Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft έτοιμη να λανσάρει τα Windows 11


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Εδω εχουν ενα σωρο που διαβαζω εδω μεσα 8ετιας κινητα και 12ετιας+ τηλεορασεις και αλλα προιστορικα, τα Win7 ειναι πταισμα...

Φίλε, αν σε καλύπτει η συσκευή καλά κάνεις να την έχεις και 100χρονια. Επίσης, δεν κράζουμε τόσο για τα νέα Windows όσο ότι μας κοροϊδεύει η MS που έλεγε ότι τα 10αρια θα είναι τα τελευταία. Έχω 10αρια και είναι μια χαρά, αλλά μην μας δουλεύουν τουλάχιστον, ας έβγαζαν την νέα version ως κανένα update. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
7 minutes ago, thessalonik said:

Μακαρι να αναβαθμισουν και το Filesystem σε κατι πιο νεο απο το NTFS!

Μακάρι, αλλά δεν το βλέπω αυτή την δεκαετία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πολύ περίεργο που μερικοί επιμένουν στα 7, ψάχνουν συνεχώς πατέντες για να τα κρατήσουν 'ζωντανά' και όταν τους μιλάς για Linux σου λένε:

'Πολύ μανούρα ρε φίλε, δεν μπορώ να ασχολούμαι τόσο με το λειτουργικό, βαριέμαι...'

Έχω 3+ χρόνια να αγγίξω Windows και δεν μου λείπουν καθόλου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Φίλε, αν σε καλύπτει η συσκευή καλά κάνεις να την έχεις και 100χρονια. Επίσης, δεν κράζουμε τόσο για τα νέα Windows όσο ότι μας κοροϊδεύει η MS που έλεγε ότι τα 10αρια θα είναι τα τελευταία. Έχω 10αρια και είναι μια χαρά, αλλά μην μας δουλεύουν τουλάχιστον, ας έβγαζαν την νέα version ως κανένα update. 


σε τι ακριβως νιωθεις αδικημενος;

εχεις χτυπησει κανενα tattoo Windows 10 = LFE? μηπως εχεις βαλει καμια σταμπα στο αυτοκινητο ή εχεις φωτορυθμικα που φωτιζουν τον ουρανο με το 10 σε στυλ Batman?

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Φίλε, αν σε καλύπτει η συσκευή καλά κάνεις να την έχεις και 100χρονια. Επίσης, δεν κράζουμε τόσο για τα νέα Windows όσο ότι μας κοροϊδεύει η MS που έλεγε ότι τα 10αρια θα είναι τα τελευταία. Έχω 10αρια και είναι μια χαρά, αλλά μην μας δουλεύουν τουλάχιστον, ας έβγαζαν την νέα version ως κανένα update. 

Διαλεξες λαθος χομπυ, αν ειναι η τεχνολογια το χομπυ σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MikeKata είπε

Αν ισχύει το screenshot, γιατί δεν έχουν διορθώσει επιτέλους αυτά τα settings; Η μεγάλη κριτική του settings app των 10 σε σχέση με τις legacy εφαρμογές ήταν ότι έχει πάρα πολύ άδειο χώρο οθόνης που θα  μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για να γίνει λειτουργικότερο για desktop και ποντίκι. Όλος αυτός ο άδειος χώρος δεξιά... Σχεδόν η μισή οθόνη. Σώνει και καλά όλα να τα μετατρέψουμε σε touch-based λειτουργικά. Πόσο δύσκολο είναι να αναγνωρίζει το PC σε τι hardware είναι συνδεδεμένο και να προσαρμόζει το UI του ανάλογα πια;

Edit: Εξ' όσων διάβασα στο reddit, το screenshot δεν είναι leak, είναι concept.

ρεεε εδώ υπάρχουν άτομα που δεν το καταλαβαίνουν αυτό :) τιι να λέμε τώρα 

 

δεεεν υπάρχει κενό , είναι η μαματοσύνη τις εφαρμογής να δείχνει ακριβώς τα ίδια είτε έχεις κινητό είτε οθόνη σαν το τοίχο του σπιτιού σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ScorpioX777 said:

Εδω εχουν ενα σωρο που διαβαζω εδω μεσα 8ετιας κινητα και 12ετιας+ τηλεορασεις και αλλα προιστορικα, τα Win7 ειναι πταισμα...

😂 σε διαβάζω από το 7ετίας κινητό μου 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Φίλε, αν σε καλύπτει η συσκευή καλά κάνεις να την έχεις και 100χρονια. Επίσης, δεν κράζουμε τόσο για τα νέα Windows όσο ότι μας κοροϊδεύει η MS που έλεγε ότι τα 10αρια θα είναι τα τελευταία. Έχω 10αρια και είναι μια χαρά, αλλά μην μας δουλεύουν τουλάχιστον, ας έβγαζαν την νέα version ως κανένα update. 

Δεν σε κοροϊδεύει κανείς, αν σκεφτείς λογικά δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δώσει σε όσους έχουν 10. Το event το ανακοίνωσε για να γιορτάσουν τους 1,3 δις χρήστες των Windows 10.. Λες να θέλουν να πάνε πάλι από το 0 ?

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


σε τι ακριβως νιωθεις αδικημενος;

εχεις χτυπησει κανενα tattoo Windows 10 = LFE? μηπως εχεις βαλει καμια σταμπα στο αυτοκινητο ή εχεις φωτορυθμικα που φωτιζουν τον ουρανο με το 10 σε στυλ Batman?

Τώρα να τρολλαρεις ψάχνεις; Δεν τίθεται θέμα αδικίας. 

Έθεσα ένα θέμα που το έθεσαν ήδη άλλοι. 

Μία εταιρεία τέτοιου μεγέθους και κυρους αλλα λέει πριν και άλλα κάνει μετά. Αυτό και τίποτε περισσότερο. 

25 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Διαλεξες λαθος χομπυ, αν ειναι η τεχνολογια το χομπυ σου...

Δεν έχω χόμπι την τεχνολογία. 

Χρησιμοποιώ κάτι όταν το χρειάζομαι και για όσο μπορεί να με καλύψει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Βρισκόμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ που λίγο/πολύ είμαστε όλοι τρελαμένοι (με την καλή έννοια) με τα λειτουργικά και το hardware και στην είδηση για μια νέα έκδοση του λειτουργικού, έχουμε κόσμο που μας λέει πως προτιμά μια έκδοση που βγήκε το ...2009!

Δηλαδή 12 χρόνια πριν...

🤔

Ο γείτονάς μου δουλεύει ακόμα XP. Και το κορυφαίο είναι πως αγόρασε MAC, all in one, και επειδή δεν μπορούσε να παίξει με iOS του πέρασε XP.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, jack124 είπε

Δεν σε κοροϊδεύει κανείς, αν σκεφτείς λογικά δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δώσει σε όσους έχουν 10. Το event το ανακοίνωσε για να γιορτάσουν τους 1,3 δις χρήστες των Windows 10.. Λες να θέλουν να πάνε πάλι από το 0 ?

Καλά θα κάνουν να το δώσουν και σε όσους έχουν 10. Δεν έκατσα να κράξω ούτε να κλάψω για την MS, ούτε αδικηθηκα κάπου, ανέφερα ενα συγκεκριμένο θέμα όμως που ήταν αλήθεια. Τώρα ας βγάλουν ότι έκδοση θέλουν. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...