Προς το περιεχόμενο

«Το Xbox παντού» είναι το όραμα της Microsoft για το μέλλον του gaming


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα μέχρι τώρα λέγεσαι πένα όταν έχεις gaming pc και ps .Μέχρι να πάνε τα αποκλειστικά του ps και στην Microsoft δεν υπάρχει λόγος να αγοράζεις xbox.Αυτο είναι γεγονός και δεν αλλάζει .Παλιά ps3 για god of war persona last of us και τόσα άλλα ,τώρα ps4για spiderman infamous last of us 2 ,ghost of putsila και πολύ τώρα ps5 για demons souls ratchet and crack rift apart  και στο μέλλον βλέπουμε.Μεχρι το xbox να βγάλει κάτι της προκοπής δεν αξίζει η αγορά του.Παντα ps και pc.Και με πονάει που τοεω γιατί η πρώτη μου κονσόλα ητνσ το xbox το πρώτο .Αλλά τα facts είναι facts The Big Lebowski Whatever GIF

  • Like 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αφήσουν τις μακακιες με τα “Xbox παντού” και ας δείξουν τώρα στην Ε3 κανα next gen game με gameplay μπας και πέσει κανα σαγόνι και γουστάρουμε λιγο . Καλή και δικαιολογημένη  η χολή του Phil για τις χρεώσεις της Sony, αλλά η πίεση από το Ps5 παραμένει μεγάλη. Έχουν πάρει φόρα τα studio της. 

6 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Πάντα μέχρι τώρα λέγεσαι πένα όταν έχεις gaming pc και ps .Μέχρι να πάνε τα αποκλειστικά του ps και στην Microsoft δεν υπάρχει λόγος να αγοράζεις xbox.Αυτο είναι γεγονός και δεν αλλάζει .Παλιά ps3 για god of war persona last of us και τόσα άλλα ,τώρα ps4για spiderman infamous last of us 2 ,ghost of putsila και πολύ τώρα ps5 για demons souls ratchet and crack rift apart  και στο μέλλον βλέπουμε.Μεχρι το xbox να βγάλει κάτι της προκοπής δεν αξίζει η αγορά του.Παντα ps και pc.Και με πονάει που τοεω γιατί η πρώτη μου κονσόλα ητνσ το xbox το πρώτο .Αλλά τα facts είναι facts The Big Lebowski Whatever GIF

Καλή επιτυχία στο να βρεις GPU για να τρέξεις αξιοπρεπώς τα μελλοντικά games, σε τιμή καλύτερη από ένα Xbox series X.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία απορία. Αν πλέον μπορείς να παίξεις παιχνίδια κι από τον browser του υπολογιστή, του κινητού σου ή από τη smart tv σου.. Ποιός ο λόγος να δώσεις 509€ για κονσόλα?

Ο μόνος περιορισμός είναι οτι θα χρειάζεσαι σύνδεση στο ιντερνετ με επαρκή ταχύτητα για να πάιξεις χωρίς κονσόλα? Ή θα υπάρχουν κι άλλες τεχνικές "υποχωρήσεις" στο cloud gaming, όπως ανάλυση, ποιότητα εικόνας/ήχου, ρυθμός ανανέωσης κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Έχω μία απορία. Αν πλέον μπορείς να παίξεις παιχνίδια κι από τον browser του υπολογιστή, του κινητού σου ή από τη smart tv σου.. Ποιός ο λόγος να δώσεις 509€ για κονσόλα?

Ο μόνος περιορισμός είναι οτι θα χρειάζεσαι σύνδεση στο ιντερνετ με επαρκή ταχύτητα για να πάιξεις χωρίς κονσόλα? Ή θα υπάρχουν κι άλλες τεχνικές "υποχωρήσεις" στο cloud gaming, όπως ανάλυση, ποιότητα εικόνας/ήχου, ρυθμός ανανέωσης κτλ?

latency

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παμε αλλη μια.

xbox: πας για το pass και για τον αριθμο των games που προσφερει

ps: πας ξεκαθαρα για τα ιδια τα games που προσφερει

Οποτε phil και λοιποι που θα μπειτε στο θεμα, οσοι αγορασαμε ps το καναμε γιατι επιλεξαμε quality over quantity :) 

Κατηγορείς τους αλλους αλλά δεν αντεξες να μην δειξεις το fanboy-λικι σου. Για να μην αρχισω για την "ποιοτητα" της SONY και τις anti-consumer τακτικες της.

1 λεπτό πριν, Jo Black είπε

Καλή χρυσή κονσόλα δε λέω αλλά αν δε έχεις τίτλους και βασίζεσαι πάντα σε ίδια ip τι να το κανείς. 

Ολες οι κονσολες στα ιδια IP βασιζονται. Η MS εχει Halo, Forza, Fable κτλ, η Nintendo έχει Zelda, Mario, Metroid κτλ και η SONY εχει Uncharted, GoW κτλ. Ποιο ακριβώς ειναι το point σου;

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχουν οι 2 διαφορετικές επιλογές, αν και προσωπικά είμαι περισσότερο τοποθετημένος προς το concept της MS δεν με χαλάει να υπάρχει και το μοντέλο της Sony. Ο καθένας διαλέγει αυτό που του ταιριάζει και προχωράει. Καλό είναι που κυκλοφορούν τα games της Sony ακόμα και με καθυστέρηση στα PC, δεν υποχρεώνει κανείς κανέναν να τα αγοράσει ξανά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Κατηγορείς τους αλλους αλλά δεν αντεξες να μην δειξεις το fanboy-λικι σου. Για να μην αρχισω για την "ποιοτητα" της SONY και τις anti-consumer τακτικες της.

Εδω βγηκε ο Phil να κατηγορησει την Sony, δεν θα κανω εγω το ιδιο ως καταναλωτης για το xbox?

Επισης, fanboyλικι? Αν πιστευεις οτι τα exclusives της sony ειναι κατωτερα απο της ms, τοτε ισως να εισαι και εσυ fanboy της ms

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

stadia 2.0

Με 23 εκατομμύρια συνδρομητές στο gamepass χλωμό το βλέπω να έχει την πορεία του stadia. Δυστυχώς ακόμα κάποιοι δυσκολεύονται να αντιληφθούν πως θα εξελιχτεί το gamepass στην πάροδο του χρόνου.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εδω βγηκε ο Phil να κατηγορησει την Sony, δεν θα κανω εγω το ιδιο ως καταναλωτης για το xbox?

Επισης, fanboyλικι? Αν πιστευεις οτι τα exclusives της sony ειναι κατωτερα απο της ms, τοτε ισως να εισαι και εσυ fanboy της ms

O Phil κάνει την δουλειά του ως εκπρόσωπος και υπευθυνος του XBOX. Oσο για το δευτερο, το αν τα 1st party της MS ειναι καλύτερα ή οχι ειναι υποκειμενικο. Παράδειγμα. Θεωρώ το Forza κλάσεις ανώτερο απο το GT. Οπως θεωρώ το Spiderman κλάσεις ανώτερο απο το Crackdown 3. H διαφορά μας ειναι πως εγω το "fanboy", παρ΄οτι εχω δηλώσει πολλάκις στο forum την προτιμησή μου στο ΧΒΟΧ, δεν ξημεροβραδιάζομαι στα θεματα του PS5 να κράζω και να ειρωνευομαι. Εκτος αν θεωρεις οτι το post σου ηταν κομματι της συζητησης και οχι blind fanboyism για ενα καταναλωτικό προιον. Aπο εκει και πέρα, τόσο στο xbox, οσο και στο PS, μπορώ να σου γράψω ολοκληρες παραγραφους απο βλακείες, αποτυχίες και anti consumer τακτικες. Η διαφορά μας, ξανα, είναι πως οι fans του 360 δεν επιβράβευσαν τις anti-consumer τακτικες της MS στην γενιά του One. Σε αντιθεση με τους fans της Sony που σας κοροιδευει 20 χρονια και παρ΄ολα αυτά αντι να ασχολείστε με αυτά που σας αρέσουν κράζετε τις επιλογές αλλων. Κάποιοι αγοράζουν με βαση τι αρέσει στους ιδιους. Κάποιοι αγοράζετε με βάση ποιο πουλάει περισσοτερο ώστε να την πειτε σε αγνωστους. Οπως γουστάρει ο καθενας

  • Like 17
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...