Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

Γιατί να πάρω 2? Αφου τα μεταφορικά είναι δωρεάν, σπάστα σε 2 παραγγελίες. 

Αυτό θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα, όχι να το έχουν αφήσει μήπως και ξεχαστεί κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα κανείς δεν απάντησε σχετικά με τα κουπόνια για skroutz+

Μάλλον είναι αστικός μύθος, δεν υπάρχουν. Κουπόνια δίνονται μόνο σε ακυρώσεις παραγγελιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, -netman- είπε

τελικα κανείς δεν απάντησε σχετικά με τα κουπόνια για skroutz+

Μάλλον είναι αστικός μύθος, δεν υπάρχουν. Κουπόνια δίνονται μόνο σε ακυρώσεις παραγγελιών.

Υπάρχουν, έδωσαν μερικά όταν άλλαξαν οι όροι σίγουρα, φαντάζομαι για να μειώσουν λίγο τις απώλειες σε συνδρομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2022 στις 1:26 ΜΜ, satsok2 είπε

To είχα γράψει πριν καμία βδομάδα - δέκα μερες για το συγκεκριμένο πρόβλημα. 

Δεν είμαι σίγουρος ότι μέτρα μόνο τις επιβεβαιωμένες αγορές.

Επίσης σε άλλο προϊόν είχα βρει μόνο fake reviews , γύρω στα 50 τον αριθμό. Από λογαριασμούς abz35g96 κ.ο.κ. 

Πρώτη προταση στην κατηγορία του προϊόν. Android TV box.

 

 

Χτες έψαχνα ένα πλυντήριο και μάλλον έπεσα σε μια πολύ παρόμοια περίπτωση με fake reviews στον Skroutz αλλά το format των ονομάτων ειναι του στυλ: VAGELIS_EVANGELOU. Όλα ομως! Το κατάστημα ειναι αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/shop/4854/Thesgadget?page=3

Το υποψιάστηκα γιατί στην 4η σελίδα 3 "χρήστες" ήταν ευχαριστημένοι που τους κουβάλησαν το προιόν με 1-2 μέρες διαφορά.
Με μια γρήγορη ματιά βρήκα 7 χρήστες οι οποίοι έχουν κάνει πάνω απο 3-4 θετικά reviews ο καθένας. Επίσης, έκαναν το λάθος και κράτησαν το format του username ίδιο: κεφαλαίο ονομα ,underscore, επώνυμο.

Φαίνεται πως ξεκίνησαν τα fake reviews στις 16/5/2022 και με μια γρήγορη καταμέτρηση, έκαναν 50 fake reviews και σταμάτησαν στις 4/10/2022.
Έστειλα στο support του Skroutz και τους ειπα να βγει το Flag του "Top Seller" απο το κατάστημα και να μηδενιστούν οι κριτικές ή να αποβληθεί απο τον Skroutz.

Μου απάντησαν πως το κοιτάνε αλλά δεν έχουν κάνει κάτι ακόμα. Αν δεν τον πετάξουν τότε η κατάσταση βρωμάει πολύ!

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια φορα στο skroutz plus, απο τους πρωτους οταν το εκανε, ανανεωσα, αλλα ποτε ξανα! Γενικα μποικοταζ στο skroutz απο εδω και περα γιατι εχουν παρει πολυ αερα και νομιζουν οτι αυτοι ειναι και εμεις δεν εχουμε δικαιωματα σαν καταναλωτες.

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ κυριε bandito κλπ εκει μεσα! Αν δεν το καταλαβαινετε, δεν θα μας ξαναδειτε!

Δεν θα κουρασω με τι εγινε εδω, ισως βρω αλλο θεμα να το γραψω αλλα η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι ηταν η δευτερη παραγγελια μεσα στην εβδομαδα που επρεπε να παραδοθει Τεταρτη και παει (μαλλον) για Δευτερα ενω ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ express παραδοση την επομενη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, MerNion είπε

Δεν θα κουρασω με τι εγινε εδω, ισως βρω αλλο θεμα να το γραψω αλλα η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι ηταν η δευτερη παραγγελια μεσα στην εβδομαδα που επρεπε να παραδοθει Τεταρτη και παει (μαλλον) για Δευτερα ενω ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ express παραδοση την επομενη..

Να υποθέσω ότι η κακόμοιρη Skroutz last mile "δεν κατάφερε" να παραλάβει στην ώρα της από το κατάστημα για ακόμα μια φορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MSc CCDSP είπε

Να υποθέσω ότι η κακόμοιρη Skroutz last mile "δεν κατάφερε" να παραλάβει στην ώρα της από το κατάστημα για ακόμα μια φορά;

Παραγγελια Τεταρτη με express παραδοση την επομενη μερα σε locker. Πεμπτη φυσικα δεν το πηγαν στο locker. Αλλαζω ημερομηνια για να το φερουν Παρασκευη αλλα το συστημα τους δεν αφηνει δρομολογηση την επομενη μερα. Επιλεγω Σαββατο. Ερχεται μηνυμα οτι θα ερθει 14:00-17:00. Στις 15:50 ερχεται μηνυμα οτι δεν ΠΡΟΛΑΒΕ (αοριστος) ο διανομεας. Παει απο Δευτερα και βλεπουμε. Και μιλαμε για αποστολη εντος Αθηνας!! Τα ιδια πριν 6 μερες με αλλη αποστολη, ηταν για την επομενη μερα και την εψαχναν λεει στην αποθηκη τους, ηρθε μετα απο 5 μερες! @bandito Να τους χαιρεστε!

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, εμένα οι περισσότερες περιπτώσεις ήταν αυτές που «δεν κατάφεραν να παραλάβουν» από το κατάστημα. Και μια αμίμητη όπου μου έστειλαν μέχρι και Viber ότι το επόμενο χρονικό διάστημα θα έρθουν και πάλι «δεν τα κατάφεραν».

Εκεί που τα έχωνα όταν έβλεπα να μου στέλνουν με «παραδοσιακές» courier, τώρα βλαστημάω όταν βλέπω Skroutz Last Mile και προετοιμάζομαι για τα χειρότερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα κουτί Η/Υ. Η απάτη με το βάρος καλά κρατάει.  Ό,τι έβαλα καλάθι ήταν x2 σε βάρος. 
Παράδειγμα 1: βαρύ κουτί το 500dx της bequiet. Official gross package weight : 8.5kg , σκρουτζ 16kg.
Παράδειγμα 2 :πιο ελαφρύ  aerocool aero one mini  6kg η aerocool ,12kg το σκρουτζ. 
Άστο μάγκα μου , αν είναι να με αρμέγει ο κάθε "Ελληνάρας" , καλύτερα να ψωνίσω απο Γερμανία να πιάσουν και τόπο τα μεταφορικά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnpopexi είπε

Έψαχνα κουτί Η/Υ. Η απάτη με το βάρος καλά κρατάει.  Ό,τι έβαλα καλάθι ήταν x2 σε βάρος. 
Παράδειγμα 1: βαρύ κουτί το 500dx της bequiet. Official gross package weight : 8.5kg , σκρουτζ 16kg.
Παράδειγμα 2 :πιο ελαφρύ  aerocool aero one mini  6kg η aerocool ,12kg το σκρουτζ. 
Άστο μάγκα μου , αν είναι να με αρμέγει ο κάθε "Ελληνάρας" , καλύτερα να ψωνίσω απο Γερμανία να πιάσουν και τόπο τα μεταφορικά μου.

Είναι υπολογισμένα και τα δύο με ογκομετρικό βάρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω skroutz plus μιας και σε μεγαλη παραγγελια με 2 αποστολες μου εδινε 6 ευρω μεταφορικα οποτε με 11 ευρω γιατι οχι σιγουρα θα γινουν αποσβεση στο χρονο μιας και ειπα και φιλαρακια και κοντινους συγγενεις οτι θελετε μου λετε να γλιτωνετε μεταφορικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσάς σας έρχονται mail με προωθητικές ενέργειες του Skroutz; Για παράδειγμα, είναι η 2η συνεχόμενη βδομάδα που τρέχει επιστροφή 20% με κάρτες mastercard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα mail για την ανανέωση, γιατί απο την στιγμή που μεγάλωσε το δίκτυο τους μεγάλωσαν το ποσό για απο 15 -> 20;
Το επόμενο βήμα θα είναι να αυξήσουν και την συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...