Προς το περιεχόμενο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ


SecondSonOfGamee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ο ελληνικός το ίδιο λέει,ίδιος είναι. 

Αυτό περί μόνο φορτηγών στη δεξιά και ότι όλα τα άλλα πάνε στη μεσαία είναι ελληνική πατέντα,δεν έχει σχέση με ΚΟΚ

 

Δες το, δεν χρειάζεται να ξερεις τη γλώσσα, κοινή λογική για ασφαλή οδήγηση σε αυτοκίνητο δρόμο,μάθαμε και εμείς να οδηγούμε σε 3 λωρίδες και βγάλαμε και δικές μας επικίνδυνες πατέντες. 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά παρασύρεστε απο τα αυτοκινητα που οδηγείται, οι μοτοσυκλέτες δεν κινούνται σε φάλαγγα πίσω απο τα αυτοκίνητα κολλημένοι σε μια λωρίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Από Θεσσαλονίκη Αθήνα θα πάει ο άνθρωπος δεν θα πάει μέχρι τη Σουηδία... Κατ' αρχάς πάρε διαβατήριο 😋, θα πρόσθετα μόνο προσοχή στους πλευρικούς ανεμους (αν φυσάει πολύ) και οταν προσπερνάς μεγάλα φορτηγά ή λεωφορεία που λόγω αεροδυναμικής θα νιώσεις ένα μικρό σπρώξιμο. Full face κράνος και πάντα όρθιος!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλά όταν είστε με μηχανή στα διόδια πληρώνετε με μετρητά; Πως σας βολεύει αυτό, ειδικά με τα γάντια; Με κάρτα και τελείωσε, δεν έχει ρέστα και φασαρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bitbit είπε

άσχετο αλλά όταν είστε με μηχανή στα διόδια πληρώνετε με μετρητά; Πως σας βολεύει αυτό, ειδικά με τα γάντια; Με κάρτα και τελείωσε, δεν έχει ρέστα και φασαρία.

πληρώνουμε με σούζα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bitbit είπε

άσχετο αλλά όταν είστε με μηχανή στα διόδια πληρώνετε με μετρητά; Πως σας βολεύει αυτό, ειδικά με τα γάντια; Με κάρτα και τελείωσε, δεν έχει ρέστα και φασαρία.

Εγώ έχω το βραχιόλι με την prepaid για να μη χρειάζεται καν να ψάχνω με τα γάντια κάρτα. Το φοράω στο χέρι και λέω στον υπάλληλο να πλησιάσει το POS.

Πληρώνω κάτι παραπάνω στις φορτίσεις αλλά δεν έχω ολόκληρη διαδικασία με τα γάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 12:13 ΜΜ, SecondSonOfGamee είπε

196601639_1151902875315648_7153641636736660697_n.jpg.17c2d7c2cec9be161f592117b44ac015.jpgΚαλησπερα στην παρεα.

Σκεφτομαι για πρωτη φορα να κανω το πρωτο μου ταξιδι τον Ιουλιο με την μηχανη(κατοχος HONDA CB500X) μιας και πολλες φορες μπηκα στο τρυπακι να παω καπου μακρια.

Οντας εντελως πρωταρης τι συμβουλες θα μου δινατε για δρομους ξεκουραση κλπ..

Απο εξοπλισμο διαθετω κρανος μπουφαν γαντια, και για την μηχανη θα προσθεσω τσαντες GIVI δεξια αριστερα και την μπαγκαζιερα!

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Προσοχή με το 3βάλιτσο, άλλη συμπεριφορά η μηχανή. Ειδικά αν έχεις κ 2ο άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500χλμ δεν είναι και τόσα πολλά όσο νομίζετε. 

Βασικά και γω τα θεωρούσα πολλά πριν μετακομίσω εδώ. απόλαυσε την διαδρομή και προτίμησε την παλιά εθνική είναι η γνώμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, headbanger είπε

500χλμ δεν είναι και τόσα πολλά όσο νομίζετε. 

Βασικά και γω τα θεωρούσα πολλά πριν μετακομίσω εδώ. απόλαυσε την διαδρομή και προτίμησε την παλιά εθνική είναι η γνώμη μου

Τα πάντα είναι σχετικά.

Κάποιοι θεωρούν ταξίδι τα 100 και 200χμ. Έχουν ανοιχτεί και θέματα κιόλας με τέτοιες αστείες απορίες.

Κάποιοι για να πάνε μέχρι τη Λαμία θέλουν να κάνουν και στάση κιόλας για ξεκούραση.

Άλλοι θεωρούν ότι πρέπει να έχουν 1000 κυβικά για να βγούνε στην εθνική και τουλάχιστον 300 για μέσα στην πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2021 στις 7:10 ΜΜ, Bitbit είπε

Τα πάντα είναι σχετικά.

Κάποιοι θεωρούν ταξίδι τα 100 και 200χμ. Έχουν ανοιχτεί και θέματα κιόλας με τέτοιες αστείες απορίες.

Κάποιοι για να πάνε μέχρι τη Λαμία θέλουν να κάνουν και στάση κιόλας για ξεκούραση.

Άλλοι θεωρούν ότι πρέπει να έχουν 1000 κυβικά για να βγούνε στην εθνική και τουλάχιστον 300 για μέσα στην πόλη.

Προφανως αναφερεσαι σε μοτοσυκλετα.Υπαρχουν οι λατρεις και οι μοδατοι.Παιζει ρολλο η αγαπη για το διτροχο και οχι επειδη εχει ολη η παρεα, πηρα και εγω να παω βολτες, η φυσικη κατασταση κτλ.Για ενα ευκαριακο  55αρη μπυροκοιλια, υπερβαρο  με varadero, τα 200 χιλιομετρα ειναι ο γυρος της γης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/6/2021 στις 5:23 ΜΜ, headbanger είπε

500χλμ δεν είναι και τόσα πολλά όσο νομίζετε. 

Βασικά και γω τα θεωρούσα πολλά πριν μετακομίσω εδώ. απόλαυσε την διαδρομή και προτίμησε την παλιά εθνική είναι η γνώμη μου

Που θα χαθείς σίγουρα 😂😂. Έχοντας στο ενεργητικό μου περί τα 400000  χιλιόμετρα με μηχανές από τα 18  μου και όλες από 400cc μέχρι 1100 η νυν θα συμφωνούσα μόνο με δύο - τρεις συμβουλές που έχουν δώσει προηγούμενοι συνομιλητές . Επειδή είσαι πρωτάρης στην εθνική διάβασε και αξιολόγησε. Τα πρόστιμα είναι τσουχτερά για υπέρβαση ορίων ταχύτητας. Μέχρι και αφαίρεση διπλώματος προβλέπει.  Στην Εγνατία με 165  χιλιόμετρα  έξω από την Κομοτηνή, αφαίρεση πινακίδων και διπλώματος για ένα μήνα. Εκτός του χρηματικού.  Καθαρό μυαλό, ορατότητα όχι εκνευρισμό στο ταξίδι σου, εφαρμογή του κοκ θα σου συνιστούσα. Στο επόμενο ταξίδι σου θα είσαι σοφότερος από όσα θα δεις και θα αντιμετωπίσεις. Λόγω της πανδημίας δεν θα βρεις κίνηση. Εάν έχεις κινητό με GPS μπορείς να ελέγχεις την ταχύτητα σου. Σου δείχνει τα πραγματικά χιλιόμετρα που κινείσαι, οπότε πρέπει να ξέρεις ποια είναι τα όρια σου. 

Καλή βόλτα. 

Επεξ/σία από kawavn800
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2021 στις 9:06 ΠΜ, kawavn800 είπε

Που θα χαθείς σίγουρα 😂😂. Έχοντας στο ενεργητικό μου περί τα 400000  χιλιόμετρα με μηχανές από τα 18  μου και όλες από 400cc μέχρι 1100 η νυν θα συμφωνούσα μόνο με δύο - τρεις συμβουλές που έχουν δώσει προηγούμενοι συνομιλητές . Επειδή είσαι πρωτάρης στην εθνική διάβασε και αξιολόγησε. Τα πρόστιμα είναι τσουχτερά για υπέρβαση ορίων ταχύτητας. Μέχρι και αφαίρεση διπλώματος προβλέπει.  Στην Εγνατία με 165  χιλιόμετρα  έξω από την Κομοτηνή, αφαίρεση πινακίδων και διπλώματος για ένα μήνα. Εκτός του χρηματικού.  Καθαρό μυαλό, ορατότητα όχι εκνευρισμό στο ταξίδι σου, εφαρμογή του κοκ θα σου συνιστούσα. Στο επόμενο ταξίδι σου θα είσαι σοφότερος από όσα θα δεις και θα αντιμετωπίσεις. Λόγω της πανδημίας δεν θα βρεις κίνηση. Εάν έχεις κινητό με GPS μπορείς να ελέγχεις την ταχύτητα σου. Σου δείχνει τα πραγματικά χιλιόμετρα που κινείσαι, οπότε πρέπει να ξέρεις ποια είναι τα όρια σου. 

Καλή βόλτα. 

Το "να χαθείς" είναι κομμάτι της βόλτας. γνώμη μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2021 στις 6:12 ΜΜ, sanel είπε

Αυτό που ξεκινάει κάποιος να ρωτήσει κάτι και απο κάτω τσακώνονται, δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω 😄

Συνήθως το φέρνει η συζήτηση .Την εχω ‘πατησει’ και εγω να μαλώνω ,αλλά τώρα προσέχω 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και Εγω θα κάνω πρώτο μεγάλο ταξίδι ( Αθήνα Μεσσηνία )την Παρασκευή  τωρα που πηρα καλή μηχανή μόνο μια απορία έχω.

Μπουφαν να βάλω το κορντουρα η το δερμάτινο ; Για καλοκαιρινό δεν το συζητάω Τρίπολη πάντα έχει κρύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...