Προς το περιεχόμενο

μεγάλες διαφορές στο κόστος των SSD


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλες διαφορές στο κόστος των SSD στην ίδια χωρητικότητα και δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι δίσκοι είναι κ πάνω από το διπλάσιο κόστος με άλλους.
Παράδειγμα ο Intenso και ο Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, zoranb είπε

Μεγάλες διαφορές στο κόστος των SSD στην ίδια χωρητικότητα και δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι δίσκοι είναι κ πάνω από το διπλάσιο κόστος με άλλους.
Παράδειγμα ο Intenso και ο Samsung

ειναι πολυ απλο, 2 χρονια εγγυηση ο ενας ,5 χρονια ο αλλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, filip123go είπε

Βασικά ο samsung έιναι καλύτερος σε όλα. 
https://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-860-Evo-250GB-vs-INTENSO-256GB/3949vsm6851

το γνωριζω φιλε μου απλα για να μην κανω μοστρα και διαφημιση δεν το ανεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, zoranb είπε

Τί προσδόκιμο ζωής έχουν οι SSD; Γενικότερα, είτε φθηνότεροι είτε ακριβότεροι;

κάθε εταιρεία δίνει τα δικά της στάνταρ εγώ αυτό που κοιτάζω είναι να τους κρατώ κάπου στην μέση για να κρατάνε την ταχύτητα τους και το προσδόκιμο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στους δύο δίσκους που αναφέρω Intenso και Samsung δεν βλέπω πού αναφέρεται το προσδόκιμο ζωής τους.
Σε εσάς ένας SSD, πόσο σας έχει αντέξει σε βάθος χρόνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, zoranb είπε

Ανάμεσα στους δύο δίσκους που αναφέρω Intenso και Samsung δεν βλέπω πού αναφέρεται το προσδόκιμο ζωής τους.
Σε εσάς ένας SSD, πόσο σας έχει αντέξει σε βάθος χρόνου;

με ΤΒ εγγραφης τα μετρανε ,συνηθως στα 2 χρονια τα αντικα. φιλε μου με ποιο καινουργια για να πιασουν κατι και οι παλιοι και σε μεταπωληση και να μου ερθουν φτηνοτερα οποιον επιλεξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zoranb είπε

Ανάμεσα στους δύο δίσκους που αναφέρω Intenso και Samsung δεν βλέπω πού αναφέρεται το προσδόκιμο ζωής τους.
Σε εσάς ένας SSD, πόσο σας έχει αντέξει σε βάθος χρόνου;

Samsung evo με λογισμικό επάνω,  7 χρόνια μετά είναι ακόμα σε άριστη κατάσταση.

Έχω και Sandisk αλλά είναι πολύ πιο καινούργιος και έχει πολύ λιγότερες εγγραφές οπότε δεν μπορώ να φέρω γνώμη για το πόσο θα κρατήσει και πως θα είναι οι επιδόσεις του μετά από 5 χρόνια ας πούμε.

Πάντως συνήθως ότι πληρώνεις παίρνεις, ναι πληρώνεις και το όνομα αλλά ο samsung evo είναι ξεκάθαρα ο καλύτερος SSD. 

Όχι ότι με ένα πιο φτηνό δεν θα κάνεις την δουλειά σου, ιδικά αν δεν σε νοιάζει να έχεις top επιδόσεις, αλλά τον samsung οι πιθανότητες είναι ότι θα τον βάλεις και δεν θα τον αλλάξεις "ποτέ", θα λειτουργεί ακόμα και για το επόμενο σύστημα σου που θα φτιάξεις/πάρεις στο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ICE-T είπε

με ΤΒ εγγραφης τα μετρανε ,συνηθως στα 2 χρονια τα αντικα. φιλε μου με ποιο καινουργια για να πιασουν κατι και οι παλιοι και σε μεταπωληση και να μου ερθουν φτηνοτερα οποιον επιλεξω

Δεν κατάλαβα τι λες εδώ φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zoranb είπε

Δεν κατάλαβα τι λες εδώ φίλε!

σου λενε 5 χρονια και τοσα TB εγγραφης αν τα κανεις σε 1,2 χρονια τελος που ειναι αρκετα απιθανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, zoranb είπε

Υπάρχει τρόπος να μετράει κάποιο counter τα TB εγγραφής ώστε να ξέρει κανείς που βρίσκεται;

ολες οι εταιρειες εχουν λογισμικο που το κατεβαζεις και βλεπεις την υγεια και ολα τα σχετικα του δισκου ,ειλικρινα μου φαινεται τρολλαρεις  για το εν λογο θεμα λιγο για να εχουμε να ασχολουμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...