Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να ανοίξω ένα κατάστημα στο οποίο θα κάνω service υπολογιστών θα πουλάω ανταλλακτικά και άλλα συναφή, με την χρήση του προγράμματος που έβγαλε ο ΟΑΕΔ που επιδοτεί νέα επιχείρηση. Το κατάστημα θα είναι σε περιοχή που δεν υπάρχουν άλλα τέτοια καταστήματα κοντά.. Έχει δοκιμάσει κανείς το πρόγραμμα συμφέρει? 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν λέμε το ίδιο, είναι για 1 χρόνο με υποχρέωση να μείνει ανοιχτή η επιχείρηση τουλάχιστον 3 μήνες παραπάνω (15 μήνες δλδ), έως 12.000€. 

Αν συμφέρει τώρα. Σου καλύπτει πάγια έξοδα (εφκα, ρεύμα ενοίκιο, λογαριασμούς), και κόστη για διαφήμιση. Επίσης καλύπτει εργασίες στον χώρο, μισθό υπαλλήλου και αμοιβή λογιστή. Εξοπλισμό και έπιπλα τουλάχιστον σε μένα δεν είχαν πιάσει. Μην περιμένεις λεφτά στο χέρι, μαζεύεις τιμολόγια, διαλέγουν τι καλύπτει και παίρνεις τα λεφτά. Βοηθάει για να ξεκινήσεις.

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ναι αυτο που λέει για 1 χρόνο ότι είναι με 14.800 ευρώ. Δεν μπορώ να βρω πουθενά τι καλύπτει και τι όχι καθώς και τι υποχρεώσεις έχεις και θέλω κάποιες πληροφορίες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε κατατοπίσει ο οαεδ και ο λογιστής σου που θα σε βοηθήσει να καταθέσετε το σχέδιο. Τι μαγαζί, τι δαπάνες θα έχεις κλπ

Κάνε ένα τηλ στον ΟΑΕΔ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, iwannalrs said:

τι καλύπτει και τι όχι καθώς και τι υποχρεώσεις έχεις

Τι καλύπτει και τι όχι σου γράφω επάνω. Υποχρεώσεις έχεις στο διάστημα που διαρκεί το πρόγραμμα να μην απασχοληθείς από εργοδότη, να μην βάλεις συνέταιρο και να μην κλείσεις το μαγαζί νωρίτερα απ τους 15 μήνες. Επίσης όσο διαρκει το πρόγραμμα δεν δικαιούσαι άλλη επιδότηση. Αν μου διαφεύγει κάτι, θα στα πουν κι εκεί πιο αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι αύριο είναι η διορία για να καταθεσεις. Χρειάζεται να έχεις συμπληρώσει την αίτηση και όλα αυτά που ζητάνε τα οποίο είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μόνη σου αν δεν το έχεις ξανακάνει. Εμείς βάλαμε άτομο που ασχολείται με τέτοια. Δυστυχώς δεν νομίζω να προλαβαίνεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Ευχαριστώ πολύ και όμως πρόλαβα και την έκανα την αίτηση πολύ πριν τελειώσει η διορία.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,έχω κάνει κι εγώ αίτηση για την επιδοτηση 14.800€ του Οαεδ και επειδή δεν βρίσκω άλλη συζήτηση που να την αναφέρει,μήπως είχατε νέα αν έχουν ξεκινήσει οι εγκρίσεις η σε τι κατάσταση είναι οι αξιολογήσεις?Ευχαριστώ!

Μου είπε ο λογιστής μου ότι πέρασε την πρώτη επιτροπη και είναι σε γνωμοδότικη ένταξης αλλά μετά από αυτό έχει κι άλλη επιτροπή?😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...