Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/9/2021 στις 11:20 ΜΜ, Sunlight-knight είπε

Εγώ επίσης με σειρά 1970. Τι σειρά έχεις; Κάποιος που να εγκρίθηκε υπάρχει και αν ναι με τι σειρά;

Εγώ είμαι σειρά 657

Στις 10/9/2021 στις 5:00 ΜΜ, s98i είπε

Καλησπέρα, Εγώ επιτέλους μετά από τόσο καιρό πήγα την Δευτέρα σε γνωμοδοτική.. εσύ πόσο καιρό είσαι;

Περίπου 15 μέρες σε αυτό το στάδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 950
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Helenaki93 είπε

Καλησπέρα. Κι εγώ έχω κανει αίτηση, και ακόμα λέει σε γνωδοματικη ένταξη.. Λογικά μέσα στο μήνα θα βγουν τα αποτέλεσματα!

Από ότι βλέπουμε στα στατιστικά που αναρτώνται το πρόγραμμα μάλλον έχει τελειώσει.. γιατί δεν φαίνεται να το δουλεύουν  πλέον.. οπότε περιμένουμε 

1 ώρα πριν, Βασίλης20 είπε

Εγώ είμαι σειρά 657

Περίπου 15 μέρες σε αυτό το στάδιο

Μας έχει φάει την ψυχή αυτό το πρόγραμμα 🤣 ευχαριστώ 😊 παραμένω γνωμοδοτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, s98i είπε

Από ότι βλέπουμε στα στατιστικά που αναρτώνται το πρόγραμμα μάλλον έχει τελειώσει.. γιατί δεν φαίνεται να το δουλεύουν  πλέον.. οπότε περιμένουμε 

Μας έχει φάει την ψυχή αυτό το πρόγραμμα 🤣 ευχαριστώ 😊 παραμένω γνωμοδοτική

Παραμένω επίσης. Για οποίο νέο-εξελιξη γράψτε παιδιά. Ο άνθρωπος που λέει από πάνω για αποτελέσματα ΕΣΠΑ κλπ δεν ισχύει γιατί αναρτώνται όλα στο εεταα.γρ

Εκτός και αν είναι ένας από τους αξιολογητές. Και δεν είναι. Άρα μη γράφουμε απλά για να γράψουμε. Επίσης πριν δημοσιευτεί οπουδήποτε, πρώτα ΠΡΩΤΑ δημοσιεύεται υποχρεωτικά βάση νόμου στο ΔΙΑΎΓΕΙΑ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Sunlight-knight είπε

Παραμένω επίσης. Για οποίο νέο-εξελιξη γράψτε παιδιά. Ο άνθρωπος που λέει από πάνω για αποτελέσματα ΕΣΠΑ κλπ δεν ισχύει γιατί αναρτώνται όλα στο εεταα.γρ

Εκτός και αν είναι ένας από τους αξιολογητές. Και δεν είναι. Άρα μη γράφουμε απλά για να γράψουμε. Επίσης πριν δημοσιευτεί οπουδήποτε, πρώτα ΠΡΩΤΑ δημοσιεύεται υποχρεωτικά βάση νόμου στο ΔΙΑΎΓΕΙΑ. 

 

Καλά από καμία γκάφα μπορεί να αναρτήθηκαν δεν θα είναι πρώτη φορά.. ότι νεότερο μαθαίνω εγώ το γράφω.. γιατί πιστεύω και εσείς το ίδιο άγχος με εμένα έχετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, s98i είπε

Καλά από καμία γκάφα μπορεί να αναρτήθηκαν δεν θα είναι πρώτη φορά.. ότι νεότερο μαθαίνω εγώ το γράφω.. γιατί πιστεύω και εσείς το ίδιο άγχος με εμένα έχετε 

Εγκρίθηκα! Καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Sunlight-knight είπε

Αμήν αμήν αμήν !! Καλημέρα και καλή αρχή να έχουμε!!

Καλημέρααα.. από εδώ και πέρα εγώ είμαι στα σκοτάδια.. καλή μας αρχή ♥️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή αρχή!! Να σας ρωτήσω, είδατε ότι εγκριθήκατε στο pske ή σας ήρθε κάποιο mail; Γνωρίζει κανείς ποια είναι τα επόμενα βήματα που πρέπει να κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, s98i είπε

Καλημέρααα.. από εδώ και πέρα εγώ είμαι στα σκοτάδια.. καλή μας αρχή ♥️

Έχουμε και λέμε.

Αναμένουμε σε δύο τρεις μέρες να ανακοινωθεί στο ΕΕΤΑΑ, μετά ξεκινάνε οι διαδικασίες, ΔΟΥ εγγραφή κλπ κλπ, αν δεν έχετε κάποιον καλό λογιστή ψάξτε να βρείτε και θα σας καθοδηγήσει αυτός με τις διαδικασίες. ανοίγεις τον χώρο σου και σε 20-30 μέρες Μαξ, περνάνε για έλεγχο και αν διαπιστωθούν όλα οκ, (πχ ο τυπικός εξοπλισμός που χρειάζεται μια επιχείρηση, αν είναι πχ γραφείο με τουριστικά κλπ χρειάζεσαι σίγουρα γραφείο, υπολογιστή, ταμειακή, τηλέφωνο κλπ) , παίρνεις έγκριση και πιστώνεται η πρώτη δόση των 4.000€, μετά από 6 μήνες περνάνε πάλι να δουν αν "ζεις", για τα υπόλοιπα 5.400 και μετά από 6 μήνες πάλι το ίδιο. 

Πληροφορία SOS. Αν ενοικιαστεί χώρος,  πληρωμές για ενοίκια και εγγύηση πάση θυσία να γίνουν τραπεζικως για να φανούν στα λειτουργικά έξοδα.

 

15 λεπτά πριν, EIRINIO είπε

Καλημέρα και καλή αρχή!! Να σας ρωτήσω, είδατε ότι εγκριθήκατε στο pske ή σας ήρθε κάποιο mail; Γνωρίζει κανείς ποια είναι τα επόμενα βήματα που πρέπει να κάνουμε;

Στο ΠΣΚΕ. mail θα έρθει σε εσένα ή σε αυτόν που ανέλαβε να σου καταθέσει τα χαρτιά μετά την ανάρτηση των τελικών αποτελεσμάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Sunlight-knight είπε

Έχουμε και λέμε.

Αναμένουμε σε δύο τρεις μέρες να ανακοινωθεί στο ΕΕΤΑΑ, μετά ξεκινάνε οι διαδικασίες, ΔΟΥ εγγραφή κλπ κλπ, αν δεν έχετε κάποιον καλό λογιστή ψάξτε να βρείτε και θα σας καθοδηγήσει αυτός με τις διαδικασίες. ανοίγεις τον χώρο σου και σε 20-30 μέρες Μαξ, περνάνε για έλεγχο και αν διαπιστωθούν όλα οκ, (πχ ο τυπικός εξοπλισμός που χρειάζεται μια επιχείρηση, αν είναι πχ γραφείο με τουριστικά κλπ χρειάζεσαι σίγουρα γραφείο, υπολογιστή, ταμειακή, τηλέφωνο κλπ) , παίρνεις έγκριση και πιστώνεται η πρώτη δόση των 4.000€, μετά από 6 μήνες περνάνε πάλι να δουν αν "ζεις", για τα υπόλοιπα 5.400 και μετά από 6 μήνες πάλι το ίδιο. 

Πληροφορία SOS. Αν ενοικιαστεί χώρος,  πληρωμές για ενοίκια και εγγύηση πάση θυσία να γίνουν τραπεζικως για να φανούν στα λειτουργικά έξοδα.

 

Στο ΠΣΚΕ. mail θα έρθει σε εσένα ή σε αυτόν που ανέλαβε να σου καταθέσει τα χαρτιά μετά την ανάρτηση των τελικών αποτελεσμάτων 

Να κάνω μια ερώτηση.. σχετικά με τις πληρωμές πως γίνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sunlight-knight είπε

Έχουμε και λέμε.

Αναμένουμε σε δύο τρεις μέρες να ανακοινωθεί στο ΕΕΤΑΑ, μετά ξεκινάνε οι διαδικασίες, ΔΟΥ εγγραφή κλπ κλπ, αν δεν έχετε κάποιον καλό λογιστή ψάξτε να βρείτε και θα σας καθοδηγήσει αυτός με τις διαδικασίες. ανοίγεις τον χώρο σου και σε 20-30 μέρες Μαξ, περνάνε για έλεγχο και αν διαπιστωθούν όλα οκ, (πχ ο τυπικός εξοπλισμός που χρειάζεται μια επιχείρηση, αν είναι πχ γραφείο με τουριστικά κλπ χρειάζεσαι σίγουρα γραφείο, υπολογιστή, ταμειακή, τηλέφωνο κλπ) , παίρνεις έγκριση και πιστώνεται η πρώτη δόση των 4.000€, μετά από 6 μήνες περνάνε πάλι να δουν αν "ζεις", για τα υπόλοιπα 5.400 και μετά από 6 μήνες πάλι το ίδιο. 

Πληροφορία SOS. Αν ενοικιαστεί χώρος,  πληρωμές για ενοίκια και εγγύηση πάση θυσία να γίνουν τραπεζικως για να φανούν στα λειτουργικά έξοδα.

 

Καλησπέρα σε όλους πήρα έγκριση και εγώ! Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους. 

 

Αυτά που γράφετε σχετικά με την ενοικίαση και διαμόρφωση του χώρου είναι σίγουρα; 

Θα περάσει επιτροπή για φυσικό έλεγχο; 

Γιατί εμένα ο σύμβουλος ΕΣΠΑ που μου έκανε την αίτηση μου είπε ότι η μοναδική μας υποχρέωση για να καταβληθεί η πρώτη ενίσχυση των 4000 είναι να γίνει έναρξη στην ΔΟΥ και τίποτα άλλο. 

Επίσης σχετικά με τουριστικό γραφείο που έχω κάνει αίτηση εγώ χρειάζεται και άδεια από το υπουργείο τουρισμού για τουριστικό γραφείο η οποία θέλει εγγύηση 5000 ευρώ. Και αναρωτιέμαι πρέπει να εκδώσω άδεια ΕΟΤ πριν πληρωθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Βασίλης20 είπε

Καλησπέρα σε όλους πήρα έγκριση και εγώ! Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους. 

 

Αυτά που γράφετε σχετικά με την ενοικίαση και διαμόρφωση του χώρου είναι σίγουρα; 

Θα περάσει επιτροπή για φυσικό έλεγχο; 

Γιατί εμένα ο σύμβουλος ΕΣΠΑ που μου έκανε την αίτηση μου είπε ότι η μοναδική μας υποχρέωση για να καταβληθεί η πρώτη ενίσχυση των 4000 είναι να γίνει έναρξη στην ΔΟΥ και τίποτα άλλο. 

Επίσης σχετικά με τουριστικό γραφείο που έχω κάνει αίτηση εγώ χρειάζεται και άδεια από το υπουργείο τουρισμού για τουριστικό γραφείο η οποία θέλει εγγύηση 5000 ευρώ. Και αναρωτιέμαι πρέπει να εκδώσω άδεια ΕΟΤ πριν πληρωθώ;

Με την έναρξη ΔΟΥ που σου είπε, έτσι μου είχε πει και εμένα. Σήμερα όμως μου αναφώνησε το προηγούμενο. Ας ελπίσουμε ότι την πήρα πολύ πρωί και μπέρδεψε τα προγράμματα 😂 Ότι περνάει επιτροπή και το ελέγχει για τα τυπικά, να δει αν υφίσταται όντως η επιχείρηση κλπ κλπ. Τώρα όσο αφορά την άδεια και εγγύηση του ΕΟΤ, εύλογο το ερώτημα σου. 50-50 το βλέπω. Ρώτα τον σύμβουλο και κάναν λογιστή της προκοπής. Παράθυρα υπάρχουν παντού. Απλά εμένα προσωπικά με μπερδεύει το γεγονός της προτεραιότητας. Πχ μπαίνω στο πρόγραμμα με σκοπό να χτίσω την επιχείρηση ή μπαίνω στο πρόγραμμα με ήδη υπάρχουσα επιχείρηση; Γιατί κ εγώ μέχρι σήμερα ήξερα ότι μπαίνω στο πρόγραμμα για να κάνω έναρξη επιχείρησης και όχι ενίσχυση υφιστάμενης επιχείρησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Βασίλης20 είπε

Καλησπέρα σε όλους πήρα έγκριση και εγώ! Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους. 

 

Αυτά που γράφετε σχετικά με την ενοικίαση και διαμόρφωση του χώρου είναι σίγουρα; 

Θα περάσει επιτροπή για φυσικό έλεγχο; 

Γιατί εμένα ο σύμβουλος ΕΣΠΑ που μου έκανε την αίτηση μου είπε ότι η μοναδική μας υποχρέωση για να καταβληθεί η πρώτη ενίσχυση των 4000 είναι να γίνει έναρξη στην ΔΟΥ και τίποτα άλλο. 

Επίσης σχετικά με τουριστικό γραφείο που έχω κάνει αίτηση εγώ χρειάζεται και άδεια από το υπουργείο τουρισμού για τουριστικό γραφείο η οποία θέλει εγγύηση 5000 ευρώ. Και αναρωτιέμαι πρέπει να εκδώσω άδεια ΕΟΤ πριν πληρωθώ;

Από ότι γνωρίζω δεν μπορείς να κανείς έναρξη στη ΔΟΥ χωρίς να δηλώσεις χώρο επαγγελματικής δραστηριότητας.Για τα υπόλοιπα νομίζω η προκήρυξη είναι σχετικά αναλυτική.

epanadvm_210428_Prokirixi_OAED_gyn.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...