Προς το περιεχόμενο

Οι πάροχοι παράνομων υπηρεσιών IPTV κερδίζουν έως και €1 δις ετησίως!


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, George Mav είπε

Αν και δεν στηρίζω την πειρατεία, οι συνδρομητικές, τουλάχιστον στην Ελλάδα, δεν δικαιολογούν την τιμή τους. Έχω cosmote tv χρόνια και έχει βγάλει αρκετά κανάλια χωρίς να μειώνει την τιμή. Επομένως γιατί κάποιος να μην βάλει πειρατικό να έχει τα πάντα σε καλή τιμή;

Όταν κάποιος αρχίσει με το "Αν και δεν στηρίζω..." συνηθως  ΠΑΝΤΑ το στηρίζει.
 

1)Το ότι κατά την κρίση σου δεν δικαιολογουν την τιμή τους, δεν σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις "πειρατικό" όπως το λες.

2)Επομένως κάποιος δεν πρέπει να βάλει πειρατικό γιατί εκτός των άλλων είναι και ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
 

3)Η κάθε υπηρεσία προσφέρεται σε μια Χ τιμή. Μικρή η μεγάλη αυτή είναι όπως και για κάθε καταναλωτικό αγαθό. Φυσικά και μπορούμε όλοι να κρίνουμε την τιμή και το περιεχόμενο και ό,τι άλλο θέλουμε. Δεν σε υποχρεωνει κάνεις να την αγοράσεις με το ζόρι. Μπορείς πάντα να προσπερασεις. 

 

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν τόσα κερδίζουν οι παρανομοι, προσπαθώ να φανταστώ ποσα δις κερδίζουν οι νομιμοι...

3 ώρες πριν, George Mav είπε

Αν και δεν στηρίζω την πειρατεία, οι συνδρομητικές, τουλάχιστον στην Ελλάδα, δεν δικαιολογούν την τιμή τους. Έχω cosmote tv χρόνια και έχει βγάλει αρκετά κανάλια χωρίς να μειώνει την τιμή. Επομένως γιατί κάποιος να μην βάλει πειρατικό να έχει τα πάντα σε καλή τιμή;

Μπορεί να έχει βγάλει, αλλά έχει βάλει κι όλας. Με τη λογική αυτή αν εβαζε ξαφνικά ένα κανάλι και σου ερχόταν ο λογαριασμος +1 ευρώ τι θα έκανες; :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν με 10-15 ευρώ τον μήνα προσφέρουν όλα τα κανάλια όλων των επίσημων πακέτων και άλλα πόσα δικά τους...συν μια τεράστια βιντεοθήκη με δεκάδες χιλιάδες σειρές και ταινίες προσαρμοσμένες στις ανάγκες τις κάθε χώρας (υποτιτλοι και περιοχόμενο) τότε πως να μην βγάζουν. 
Χώρια το γεωμετρικά αυξανόμενο 4k περιεχόμενο που προσθέτουν καθημερινά. 

Τέλος περισσότερο επαγγελματισμό προσφέρουν οι πειρατές της iptv ακόμα και στο customer service τους από τους "επαγγελματίες" της nova και της cosmote που για να μιλήσεις με άνθρωπο αν προκύψει πρόβλημα περιμένεις ώρες στο τηλέφωνο και αν χρειαστείς μάστορα άλλες πόσες μέρες ή βδομάδες. 
 

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που έχουν iptv δεν θα είχε ούτε κοσμοτε ούτε νόβα λόγω τιμών ειδικά σήμερα που οι εποχές είναι δύσκολες. Το μέλλον των υπηρεσιών αυτών είναι να γίνουν κάτι σαν το νετφλιξ υπηρεσίες των 6-10 ευρώ δηλαδή. Τώρα τι περιεχόμενα θα προσφέρουν δεν ξερω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lost2 είπε

Αν κάποιοι πάροχοι είχαν λίγο μυαλό θα ρίχνανε τις τμές και δεν θα υπήρχε αυτό το φαινόμενο, αν οτε και νοβα έκαναν 10 ευρώ τον μήνα τη συνδρομή σε full πακέτο , και η κουτσή Μαρία θα το είχε , οπότε περισσότεροι πελάτες περισσότερα λεφτά, και για να προλάβω μερικούς, το βλέπω πόσο ρόλο παίζει η τιμή , το vodafone tv , wind tv που είναι με 6 ευρώ , το βάζουν σχεδόν όλοι χωρίς να το σκεφτούν . Αλλά στο ελάντα είμαστε τι να περιμένω.

Vodafone & Wind TV έχουν περιορισμένο περιεχόμενο όμως. Στους άλλους (ειδικά ΟΤΕ) πληρώνεις και τα δικαιώματα για τα αθλητικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aypnia είπε

Δεν διαφωνώ, φυσικά κι εγώ θα τα ήθελα φθηνότερα.

Αλλά... όταν πχ τα δικαιώματα, ειδικά στα αθλητικά έχουν φτάσει στο θεό... πως να τα δώσουν σε αυτές τις τιμές;

Πχ το champions league και το europa έφτασαν στα 50 εκατομμύρια το χρόνο.

Τώρα γίνεται η διεκδίκηση της premier league και ακούγονται ότι πέφτουν τρελά λεφτά από cosmote και nova.

Μέχρι και η superleague έφτασε να ζητά 70 εκατομμύρια το χρόνο.

Τα φτηνά πακέτα τους, τόσο σε cosmote, vodafone nova, wind, τόσο έχουν 5 και 6 ευρώ, όταν βάζεις αθλητικά ανεβαίνει η τιμή.

Όλοι ξέρουν, και η cosmote το έχει παραδεχτεί ότι μπαίνει μέσα από το cosmote tv, κι ο λόγος που το κάνει είναι γιατί το έχει σαν τυράκι για να βάζουν τηλέφωνα και internet από αυτή.

Καλά για το αν έμπαινε μέσα η nova τόσα χρόνια ... εδώ ουσιαστικά πτώχευσε με χρέη στο θεό και πουλήθηκε άρον άρον.

Ναι φίλος, είναι ακριβά τα δικαιώματα, αλλά αν έχεις 1.000 συνδρομητές με 25 ευρώ τον μήνα, και 5.000 συνδρομητές με 10 ευρώ τον μήνα από που έχεις περισσότερο κέρδος;  αυτό το απλό λέω, και όσους φίλους έχω που είχαν ote ή nova το κόβουν λόγω τιμής και δίνουν 15 με 20 το μήνα και για τα δυο σε πειρατικά, μπορεί να δίνουν πάλι το ίδιο χρηματικό ποσό αλλά έχουν και τα δυο τώρα, (προσωπικά δεν βλέπω τη σαβούρα της tv και δεν έχω τίποτα από αυτά) , αν ήταν και οι δυο πάροχοι με 10 ευρώ δεν θα συνέχιζαν να έχουν;; 

Ο  Έλληνας δίνει 6 ευρώ παραπάνω στα άλλα χωρίς στην ουσία και πολλά κανάλια, π.χ. ο πατέρας μου έχει wind tv τώρα (είχε voda  tv αλλά ανέβασε τιμή και έφυγε), μόνο για κυνήγι και ψάρεμα , αν του έδιναν με 10€ και τα αθλητικά θα το έβαζε. Δεν ξέρω αν είναι τόσο λάθος η σκέψη μου στα οικονομικά .

14 λεπτά πριν, Stogianz είπε

Vodafone & Wind TV έχουν περιορισμένο περιεχόμενο όμως. Στους άλλους (ειδικά ΟΤΕ) πληρώνεις και τα δικαιώματα για τα αθλητικά. 

το ΄διο με το παραπάνω φίλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν εκτοξευθεί οι τιμές για τα αθλητικά γεγονότα, όπως και τα χρήματα για τις μεταγραφές αθλητών, γιατί ορισμένοι μεσάζοντες βρήκαν την κότα με το χρυσό αβγό, ενώ τα μεγάλα λαμόγια ξεπλένουν έτσι μαύρο χρήμα από παράνομες δραστηριότητες. Και ζητούν για αποκλειστική χρήση κάτι απίστευτα νούμερα, τα οποία τα περνάνε σε εμάς μέσω των συνδρομών.

Για να ξεπλύνει ο άλλος τα χρήματα από ναρκωτικά, εγώ θα πρέπει να πληρώνω παραπάνω. Άντε ρε από εδώ

  • Like 8
  • Thanks 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλτε όλοι οι providers φθηνα πακετα με ΟΛΕΣ τις υπηρεσιες και να διαλεγει οποιες θελει ο καθενας για να τα παρει ολος ο κοσμος

Πχ θελω να δω μονο την ομαδα μου και σειρες  θα πληρώνω μόνο αυτά. 

Ή θέλω να δω μόνο ένα αγώνα γιατί να μην μπορώ να πληρώσω μόνο αυτόν? Αντί να πάω στην καφετέρια σίγουρα θα έδινα πχ 1.5 € να τον δω 

Αν είναι να πληρώνω στην νόβα για το πρωτάθλημα στον ΟΤΕ για το CL στο νετφλιξ για σειρές στο Disney για άλλα στο Amazon για άλλα στο Spotify για άλλα...... καληνύχτα κι έφεξε 

 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Backpacker είπε

Τέλος περισσότερο επαγγελματισμό προσφέρουν οι πειρατές της iptv ακόμα και στο customer service τους από τους "επαγγελματίες" της nova και της cosmote που για να μιλήσεις με άνθρωπο αν προκύψει πρόβλημα περιμένεις ώρες στο τηλέφωνο και αν χρειαστείς μάστορα άλλες πόσες μέρες ή βδομάδες. 
 

Πραγματικά αυτό είναι το χειρότερο, όσες φορές έχω χρειαστεί το customer service των εταιρειών τηλεπικοινωνιών (και μάλιστα χωρίς δική μου υπαιτιότητα), τραβάω τα μαλλιά μου. Παρά τα όσα πληρώνουμε έχουν ελάχιστο προσωπικό, συνήθως που δεν γνωρίζει, καθώς σε τέτοιες θέσεις πληρώνουν ψίχουλα (ενώ τρώνε οι από πάνω).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς ζούμε στον μεσαίωνα.Ειναι πολύ απλό,την στιγμή που με τα μισά χρήματα που πληρώνουμε για 50αρα γραμμή χωρίς τίποτα άλλο τα διπλάσια από μια χώρα της Ευρώπης τι περιμένετε?Από την στιγμή που μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή χρειάζεται 2 βδομαδες τι περιμένετε?Για εξοπλισμό?Της πλάκας.Πιο customer service?Bot και έχει ο Θεός.Ουτε καν Screenshot δεν μπορείς να κάνεις.Οσο για το IPTV?Τα ποσά είναι πολυ μεγαλύτερα και καλά κάνουν.Οσο κοστίζει η 100 άρα γραμμή για ένα μηνα,τόσα τον χρόνο για 12.000 κανάλια και customer service το οποίο λύνει το πρόβλημα σε max μισή ώρα και με live chat παρακαλώ.Οσο για το νόμιμο παράνομο ναι έχετε δίκιο απόλυτα.Αλλα ρωτώ,σε όλα τα άλλα είστε νόμιμοι?Αυτό σας πείραξε?Υπάρχουν πολύ πιο σοβαρές παρανομίες.

Δεν τα βάζω με κάποιον από εδώ,την γνώμη μου λέω όπως όλοι.

Επεξ/σία από Panos-Rodos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιχα 4 χρονια Cosmote και πληρωνα 22 ευρω τον μηνα για να βλεπω μονο Ισπανικο/Αγγλικο Πρωταθλημα και C.L. Το εκοψα και πηγα στην αλλη οχθη. Καλως η κακως με 8.5 ευρω τωρα, εχω τα παντα. Τα δικαιωματα που πληρωνουν για τα αθλητικα ειναι πολυ μεγαλα, ισχυει. Αλλα απο την αλλη και τα 22 ευρω ειναι αρκετα.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι νόμιμοι πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες σε τιμή ευκαιρίας με παραγωγές είτε βιντεοταινιας είτε παραγωγές τουλάχιστον δεκαετίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Εγώ έχω 5 - 8 συνδρομές ενεργές και δεν πληρώνω ούτε ένα ευρώ...αν κάτι πάει πολύ στραβά έχω κ καβατζα αλλά μέχρι στιγμής όλα καλά...

Μόνο netflix πληρώνω που για μένα αξίζει τα λεφτά του...

Ουτε 10 ζωες δεν σε φτανουν να δεις καποια απο αυτα ... Δεν παω πισω , εχω μια απεραντη "δισκοθήκη" Mp3 και ταινιοθηκη ετσι για να βρισκονται

και για να δικαιολογω τους τεραστιους δισκους που ποτέ δεν προκειται να δω και ακουσω .Απο την αλλη υπαρχει η δορυφορικη TV, το "πρωτόκολλο" CCcam και τα τοιαυτα ,οπου δεν υποβιβαζεται η ποιοτητα οπως στην πειρατικη IPtv . Εκτιμω οτι το 1 δις και μονο στην Ευρωπη προκυπτει και απο "υπηρεσιες " Card sharing ,

που μεχρι και πριν λιγα σχετικα χρονια ,ηταν η μονη λυση για να φωτιζεται το ραδιοτηλεοπτικο στερεωμα  ανα τον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...