Προς το περιεχόμενο

επισκευή παλιών μοτοποδηλάτων, μόδα ή επιχειρηματική δραστηριότητα;


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lanike71 είπε

Ειδικά κάτι παπιά στρογγυλοφάναρα αθάνατα, πουλιούνται για πλάκα. Έχω δει για 20 ετών παπί, τιμή στα 400-500 ευρώ.

Στρογγυλλό (c50) 20ετιας αφενός δεν υπάρχει γιατί πρόκειται για μηχανάκι 30+χρονών και αφετέρου αν υπήρχε στα 400-500ε  και διέθετε χαρτιά το πολύ σε μία ημέρα θα είχε πωληθεί.

Λόγω του οτι έχω κάνει αναπαλαίωση μία μέση τιμή  αγοράς μέτριου c50  ειναι περίπου στα 750-850ε χωρίς πολλές ελλείψεις.

Προς τον ts τώρα προσωπικά έκανα αγορά-αναπαλαίωση όπως είπα σε ένα c50 για την νοσταλγία των 80s-90s , γιατι ηταν το πρώτο μηχανάκι που είχα στην κατοχή μου, και τελος φυσικά τώρα το καλοκαίρι πηγαινοέρχομαι κάθε μέρα στη δουλεία μου (5χλμ) με αστεία οικονομία αλλά και για εξωτερικές δουλείες εντός πόλης. Κάθε φορά που θα το βγάλω έξω δεν υπάρχει περίπτωση να μην με ρωτήσει κάποιος γι'αυτο στον δρόμο οποτε θεωρώ η νοσταλγία παίζει πολύ εκει εξω!

Τωρα αν το δείς με απλή λογική με τα χρήματα που δαπάνησα για αγορά και αναπαλαίωση καθώς τα ανταλλακτικά αν θες γνήσια ειναι πανάκριβα  θα είχα πάρει σίγουρα κάποιο μηχανάκι/μηχανή  πολύ πιο καινουριο μοντέλο... αλλά και πάλι δεν...κάθε πρωί που το βλέπω μου ανοίγει η καρδιά και αυτό το συναίσθημα μου αρκεί!

Επεξ/σία από vaggos2586
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vaggos2586 είπε

Στρογγυλλό (c50) 20ετιας αφενός δεν υπάρχει γιατί πρόκειται για μηχανάκι 30+χρονών

Συγνώμη φίλε, μπερδεύτηκα, περνάνε τα χρόνια. Έχεις δίκιο, αυτό που έχω είναι αισίως 32 ετών, μοντέλο '89  και είναι σαν της φωτογραφίας:

Honda C50C (στρογγυλοφαναρο) - CarSeller.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...