Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dj_kourampies είπε

Δηλαδή το plus δίνει κάτι παραπάνω μόνο σε παραγγελίες 20 ως 50;

Πανω απο 50 ευρω εχει 3 ευρω εκπτωση στα μεταφορικα του καλαθιου. Για αντικειμενα μεχρι 2 κιλα βγαινει 0. 

Με συνδρομη εχεις δωρεαν μεχρι 14kg.

Σε μικρα αντικειμενα η διαφορα πανω απο 50 ειναι 0-3 ευρω. Σε βαρια πχ καρεκλες 10 -15 ευρω. 

Επεξ/σία από flexpick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανανεώθηκε σήμερα αυτόματα η συνδρομή μου. Εμείς που είμαστε παλιοί, συνεχίζουμε με 15€ και όχι 20€ για δωρεάν μεταφορικά; έτσι λέει η συνδρομή μου εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, DjTony είπε

Ανανεώθηκε σήμερα αυτόματα η συνδρομή μου. Εμείς που είμαστε παλιοί, συνεχίζουμε με 15€ και όχι 20€ για δωρεάν μεταφορικά; έτσι λέει η συνδρομή μου εμένα. 

Αν ισχύει κακώς το είπες.

Μόλις ξεκίνησες άλλες 100 σελίδες διαμαρτυριών  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DjTony είπε

Ανανεώθηκε σήμερα αυτόματα η συνδρομή μου. Εμείς που είμαστε παλιοί, συνεχίζουμε με 15€ και όχι 20€ για δωρεάν μεταφορικά; έτσι λέει η συνδρομή μου εμένα. 

Κάνε μας ένα screenshot να έχουμε και αποδεικτικά πριν τσακωθούμε 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα 15ευρώ ανα αποστολή, πιο μετά δεν είχε ξεκινήσει; μετά τον Φλεβαρη θυμάμαι. ή τότε είχε σκάσει η προσφορά για αλλαγή συνδρομής με 2 χρόνια δώρο και 15/αποστολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν διαβάζει κανείς από skroutz (εκτός από bots) το site ακόμα και σαν ψαχτήρι σέρνεται.

Θέλω να βρω κάποια προϊόντα που θα αγοράσω από φυσικό κατάστημα στην Ελλάδα.

Ελληνική IP (μέσω roaming από Κύπρο). Παράδοση στην Αθήνα. 3Ε μεταφορικά σκρούτζ (για Αθήνα). 21Ε κάποια καταστήματα εκτός Skroutz (σαν να στέλνουν στην Κύπρο).

Επίσης , αυτό που ενώ η σελίδα έχει φορτώσει, δεν εμφανίζονται τιμές και κουμπιά , με ξεπερνά.

Edit: Βάζω και link για να φαίνεται καλύτερα το screnshot https://ibb.co/9Gm5HBm

@bandito

Web capture_19-11-2022_95332_www.skroutz.gr (2).jpeg

Επεξ/σία από satsok2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα και μένα ο σκρουτζ. Προσπαθούσα να παραγγείλω κάποια εργαλεία της knipex και όταν πήγαινα στην ολοκλήρωση 10+ μαγαζιά συνεργαζομενα με τον σκρουτζ δεν εξέδιδαν τιμολόγιο στο ίδιο προϊόν. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. 

Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το βαλιτσάκι των 500 γραμμαρίων έχει 10 € μεταφορικά. 

https://www.skroutz.gr/s/34343941/53581-Κιτ-Επισκευής-Πλαστικής-Συγκόλλησης-50W.html?from=account_favorites

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι αποκλειστικό φαινόμενο του Skroutz plus ή υπάρχει σε όλα τα online και offline μαγαζιά;

Την στιγμή μάλιστα που υπάρχει το ιστορικό τιμής, όποιος ψωνίζει σε αυτές τις ψεύτικες προσφορές είναι άξιος της μοίρας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, WebDevGr είπε

Αυτό είναι αποκλειστικό φαινόμενο του Skroutz plus ή υπάρχει σε όλα τα online και offline μαγαζιά;

Την στιγμή μάλιστα που υπάρχει το ιστορικό τιμής, όποιος ψωνίζει σε αυτές τις ψεύτικες προσφορές είναι άξιος της μοίρας του.

Το skroutz σκόπιμα εκμεταλλεύεται το ιστορικό τιμής και ότι παρανοϊκή τιμή (πιθανότατα χωρίς καν διαθεσιμότητα) έβαλε κάποιος για μια μέρα πριν χρόνια, για να φτιάξει τις υποτιθέμενες προσφορές, βγάζοντας τυπικά την ουρά του απέξω. Δεν υπάρχει περίπτωση όμως να τους έχει διαφύγει κάτι τέτοιο ή να μη μπορούν να περιορίσουν τις συγκρίσεις στο τελευταίο 3μηνο ας πούμε. Ξεκάθαρα σκόπιμη, και ακραία shady τακτική.

Επεξ/σία από Dj_kourampies
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα samsung fold 3 5g 12/512 κοιτάζω και το έβλεπα σε καλουτσικη τιμή 1199 αν θυμάμαι καλά, ως skroutz deal.

Δεν έχω γνώμη αλλά σίγουρα, καιροί που είναι, θα διευκόλυνε αν τα εμφανίζε πχ ως % έκπτωσης/χαμηλότερα σε σχέση με ιστορικά χαμηλό. 

Επεξ/σία από satsok2
1199 αντί 1099
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dj_kourampies είπε

Το skroutz σκόπιμα εκμεταλλεύεται το ιστορικό τιμής και ότι παρανοϊκή τιμή (πιθανότατα χωρίς καν διαθεσιμότητα) έβαλε κάποιος για μια μέρα πριν χρόνια, για να φτιάξει τις υποτιθέμενες προσφορές, βγάζοντας τυπικά την ουρά του απέξω. Δεν υπάρχει περίπτωση όμως να τους έχει διαφύγει κάτι τέτοιο ή να μη μπορούν να περιορίσουν τις συγκρίσεις στο τελευταίο 3μηνο ας πούμε. Ξεκάθαρα σκόπιμη, και ακραία shady τακτική.

Κοινή λογική λέγεται. Μην θέλουμε παντού μπάτσους ή προστάτες.

Στο ιστορικό μπορεί κάποιος να δει τις τιμές ενός προϊόντος σε βάθος χρόνου. Αν μένει το μάτι του στις τιμές φωτοβολίδες κακό του κεφαλιού του.

Εμένα περισσότερο με ενοχλούν οι "παραπλανητικές" βαθμολογίες που βγαίνουν μόνο από τις επιβεβαιωμένες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2022 στις 6:13 ΜΜ, Tigio13 είπε

Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα και μένα ο σκρουτζ. Προσπαθούσα να παραγγείλω κάποια εργαλεία της knipex και όταν πήγαινα στην ολοκλήρωση 10+ μαγαζιά συνεργαζομενα με τον σκρουτζ δεν εξέδιδαν τιμολόγιο στο ίδιο προϊόν. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. 

Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το βαλιτσάκι των 500 γραμμαρίων έχει 10 € μεταφορικά. 

https://www.skroutz.gr/s/34343941/53581-Κιτ-Επισκευής-Πλαστικής-Συγκόλλησης-50W.html?from=account_favorites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να τους στείλεις ένα μήνυμα σχετικά με το θέμα των μεταφορικών; Να τους αναφέρεις ότι το βάρος είναι 500 γρ. και ογκομετρικά είναι τόσο, άρα άδικα υπολογίζετε αυτό το κόστος μεταφορικών!

 

Το άλλο που με εκνευρίζει πολύ είναι η νέα προβολή των προβεβλημένων καταστημάτων στην αναζήτηση που κάνουμε, ειδικά σε συνδυασμό με τα συναφή προϊόντα και όλα τα σχετικά περιττά μπορούν να σε μπερδέψουν εύκολα!
Κερδίζουν υπερβολικά πλέον από παντού και από την άλλη μας κλαίγονται κιόλας για τα έξοδά τους (που για να λέμε την αλήθεια, κερδίζουν ακόμη κι από τα μεταφορικά αν ξεφύγουμε έστω και λίγο σύμφωνα με τους δικούς τους πάντα υπολογισμούς!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...