Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data για 30 ημερες, whats up με 9,90€ στο app


disturb3d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Εγώ πλέον μετέφερα όλο το Home Internet στο GIGA Unlimited της COSMOTE. Νομίζω όσοι το έχουν κάνει ετσι μπορούν εύκολα να μεταφέρουν απόψεις. 

Οταν λέμε ότι είναι η μέρα με την νύχτα με το αρρωστημένο VDSL της VODAFONE απλά το εννοώ. 

Πρώτη φορά είδα την OLED να τρέχει UHD Netflix και γενικά UHD περιεχόμενο στα Max Bitrate. Πρώτη φορά είδα μετά από κάποιους μήνες που έχω την OLED να δείχνει τα δόντια της σε αθλητικό περιεχόμενο μέσω του COSMOTE App της LG. 

Downalod από 150Mbps με 200Mbps.

Συν όσοι εργάζονται με λαπτοπ, όπου και να πας πλέον δεν σε νοιάζει τίποτα. Πας διακοπές; Έχεις Internet. Πας Ευρώπη; Έχεις Internet. 

Το πακέτο με Unlimited Data και λεπτά ομιλίας κοστίζει 64€. Αν έχεις COSMOTE ONE έχεις - 10% συν - 10% με κάρτα ανεργίας. Γενικά για εμένα δεν υπάρχει επιστροφή. 

Screenshot_20210906-215844_Chrome.jpg.ac0d86c04a927b6e28b604df55e50c4f.jpg

58 ευρώ δηλαδή δεν είναι λίγα σε σύγκριση με τα 30 ευρώ της 50αρας έκδοσης. Θα πρέπει να βγάλουν σκέτο data στα 30 35 εκεί έχεις μόνιμο Hotspot κάποιο router και κόβεις τελείως το σταθερό. Τα 58 είναι αρκετά το μήνα δυστυχώς στην Ελλάδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Arkin είπε

58 ευρώ δηλαδή δεν είναι λίγα σε σύγκριση με τα 30 ευρώ της 50αρας έκδοσης. Θα πρέπει να βγάλουν σκέτο data στα 30 35 εκεί έχεις μόνιμο Hotspot κάποιο router και κόβεις τελείως το σταθερό. Τα 58 είναι αρκετά το μήνα δυστυχώς στην Ελλάδα. 

58€ είναι αρκετά καλά αν αναλογιστείς ότι έχεις και Internet στο σπίτι συν Internet όπου και αν πας + απεριόριστη ομιλία . Άρα γλυτώνεις και την κάρτα που θα έβαζες στο κινητό, που φαντάζομαι θα έβαζες. 

Απο την άλλη ΑΝ δεν θες να έχεις Internet σε δουλειές Laptop όταν βρίσκεσαι έξω η σε κάποιο ταξίδι τότε νομίζω πως ίσως δεν σου κάνει το ανάλογο πακέτο. 

Στο σπίτι αγοράστηκε Router 4G+.

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

64 ή 58€/μηνα ειναι παρα πολλα, συμφωνω και εγω με τον arkin. 

Ο καθενας τα μετραει με την τσεπη του βεβαια, αλλαζει η μεζουρα αναλογως ποσα διαθετει για καθημερινα-μηνιαια εξοδα, τι εισοδημα εχει κλπ. 

10 ώρες πριν, Arkin είπε

σε σύγκριση με τα 30 ευρώ της 50αρας έκδοσης.

Απο ενα 30αρι€ 100αρα σε/με σταθερη τηλεφωνια. (Η 50αρα που λες φανταζομαι ειναι σε σταθερη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, matrixxx είπε

64 ή 58€/μηνα ειναι παρα πολλα, συμφωνω και εγω με τον arkin. 

Ο καθενας τα μετραει με την τσεπη του βεβαια, αλλαζει η μεζουρα αναλογως ποσα διαθετει για καθημερινα-μηνιαια εξοδα, τι εισοδημα εχει κλπ. 

Απο ενα 30αρι€ 100αρα σε/με σταθερη τηλεφωνια. (Η 50αρα που λες φανταζομαι ειναι σε σταθερη).

Ναι εδω που ειμαι εχουμε μονο ΟΤΕ μονοπωλιο φουλ δεν υπαρχει αλλη εταιρια και πληρωνω 29.90 το μηνα με ebill λογαριασμο για 50αρα συνδεση. Εννοειται οτι αν το παραπανω προγραμμα που εχει ο φιλος πεσει στα 35 ευρω καποια στιγμη θα παω εκει και θα καταργησω τελειως το σταθερο μιας και εχουμε μονιμα 4G με ταχυτητες 130mb down και 50mb upload που αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο γιατι τα 5mb της 50αρας ειναι για το αναθεμα κανω μια μερα να ανεβασω στο youtube βιντεο 1.30 ωρας. Πρεπει να βγαλουν giga unlimited μονο data και με ενα 4G router κουμπωνουμε την sim και ειμαστε κομπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πρεπει να βγαλουν giga unlimited μονο data και με ενα 4G router κουμπωνουμε την sim και ειμαστε κομπλε. 

Θα μπορούσαν, αλλά αν είναι "φθηνό" θα βάλει κι η "κουτσή Μαρία" και μετά ταχύτητες bye.

Leaving See Ya GIF by MOODMAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Θα μπορούσαν, αλλά αν είναι "φθηνό" θα βάλει κι η "κουτσή Μαρία" και μετά ταχύτητες bye.

Leaving See Ya GIF by MOODMAN

Με το 5G ισως κατι να γινει με την χωρητικότητα και να εχουμε αξιοπρεπεις ταχυτητες ακομα και με πολυ κοσμο μεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως αν καποιος εχει cosmote unlimited και θελει να εχει δυο καρτες μια για το κινητο του και μια για το  router  θα πρεπει να πληρωσει εξτρα χρηματα (νομιζω ηταν καποτε 5 € και εγινε μετα 25 €). Λογικα σε 2 χρονια οι τιμες θα πεσουν αλλα χλωμο κατω απο 35 € το unlimited .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dionisis241 είπε

Το θεμα ειναι πως αν καποιος εχει cosmote unlimited και θελει να εχει δυο καρτες μια για το κινητο του και μια για το  router  θα πρεπει να πληρωσει εξτρα χρηματα (νομιζω ηταν καποτε 5 € και εγινε μετα 25 €). Λογικα σε 2 χρονια οι τιμες θα πεσουν αλλα χλωμο κατω απο 35 € το unlimited .

Η Extra Sim κοστίζει 3€ τον μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Η Extra Sim κοστίζει 3€ τον μήνα. 

Ευχαριστω πολυ. Ειχα διαβασει σε forum για unlimited cosmote  και  εγραφαν  καποιοι οτι ειχα παραπανω χρεωση για extra sim. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dionisis241 είπε

Το θεμα ειναι πως αν καποιος εχει cosmote unlimited και θελει να εχει δυο καρτες μια για το κινητο του και μια για το  router  θα πρεπει να πληρωσει εξτρα χρηματα (νομιζω ηταν καποτε 5 € και εγινε μετα 25 €). Λογικα σε 2 χρονια οι τιμες θα πεσουν αλλα χλωμο κατω απο 35 € το unlimited .

Λειτουργούν ταυτόχρονα τα δεδομένα και στις 2 sim? μάλλον όχι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εναλλαγη κανεις και ειναι σπαστικο .Με τη προσφορα αφηνω μονιμως μια sim με νουμερο που δε με ενδιαφερει  στο ρουτερ . Και σταματαει στη ληξη με ασφαλεια . Η vodafone στη αναλογη προσφορα της με ειχε σκισει εβαζε 2ευρα συνεχεια μεχρι που πηγαινε αρνητικο υπολοιπο -2 στη καρτα ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Doubt είπε

 

 

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Εναλλαγη κανεις και ειναι σπαστικο .Με τη προσφορα αφηνω μονιμως μια sim με νουμερο που δε με ενδιαφερει  στο ρουτερ . Και σταματαει στη ληξη με ασφαλεια . Η vodafone στη αναλογη προσφορα της με ειχε σκισει εβαζε 2ευρα συνεχεια μεχρι που πηγαινε αρνητικο υπολοιπο -2 στη καρτα ...

Συγγνώμη αλλά προς τι ή παραπληροφόρηση; 

Φυσικά και η καρτα δεν θέλει καμία εναλλαγή με κινητό στο ρουτερ η το αντίθετο. 

Μπορείς να έχεις μέχρι και 5 κάρτες οι οποίες δουλεύουν ταυτόχρονα. Π.χ έχω μια στο κινητό μου όπου είναι και το βασικό νούμερο που έχω χρόνια, άλλη 1 στο ρουτερ.

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Λειτουργούν ταυτόχρονα τα δεδομένα και στις 2 sim? μάλλον όχι ε?

Μα φυσικά. Δεν έχεις κανέναν περιορισμό έως και 5 Extra Sims. Μπορείς να δίνεις με λίγα λόγια Internet στο σπίτι, στα κινητά της οικογένειάς αλλά ακόμα και στο γραφείο σου ή τέλος πάντων όπου αγαπάς. 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής εδώ και 4 μήνες χρησιμοποιώ πακέτο κοσμοτε, που δίνει με 10€ απεριόριστα και χρόνο ομιλίας. Όχι το γνωστό, ένα κρυφό από τα πακιστανικά μαγαζιά. Αναγκάστηκα να καταφύγω σε αυτό γιατί στο χωριό μόνο η κοσμοτε πιάνει 4G. Οι άλλες 2 μόνο ομιλία σε 2G. 

Δεν ξέρω βέβαια πόσο θα κρατήσει και συμφέρει να αγοράσει 2-3 πακέτα κάποιος να έχει όλη η οικογένεια.

Και με ένα Voip γίνεται η δουλειά.

Επεξ/σία από pavlitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

 

Συγγνώμη αλλά προς τι ή παραπληροφόρηση; 

Φυσικά και η καρτα δεν θέλει καμία εναλλαγή με κινητό στο ρουτερ η το αντίθετο. 

Μπορείς να έχεις μέχρι και 5 κάρτες οι οποίες δουλεύουν ταυτόχρονα. Π.χ έχω μια στο κινητό μου όπου είναι και το βασικό νούμερο που έχω χρόνια, άλλη 1 στο ρουτερ.

Μα φυσικά. Δεν έχεις κανέναν περιορισμό έως και 5 Extra Sims. Μπορείς να δίνεις με λίγα λόγια Internet στο σπίτι, στα κινητά της οικογένειάς αλλά ακόμα και στο γραφείο σου ή τέλος πάντων όπου αγαπάς. 

Φίλε μου το έχεις ρωτήσει ότι μπορείς να πάρεις μέχρι και 5 επιπλέον extra sim ? Δηλαδή συνολικά μπορείς να έχεις την κύρια sim + 5 extra sim ,σύνολο 6 sim.

Επίσης ισχύει ότι η κάθε extra sim έχει χρέωση κάπου 3,02 ευρώ/μήνα.

Δηλαδή π.χ. για 5 extra sim: 5 x 3,02 = 15,10 ευρώ/μήνα (συν το βασικό πάγιο φυσικά)

Σε ρωτάω γιατί σε κάποιον από τους παλιούς τιμοκαταλόγους στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ είχα δει και έλεγε ότι μπορείς να έχεις μέχρι 3 extra sim και όχι 5.Το είχα ρωτήσει και σε Γερμανό/cosmote κάποια στιγμή ,αλλά κι αυτοί μάλλον δεν ξέρανε και μου τα λέγανε στο περίπου...Ουσιαστικά μου λέγανε αμα είναι να κάνουμε την αίτηση και βλέπουμε τι θα μας πούνε...

Αν σου είναι εύκολο μια ακόμα ερώτηση: Με cosmote one έχεις έκπτωση 10%.Με την κάρτα ανεργίας έχεις επιπλέον έκπτωση 10%.Αυτό το επιπλέον 10% από την κάρτα ανεργίας εφαρμόζεται στην αρχική τιμή του πακέτου ή στην μειωμένη? Δηλαδή:

64 - 6.4 = 57,60 (10% cosmote one)

57,60 - 5,76 = 51,84 (10% κάρτα ανεργίας εφαρμοσμένη στην ήδη μειωμένη τιμή )

51,84 ευρώ/μήνα σου βγαίνει τελικά?

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...