Προς το περιεχόμενο

Μεταπτυχιακο στα 28


Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

Αυτό είναι που ηταν παλιοτερα στα 4000 σε συνεργασία με το πανεπιστήμιο πελλοπονησου ή αλλο?

Δεν εχω ιδεα ομολογω.Απλα εψαξα κατι(απο Απριλιο ειχα ξεκινησει και κοιταζα) σε δωρεαν και ωρες που να βολευει και να με ενδιαφερει και βρηκα το συγκεκριμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας παιδια.

Much obliged :)

Σκέφτομαι να δηλώσω σε παρεμφερη προγραμματα σε Πα.Πει / ΑΣΟΕΕ / ΕΜΠ και βλέπω στο ΕΜΠ αναφερουν ειναι πιθανο να κληθεί ο υποψηφιος και σε Interview. Για οσους εχουν περασει απο μεταπτυχιακο προγραμμα στο ΕΜΠ, ποσο πιθανο το σεναριο αυτο και αν τυχει κατι τετοιο το περιεχομενο της συνεντευξης ειναι αξιολογηση χαρακτηρα/επαγγελματικης εμπειριας ή θα 'ρθει ιερα εξεταση πάνω σε διδαχθεν υλικο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2021 στις 7:54 ΜΜ, KrisiTon30 είπε

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας παιδια.

Much obliged :)

Σκέφτομαι να δηλώσω σε παρεμφερη προγραμματα σε Πα.Πει / ΑΣΟΕΕ / ΕΜΠ και βλέπω στο ΕΜΠ αναφερουν ειναι πιθανο να κληθεί ο υποψηφιος και σε Interview. Για οσους εχουν περασει απο μεταπτυχιακο προγραμμα στο ΕΜΠ, ποσο πιθανο το σεναριο αυτο και αν τυχει κατι τετοιο το περιεχομενο της συνεντευξης ειναι αξιολογηση χαρακτηρα/επαγγελματικης εμπειριας ή θα 'ρθει ιερα εξεταση πάνω σε διδαχθεν υλικο?

 

σχεδον σε ολα τα μεταπτυχιακά έχει συνέντευξη. αυτο που θελουν να δουν, κυριως αν δεν είσαι απόφοιτος τους, ειναι ποσο θέλεις να το κάνεις και για ποιους λόγους, τι στοχους έχεις δηλαδή μετά. σε μεταπτυχιακά που έχουν ερευνα θέλουν να δουν επίσης κατα πόσο μπορείς να αφοσιωθείς στην επιστήμη σου κι αν σκέφτεσαι να συνεχίσεις με διδακτορικό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/6/2021 στις 12:22 ΜΜ, Dantε είπε

http://star.uoa.gr/

Ηθελα ενα που να με ενδιαφερει καθαρα και ας μη με βοηθησει ενδεχομενως στην επαγγελματικη μου καριερα αμεσα.Αν και λογω του τομεα μου και της εμπειριας που εχω,βλεπω να μου ανοιγει δρομους,εαν προωθουν εστω και λιγο τους μεταπτυχιακους τους...

Wow! Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...