Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Grigoris199530 είπε

Εγω παιδιά ήμουν σε αυτούς που δεν εγκρίθηκαν λόγο του χαρτιού του στρατού σήμερα με πήρανε τηλέφωνο και με είπανε ότι με την ένσταση που έκανα βγήκε θετικό και εγκριθηκα έχω κάνει έναρξη ένα μήνα πριν καφετέρια έχω ξέρουμε τωρα ποτε θα πιστωθουν τα χρήματα τις πρώτης δοσης;

με το καλό😀 δεν ξέρουμε και εμείς στο άγνωστο είμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 950
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά διαβάζω τις απαντήσεις σας και σας στέλνω κουράγιο. 

Εγώ είμαι στη φάση που τελείωσα το τελευταίο πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ με την Google και τώρα περιμένω (χωρίς να ξέρω πότε) να ξεκινήσει το πρόγραμμα επιχορήγησης που θα έχω δικαίωμα να πάρω μέρος.

Ήθελα να σας κάνω αυτή την ερώτηση; εσείς όταν καταθέσατε την αίτηση για επιχορήγηση, πόσος καιρός πέρασε για να πάρετε έγκριση; Μετά την έγκριση πόσο καιρό περιμένετε για να πάρετε χρήματα στα χέρια σας; 

Η δράση που παίρνω μέρος ξεκίνησε 20 Σεπτεμβρίου και το δεύτερο μέρος το περιμένουμε αρχές του έτους. Αν μετά πρέπει να περάσουν μήνες για την έγκριση και μήνες για να πάρουμε τα χρήματα της επιδότησης, ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι, θα έχει λήξει η κάρτα ανεργίας η επιδότηση ανέργου και θα έχουν φαγωθεί και τα χρήματα που υπάρχουν σαν κεφάλαιο για το ξεκίνημα. 

Ποιο είναι το σκεπτικό τους για επιδότηση ανέργων όταν 7-8 μήνες κάνουν να δώσουν τα χρήματα. Άνεργος είμαι, όχι ο Έλον Μασκ.

Και μια τελευταία ερώτηση και συγνώμη αν σας κούρασα. Αυτό το περιβόητο επιχειρηματικό σχέδιο. Πως ήταν το δικό σας? Εμείς ξεκινήσαμε μαθήματα για να μάθουμε να το δημιουργούμε και είχα την εντύπωση ότι θα ήταν 30-40 σελίδες με αναλύσεις, πίνακες και άπειρες πληροφορίες και στο τελευταίο μάθημα μας έδειξαν ενα συνοπτικό παράδειγμα το οποίο ήταν 2 σελίδες με ενότητες και ερωτήσεις που απαντούσαν πολύ συνοπτικά. Εσάς πως ήταν το δικό σας business plan?

Το καταθέτεις σε πλατφόρμα που μπαίνεις και γράφεις στις ενότητες ππου ζητάνε πληροφορίες?

Ευχαριστω.  

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Helenaki93 είπε

Καλημέρα!!! Τπτ ακόμα και αγχονομαι. Πλησιάζουν οι γιορτές και θέλω να φορτωσω εμπορευμα. Πφ.. Πολύ μας καθυστερούν..

Αυτό βλέπω και εγώ... 😕

2 ώρες πριν, Soiram7 είπε

Παιδιά διαβάζω τις απαντήσεις σας και σας στέλνω κουράγιο. 

Εγώ είμαι στη φάση που τελείωσα το τελευταίο πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ με την Google και τώρα περιμένω (χωρίς να ξέρω πότε) να ξεκινήσει το πρόγραμμα επιχορήγησης που θα έχω δικαίωμα να πάρω μέρος.

Ήθελα να σας κάνω αυτή την ερώτηση; εσείς όταν καταθέσατε την αίτηση για επιχορήγηση, πόσος καιρός πέρασε για να πάρετε έγκριση; Μετά την έγκριση πόσο καιρό περιμένετε για να πάρετε χρήματα στα χέρια σας; 

Η δράση που παίρνω μέρος ξεκίνησε 20 Σεπτεμβρίου και το δεύτερο μέρος το περιμένουμε αρχές του έτους. Αν μετά πρέπει να περάσουν μήνες για την έγκριση και μήνες για να πάρουμε τα χρήματα της επιδότησης, ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι, θα έχει λήξει η κάρτα ανεργίας η επιδότηση ανέργου και θα έχουν φαγωθεί και τα χρήματα που υπάρχουν σαν κεφάλαιο για το ξεκίνημα. 

Ποιο είναι το σκεπτικό τους για επιδότηση ανέργων όταν 7-8 μήνες κάνουν να δώσουν τα χρήματα. Άνεργος είμαι, όχι ο Έλον Μασκ.

Και μια τελευταία ερώτηση και συγνώμη αν σας κούρασα. Αυτό το περιβόητο επιχειρηματικό σχέδιο. Πως ήταν το δικό σας? Εμείς ξεκινήσαμε μαθήματα για να μάθουμε να το δημιουργούμε και είχα την εντύπωση ότι θα ήταν 30-40 σελίδες με αναλύσεις, πίνακες και άπειρες πληροφορίες και στο τελευταίο μάθημα μας έδειξαν ενα συνοπτικό παράδειγμα το οποίο ήταν 2 σελίδες με ενότητες και ερωτήσεις που απαντούσαν πολύ συνοπτικά. Εσάς πως ήταν το δικό σας business plan?

Το καταθέτεις σε πλατφόρμα που μπαίνεις και γράφεις στις ενότητες ππου ζητάνε πληροφορίες?

Ευχαριστω.  

 

 

 

 

Για αρχή μην αγχώνεσαι.. λοιπόν να σου πω για το πρόγραμμα που είμαστε.. κάναμε αιτήσεις μέχρι 9 Ιουνίου αν δεν κάνω λάθος.. και βγήκαν τα αποτελέσματα 17 Σεπτεμβρίου.. από εκεί και πέρα μέσα στον Οκτώβριο κάναμε τροποποιητική για να δηλώσουμε την έναρξη και περιμένουμε πότε θα ανοίξει το σύστημα για να κάνουμε αίτηση ελέγχου ώστε να μας ελέγξουν και να πάρουμε τα λεφτά.. 

2 ώρες πριν, Soiram7 είπε

Παιδιά διαβάζω τις απαντήσεις σας και σας στέλνω κουράγιο. 

Εγώ είμαι στη φάση που τελείωσα το τελευταίο πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ με την Google και τώρα περιμένω (χωρίς να ξέρω πότε) να ξεκινήσει το πρόγραμμα επιχορήγησης που θα έχω δικαίωμα να πάρω μέρος.

Ήθελα να σας κάνω αυτή την ερώτηση; εσείς όταν καταθέσατε την αίτηση για επιχορήγηση, πόσος καιρός πέρασε για να πάρετε έγκριση; Μετά την έγκριση πόσο καιρό περιμένετε για να πάρετε χρήματα στα χέρια σας; 

Η δράση που παίρνω μέρος ξεκίνησε 20 Σεπτεμβρίου και το δεύτερο μέρος το περιμένουμε αρχές του έτους. Αν μετά πρέπει να περάσουν μήνες για την έγκριση και μήνες για να πάρουμε τα χρήματα της επιδότησης, ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι, θα έχει λήξει η κάρτα ανεργίας η επιδότηση ανέργου και θα έχουν φαγωθεί και τα χρήματα που υπάρχουν σαν κεφάλαιο για το ξεκίνημα. 

Ποιο είναι το σκεπτικό τους για επιδότηση ανέργων όταν 7-8 μήνες κάνουν να δώσουν τα χρήματα. Άνεργος είμαι, όχι ο Έλον Μασκ.

Και μια τελευταία ερώτηση και συγνώμη αν σας κούρασα. Αυτό το περιβόητο επιχειρηματικό σχέδιο. Πως ήταν το δικό σας? Εμείς ξεκινήσαμε μαθήματα για να μάθουμε να το δημιουργούμε και είχα την εντύπωση ότι θα ήταν 30-40 σελίδες με αναλύσεις, πίνακες και άπειρες πληροφορίες και στο τελευταίο μάθημα μας έδειξαν ενα συνοπτικό παράδειγμα το οποίο ήταν 2 σελίδες με ενότητες και ερωτήσεις που απαντούσαν πολύ συνοπτικά. Εσάς πως ήταν το δικό σας business plan?

Το καταθέτεις σε πλατφόρμα που μπαίνεις και γράφεις στις ενότητες ππου ζητάνε πληροφορίες?

Ευχαριστω.  

 

 

 

 

Όσο για το business plan εγώ το έκανα μόνη μου οπότε δεν ξέρω πως τα έκαναν οι υπόλοιποι.. εγώ λίγα έγραψα χωρίς παραδείγματα και λοιπά.. απλά απαντούσα στα ερωτήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Σήμερα έμαθα κάτι που με αγχωσαι ακόμα περισσότερο. Ενηνερωθηκα πως ο έλεγχος θα ερθει το νεο έτος 😲 και έτσι η πρώτη δόση θα μπει κατα τον Μάρτιο του 2022.. Ισχυει κάτι τέτοιο;;; έχω τρελαθεί... Υποτίθεται είναι βοήθεια ηια να ανοιξουμε την επιχείρηση μας.. Τι να πω.🥺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2021 στις 4:06 ΜΜ, Helenaki93 είπε

Καλησπέρα!! Σήμερα έμαθα κάτι που με αγχωσαι ακόμα περισσότερο. Ενηνερωθηκα πως ο έλεγχος θα ερθει το νεο έτος 😲 και έτσι η πρώτη δόση θα μπει κατα τον Μάρτιο του 2022.. Ισχυει κάτι τέτοιο;;; έχω τρελαθεί... Υποτίθεται είναι βοήθεια ηια να ανοιξουμε την επιχείρηση μας.. Τι να πω.🥺

δεν έχω εικόνα για κάτι τέτοιοο.. με τον οαεδ που μίλησα μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα βγεί ο έλεγχος.. εσύ από που το έμαθες?

Στις 30/11/2021 στις 6:32 ΜΜ, fuzz είπε

καλως σας βρήκα και καλή συνέχεια να έχουμε (ο γιος εχει εγκριθει για την χρηματοδοτηση)παντοπωλειο...στα σκοταδια κ εμεις.

καλώς ήρθατε και με το καλό.. υπομονή να έχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EIRINIO είπε

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει εγκριθεί η τροποποιητική του; 

Καλησπέρα.. αναφέρεται κάπου ότι θα εγκριθεί; Εμένα λέει υποβεβλημενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, s98i είπε

Καλησπέρα.. αναφέρεται κάπου ότι θα εγκριθεί; Εμένα λέει υποβεβλημενο 

Και μένα αυτό λέει! Νομίζω ότι πρέπει να εγκριθεί για να προχωρήσουμε σε αίτημα καταβολής ενίσχυσης (ελέγχου)! Έχετε ενημερωθεί για κάτι διαφορετικό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που βλεπετε για την τροποποιητικη ? εμεις τη δωσαμε σε γραφειο εξω και μας την εκαναν ....εχω τους κωδικους , μπαινω αλλα δε βλεπω τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...