.

Δικαιωμα του καταναλωτη αν θελει να μπει στην πλατφορμα η οχι.

Η επιχειρηση ζυγιζει στην πορεια το 'κοστος' ενοχλησης των πελατων και το διαφημιστικο (τουλαχιστον) κερδος απο τα sponsored αποτελεσματα.

Δειτε το καπως σαν τις διαφημισεις του youtube.

Εκει βεβαια εχεις δυνατοτητα να πληρωσεις συνδρομη για να μην βλεπεις διαφημισεις.

Ισως γινει ετσι και στο σκρουτζ στο απωτερο μελλον αν κριθει σκοπιμο.

Μεχρι τοτε, το κραξιμο ειναι μαλλον ασκοπο.

Το να προβάλλεται ένα sponsored προϊόν είναι αρκετά διαφορετικό από το να προβάλλεται μια τιμή ως φθηνότερη, σε μια μηχανή σύγκρισης τιμών. Αυτό που κάνει το Amazon και διάφορα άλλα site είναι αδιάφορο, ούτε καν ενοχλητικό. Αυτό που κάνει το Σκρουτζ είναι από ενοχλητικό ως κακόβουλο, θυμίζει ψεύτικα download buttons.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SilentVoice είπε

Εξαρτάται που βρήκες το 1ο λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dj_kourampies είπε

Το να προβάλλεται ένα sponsored προϊόν είναι αρκετά διαφορετικό από το να προβάλλεται μια τιμή ως φθηνότερη, σε μια μηχανή σύγκρισης τιμών. Αυτό που κάνει το Amazon και διάφορα άλλα site είναι αδιάφορο, ούτε καν ενοχλητικό. Αυτό που κάνει το Σκρουτζ είναι από ενοχλητικό ως κακόβουλο, θυμίζει ψεύτικα download buttons.

 

Η εταιρεια κρινει και αποφασιζει πως θελει να το προβαλλει.

Οπως κανουν ολες. Και οι μεγαλες γνωστες κανουν συνεχως πειραματα προβολης.

Αν δεν σου αρεσει, μην μπαινεις στην σελιδα τους.

Φτιαξε δικη σου οπως νομιζεις καλυτερη.

Η αν δεν μπορεις να φτιαξεις, μπες στο bestprice, δεν ειναι μοναδικη στο ειδος της στην Ελλαδα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nek4d είπε

Η εταιρεια κρινει και αποφασιζει πως θελει να το προβαλλει.

Οπως κανουν ολες. Και οι μεγαλες γνωστες κανουν συνεχως πειραματα προβολης.

Αν δεν σου αρεσει, μην μπαινεις στην σελιδα τους.

Φτιαξε δικη σου οπως νομιζεις καλυτερη.

Η αν δεν μπορεις να φτιαξεις, μπες στο bestprice, δεν ειναι μοναδικη στο ειδος της στην Ελλαδα.

Δυστυχώς αυτό που προσφέρει το skroutz plus έστω και στη κουτσουρεμένη σημερινή εκδοχή του είναι μοναδικό στην ελλάδα, οπότε προς το παρόν είμαι αναγκασμένος να χρησιμοποιώ το skroutz.

Σε άλλα νέα αξιολόγηση με 3 αστέρια σε αγορά μέσω skroutz, με αναλυτικότατο κείμενο και εντελώς τεκμηριωμένη άποψη, είναι "υπό έγκριση" εδώ και μέρες. Κάθε μέρα και κάτι χειρότερο.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...