Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ισχυει. Και εμεις πανε παραγγελια καθε μηνα. Μονο απο τις πανες 1,2 μηνων, βγαινει η συνδρομη.

Τα monthly packs που παίρνω συνήθως τα στέλνει το φθηνότερο κατάστημα συνήθως χωρίς καθόλου μεταφορικά εκτός Σκρουτζ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Dj_kourampies είπε

Τα monthly packs που παίρνω συνήθως τα στέλνει το φθηνότερο κατάστημα συνήθως χωρίς καθόλου μεταφορικά εκτός Σκρουτζ.

Προφανως και εγω τις φθηνοτερες παιρνω, απλα η δικη μου μαρκα + μεγεθος δεν υπαρχει εκτος σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2022 στις 1:43 ΜΜ, Dj_kourampies είπε

Τα monthly packs που παίρνω συνήθως τα στέλνει το φθηνότερο κατάστημα συνήθως χωρίς καθόλου μεταφορικά εκτός Σκρουτζ.

Απο φορά σε φορά αλλάζει. Πότε είναι πιο φθηνα απο eshop, πότε απο shopfix και πότε απο skroutz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήθελα να παραγγείλω ενα λάδι μηχανής. Πήρα σε 3-4 μαγαζιά που στο σκρουτζ έγραφε άμεσα διαθέσιμο και μου είπαν πως το έχουν σε 1-3 μέρες. Όντως ενώ στο σκρουτζ έγραφε άμεσα διαθέσιμο στη σελίδα του εκάστοτε καταστήματος έγραφε 1-3 μέρες. Ο τελευταίος που μίλησα μου είπε πως πλέον ο σκρουτζ το 1-3 μέρες το περνάει σαν άμεσα διαθέσιμο. Οπότε γενικά να διπλοτσεκαρετε αν θέλετε κάτι άμεσα πριν πάτε σε κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, satsok2 said:

Θα μπορούσε να διορθωθεί αυτό το χάλι;

Στείλε e-mail, το topic καλώς ή κακώς δεν είναι για "support"/troubleshooting του bandito.

Btw σε μένα φαίνονται κανονικά τα αποτελέσματα με τα ίδια φίλτρα αναζήτησης.  Browser Edge με ublock origin.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Κύπρο. Και σκέφτηκα ότι μπορεί να κόβεται κάτι από το firewall της δουλειάς. Αλλά δε μπορεί να είναι τόσο δυσλειτουργικό. Και να κόβονται κάποιες αλλά όχι όλες οι φωτογραφίες. 

Επίσης, και από το browser του κινητού, με ελληνική IP (vodafone, περιαγωγή), επιλογή περιοχής πχ Ν. Ιωνία (τη διεύθυνση μου στην Αθήνα τέλοσπαντων) μου βγάζει μεταφορικά για Κύπρο. 

Δεν δουλευει σωστα.

18 λεπτά πριν, Thresh είπε

Στείλε e-mail, το topic καλώς ή κακώς δεν είναι για "support"/troubleshooting του bandito.

Btw σε μένα φαίνονται κανονικά τα αποτελέσματα με τα ίδια φίλτρα αναζήτησης.  Browser Edge με ublock origin.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η τρίτη φορά που μου κάνει το ίδιο το Skroutz Plus:

Πρώτα περιμένω για μέρες μια παραγγελία να παραδοθεί σε Skroutz Point (η μεταφορική Skroutz Last Mile την έχει ήδη παραλάβει από τις 6 Δεκεμβρίου).

Την Παρασκευή μου στέλνουν μήνυμα ότι κάτι πήγε στραβά κτλ και δεν κατάφεραν τελικά να παραδώσουν την παραγγελία στο Skroutz Point και να ορίσω ημέρα για να μου το φέρουν στο σπίτι.

Ενώ έχω ορίσει ήδη ημέρα για αποστολή στο σπίτι, την Κυριακή μου στέλνουν μήνυμα ότι παρέδωσαν στο Skroutz Point τελικά.

Μόνο που τώρα εγώ δεν μπορώ να πάω στο συγκεκριμένο Skroutz Point μέσα στην προθεσμία που δίνουν, οπότε πρέπει να ΞΑΝΑ-προγραμματίσω παράδοση στο σπίτι.

Και τώρα βλέπω ότι έχουν καταργήσει το chat με εκπρόσωπο και ουσιαστικά υπάρχει μόνο email.

Συγχαρητήρια Skroutz Plus, όλο και χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
40 minutes ago, mic2mic said:

Είναι η τρίτη φορά που μου κάνει το ίδιο το Skroutz Plus:

Πρώτα περιμένω για μέρες μια παραγγελία να παραδοθεί σε Skroutz Point (η μεταφορική Skroutz Last Mile την έχει ήδη παραλάβει από τις 6 Δεκεμβρίου).

Την Παρασκευή μου στέλνουν μήνυμα ότι κάτι πήγε στραβά κτλ και δεν κατάφεραν τελικά να παραδώσουν την παραγγελία στο Skroutz Point και να ορίσω ημέρα για να μου το φέρουν στο σπίτι.

Ενώ έχω ορίσει ήδη ημέρα για αποστολή στο σπίτι, την Κυριακή μου στέλνουν μήνυμα ότι παρέδωσαν στο Skroutz Point τελικά.

Μόνο που τώρα εγώ δεν μπορώ να πάω στο συγκεκριμένο Skroutz Point μέσα στην προθεσμία που δίνουν, οπότε πρέπει να ΞΑΝΑ-προγραμματίσω παράδοση στο σπίτι.

Και τώρα βλέπω ότι έχουν καταργήσει το chat με εκπρόσωπο και ουσιαστικά υπάρχει μόνο email.

Συγχαρητήρια Skroutz Plus, όλο και χειρότερα.

Βέβαια αυτό που περιγράφεις δεν έχει σχέση με το Skroutz Plus, το συνδρομητικό πρόγραμμα, αλλά με τη Skroutz Last Mile (η εταιρεία ταχυμεταφορών του Skroutz καθ' ότι μόνο αυτή παραδίδει σε Skroutz Point). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mic2mic είπε

Είναι η τρίτη φορά που μου κάνει το ίδιο το Skroutz Plus:

Πρώτα περιμένω για μέρες μια παραγγελία να παραδοθεί σε Skroutz Point (η μεταφορική Skroutz Last Mile την έχει ήδη παραλάβει από τις 6 Δεκεμβρίου).

Την Παρασκευή μου στέλνουν μήνυμα ότι κάτι πήγε στραβά κτλ και δεν κατάφεραν τελικά να παραδώσουν την παραγγελία στο Skroutz Point και να ορίσω ημέρα για να μου το φέρουν στο σπίτι.

Ενώ έχω ορίσει ήδη ημέρα για αποστολή στο σπίτι, την Κυριακή μου στέλνουν μήνυμα ότι παρέδωσαν στο Skroutz Point τελικά.

Μόνο που τώρα εγώ δεν μπορώ να πάω στο συγκεκριμένο Skroutz Point μέσα στην προθεσμία που δίνουν, οπότε πρέπει να ΞΑΝΑ-προγραμματίσω παράδοση στο σπίτι.

Και τώρα βλέπω ότι έχουν καταργήσει το chat με εκπρόσωπο και ουσιαστικά υπάρχει μόνο email.

Συγχαρητήρια Skroutz Plus, όλο και χειρότερα.

Μια από τα παρόμοια χάλια της Skroutz Last Mile. Από ένα κατάστημα Θεσσαλονίκης παράδοση στη περιοχή Θεσσαλονίκης.
Και όταν ΟΛΗ μέρα στις 09/12 δεν παρέλαβα το δέμα (πάλι δεν ξέρω για ποιο λόγο) προχώρησα στην ακύρωση παραγγελιάς!  Τώρα θα κάνω πάλι την αγορά, αλλά απευθείας από το κατάστημα!
Υ.Γ. Μου αρέσει που είχαν και την κατάσταση "Η αποστολή πλησιάζει στο χώρο παράδοσης". Και μου ήρθε και SMS πως ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΘΕΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 1 ΛΕΠΤΑ!!
Πάντα ήμουν σπίτι - ούτε δέμα ήρθε ούτε με κάλεσαν στο τηλέφωνο όπως καλούν άλλες εταιρίες...

 

εικόνα.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paredwse είπε

Βέβαια αυτό που περιγράφεις δεν έχει σχέση με το Skroutz Plus, το συνδρομητικό πρόγραμμα, αλλά με τη Skroutz Last Mile (η εταιρεία ταχυμεταφορών του Skroutz καθ' ότι μόνο αυτή παραδίδει σε Skroutz Point). 

Νομίζω ότι ό,τι περιγράφουμε για την τραγική SLM έχει απολύτως σχέση με το Skroutz Plus, αφού το πιθανότερο είναι ότι θα την φας στο κεφάλι όταν παραγγέλνεις από καλάθι του skroutz (δεν το συζητώ για skroutz point).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, MSc CCDSP είπε

Νομίζω ότι ό,τι περιγράφουμε για την τραγική SLM έχει απολύτως σχέση με το Skroutz Plus, αφού το πιθανότερο είναι ότι θα την φας στο κεφάλι όταν παραγγέλνεις από καλάθι του skroutz (δεν το συζητώ για skroutz point).

Είναι πάντως κατόρθωμα που έφτιαξε τη SLM για να προσφέρει καλύτερη εμπειρία από τις υπόλοιπες κούριερ και τελικά είναι χειρότερη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραλαβή την προηγούμενη Παρασκευή εξωτερική κεραία doa. Κάνω αίτημα επιστροφής και βάζω Δευτέρα πρωί. Κάποια στιγμή τη Δευτέρα μου στέλνουν αδυναμία παράδοσης και επαναδρομολογηση. Βάζω Τετάρτη πρωί. Τα ίδια. Βάζω Παρασκευή πρωί. Τα ίδια με τη διαφορά ότι δεν μου έστειλαν ποτέ μήνυμα ότι περάσαμε και δε βρήκαμε κανέναν. Σήμερα ξανά έκανα αίτημα επιστροφής γράφοντας και το ιστορικό. 

Τέλος όλα αυτά έγιναν με παράδοση στο μαγαζί μου και πρωινές ώρες που είναι πάντα ανοιχτό. Δε θυμάμαι αν το στέλνουν με slm ή κάποια άλλη μεταφορική, αλλά πραγματικά αυτό που δεν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον να πεις το πρόβλημα σου είναι τραγικό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

[.....] αλλά πραγματικά αυτό που δεν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον να πεις το πρόβλημα σου είναι τραγικό. 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...