Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως σε αρκετά προϊόντα το skroutz plus είναι ξεκάθαρη βλακεία. Δηλαδή ένα προϊόν αν το παραγγείλω μέσα από το skroutz (που έχω τάχα μειωμένα μεταφορικά με το skroutz plus) βγαίνει πιο ακριβά απ'ό,τι  αν πάω να το αγοράσω απευθείας από το site του εμπορευτή!
π.χ. για το παρακάτω προϊόν:
Με skroutz plus βγαίνει στα 59,3€ ενώ από το ίδιο μαγαζί αν το αγοράσω από το site τους βγαίνει στα 57€!

image.png.0a61c6ba1a0ffbb8e8c49d9c1cdbad17.png



image.png.28524206e2779b7ebb0d25274fc05133.png

Για να μην αναφέρω, πως στο shopflix, ολα μαζί βγαίνουν στα 52,5€ (χωρίς να έχω πληρώσει κάποια συνδρομητική υπηρεσία όπως το skroutz plus...)

image.png.0d5cfc4bae2081e68cc24b865c8d223a.png

Οπότε κάντε την ερευνά σας, και μην εμπιστεύεστε κανέναν.
 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, jon_83 είπε

Πάντως σε αρκετά προϊόντα το skroutz plus είναι ξεκάθαρη βλακεία. Δηλαδή ένα προϊόν αν το παραγγείλω μέσα από το skroutz (που έχω τάχα μειωμένα μεταφορικά με το skroutz plus) βγαίνει πιο ακριβά απ'ό,τι  αν πάω να το αγοράσω απευθείας από το site του εμπορευτή!
π.χ. για το παρακάτω προϊόν:
Με skroutz plus βγαίνει στα 59,3€ ενώ από το ίδιο μαγαζί αν το αγοράσω από το site τους βγαίνει στα 57€!

image.png.0a61c6ba1a0ffbb8e8c49d9c1cdbad17.png



image.png.28524206e2779b7ebb0d25274fc05133.png

Για να μην αναφέρω, πως στο shopflix, ολα μαζί βγαίνουν στα 52,5€ (χωρίς να έχω πληρώσει κάποια συνδρομητική υπηρεσία όπως το skroutz plus...)

image.png.0d5cfc4bae2081e68cc24b865c8d223a.png

Οπότε κάντε την ερευνά σας, και μην εμπιστεύεστε κανέναν.
 

 

 

Ξεκάθαρα. Και θα μπορούσα να δώσω άπειρα καταστήματα που συμβαίνει αυτό (χαμηλότερη τιμή απευθείας από το κατάστημα παρά μέσω καλαθιου). Απλά δε θα ήθελα να στοχοποιησω καταστήματα.

Από προϊόντα, έχω αναφερθεί πάντως σε φακούς επαφής, φίλτρα νερού (και τα δύο πρώτα με δωρεάν μεταφορικά ενώ Σκρουτζ χρέωνε), ρομποτικές σκούπες και πολλά άλλα .

Μην αγοράζετε τυφλά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι και την υπηρεσία buy now pay later την έχει πιο ακριβή το skroutz από το shopflix...

Skroutz:

Αναφορά σε κείμενο

πληρώνοντας άμεσα μόνο την 1η δόση, και όλες τις υπόλοιπες αργότερα, με χαμηλό κόστος υπηρεσίας + 2€ για κάθε δόση.

Shopflix:

Αναφορά σε κείμενο

Στα παραπάνω ποσά συμπεριλαμβάνεται κόστος υπηρεσίας 1€/πληρωμή

Και οι 2 συνεργάζονται με την TBI Bank...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, satsok2 είπε

Μου ήρθε ειδοποίηση για 40% έκπτωση στα μεταφορικά για 5 μερες.

Δεν έχω πάντως κάτι να ψωνίσω.

Κάτι τέτοιες προωθητικές ενέργειες τις γειώνω. Τις προάλλες ψώνισα κάτι στα 150 ευρώ και μου έδωσε 5ευρο κουπόνι για την επόμενη αγορά. Ωραία λέω θα πάρω ένα Lego στον μικρό. Αυτό όμως κόστιζε 25 ευρώ και η έκπτωση ήταν για 40 ευρώ και πάνω. Εεεε άσε με κουκλίτσα μου. Γείωσα το κουπόνι και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2022 στις 10:10 ΜΜ, jon_83 είπε

Πάντως σε αρκετά προϊόντα το skroutz plus είναι ξεκάθαρη βλακεία. Δηλαδή ένα προϊόν αν το παραγγείλω μέσα από το skroutz (που έχω τάχα μειωμένα μεταφορικά με το skroutz plus) βγαίνει πιο ακριβά απ'ό,τι  αν πάω να το αγοράσω απευθείας από το site του εμπορευτή!
π.χ. για το παρακάτω προϊόν:
Με skroutz plus βγαίνει στα 59,3€ ενώ από το ίδιο μαγαζί αν το αγοράσω από το site τους βγαίνει στα 57€!

image.png.0a61c6ba1a0ffbb8e8c49d9c1cdbad17.png



image.png.28524206e2779b7ebb0d25274fc05133.png

Για να μην αναφέρω, πως στο shopflix, ολα μαζί βγαίνουν στα 52,5€ (χωρίς να έχω πληρώσει κάποια συνδρομητική υπηρεσία όπως το skroutz plus...)

image.png.0d5cfc4bae2081e68cc24b865c8d223a.png

Οπότε κάντε την ερευνά σας, και μην εμπιστεύεστε κανέναν.
 

 

 

 

 

Η εικόνα που τους είχα στείλει και εγώ τον Αυγουστο , και τους είχα κάνει παράπονα για τα μεταφορικά. Η απάντηση απο το Σκρουτζ ήταν 'Δείτε τον τρόπο υπολογισμού των μεταφορικών'

Οι διαφορές είναι πάνω απο 250%

thumbnail_image.png.7c2491bf5525542a733cd1421218c696.png

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να τους στηρίξω εφόσον μας άφησαν 1 χρόνο με τους παλιούς όρους αλλά πραγματικά το Customer care είναι μια τραγωδία.

Πραγγελνω καθίσματακι αυτοκινήτου 19 Οκτ. παραλαμβάνουμε μετά από λίγες μέρες κ βλέπουμε ότι είναι ίδιο χρώμα αλλά χωρίς πλαϊνή προστασία κ Isofix.

Κάνουμε αίτημα αντικατάστασης κ ήρθαν να το πάρουν 27 Οκτ.

Μειναμε 3ημερο χωρίς το νέο καρέκλακι δεκτό, αλλά σε συνεχής επικοινωνίες μετά να μην αποσταλεί η αντικαταστήση απαντούσαν ένα έτοιμο κείμενο χωρίς να απαντάνε στη απαίτηση μου του στυλ το επεξεργαζόμαστε θα πάρετε επιστροφή κλπ.

Σημερο όμως βλέπω η κούριερ παρέλαβε το καρέκλακι κ ξεκίνησε το ταξίδι προς εμάς.

 

Τη να πω τους στήριξα λόγο το καλό customer care που λέγατε αλλά δεν είναι σε καλό δρόμο τελευταία.

 

Σεντόνι οβερ

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε ενα μειλ οτι αμα ψωνιζα χθες 200 ευρω και πανω θα παιρνα κουπονι 20 ευρω και με 300 και ανω 30. Δηλαδη 10% cashback τυπου. Δεν ειναι κακο αν εχεις κατι να παρεις. Αλλα πριν 10 μερες πηρα ενα ipad mini, δε μπορουσε να μου ειχε σταλει τοτε η προσφορα?

Εγω δε καταλαβαινω αν ερχονται ετσι σε ολους η αν βλεπεις τις καταναλωτικες σου συνηθειες και σου στελνει προσωποποιημενα.. Αυτο που λεω μηπως ηρθε και σε σας?

Στις 1/11/2022 στις 11:27 ΠΜ, dtk-386 είπε

Κάτι τέτοιες προωθητικές ενέργειες τις γειώνω. Τις προάλλες ψώνισα κάτι στα 150 ευρώ και μου έδωσε 5ευρο κουπόνι για την επόμενη αγορά. Ωραία λέω θα πάρω ένα Lego στον μικρό. Αυτό όμως κόστιζε 25 ευρώ και η έκπτωση ήταν για 40 ευρώ και πάνω. Εεεε άσε με κουκλίτσα μου. Γείωσα το κουπόνι και τέλος.

Αν δεν εχει ληξει θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω εγω παντως δεν εχω θεμα 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, το ίδιο ακριβώς email ήρθε και σε μένα, μετά από αγορά ενός προϊόντος αξίας 75€, ακριβώς την προηγούμενη ημέρα. 

Και για κουπόνι 5€ επίσης το ίδιο, θέλει αγορά αξίας άνω των 40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, therock είπε

Μου ηρθε ενα μειλ οτι αμα ψωνιζα χθες 200 ευρω και πανω θα παιρνα κουπονι 20 ευρω και με 300 και ανω 30. Δηλαδη 10% cashback τυπου. Δεν ειναι κακο αν εχεις κατι να παρεις. Αλλα πριν 10 μερες πηρα ενα ipad mini, δε μπορουσε να μου ειχε σταλει τοτε η προσφορα?

Εγω δε καταλαβαινω αν ερχονται ετσι σε ολους η αν βλεπεις τις καταναλωτικες σου συνηθειες και σου στελνει προσωποποιημενα.. Αυτο που λεω μηπως ηρθε και σε σας?

Αν δεν εχει ληξει θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω εγω παντως δεν εχω θεμα 😄

Ήρθε και σε μενα. Αν θυμάμαι καλά (γιατί το έσβησα) για να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι των 20 € πρέπει να κάνεις αγορές από 60 € και πάνω ενώ για των 30 € να κάνεις 70 € και πάνω. Οπότε με αγορές 370 € έχεις επιστροφή 30 €. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Ήρθε και σε μενα. Αν θυμάμαι καλά (γιατί το έσβησα) για να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι των 20 € πρέπει να κάνεις αγορές από 60 € και πάνω ενώ για των 30 € να κάνεις 70 € και πάνω. Οπότε με αγορές 370 € έχεις επιστροφή 30 €. 

Κοιτα αν σου ρθει σε περιοδο που θες να κανεις τετοια αγορα δεν ειναι κακο. Σε σχεση πχ με την πιστωτικη που μου εξαργυρωνει 10000 ποντους και δινει 20 ευρω. και ο καθε ευρω δινει απο 1 εως 4 πορντους στην καλυτερη. Δηλαδη μιλαμε να κανεις αγορες 5000 εως 10000 ευρω για να σου κοψει 20....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Μου ηρθε ενα μειλ οτι αμα ψωνιζα χθες 200 ευρω και πανω θα παιρνα κουπονι 20 ευρω και με 300 και ανω 30. Δηλαδη 10% cashback τυπου. Δεν ειναι κακο αν εχεις κατι να παρεις. Αλλα πριν 10 μερες πηρα ενα ipad mini, δε μπορουσε να μου ειχε σταλει τοτε η προσφορα?

Εγω δε καταλαβαινω αν ερχονται ετσι σε ολους η αν βλεπεις τις καταναλωτικες σου συνηθειες και σου στελνει προσωποποιημενα.. Αυτο που λεω μηπως ηρθε και σε σας?

Αν δεν εχει ληξει θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω εγω παντως δεν εχω θεμα 😄

Δεν ειναι 10% , γιατι θα θελει ελαχιστη να το χρησιμοποιησεις. Σαν 10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Κοιτα αν σου ρθει σε περιοδο που θες να κανεις τετοια αγορα δεν ειναι κακο. Σε σχεση πχ με την πιστωτικη που μου εξαργυρωνει 10000 ποντους και δινει 20 ευρω. και ο καθε ευρω δινει απο 1 εως 4 πορντους στην καλυτερη. Δηλαδη μιλαμε να κανεις αγορες 5000 εως 10000 ευρω για να σου κοψει 20....

Όχι δεν είπα πως είναι κακό. Είπα πως δουλεύει. Μπορεί κάποιος να πίστευε πως μετά την αγορά των 300 € παίρνει το κουπόνι και το χρησιμοποιεί όπως θέλει. Πρέπει να γίνει και 2η αγορά των 70 και πάνω €. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...