Προς το περιεχόμενο

mini ups cosmote


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Ktavas46 είπε

UPDATE: Για όποιον ενδιαφέρεται, δεν δίνουν δωρεάν πλέον από 01-01-22.

Αραγε, δεν δινουν δωρεαν σε ΝΕΑ αιτηματα,

ή και σε παλαιες ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ (πχ χαλασε);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 04/02/2022 at 19:11, gorge18 said:

Άτομο γνωστος μου που πηγε να προμηθευτεί για πρωτη φορα του ειπαν 25€. Έκοψαν το δωρεαν.

Καθολου απιθανο αφου ζηταγαν παρα πολλα ατομα ασχετα αν ειχαν συναγερμο ή οχι.βεβαια απορω ποσα Kv εχουν μπαταριες εκει εξω.

On 27/01/2022 at 10:15, mindreader said:

Ναι, με την προϋποθεση οτι η καμπινα εχει ups,

το mini ups ποσες ωρες κρατα το router με ρευμα;

απορω ποσες καμπινες εχουν μπαταριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δίνουν δεν δίνουν δωρεάν είναι σκουπίδι. εμένα μου κράτησε 1-2 χρόνια

κάδο και παίρνεις ένα να βάζεις και τον υπολογιστή με κόστος 50-60 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, madrivermadonus said:

παιδιά δίνουν δεν δίνουν δωρεάν είναι σκουπίδι. εμένα μου κράτησε 1-2 χρόνια

κάδο και παίρνεις ένα να βάζεις και τον υπολογιστή με κόστος 50-60 ευρω...

δεν θα κρατησουν 30 χρονια οι μπαταριες.συν οτι δεν θα βαλουν και τις καλυτερες μπαταριες αφου τα μισα ειναι κινεζικα. οχι οτι Ups με 50-60 ευρω δεν ειναι της πλακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρεπει να το εχω τωρα 3-4 χρονια και μου κραταει ακομα 3ωρες μπορει και παραπανω. και σιγα το κοστος και να χαλασει 25€ και μπορει και πιο φθηνα να το βρεις σε καμια προσφορα. Οσο για το ups ειναι αλλο θεμα καθως κανει 50-60 οπως αναφέρθηκε αλλα ειναι αλλη η χρηση του. ειτε θα το κλείσεις σε 10 λεπτα αν εχεις και αλλα πανω ειτε θα σε ζαλίσεις το μπιπ μπιπ και θα το κλεισεις. 3+4 ωρες δεν θα σε κρατήσει τοσο τιποτα αλλο με ~25€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, gorge18 said:

Εγω πρεπει να το εχω τωρα 3-4 χρονια και μου κραταει ακομα 3ωρες μπορει και παραπανω. και σιγα το κοστος και να χαλασει 25€ και μπορει και πιο φθηνα να το βρεις σε καμια προσφορα. Οσο για το ups ειναι αλλο θεμα καθως κανει 50-60 οπως αναφέρθηκε αλλα ειναι αλλη η χρηση του. ειτε θα το κλείσεις σε 10 λεπτα αν εχεις και αλλα πανω ειτε θα σε ζαλίσεις το μπιπ μπιπ και θα το κλεισεις. 3+4 ωρες δεν θα σε κρατήσει τοσο τιποτα αλλο με ~25€

και μια φιλη το εχει κανα διχρονο ηδη. σιγουρα αν χαλασουν οι μπαταριες μπορεις να τις αλλαξεις και με καλυτερες.

με το Ups

α. το μπιπ μπιπ σταματαει σε πολλα ups αλλα ξαναξεκιναει οταν οι μπαταριες φτασουν σε critical σημειο.β. αν βαλει πανω μονο το ρουτερ υπαρχει περιπτωση το Ups να μην καταλαβει οτι υπαρχει φορτο και να κλεισει .θα κρατησει αρκετες ωρες και το Ups με τοσο μικρο φορτο αλλα οπως ειπες ειναι αλλη η χρηση του. η μεγαλη διαφορα ειναι οτι το Ups θα παρει πανω το ρουτερ οποτε τα 12 volt της μπαταριας πρεπει να τα κανει 220 ενω το powerbank να το πω καλυτερα θα δωσει απευθειας 12 volt. δεν θα γινουν 800 convert που ειναι Waste of energy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2022 στις 12:44 ΜΜ, poulinos είπε

δεν θα κρατησουν 30 χρονια οι μπαταριες.συν οτι δεν θα βαλουν και τις καλυτερες μπαταριες αφου τα μισα ειναι κινεζικα. οχι οτι Ups με 50-60 ευρω δεν ειναι της πλακας.

ρε συ σχολιαζουμε τωρα τα lamtech που δινει τζαμπα η κοσμοτε; ήμαρτον...  υ.σ με 60 ευρω Eaton 850Va δεν το λες της πλακας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 07/02/2022 at 23:08, madrivermadonus said:

ρε συ σχολιαζουμε τωρα τα lamtech που δινει τζαμπα η κοσμοτε; ήμαρτον...  υ.σ με 60 ευρω Eaton 850Va δεν το λες της πλακας...

απαντησα για αυτα.οτι γενικα οι μπαταριες σε ολα αυτα lamtech,conceptum δεν θα κρατησουν για παντα αφου τα περισσοτερα φορανε μπαταριες του κιλου. τα eaton για μενα ειναι πολυ value for money.τιποτα περισσοτερο. σε Ups apc για μενα με κλειστα τα ματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2022 στις 12:03 ΜΜ, Ktavas46 είπε

Λογικά δεν δίνουν ούτε σε ανανεώσεις... Μένει να το διαπιστώσει κάποιος που θα χρειαστεί αντικατάσταση

Μηπως κανεις χρειαστηκε ανανεωση να μας πει, αν χρεωνουν την ανανεωση ή το δινουν σε οσους το εχουν, δωρεαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 1/3/2022 στις 12:14 ΜΜ, mindreader είπε

Μηπως κανεις χρειαστηκε ανανεωση να μας πει, αν χρεωνουν την ανανεωση ή το δινουν σε οσους το εχουν, δωρεαν;

Κανενας υπαρχον κατοχος, δεν του χαλασε, απο τους εδω συμφορουμιτες, να μας πει αν κατα την ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (οχι αποκτηση για 1η φορα), του ζητησαν χρηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2022 στις 11:36 ΜΜ, poulinos είπε

αν η καμπινα σου εχει μπαταριες αν εχεις vdsl

το ups πρεπει να βγαζει στα volt που δουλευει το modem(συνηθως 12) τα ampere που ζηταει.μπορει να ειναι 3a αλλα στην πραξη να τραβαει 1.5.καλο ειναι βεβαια να βγαζει 3 οσα ειναι και το τροφοδοτικο. μια φιλη εχει πανω το speedport entry 2i πανω στο conceptum mini ups. δεν ξερω αν εχεις το ιδιο τροφοδοτικο με το speeport entry.to conecptum εχει και διακοπτη που διαλεγεις ποσα volt θες να βγαζει.σε amps δεν θυμαμαι ποσα βγαζει.

Great news

Να τα τροφοδοτικα του ρουτερ βγαζουν 2-3 A ενω τα σαπια αυτα ups βγαζουν 1Α!

με αποτελεσμα να δημιουργουν προβλημα στην λειτουργια του ρουτερ.

Επιβεβαιωμενο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, Ntinaras said:

Great news

Να τα τροφοδοτικα του ρουτερ βγαζουν 2-3 A ενω τα σαπια αυτα ups βγαζουν 1Α!

με αποτελεσμα να δημιουργουν προβλημα στην λειτουργια του ρουτερ.

Επιβεβαιωμενο αυτο.

δεν θες 1a mini ups. 1amp ειναι λιγο για voip router. συνηθως εχουν απο 1.5a και πανω τροφοδοτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...