Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια επιλογής κινητού i phone


ΑναστασίαΣαρ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με επιλογή συσκευής i phone , καθώς δεν είχα ποτέ κ αποφάσισα να του δώσω ευκαιρία..

Είμαι ανάμεσα σε 4 από του 2019 σειρές κ μετά ( 11, 11 pro , Xs και 12) 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!🙏☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ΑναστασίαΣαρ είπε

Καλησπέρα..

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με επιλογή συσκευής i phone , καθώς δεν είχα ποτέ κ αποφάσισα να του δώσω ευκαιρία..

Είμαι ανάμεσα σε 4 από του 2019 σειρές κ μετά ( 11, 11 pro , Xs και 12) 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!🙏☺️

Το βασικό είναι τι χρήματα διαθέτεις. Το 12 είναι προφανώς η πιο σύγχρονη επιλογή αλλά το πιο value for money είναι το 11 κατά τη γνώμη μου. Το xs είναι αρκετά παλιό και χάνει λίγο σε κάμερα αλλά είναι και πιο μικρό, αν το βρεις με καλή υγεία μπαταρίας όμως  αξίζει. Βέβαια δεν ξέρω και σε τι τιμές είναι τώρα όλα  αυτά μοντέλα που έγραψες για να σε βοηθήσω. Αν μπορείς γράψε τις τιμές που τα βρίσκεις...

Επεξ/σία από koutsis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ΑναστασίαΣαρ είπε

Καλησπέρα..

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με επιλογή συσκευής i phone , καθώς δεν είχα ποτέ κ αποφάσισα να του δώσω ευκαιρία..

Είμαι ανάμεσα σε 4 από του 2019 σειρές κ μετά ( 11, 11 pro , Xs και 12) 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!🙏☺️

Πας για το 12αρι ξεκάθαρα.

το xs είναι αρκετά παλιό.

Καλα το 11αρι με την lcd οθόνη και με αυτή την ανάλυση απλά το αγνοείς, δεν έχουμε 2014.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, koutsis είπε

Το βασικό είναι τι χρήματα διαθέτεις. Το 12 είναι προφανώς η πιο σύγχρονη επιλογή αλλά το πιο value for money είναι το 11 κατά τη γνώμη μου. Το xs είναι αρκετά παλιό και χάνει λίγο σε κάμερα αλλά είναι και πιο μικρό, αν το βρεις με καλή υγεία μπαταρίας όμως  αξίζει. Βέβαια δεν ξέρω και σε τι τιμές είναι τώρα όλα  αυτά μοντέλα που έγραψες για να σε βοηθήσω. Αν μπορείς γράψε τις τιμές που τα βρίσκεις...

Ήταν χρήσιμα όσα είπες, ευχαριστω πολύ!! Το 12 699€ εκθεσιακό , 11 629€ από όσο θυμάμαι τώρα ΧS 459€ 

 

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Η ευκολη/γρηγορη απαντηση ειναι Iphone 11 ή 12,αναλογα το budget.

Ευχαριστώ πολύ !!

40 λεπτά πριν, giorgosaero είπε

Πας για το 12αρι ξεκάθαρα.

το xs είναι αρκετά παλιό.

Καλα το 11αρι με την lcd οθόνη και με αυτή την ανάλυση απλά το αγνοείς, δεν έχουμε 2014.

Ισχύει για το XS , απλά η πιο οικονομική επιλογή ήταν.. ευχάριστω πολύ!!

Επεξ/σία από ΑναστασίαΣαρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ΑναστασίαΣαρ είπε

Το 12 699€ εκθεσιακό , 11 629€ από όσο θυμάμαι τώρα ΧS 459€ 

Τα δυο πρώτα στο bestprice τα βρίσκεις φθηνότερα. Από 560€ το iPhone 11 και από 677€ το iPhone 12. Εκτός αν προτιμάς κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα.

Επεξ/σία από intruder99
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ΑναστασίαΣαρ είπε

Καλησπέρα..

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με επιλογή συσκευής i phone , καθώς δεν είχα ποτέ κ αποφάσισα να του δώσω ευκαιρία..

Είμαι ανάμεσα σε 4 από του 2019 σειρές κ μετά ( 11, 11 pro , Xs και 12) 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!🙏☺️

XS θα έλεγα όχι επειδή είναι αρκετά παλιό αλλά και έχει θεματάκια σε σημεία όπως στην μπαταρία αλλά και στις κάμερες όπου δεν υποστηρίζει Night mode (πολύ σημαντικό σήμερα κατά την δική μου γνώμη).

11 θα έλεγα επίσης όχι λόγο IPS οθόνης που χάνει αισθητά απέναντι σε μια OLED.

Άρα καταλήγουμε ανάμεσα σε 11 Pro και 12. Όπου αν εξαιρέσεις το 5G που δεν υποστηρίζει το 11 Pro δεν έχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ τους. Επιλέγεις με βάση την διαφορά στην τιμή και το μέγεθος της συσκευής (μιας και το 11 Pro είναι αρκετά μεγαλύτερο από το απλό 12)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BlueBlade είπε

XS θα έλεγα όχι επειδή είναι αρκετά παλιό αλλά και έχει θεματάκια σε σημεία όπως στην μπαταρία αλλά και στις κάμερες όπου δεν υποστηρίζει Night mode (πολύ σημαντικό σήμερα κατά την δική μου γνώμη).

11 θα έλεγα επίσης όχι λόγο IPS οθόνης που χάνει αισθητά απέναντι σε μια OLED.

Άρα καταλήγουμε ανάμεσα σε 11 Pro και 12. Όπου αν εξαιρέσεις το 5G που δεν υποστηρίζει το 11 Pro δεν έχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ τους. Επιλέγεις με βάση την διαφορά στην τιμή και το μέγεθος της συσκευής (μιας και το 11 Pro είναι αρκετά μεγαλύτερο από το απλό 12)

Ευχαριστώ πολύ!!!🙏

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jimis98 είπε

είχα γράψει ένα σχόλιο γιατί δεν το βρίσκω?

Δεν έχω ιδέα κ άλλων σχόλια δεν βλέπω , νόμιζα τα διαγράψετε οι ίδιοι σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΑναστασίαΣαρ είπε

Δεν έχω ιδέα κ άλλων σχόλια δεν βλέπω , νόμιζα τα διαγράψετε οι ίδιοι σας

εσύ τι προάλλες δεν έλεγες για xiaomi και Huawei θέλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ΑναστασίαΣαρ είπε

Δεν έχω ιδέα κ άλλων σχόλια δεν βλέπω , νόμιζα τα διαγράψετε οι ίδιοι σας

Τα προσβλητικά σχόλια τα σβηνουν οι διαχειριστές....Βασικα αυτα που θέλουν...Εδω εσβησαν και το δικο μου που απλα ανεφερα οτι τα iphone ειναι κινεζικα....πραγμα αληθες...Αν οι διαχειριστές νομίζουν οτι λεω ψεμματα ας πουν αυτοι που κατασκευαζονται και με τι συνθηκες....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Τα προσβλητικά σχόλια τα σβηνουν οι διαχειριστές....Βασικα αυτα που θέλουν...Εδω εσβησαν και το δικο μου που απλα ανεφερα οτι τα iphone ειναι κινεζικα....πραγμα αληθες...Αν οι διαχειριστές νομίζουν οτι λεω ψεμματα ας πουν αυτοι που κατασκευαζονται και με τι συνθηκες....

τι προσβλητικα σχολια, οτι να ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Τα προσβλητικά σχόλια τα σβηνουν οι διαχειριστές....Βασικα αυτα που θέλουν...Εδω εσβησαν και το δικο μου που απλα ανεφερα οτι τα iphone ειναι κινεζικα....πραγμα αληθες...Αν οι διαχειριστές νομίζουν οτι λεω ψεμματα ας πουν αυτοι που κατασκευαζονται και με τι συνθηκες....

Συγκεκριμένα το δικό σου δεν ήταν προσβλητικό προς εμένα, τα υπόλοιπα όμως σε ένα βαθμό ήταν κ πολύ καλά έκαναν οι διαχειριστές , τους συγχαίρω!!!

15 ώρες πριν, jimis98 είπε

εσύ τι προάλλες δεν έλεγες για xiaomi και Huawei θέλεις?

Οι " προάλλες " ήταν πριν δύο μήνες για Xiaomi και πρίν δύο χρόνια για Huawei.

Καλή σου συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...