Προς το περιεχόμενο

Wind_πραγματική ταχύτητα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες θα ήθελα την βοήθεια σας

Έχω 100αρα wind και στα speed test δείχνει στο fast,speed test και Υπερίων διαφορετικές ταχύτητες.σας επισυνάπτω φώτο να δείτε.

Γενικά στις σελίδες σε κάποιες αργή πολύ να τις ανοίξει. 

Το έχω δοκιμάσει από υπολογιστή (Ethernet) και από κινητό είναι το ίδιο ακριβώς.

Επίσης παίζω ένα game από plariumplay και στο κατέβασμα πάει με 300kbps. το έχω δοκιμάσει και με cosmote και κατεβαίνει σε 10 λεπτά.

Τι θα μπορούσα να κάνω ή τι θα με συμβουλεύατε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Screenshot_20210612-180331.jpg

Screenshot_20210612-174525.jpg

Screenshot_20210612-174309.jpg

Screenshot_20210612-174148.jpg

Χωρίς τίτλο.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαζε απο 5g wifi ή καλωδιο μονο. Στο τελευταιο σκρινσοτ που βλεπω οτι ειναι με ethernet , επιασε την σωστη ταχυτητα. Μηπως οι αλλες μετρησεις ηταν με 2.4ghz wifi ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα , εφοσον ειμαι συνδεδεμενος με καλωδιο ή 5g wifi , ολα τα τεστς δειχνουν το ιδιο , fast.com / speedtest.net / hyperion κλπ... Βεβαια οπως ειναι γνωστο το 5g wifi εχει μικρη εμβελεια , οποτε καλο ειναι να εισαι σχετικα κοντα στο ρουτερ. Γιατι μου εχει τυχει να προσπαθω να καταλαβω γιατι το τεστ δειχνει χαμηλη ταχυτητα ενω δεν επιανα καλο σημα με το 5g wifi λογω αποστασης :) 

Επισης εχω παρατηρησει οτι απο το σαιτ της nvidia οταν κατεβαζω καποιον driver , παντα τερματιζει την γραμμη. Ειναι και αυτο ενα καλο τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τώρα με cosmote 50 ,  έδειξε σε fast και speed test 50 .

Στο Υπερίων έδειξε 10 . 

Έχω δοκιμάσει και Nvidia test ούτε 1mbps δεν πήγε . Όλες οι δοκιμές έχουν γίνει με Ethernet στο pc .το ίδιο μου δείχνει και με κινητό .

Το θέμα δεν είναι τα τεστ μόνο αλλά και ότι σε κάποιες σελίδες αργή να τις φορτώσει όπως και στο plariumplay όταν κατεβάζει game πάει 300kbps.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...