Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο από Amazon UK


Gppn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω μερικές συγκεκριμένες ταινίες από το αγγλικό αμαζον αλλά το θέμα είναι ότι από όσο γνωρίζω η Αγγλία δεν θεωρείται πλέον Ευρωπαϊκή Ένωση και λογικά θα περνάει τελωνείο και με αγχωνει λίγο, στο καλάθι όταν πάω να ολοκληρώσω την αγορά γράφει "import fees" αυτά είναι τα έξοδα για το τελωνείο? Η είναι να πληρώσω κανένα παραπάνω φόρο όταν έρθουν και δεν το αναγράφει? Όλες οι ταινίες/προϊόντα είναι από το ίδιο το αμαζον και γράφει συγκεκριμένα "Amazon Eu" σημαίνει ότι θα έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη δίχως καθυστέρηση και παραπάνω έξοδα? Ελπίζω να είναι σε σωστή κατηγορία το θέμα μου, σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

IMG-a092aab2697964ce6008855b364eea26-V.jpg

Επεξ/σία από Gppn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Gppn είπε

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω μερικές συγκεκριμένες ταινίες από το αγγλικό αμαζον αλλά το θέμα είναι ότι από όσο γνωρίζω η Αγγλία δεν θεωρείται πλέον Ευρωπαϊκή Ένωση και λογικά θα περνάει τελωνείο και με αγχωνει λίγο, στο καλάθι όταν πάω να ολοκληρώσω την αγορά γράφει "import fees" αυτά είναι τα έξοδα για το τελωνείο? Η είναι να πληρώσω κανένα παραπάνω φόρο όταν έρθουν και δεν το αναγράφει? Όλες οι ταινίες/προϊόντα είναι από το ίδιο το αμαζον και γράφει συγκεκριμένα "Amazon Eu" σημαίνει ότι θα έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη δίχως καθυστέρηση και παραπάνω έξοδα? Ελπίζω να είναι σε σωστή κατηγορία το θέμα μου, σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

IMG-a092aab2697964ce6008855b364eea26-V.jpg

Δε θα πληρωσεις κάτι παραπάνω για αυτα στο τελωνείο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...