Προς το περιεχόμενο

«Το Xbox παντού» είναι το όραμα της Microsoft για το μέλλον του gaming


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, kinezosxy είπε

Ωραίααα και εγώ που παίζω μόνο FIFA και WARZONE τι από τα δύο παίρνω ps5 ή xbox; 😆

Νομίζω ένα series s με gamepass είναι ό,τι καλύτερο για την δική σου περίπτωση εκτός και αν θες 4Κ.Για 4κ όποια και να πάρεις είσαι οκ.Τα series έχουν στο gamepass το FIFA.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να ηγηθεί και να βγει μπροστά αλλά το θέμα είναι να υπάρχουν οικονομικές υπηρεσίες και όλους τους χρήστες και εδώ θα δοθεί μεγάλη μάχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γιαγιά μου προτιμάει φασόλια μαυρομάτικα, ο πατέρας μου τρελλαίνεται για γίγαντες, η θεία μου θέλει τα μικρά που έχουν πολλή φλούδα και είναι για βράσιμο. Η ουσία είναι ότι όλα σου δίνουν +50 ammo capacity για το sub-fartgun. Έτσι είναι και το gaming, όλοι ασχολούμαστε με ψυχαγωγία. Η διαφορά είναι πως ξοδεύουμε τον ελεύθερο χρόνο μας για gaming. Οι περισσότεροι μένουν στο ''play'' και για τους λίγους ''επιπλέει''.🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ' αρέσει που οι Sonάκηδες κάθε φορά λένε για τα exclusives ενώ ζήτημα ένα 10 πολύ βαριά 20% να έχει παίξει κάτι άλλο στο PS3/4 πέρα από Pro/FIFA, NBA και GTA

Το PC master race στηρίζει πάντως MS  💪 💪

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και pc gamer αναγνωριζω την αξια του ps, οχι φυσικα λογο της υποδεεστερης τεχνολογιας του (οπως και οποιασδηποτε κονσολας σε σχεση με το pc) αλλα λογο των exclusives που οντως η Sony εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ (και δε μιλαω μονο για το the last of us που ειναι ισως το μεγαλυτερο αριστουργημα τους, αλλα εχουν φτιαξει πραγματικα διαμαντια... Τελευταια παιζω το Days Gone που ευτυχως μας δωσαν στο pc). 

Τωρα το xbox για ποιο λογο να το παρει καποιος ποτε δε καταλαβα... για να εχει ενα pc κλασεις κατωτερο απο ενα κανονικο pc? Αφου ολα τα games υπαρχουν κανονικα για pc, τα χειρηστηρια του ειναι κανονικα usb χειριστηρια και παιζουν κανονικα σε pc, ποιο το νοημα της υπαρξης του στην αγορα, και για ποιο λογο καποιος το αγοραζει? (εκτος κι αν δεν εχει pc και θελει να παιξει σε κονσολα, αλλα σ αυτη την περιπτωση γιατι να μην αγορασει PS εξ αρχης και να χει τα κα exclusives? )  

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Billie13 είπε

Φτιάξε εσύ pc με την ιπποδύναμη του Series X με 500 και το συζητάμε ξανά.

Τι PC ? που μόνο μια RX 570 άντε να πω στήν καλύτερη και μια 580,μόνη της(μόνο η Κάρτα, όχι όλο το υπόλειπο PC) που είναι κάτι γενιές πίσω,έχει στήν Χώρα μας πάνω απο 6 κατοστάρικά,τι να λέμε τώρα ? 😸

Επεξ/σία από ELMastas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, nick10000 είπε

Αν και pc gamer αναγνωριζω την αξια του ps, οχι φυσικα λογο της υποδεεστερης τεχνολογιας του (οπως και οποιασδηποτε κονσολας σε σχεση με το pc) αλλα λογο των exclusives που οντως η Sony εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ (και δε μιλαω μονο για το the last of us που ειναι ισως το μεγαλυτερο αριστουργημα τους, αλλα εχουν φτιαξει πραγματικα διαμαντια... Τελευταια παιζω το Days Gone που ευτυχως μας δωσαν στο pc). 

Τωρα το xbox για ποιο λογο να το παρει καποιος ποτε δε καταλαβα... για να εχει ενα pc κλασεις κατωτερο απο ενα κανονικο pc? Αφου ολα τα games υπαρχουν κανονικα για pc, τα χειρηστηρια του ειναι κανονικα usb χειριστηρια και παιζουν κανονικα σε pc, ποιο το νοημα της υπαρξης του στην αγορα, και για ποιο λογο καποιος το αγοραζει? (εκτος κι αν δεν εχει pc και θελει να παιξει σε κονσολα, αλλα σ αυτη την περιπτωση γιατι να μην αγορασει PS εξ αρχης και να χει τα κα exclusives? )  

Αναγνωρίζεις την αξία του ps λόγω τον exclusives λές.........κάνεις το ίδιο και με την Nintendo ? Ή μήπως αυτή δεν έχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ? Ρωτάω μιας και αναφέρεις και το υποδεέστερο hardware αλλά για κάποιο λόγω το κάνεις xbox vs sony ξεχνώντας τον άλλον παίκτη παντελώς.

Γιατί όχι PC και Switch ?

Πάμε τώρα στα του xbox.Τι PC έχεις και το Series X είναι κλάσεις κατώτερο ? Τελευταία φορά που κοίταξα για να αγοράσεις μια κάρτα κοντά στην υποδύναμη του series X θελεις για GPU μόνο 900-1000 ευρώ.

Δεν έχουν όλοι , πόσο μάλλον το τελευταίο χρόνο+ , gaming PCs.Επίσης δεν έχουν όλοι το γραφείο του PC δίπλα στην 55άρα στο σαλόνι(Ούτε είναι εφικτό να περνάς καλώδια απο το υπερπέραν μέχρι την TV).Επίσης είναι απλά πιο εύκολο να αράξεις στο καναπέ και να πατήσεις 1 κουμπί.

Προσωπικά αν και έχω gaming pc(όχι κάνα τέρας τέρας) εκτός και αν η τιμή του game έχει χαόδη διαφορά θα προτιμίσω να το αγοράσω στην κονσόλα παρά στο pc.Το pc είναι για κάνα fps ή αν θέλω πολύ ακριβές settings customization για να πιάσω πχ συγκεκρημένα fps ή αν θέλω να πετάξω τίποτα 4k textures σε κάνα game κλπ.Εμένα δεν μου βγάζει την άνεση του καναπέ.

Για μένα όποιος δεν έχει βαρβάτο PC και θέλει να παίξει games οι κονσόλες της ms είναι το απόλυτο vfm.Έχει και η ms τα exclusives της είναι θέμα γούστου.Όπως είπαμε όμως και έχει αποδειχτεί ένα καλό 80% παίζει cross platforms και χέστηκε για τα exclusives οπότε γιατί όχι μια πιο vfm κονσόλα ?

Δυστυχώς πάμε πάλι στα 90s όσον αφορά κόστος gaming PCs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ, ολοι γκρινιαζουμε ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ (με τις δαδες επρεπε να ειχαμε βγει) για τις αθλιες τιμες των καρτων, ΑΛΛΑ, αυτα τα "ποσο εχει η καρτα" και "τι pc εχεις" κτλ κτλ κτλ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ? δηλαδη λιγο πολυ ΟΛΟΙ δεν εχουμε μια 2080 η εστω 2070. η του κερατα εστω μια 1080 η 1070 απο παλια ? ΟΥΤΕ ΜΙΑ 1060 ΕΣΤΩ?  ...ουτε μια gtx 970 ρε αδερφε? -η ξερω γω καμια 5700, 5600, 580 κτλ κτλ απο κοκκινη-  (gamers ειμαστε υποτειθεται, οποιος μπηκε στο χωρο τωρα οκ, σιγουρα τα βρηκε μπαστουνια να βρει μια καρτα, αλλα οι υπολοιποι υποθετω διαθετουμε ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΜΙΑ που να ειναι ικανοτερη απο οποιαδηποτε κονσολα... τουλαχιστο υπηρξαν καρτες οπως οι 1080, 970, 1650, 5700xt, rx580 που πουληθηκαν με τον τονο και 90/100 gamers πηραν τοπυλαχιστο μια απ αυτες αν οχι τις περισσοτερες η και ολες, τι γιναν αυτες οι καρτες? τις βαλατε ολοι να σκαβουν στα ορυχεια της Μορια? Δε νομιζω gamer που σεβεται το hardware του να εκανε τετοιο πραμα και να μην εχει καρτα να παιξει), και ναι, αναγνωριζω το οτι οπως ολες οι κονσολες το xbox ειναι παμφθηνο για αυτα που δινει, ΑΛΛΑ, ΚΑΙ ΤΟ PS ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιατι λοιπον καποιος να παει σε xbox και οχι σε ps? και ναι, γουστα ειναι αυτα, αλλα τη στιγμη που καποιος παει και αγοραζει κονσοολα γιατι να μην παρει αυτη που του δινει περισσοτερα? Ειλικρινη απορια ειναι αυτο, οχι αφορμη για καυγαδες, η τελευταια κονσολα που ειχα ηταν το ps2.

 

Η Nitendo που αναφερθηκε φυσικα και εχει το κοινο της και ειναι ιδιεταιρη περιπτωση, ομως προσωπικα δε θα ανηκα στο κοινο της οποτε μιλαω καθαρα για τα "κλασσικα"

 

1 ώρα πριν, Billie13 είπε

Φτιάξε εσύ pc με την ιπποδύναμη του Series X με 500 και το συζητάμε ξανά.

ναι οκ, ειπαμε ειναι φθηνες, αλλα αν καποιος δεν εχει pc η του αρεσει να παιζει καναπεδατα η τεσπα εχει οποιοδηποτε βιτσιο με τις κονσολες ΓΙΑΤΙ να μη παει σε αυτη που δινει περισσοτερα? αυτο ρωταω... Ακομα κι αν δε παιξει ποτε exclusives τουλαχιστο δε θα νοιωθει οτι ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΛΟΓΟ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ HARDWARE 

Επεξ/σία από nick10000
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick10000 είπε

Αν και pc gamer αναγνωριζω την αξια του ps, οχι φυσικα λογο της υποδεεστερης τεχνολογιας του (οπως και οποιασδηποτε κονσολας σε σχεση με το pc) αλλα λογο των exclusives που οντως η Sony εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ (και δε μιλαω μονο για το the last of us που ειναι ισως το μεγαλυτερο αριστουργημα τους, αλλα εχουν φτιαξει πραγματικα διαμαντια... Τελευταια παιζω το Days Gone που ευτυχως μας δωσαν στο pc). 

Τωρα το xbox για ποιο λογο να το παρει καποιος ποτε δε καταλαβα... για να εχει ενα pc κλασεις κατωτερο απο ενα κανονικο pc? Αφου ολα τα games υπαρχουν κανονικα για pc, τα χειρηστηρια του ειναι κανονικα usb χειριστηρια και παιζουν κανονικα σε pc, ποιο το νοημα της υπαρξης του στην αγορα, και για ποιο λογο καποιος το αγοραζει? (εκτος κι αν δεν εχει pc και θελει να παιξει σε κονσολα, αλλα σ αυτη την περιπτωση γιατι να μην αγορασει PS εξ αρχης και να χει τα κα exclusives? )  

Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους αυτη την ανοησια. Συμφωνα με το PC Mag θες, τουλαχιστον μια 3070 / 5700ΧΤ για να παιξεις 4K. Και λεμε τουλαχιστον γιατι μιλαμε για bare minimum. Οχι ultra settings οχι high fps κτλ. Θες λοιπον ΜΟΝΟ για καρτα γραφικών 100 ευρω παραπάνω απο ολοκληρη την κονσολα (με κανονικες τιμες). Βαλε ολο το υπολοιπο μηχανημα και θες ευκολα 2000 για να παιξεις χειροτερα απο το Series X και μάλιστα χωρίς HDR. Ναι μακάρι να μπορουσαμε ολοι να διαθεσουμε 5000 ευρω να παρουμε Ryzen 9, 3090 κτλ. Αλλά είτε δεν μπορουμε, είτε δεν θελουμε είτε και τα 2. 

Ρωτάς γιατί να εχει ενα PC κλάσεις κατώτερο απο κανονικο pc. Η πιο διαδεδομενη καρτα στο Steam ειναι 1060!!!! 3070 έχει μολις το 1,42%. 3080 το 0,86%. 3090 για ονομα εχει το 0,36%. Το 27% για ονομα εχει ακομα 8GB Ram. Το 68% παίζει ακομα σε 1080p.  

Σταματηστε να κανετε λες και το να παιξεις 4K 60 στο PC ειναι κατι πανευκολο που με μερικα χρηματα παραπανω το κανεις. Οτι ας πουμε ειμαστε ηλιθιοι εμεις. Μπορουμε να παιξουμε 4K 60 με 500 ευρω (συν ολα τα πλεονεκτηματα του PC gaming και μη) αλλά πήραμε κονσολα γιατι ετσι

14 λεπτά πριν, nick10000 είπε

οκ, ολοι γκρινιαζουμε ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ (με τις δαδες επρεπε να ειχαμε βγει) για τις αθλιες τιμες των καρτων, ΑΛΛΑ, αυτα τα "ποσο εχει η καρτα" και "τι pc εχεις" κτλ κτλ κτλ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ? δηλαδη λιγο πολυ ΟΛΟΙ δεν εχουμε μια 2080 η εστω 2070. η του κερατα εστω μια 1080 η 1070 απο παλια ? ΟΥΤΕ ΜΙΑ 1060 ΕΣΤΩ?  ...ουτε μια gtx 970 ρε αδερφε? -η ξερω γω καμια 5700, 5600, 580 κτλ κτλ απο κοκκινη-  (gamers ειμαστε υποτειθεται, οποιος μπηκε στο χωρο τωρα οκ, σιγουρα τα βρηκε μπαστουνια να βρει μια καρτα, αλλα οι υπολοιποι υποθετω διαθετουμε ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΜΙΑ που να ειναι ικανοτερη απο οποιαδηποτε κονσολα... τουλαχιστο υπηρξαν καρτες οπως οι 1080, 970, 1650, 5700xt, rx580 που πουληθηκαν με τον τονο και 90/100 gamers πηραν τοπυλαχιστο μια απ αυτες αν οχι τις περισσοτερες η και ολες, τι γιναν αυτες οι καρτες? τις βαλατε ολοι να σκαβουν στα ορυχεια της Μορια? Δε νομιζω gamer που σεβεται το hardware του να εκανε τετοιο πραμα και να μην εχει καρτα να παιξει), και ναι, αναγνωριζω το οτι οπως ολες οι κονσολες το xbox ειναι παμφθηνο για αυτα που δινει, ΑΛΛΑ, ΚΑΙ ΤΟ PS ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιατι λοιπον καποιος να παει σε xbox και οχι σε ps? και ναι, γουστα ειναι αυτα, αλλα τη στιγμη που καποιος παει και αγοραζει κονσοολα γιατι να μην παρει αυτη που του δινει περισσοτερα? Ειλικρινη απορια ειναι αυτο, οχι αφορμη για καυγαδες, η τελευταια κονσολα που ειχα ηταν το ps2.

Γιατι η MS δινει περισσοτερα. Αν ψάξεις τα post μου εχω γράψει πολλάκις τι δινει. Αν δεν τα βρεις μπορω να τα ξαναγραψω. Και οχι φιλε μου, δεν πλήρωσα 2μιση χιλιαρικα τηλεοραση για να παιζω 1080p low/mid με την 580. Πλήρωσα για να παιζω 4K, Dolby Vision και να βλέπω το Metro Exodus και να μου πεφτει το σαγονι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Σταματηστε να κανετε λες και το να παιξεις 4K 60 στο PC ειναι κατι πανευκολο που με μερικα χρηματα παραπανω το κανεις. Οτι ας πουμε ειμαστε ηλιθιοι εμεις. Μπορουμε να παιξουμε 4K 60 με 500 ευρω (συν ολα τα πλεονεκτηματα του PC gaming και μη) αλλά πήραμε κονσολα γιατι ετσι

Οποιος δεν εχει gaming pc εννωειται θα παρει κονσολα, δε διαφωνω (ποσοι δεν εχουν? τεσπα, ας πουμε πως ειναι αρκετοι αν και δε νομιζω), η απορρια δεν εχει να κανει με αυτο, αλλα με το xbox vs PS... αφου για τους λογους του παει σε κονσολα τουλαχιστο γιατι να μην παρει την κονσολα που του δινει περισσοτερα, αυτο ειπα. (τουλαχιστο απο ποικιλια σε games) 

btw μην εισαι σιγουρος για τις καρτες που ειπες πως παιζουν τεζα σε 4Κ. Εχω 5700ΧΤ και μια 1080 σκετη και καμια απ τις δυο δε θα τραβουσε σε τετοια αναλυση με γραφικα στο ultra. σε 1440p παιζω κι εγω οπως αρκετοι, αλλα οι περισσοτεροι οντως προτιμανε 1080p 

Επεξ/σία από nick10000
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nick10000 είπε

Οποιος δεν εχει gaming pc εννωειται θα παρει κονσολα, δε διαφωνω (ποσοι δεν εχουν? τεσπα, ας πουμε πως ειναι αρκετοι αν και δε νομιζω), η απορρια δεν εχει να κανει με αυτο, αλλα με το xbox vs PS... αφου για τους λογους του παει σε κονσολα τουλαχιστο γιατι να μην παρει την κονσολα που του δινει περισσοτερα, αυτο ειπα. (τουλαχιστο απο ποικιλια σε games) 

btw μην εισαι σιγουρος για τις καρτες που ειπες πως παιζουν τεζα σε 4Κ. Εχω 5700ΧΤ και μια 1080 σκετη και καμια απ τις δυο δε θα τραβουσε σε τετοια αναλυση με γραφικα στο ultra. σε 1440p παιζω κι εγω οπως αρκετοι, αλλα οι περισσοτεροι οντως προτιμανε 1080p 

Aυτο λεω φιλε μου. Η 5700XT ξεκινησε αν θυμαμαι καλα στα 450. Βαλε ολο το υπολοιπο PC 1500 πες συνολο. Με το 1/3 παίζεις 4K. Οσο για το πρώτο που ειπες η MS δίνει πολύ περισσότερα. Και γιαυτο το κλιμα αλλάζει και βλέπεις την MS περισσοτερο στα νεα. Φυσικά οταν η Sony κερδισε τοσο εμφαντικα την προηγουμενη γενια, η αλλαγη δεν θα γινει σε 1 μηνα. Αλλά θα γινει γιατι η MS δίνει πολύ περισσοτερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, nick10000 said:

Οποιος δεν εχει gaming pc εννωειται θα παρει κονσολα, δε διαφωνω (ποσοι δεν εχουν? τεσπα, ας πουμε πως ειναι αρκετοι αν και δε νομιζω), η απορρια δεν εχει να κανει με αυτο, αλλα με το xbox vs PS... αφου για τους λογους του παει σε κονσολα τουλαχιστο γιατι να μην παρει την κονσολα που του δινει περισσοτερα, αυτο ειπα. (τουλαχιστο απο ποικιλια σε games) 

btw μην εισαι σιγουρος για τις καρτες που ειπες πως παιζουν τεζα σε 4Κ. Εχω 5700ΧΤ και μια 1080 σκετη και καμια απ τις δυο δε θα τραβουσε σε τετοια αναλυση με γραφικα στο ultra. σε 1440p παιζω κι εγω οπως αρκετοι, αλλα οι περισσοτεροι οντως προτιμανε 1080p 

Απο που προκυπτει οτι δινει περισσοτερα το ps? αν θες ποικιλια παιρνεις χβοχ (μεχρι και flight sim Θα εχει συντομα). Απλα πραγματα λοιπον ποσο μαλλον αν βαλεις στην εξισωση και το Gamepass με μια τεραστια βιβλιοθηκη διαφορετικων τιτλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...