Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, alexiko είπε

Κοίταξε να δεις από το να αρρωστήσω μέχρι να βγάλω άκρη και με αμφίβολα αποτελέσματα, προτιμώ να πληρώσω κάποιον που είναι η δουλειά του και να ασχοληθώ με το αντικείμενο της επιχείρησης, που είναι αυτό που φέρνει και το εισόδημα.

ναι σε αυτό έχεις δίκιο.. ο καθένας στην δουλειά του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 950
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το διάστημα 2 μηνών έναρξης στη ΔΟΥ ξεκινά απο την ημέρα κοινοποίησης της έγκρισης στο προσωπικό σας email απο την διοίηκηση του ΟΑΕΔ. Φαντάζομαι καθώς είναι αυτοματοποιημένο όπως το έλαβα εγώ στις 24/09 έτσι κι εσείς που εγκριθήκατε. 

Επεξ/σία από freelancer2021
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, freelancer2021 είπε

Το διάστημα 2 μηνών έναρξης στη ΔΟΥ ξεκινά απο την ημέρα κοινοποίησης της έγκρισης στο προσωπικό σας email απο την διοίηκηση του ΟΑΕΔ. Φαντάζομαι καθώς είναι αυτοματοποιημένο όπως το έλαβα εγώ στις 24/09 έτσι κι εσείς που εγκριθήκατε. 

24/9 το έλαβα και εγώ.. ναι όμως λέει ότι μεσα σε 30 μέρες πρέπει να έχεις κάνει αίτημα καταβολής.. κάτι δεν καταλαβαίνω εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
7 ώρες πριν, freelancer2021 είπε

εγώ όταν πατάω στο αίτημα για έλεγχο και μετά νέα εγγραφή δεν μου βγάζει τίποτα. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος αυτό;;

Ούτε εμένα μου βγάζει κάτι ούτε στον έλεγχο ούτε στην τροποποίηση 

4 ώρες πριν, Alexomnia είπε

Εγώ είμαι επιτυχών σε ενα καινουριο προγραμμα του οαεδ που εχει δυο βδομαδες σεμιναρια πως φτιάχνεις μια επιχείρηση και μετά κάποιοι από το πρόγραμμα θα επιχορηγηθούν με αυτο το ποσό των 14χιλιαδων κατι, για δικη τους επιχείρηση. Να δουμε τι θα ειναι αυτο. Σε λίγο καιρό ξεκιναμε. 

Καλή επιτυχία ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2021 στις 10:11 ΜΜ, s98i είπε

Είμαστε εδώ να βοηθάει ο ένας τον άλλον.. 😁☺️

Ναι εγώ έχω κολλήσει την ονομασία... Εσείς ονομασία βρήκατε? Πρέπει να τη βρούμε πριν κάνουμε έναρξη ή μπορούμε και μετά;

Καλησπέρα. Ονομά έχω βρει αλλα ξέχασα να ενημερωσω τον λιγοστή γιατί αυτός Ανέλαβε όλα τα χαρτιά γιατί δεν βγάζω άκρη. Αλλά μου ειπε ότι μπορώ να το αλλάξω οποτε θέλω.. Τώρα λογικά κατέθεσε κ την έναρξη στο ΠΣΚΕ και περιμένουμε. Αλλά δεν έχω καταλάβει, χρειαζεται να δηλώσουμε κ αλλά έξοδα εκτός απο τα ενοίκια ρεύμα νερό κ.τ.λ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Helenaki93 είπε

Καλησπέρα. Ονομά έχω βρει αλλα ξέχασα να ενημερωσω τον λιγοστή γιατί αυτός Ανέλαβε όλα τα χαρτιά γιατί δεν βγάζω άκρη. Αλλά μου ειπε ότι μπορώ να το αλλάξω οποτε θέλω.. Τώρα λογικά κατέθεσε κ την έναρξη στο ΠΣΚΕ και περιμένουμε. Αλλά δεν έχω καταλάβει, χρειαζεται να δηλώσουμε κ αλλά έξοδα εκτός απο τα ενοίκια ρεύμα νερό κ.τ.λ;

Τι έξοδα να δηλώσεις δηλαδή; Το επιχειρηματικό σου πλάνο που κατεθεσες έχει τα λειτουργικά σου έξοδα καθώς και τον εξοπλισμό σου πχ γραφείο , καρέκλες κλπ. Σου είπε κάποιος ότι θα πληρωθείς βάση των εξόδων σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Helenaki93 είπε

Καλησπέρα. Ονομά έχω βρει αλλα ξέχασα να ενημερωσω τον λιγοστή γιατί αυτός Ανέλαβε όλα τα χαρτιά γιατί δεν βγάζω άκρη. Αλλά μου ειπε ότι μπορώ να το αλλάξω οποτε θέλω.. Τώρα λογικά κατέθεσε κ την έναρξη στο ΠΣΚΕ και περιμένουμε. Αλλά δεν έχω καταλάβει, χρειαζεται να δηλώσουμε κ αλλά έξοδα εκτός απο τα ενοίκια ρεύμα νερό κ.τ.λ;

ναι πρέπει να δηλώσεις έξοδα ώστε να καλύψεις τα 4.000.. 

11 ώρες πριν, Sunlight-knight είπε

Τι έξοδα να δηλώσεις δηλαδή; Το επιχειρηματικό σου πλάνο που κατεθεσες έχει τα λειτουργικά σου έξοδα καθώς και τον εξοπλισμό σου πχ γραφείο , καρέκλες κλπ. Σου είπε κάποιος ότι θα πληρωθείς βάση των εξόδων σου;

εγώ που ρώτησα έναν μελετητή μου είπε ότι βάση των εξόδων σου θα μπουν τα λεφτά.. ξέρει κανείς κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

ναι πρέπει να δηλώσεις έξοδα ώστε να καλύψεις τα 4.000.. 

αυτο που λες δεν ισχυει για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. αν ο μελετητης σου σου ειπε κατι τετοιο απλα να ξερεις οτι δεν σε συμβουλευει σωστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, freelancer2021 είπε

αυτο που λες δεν ισχυει για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. αν ο μελετητης σου σου ειπε κατι τετοιο απλα να ξερεις οτι δεν σε συμβουλευει σωστα. 

Εγώ μελετητή δεν έχω η αλήθεια είναι.. μόνη μου το ξεκίνησα και θα το συνεχίσω μόνη μου.. απλά ρώτησα έναν που έχει μια γνωστή μου.. να πάρω μια γνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...